bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rynek ubezpieczeniowy w Europie

„Ubezpieczenia w liczbach 2021” to tytuł opublikowanego niedawno przez Polską Izbę Ubezpieczeń raportu. Z zamieszczonych w nim informacji wynika, że Polska jest piętnastym rynkiem ubezpieczeniowym w Europie, jeśli chodzi o klasyfikację uwzględniającą łączną wartość składki przypisanej brutto (pomijając kraje nienależące do UE lub EFTA).

W 2020 roku w będącej na pierwszym miejscu wspomnianej listy Wielkiej Brytanii zebrana składka wyniosła 249 mld euro. Kwota ta robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę składkę zebraną w naszym kraju, będącym na piętnastym miejscu w przytoczonym rankingu, która wyniosła 14 mld euro.

Jak wskazują eksperci z Ubea.pl doganianie rynków rozwiniętych będzie trwało jeszcze długo.

– Dla wszystkich krajów naszego regionu problemem pozostaje dość krótki czas działania komercyjnego rynku ubezpieczeń (ok. 30 lat) i niższy poziom zamożności społeczeństwa, który ogranicza zainteresowanie dobrowolnymi polisami ‒ powiedział Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...