bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rynek ubezpieczeniowy w Europie

„Ubezpieczenia w liczbach 2021” to tytuł opublikowanego niedawno przez Polską Izbę Ubezpieczeń raportu. Z zamieszczonych w nim informacji wynika, że Polska jest piętnastym rynkiem ubezpieczeniowym w Europie, jeśli chodzi o klasyfikację uwzględniającą łączną wartość składki przypisanej brutto (pomijając kraje nienależące do UE lub EFTA).

W 2020 roku w będącej na pierwszym miejscu wspomnianej listy Wielkiej Brytanii zebrana składka wyniosła 249 mld euro. Kwota ta robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę składkę zebraną w naszym kraju, będącym na piętnastym miejscu w przytoczonym rankingu, która wyniosła 14 mld euro.

Jak wskazują eksperci z Ubea.pl doganianie rynków rozwiniętych będzie trwało jeszcze długo.

– Dla wszystkich krajów naszego regionu problemem pozostaje dość krótki czas działania komercyjnego rynku ubezpieczeń (ok. 30 lat) i niższy poziom zamożności społeczeństwa, który ogranicza zainteresowanie dobrowolnymi polisami ‒ powiedział Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Artykuły powiązane

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

#2 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 1

Dokąd zmierza rynek bancassurance? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej i kolejnych publikacjach oraz w se...

Po kilku miesiącach wracamy z naszym nowym portalem

Po wielu miesiącach prac nad nową odsłoną portalu BeInsured (niestety informatycy nas pokonali i z kilku tygodni zrob...

    Zadaj Pytanie