bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
IDD
Senatorowie wprowadzili 5 poprawek do ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Senatorowie wprowadzili 5 poprawek do ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Dodano: 2017-12-07

Podczas 51. posiedzenia Senatu RP, senatorowie przyjęli ustawę o dystrybucji ubezpieczeń z 5 poprawkami. Zostały one wniesione przez senatora Grzegorza Biereckiego. Za przyjęciem ustawy z poprawkami głosowało 74 senatorów, a tylko 1 wstrzymał się od głosu.

W głosowaniach uwzględniono też poprawkę wniesioną przez senatora Mieczysława Augustyna dot. skreślenia wybranych przepisów zawartych w art. 30. Senator wniósł poprawkę podczas 1. dnia posiedzenia. Tłumaczył, że brokerzy sygnalizowali, iż „przepis ten niekoniecznie jest implementacją dyrektywy, a raczej wychodzi poza nią” i może być utrudnieniem dla działalności brokerskiej, gdyż może powodować, „że brokerzy nie będą mogli świadczyć usług w zakresie niezwiązanym z dystrybucją ubezpieczeń za pośrednictwem agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, np. w zakresie ubezpieczeń pracowników, dealerów samochodowych czy banków”. Czytaj więcej: 16 grudnia zapadnie decyzja w sprawie opóźnienia stosowania IDD.

Przyjęte w Senacie poprawki obejmują art. 94, 101, 108 i 110. Pracę nad nimi były prowadzone podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w dniu 6 grudnia br. Sprawozdanie komisji zawierające wnioski do ustawy jest dostępne na stronie Senatu i w „Pełnej publikacji”.

Pliki do pobrania

udu_poprawki_senatu.pdf

Artykuły powiązane

Spotkanie z Polską Izbą Ubezpieczeń dotyczące projektu rekomendacji w zakresie dystrybucji ubezpieczeń

3 kwietnia 2025 roku w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odbyły się rozmowy z przedstawicielami Polskiej Iz...

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...