bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„PKO Płacę później”

„PKO Płacę później”

Dodano: 2022-11-28
Publikator: informacja prasowa

PKO Bank Polski, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów finansowaniem płatności za zakupy w formule „kup teraz, zapłać później”, wprowadza usługę „PKO Płacę później”. 

Osoba korzystająca z „PKO Płacę później” będzie mogła zrobić zakupy w ramach określonego przez bank limitu i spłacić je po 30 dniach, a pieniądze automatycznie zostaną pobrane z rachunku w PKO Banku Polskim. Rozwiązanie będzie dostępne we wszystkich sklepach w Polsce i na świecie akceptujących BLIKA (internetowych i stacjonarnych) oraz w sklepach internetowych przy wyborze metody płatności „Płacę z iPKO” (pay-by-link).

Minimalna kwota zakupu przy tego typu płatności to na chwilę obecną 50 zł. Natomiast przyznany limit zależy od zdolności kredytowej danego klienta i maksymalnie wynosi 1 000 zł. W pierwszej kolejności będzie udostępniona możliwość odraczania spłat transakcji na 30 dni – bezpłatnie i bez żadnych kosztów po stronie klienta.

Usługa „PKO Płacę później” będzie rozwijana. W kolejnym etapie bank udostępni możliwość rozkładania transakcji na płatne raty. Klient będzie podejmował powyższą decyzję świadomie, o wszelkich kosztach zostanie jasno poinformowany, a oprocentowanie będzie rynkowo konkurencyjne w porównaniu z innymi tego typu usługami.

O szczegółach można przeczytać na stronie banku: https://media.pkobp.pl/217386-pko-place-pozniej-dla-klientow-pko-banku-polskiego.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...