bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Politycy chcą monitoringu towarzystw ubezpieczeń w zakresie polis rolniczych

Politycy chcą monitoringu towarzystw ubezpieczeń w zakresie polis rolniczych

Dodano: 2017-09-11

Podczas posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 24 sierpnia 2017 r. rozmawiano nt. szkód rolniczych wywołanych nawałnicami. Podczas spotkania kilkakrotnie odniesiono się do kwestii ubezpieczeń upraw i zwierząt hodowlanych, m.in. podniesiono, że zakłady ubezpieczeń nie są zainteresowane ubezpieczaniem produkcji rolniczej.

Obecny na posiedzeniu Ryszard Goławski, starosta powiatu złotowskiego, wskazał na konieczność wprowadzenia zmian w ustawie o ubezpieczeniach rolniczych. Jego zdaniem, towarzystwa ubezpieczeń unikają ochrony rolników i działalności rolniczej ze względu na niską składkę. „Firmy ubezpieczeniowe w tej chwili, przy tej składce, po prostu nie chcą ubezpieczać produkcji rolniczej. Jest to główny problem. Ustawa nie zdaje egzaminu. Ustawa, która weszła w 2008 roku, była dobrą ustawą, ale zdarzenia losowe, które w tej chwili ubezpieczyciele sobie wybierają, nie zabezpieczają produkcji rolnej” – mówił.

Pliki do pobrania

posiedzenie_komisji_rolnictwa.pdf

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...