bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami od ataków terrorystycznych

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami od ataków terrorystycznych

Dodano: 2016-07-25

Jak informuje agencja newsrm.tv, zakłady ubezpieczeń odnotowują coraz większe zainteresowanie ubezpieczeniami od terroru. Klienci zgłaszają do ubezpieczycieli chęć wykupu tego typu ochrony dla firm, które chcą ubezpieczyć swój majątek i życie pracowników, jak również osób prywatnych, a zwłaszcza podróżujących.

– Jeżeli chodzi o majątek, to na rynku ubezpieczeniowym dostępne są rozwiązania z bardzo dużymi pojemnościami ubezpieczeniowymi, do 250 mln euro na zdarzenie. Kwota ma zapewnić przedsiębiorcy, który został dotknięty atakiem terrorystycznym, odtworzenie swojego majątku – mówi newsrm.tv Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines w firmie AIG.

Okazuje się, że Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z możliwości wystąpienia kolejnego zagrożenia, jakim jest atak terrorystyczny, na terenie Polski, czy też kraju, w którym posiadają oddziały, lub do którego podróżują.

– Do podmiotów, które ze względu na swój profil branżowy narażone są na podwyższone ryzyko porwania lub wymuszenia, należą spółki z branży paliwowej i naftowej, wydobywczej, medialnej, zbrojeniowej i obronnej, a także organizacje rządowe i pozarządowe. To właśnie one są najbardziej zainteresowane ubezpieczaniem swoich pracowników od tego typu ryzyka – tłumaczy Marta Paluszek, Financial Institutions Practice Leader w dziale ubezpieczeń Financial Lines.

W wielu przypadkach typowa polisa turystyczna albo ubezpieczenie OC przedsiębiorstwa i jego pracowników nie pokryje szkód powstałych w wyniku ataku terrorystycznego. Stąd wiele osób myśli o dodatkowej ochronie. Podobna sytuacja dotyczy ubezpieczeń na wypadek porwania i wymuszenia okupu.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...