bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Orzeczenia
Ubezpieczyciel zapłaci za wypadek na lekcji WF-u

Ubezpieczyciel zapłaci za wypadek na lekcji WF-u

Dodano: 2017-05-18
Publikator: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Sąd Okręgowy w Olsztynie w wyroku z dnia 22 marca 2017 r. (sygn. akt IX Ca 118/16) orzekł, że wypadek na lekcji wychowania fizycznego nie był wynikiem przypadkowego zdarzenia, lecz nastąpił z winy ubezpieczonej szkoły.

W rozpoznawanej sprawie uczennica szkoły podstawowej w Olsztynie uległa wypadkowi podczas lekcji wychowania fizycznego, która odbywała się na szkolnym korytarzu. Podczas zajęć, dzieci miały wykonać w parach ćwiczenie polegające na wymyśleniu układu tanecznego. Dziewczynka wraz z koleżanką przedstawiły nauczycielowi swój pomysł. Układ miał polegać na synchronicznym, w rytm muzyki, wchodzeniu i schodzeniu z ławki. Podczas ćwiczeń, dziewczynki straciły równowagę i spadły z ławki. Na skutek upadku, uczennica złamała rękę, doznając 5% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Poszkodowana domagała się o zasądzenie od pozwanego towarzystwa ubezpieczeń kwoty 15 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...