bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
BGK rozszerza inicjatywę 3W

BGK rozszerza inicjatywę 3W

Dodano: 2022-09-07
Publikator: informacja prasowa

Do obszaru 3W – grupy organizacji, które Bank Gospodarstwa Krajowego integruje w swojej inicjatywie 3W: woda, wodór, węgiel – dołączają nowe podmioty.

W gronie sygnatariuszy listów intencyjnych znalazły się: AVL, COMPREMUM S.A., EcoEnergyH2, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Moratex, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (Wodociągi Leszczyńskie), NDI Energy i Polska Grupa Wodorowa. Wymienione podmioty prowadzą działalność skupiającą się na obszarach wody, wodoru i nowoczesnych technologii węglowych oraz zrównoważonego rozwoju. Przedstawiciele organizacji połączyli siły z BGK, a tym samym zajęli się upowszechnianiem idei 3W. Ponadto będą wspierać się w realizacji projektów dotyczących zasobów kluczowych dla zrównoważonego rozwoju Polski.

Na chwilę obecną dwadzieścia podmiotów, które działają w przynajmniej jednym z trzech obszarów – wodzie, wodorze i węglu – podjęło decyzję o dołączeniu do świata 3W.

Idea 3W Banku Gospodarstwa Krajowego koncentruje się na trzech kluczowych zasobach, które są fundamentem życia na ziemi: wodzie, wodorze i węglu. Inicjatywa wspiera świat nauki, biznesu i administracji w rozwoju nowoczesnych technologii, które stosowane są w przemyśle, energetyce i medycynie.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...