bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Allianz ubezpieczy aptekarzy

Allianz ubezpieczy aptekarzy

Dodano: 2017-03-15

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. w specjalnym komunikacie informuje, w jaki sposób aptekarze mogą chronić swój biznes od niespodziewanych kosztów. Ubezpieczyciel zachęca właścicieli aptek do zakupu produktu Bezpieczny Biznes, który dostosowany jest nawet do najtrudniejszych sytuacji w branżach o różnym profilu działalności.

Bezpieczny Biznes od Allianz jest przeznaczony głównie dla podmiotów z sektora MSP, posiadających majątek w wysokości maks. 15 mln zł w przypadku 1 lokalizacji, lub 25 mln zł, stanowiącej łączny majątek ze wszystkich lokalizacji. Przedmiotem ochrony jest budynek lub lokal usługowy, a także ich wyposażenie, np. sprzęt elektroniczny. Ochronie podlegają też nakłady inwestycyjne. Polisa zawiera także ochronę od roszczeń osób trzecich. Jedną z opcji rozszerzenia zakresu ubezpieczenia jest ubezpieczenie OC zawodowe farmaceuty i technika farmacji oraz OC świadczeniodawcy, warunkiem jest podpisana umowa między apteką a NFZ. Miesięczna stawka ubezpieczenia dodatkowego dla pracowników aptek wynosi 37 zł, a suma ubezpieczenia opiewa na kwotę 100 tys. zł.

„Ubezpieczenie dedykowane aptekom chroni na wypadek pożaru, zalania, powodzi i wielu innych zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku, szkód powstałych w trakcie transportu oraz wyrządzonych osobom trzecim, klientom i kontrahentom, w związku z prowadzoną działalnością. Zapewnia także szereg korzyści, które przydają się w najmniej spodziewanych momentach: na przykład pomoc ślusarza, hydraulika czy szklarza, a nawet bezpłatne konsultacje u prawnika” – wyjaśnia Stanisław Żołądek, agent ubezpieczeniowy Allianz.

Polisę Bezpieczny Biznes można rozszerzyć o dowolną liczbę klauzul. W przypadku branży aptekarskiej konieczna może okazać się klauzula dot. rozmrożenia lub zepsucia środków obrotowych, która kosztuje 5 zł miesięcznie. Ponadto, w ofercie znajdują się również dodatkowe klauzule na wypadek pożaru, przerwy w dostawie prądu lub awarii urządzenia chłodniczego. Produkt dodatkowo daje także możliwość zabezpieczenia kosztów utylizacji leków, recyclingu maszyn i urządzeń czy utraty lub zniszczenia dokumentacji. 

 

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...