bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Szałamacha potwierdza zakończenie prywatyzacji PZU

Szałamacha potwierdza zakończenie prywatyzacji PZU

Dodano: 2016-09-15

Minister Finansów, Paweł Szałamacha, poinformował, że rząd na razie nie ma planów co do kontynuacji wdrażania procesów prywatyzacji. Szef resortu finansów stwierdził, że w podstawowym scenariuszu proces prywatyzacji jest już zakończony. Potwierdził także, że rząd nie zamierza rozpocząć sprzedaży udziałów PZU lub PKO BP.

„W naszym scenariuszu bazowym proces prywatyzacji jest zakończony. To jest polityka naszego rządu. Nie chcemy dalej sprzedawać aktywów państwowych. Nie chcemy sprzedawać udziałów w PKO BP czy PZU” – powiedział Szałamacha. Wskazał, że możliwe jest natomiast rozpoczęcie sprzedaży udziałów spółki LOT.

W kwestii podatków wyjaśnił, że w przyszłym roku nie będzie dużej liczby zmian w systemie podatkowym. Resort zastanawia się nad wprowadzeniem zmian w podatku od sprzedaży detalicznej. Minister powiedział, że spodziewa się dyskusji na ten temat w przyszłym roku.

„Możliwa jest natomiast dyskusja na temat struktury podatku od handlu ze względu na uwagi Komisji Europejskiej” – powiedział Szałamacha.

Ministerstwo rozważa także obniżenie stawki podatku dla małych przedsiębiorstw do poziomu 15 proc.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...