bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rynek ubezpieczeniowy w Europie

„Ubezpieczenia w liczbach 2021” to tytuł opublikowanego niedawno przez Polską Izbę Ubezpieczeń raportu. Z zamieszczonych w nim informacji wynika, że Polska jest piętnastym rynkiem ubezpieczeniowym w Europie, jeśli chodzi o klasyfikację uwzględniającą łączną wartość składki przypisanej brutto (pomijając kraje nienależące do UE lub EFTA).

W 2020 roku w będącej na pierwszym miejscu wspomnianej listy Wielkiej Brytanii zebrana składka wyniosła 249 mld euro. Kwota ta robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę składkę zebraną w naszym kraju, będącym na piętnastym miejscu w przytoczonym rankingu, która wyniosła 14 mld euro.

Jak wskazują eksperci z Ubea.pl doganianie rynków rozwiniętych będzie trwało jeszcze długo.

– Dla wszystkich krajów naszego regionu problemem pozostaje dość krótki czas działania komercyjnego rynku ubezpieczeń (ok. 30 lat) i niższy poziom zamożności społeczeństwa, który ogranicza zainteresowanie dobrowolnymi polisami ‒ powiedział Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...