bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
W TU Zdrowie telefon odbierze medyczny voicebot

W TU Zdrowie telefon odbierze medyczny voicebot

Dodano: 2022-01-17
Publikator: informacja prasowa

TU Zdrowie postawił na nowe rozwiązanie technologiczne – medyczny voicebot Asseco. Inteligentna asystentka udzieli szybkiej odpowiedzi, przyjmie zamówienie na realizację usługi lub przełączy do odpowiedniego konsultanta.

Polski ubezpieczyciel medyczny TU Zdrowie, przy wsparciu Asseco, jednej z największych firm IT w Polsce, wprowadził medyczny voicebot. Celem inicjatywy jest przyspieszenie procesu obsługi, ulepszenie procesu komunikacji z klientami oraz wsparcie fizycznych pracowników w ich codziennej pracy. Inteligentna Głosowa Asystentka – IGA – funkcjonuje zgodnie z algorytmami sztucznej inteligencji oraz, jak informuje ubezpieczyciel, doskonale radzi sobie z ludzką mową.

− Nowoczesne narzędzia informatyczne stanowią o sile i konkurencyjności naszych usług. Branża ubezpieczeń medycznych charakteryzuje się bardzo dużą częstotliwością kontaktów telefonicznych, dlatego dbamy o rozwój naszego contact center stale podnosząc jakość usług. Najważniejsze dla nas i naszych i klientów jest to, aby ubezpieczony mógł o każdej porze, bez żadnych problemów i zbędnego oczekiwania, załatwić wszelkie sprawy związane z jego ubezpieczeniem. Dlatego też zdecydowaliśmy się wdrożyć voicebota Asseco, który przejął część zadań naszych pracowników, odciążył ich, a tym samym przyspieszył obsługę, odpowiadając na pytania klientów lub odpowiednio ich przekierowując. Pomoc IGI już jest nieoceniona, biorąc pod uwagę liczbę połączeń, które realizujemy – podkreśla Sławomir Koszewski, Członek Zarządu TU Zdrowie.

Do obowiązków IGI należy przede wszystkim odbieranie telefonów, przyspieszanie kontaktu z klientem, co swoją drogą jest wsparciem dla fizycznych pracowników w ich codziennych obowiązkach.

− Głównym celem działań automatyzujących dane procesy jest skrócenie czasu od momentu, gdy użytkownik zgłasza się ze swoim pytaniem, do chwili uzyskania przez niego odpowiedzi. Dlatego, w pierwszej kolejności skupiliśmy się na zastąpieniu wszystkim znanego systemu IVR (interactive voice response) inteligentnym rozwiązaniem, tak aby klient mógł od razu połączyć się z TU Zdrowie i uzyskać wsparcie. Po zmapowaniu potrzeb wprowadziliśmy IGĘ, której celem jest właściwe rozpoznanie problemu klienta i znalezienie dla niego rozwiązania. IGA będzie stale udoskonalana, a liczba użytkowników przez nią obsługiwanych sukcesywnie rośnie – dodaje Kamil Parzuchowski, Head of Asseco Innovation Hub, Asseco Poland.

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...