bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
BGK rozszerza inicjatywę 3W

BGK rozszerza inicjatywę 3W

Dodano: 2022-09-07
Publikator: informacja prasowa

Do obszaru 3W – grupy organizacji, które Bank Gospodarstwa Krajowego integruje w swojej inicjatywie 3W: woda, wodór, węgiel – dołączają nowe podmioty.

W gronie sygnatariuszy listów intencyjnych znalazły się: AVL, COMPREMUM S.A., EcoEnergyH2, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Moratex, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (Wodociągi Leszczyńskie), NDI Energy i Polska Grupa Wodorowa. Wymienione podmioty prowadzą działalność skupiającą się na obszarach wody, wodoru i nowoczesnych technologii węglowych oraz zrównoważonego rozwoju. Przedstawiciele organizacji połączyli siły z BGK, a tym samym zajęli się upowszechnianiem idei 3W. Ponadto będą wspierać się w realizacji projektów dotyczących zasobów kluczowych dla zrównoważonego rozwoju Polski.

Na chwilę obecną dwadzieścia podmiotów, które działają w przynajmniej jednym z trzech obszarów – wodzie, wodorze i węglu – podjęło decyzję o dołączeniu do świata 3W.

Idea 3W Banku Gospodarstwa Krajowego koncentruje się na trzech kluczowych zasobach, które są fundamentem życia na ziemi: wodzie, wodorze i węglu. Inicjatywa wspiera świat nauki, biznesu i administracji w rozwoju nowoczesnych technologii, które stosowane są w przemyśle, energetyce i medycynie.

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...