bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Aviva liderem rankingu IKE w formie ubezpieczeń na życie z UFK

Aviva liderem rankingu IKE w formie ubezpieczeń na życie z UFK

Dodano: 2017-11-09

Redakcja Rzeczpospolitej przygotowała ranking IKE prowadzonych w formie ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Liderem zestawienia okazała się Aviva. Na podium znalazły się także oferty od Nationale-Nederlanden i PZU Życie.

Do ocen kont IKE wzięto po uwagę takie czynniki jak stopy zwrotu funduszy, koszty ponoszone przez klientów i atrakcyjność oferty.

W zestawieniu Aviva otrzymała 61,1 pkt . Za nią uplasowało się Nationale-Nederlanden z 59,6 pkt i PZU Życie (37,9 pkt). Poza podium znalazło się Allianz Życie (29,9 pkt), Generali Życie (27 pkt) i SKOK Ubezpieczenia (10 pkt). 

Stopy zwrotu z inwestycji były liczone w czterech okresach. Pod uwagę brano fundusze akcji, obligacji, pieniężne i stabilnego wzrostu. Najwięcej punktów w tej analizie otrzymała Aviva (44 pkt na 64 możliwych). Nieco mniej uzyskało Nationale-Nederlanden (37 pkt) i PZU Życie (35)

W wymiarze atrakcyjności analizowano czynniki takie jak liczba oferowanych OFE, możliwość lokowania środków za granicą i wbudowany element ochronny. Największą liczbą UFK w ofercie może poszczyć się Nationale-Nederlanden z 24 funduszami. 13 ma Aviva, a trzeci w tym rankingu Allianz dysponuje 9 UFK. Rozbudowany komponent ochronny znajduje się jedynie w ofercie Nationale-Nederlanden i Generali Życie. Natomiast inwestowanie w zagraniczne fundusze umożliwia Aviva i także Nationale-Nederlanden.
Źródło: Rzeczpospolita

Artykuły powiązane

Nowy projekt dotyczący ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

W dniu 5 listopada 2024 r. na stronie rządu opublikowano informację, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmian...

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...