bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Noble Getin Bank kontynuuje współpracę z Programem „Bankowcy dla Edukacji”

Noble Getin Bank kontynuuje współpracę z Programem „Bankowcy dla Edukacji”

Dodano: 2021-07-16
Publikator: informacja prasowa

Noble Getin Bank we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa wspiera jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie Bankowcy dla Edukacji”. Akcja jest odpowiedzią na długofalowe wyzwania rozwojowe i społeczne, które dotyczą bezpieczeństwa klientów w bankowości elektronicznej i sklepach internetowych.

– Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem. Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa – mówi Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku. 

Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa razem z ponad 20 bankami w imieniu sektora bankowego wspierają Program „Bankowcy dla Edukacji”. Jego celem jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa elektronicznego, edukacji ekonomicznej oraz przedsiębiorczej w wirtualnym świecie finansów. Inicjatywa jest tworzona w ramach Związku Banków Polskich. Podczas V edycji akcji powstało 8 filmów, które promują bezpieczne zachowanie klientów w bankowości internetowej. Cykl klipów zawiera kwestie, o których zawsze warto pamiętać płacąc mobilnie, m.in.:

  • Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!
  • Uważaj na fałszywe linki do płatności!
  • Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!
  • Rób kopie zapasowe!
  • Czytaj, co autoryzujesz!
  • Stosuj podwójne uwierzytelnienie!
  • Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!

W ramach akcji powstał również interaktywny film „CYFROWO I BEZPIECZNIE”. A Ty jak wybierzesz?”. Ideą filmu jest umożliwienie oglądającemu dokonania samodzielnych wyborów za pomocą specjalnej aplikacji.

Artykuły powiązane

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...

Testament w formie wideo? Innowacja w dziedzinie dziedziczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie nowej formy testamentu, zwanego...