bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bancassurance w 2021 r.

W ubiegłym roku, po raz pierwszy od kilku lat, wartość sprzedaży w bancassurance była wyższa od tej odnotowanej dwanaście miesięcy wcześniej.

Powyższy wzrost jest w dużej mierze zasługą znaczącej poprawy wyników z obszaru bankowej dystrybucji ubezpieczeń majątkowych. Wypracowała ona najwyższe noty w porównaniu do poprzednich czterech lat.

Zgodnie z danymi przedstawionymi na dzień 31 grudnia 2021 r., przypis składki w kanale bankowym uplasował się na poziomie 6,83 mld zł.

Powyższe jest rezultatem będącym o 23 proc. wyższym od odnotowanego rok wcześniej. Wówczas bowiem wynosił on 5,56 mld zł. Zeszłoroczny wynik był prawie taki sam, jak ten odnotowany w roku poprzedzającym pandemię – 6,87 mld zł. Dla porównania można zaznaczyć, że rezultat ten był także niższy od tego z 2018 r. – 7,61 mld zł, z 2017 r. – 10,15 mld zł oraz z 2016 r. – 9,81 mld zł.

Warto także wspomnieć, że liderem życiowego bancassurance były polisy ochronne. W sektorze życiowym zebrano łącznie 4209 mln zł składek brutto, a zatem o kilkanaście procent więcej w stosunku do 2020 r. Natomiast w sektorze majątkowym zebrano 2622 mln zł składek. W rezultacie był to wynik o 40 proc. lepszy od osiągniętego rok wcześniej.

 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...