bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
STBUiR o ubezpieczeniu środowiskowym

STBUiR o ubezpieczeniu środowiskowym

Dodano: 2017-01-27
Publikator: Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych zwraca uwagę na potrzebę troski o środowisko naturalne przez przedsiębiorstwa. W specjalnym komunikacie przypomina o wypadkach przemysłowych, w wyniku których zniszczeniu uległo biośrodowisko. STBUiR wskazuje, że jedną z form zabezpieczenia przed możliwymi konsekwencjami takiego zdarzenia jest polisa środowiskowa.

W raporcie AONZarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w Polsce” zanieczyszczenie środowiska znalazło się na 41. miejscu w zestawieniu najważniejszych ryzyk związanych z prowadzoną działalnością biznesową w Polsce. W globalnym rankingu ta kwestia zajęła 21. pozycję na liście. Oznacza to, że polscy przedsiębiorcy nie przywiązują zbyt dużej uwagi do dbałości o środowisko naturalne. Jednak przykłady wypadków przemysłowych i kosztów z tym związanych powinny nakłonić do zmiany podejścia.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...