bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości

59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości

Dodano: 2017-05-15

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia podaje, że według danych opublikowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej, w 2016 r. pożary najczęściej wybuchały w domach i mieszkaniach.

Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Concordii Ubezpieczenia w listopadzie 2016 r. wynika, że 59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości. Większość z takich polis chroni budynek przed pożarem czy powodzią. Wielu zapomina jednak o ubezpieczeniu także ruchomości znajdujące się w domu czy mieszkaniu.

– Nie da się ukryć, że to prywatne domy lub mieszkania są najbardziej narażone na szkody spowodowane przez ogień. Warto jednak pamiętać, że obejmują one nie tylko zniszczenia instalacji, ścian etc., ale także powodują utratę znacznej części lub większości naszych rzeczy i sprzętów, na które wpływ miały nie tylko płomienie, ale także sadza i dym oraz środki gaśnicze – mówi Marcin Pabiś, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia.

– Badania opinii pokazują, że już tylko nieco ponad 2/3 osób, które posiadają ubezpieczone mieszkania i 3/4 osób, które posiadają ubezpieczone domy zadbały o to, aby ich polisy obejmowały zarówno mury, jak i ruchomości. Pozostałe osoby, w przypadku pożaru mogą dostać odszkodowanie tylko za część poniesionych w pożarze szkód – tych związanych z częściami nieruchomymi budynku – dodaje ekspert Concordii Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...