bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości

59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości

Dodano: 2017-05-15

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia podaje, że według danych opublikowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej, w 2016 r. pożary najczęściej wybuchały w domach i mieszkaniach.

Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Concordii Ubezpieczenia w listopadzie 2016 r. wynika, że 59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości. Większość z takich polis chroni budynek przed pożarem czy powodzią. Wielu zapomina jednak o ubezpieczeniu także ruchomości znajdujące się w domu czy mieszkaniu.

– Nie da się ukryć, że to prywatne domy lub mieszkania są najbardziej narażone na szkody spowodowane przez ogień. Warto jednak pamiętać, że obejmują one nie tylko zniszczenia instalacji, ścian etc., ale także powodują utratę znacznej części lub większości naszych rzeczy i sprzętów, na które wpływ miały nie tylko płomienie, ale także sadza i dym oraz środki gaśnicze – mówi Marcin Pabiś, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia.

– Badania opinii pokazują, że już tylko nieco ponad 2/3 osób, które posiadają ubezpieczone mieszkania i 3/4 osób, które posiadają ubezpieczone domy zadbały o to, aby ich polisy obejmowały zarówno mury, jak i ruchomości. Pozostałe osoby, w przypadku pożaru mogą dostać odszkodowanie tylko za część poniesionych w pożarze szkód – tych związanych z częściami nieruchomymi budynku – dodaje ekspert Concordii Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...