bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Międzynarodowe ćwiczenia NATO z cyberbezpieczeństwa

Międzynarodowe ćwiczenia NATO z cyberbezpieczeństwa

Dodano: 2022-04-27
Publikator: informacja prasowa

Eksperci PZU ds. cyberbezpieczeństwa i IT uczestniczyli w międzynarodowych ćwiczeniach z obszaru cyberbezpieczeństwa ”Locked Shields 2022”, które zostały zorganizowane przez NATO. Specjaliści zajęli w nich drugie miejsce.

Zespół PZU kolejny już raz został doceniony i zaproszony do udziału w największych na świecie skoordynowanych ćwiczeniach z cyberbezpieczeństwa. Zaproszenie dla ubezpieczyciela pochodziło od podległego MON Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Trzeba zaznaczyć, że Locked Shields to najbardziej złożone ćwiczenie z cyberobrony na świecie. Pozwala ono zacieśnić współpracę obszaru wojskowego z cywilnym oraz wypracować ścieżki komunikacji i wymieniać się doświadczeniami. Ponadto daje możliwość  nieustannego podnoszenia posiadanych kompetencji.

Warto zaznaczyć, że w trakcie konkursu osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo ćwiczą obronę cywilnych oraz wojskowych systemów informatycznych. W tym zawiera się także infrastruktura krytyczna, która jest poddawana cyberatakom na szeroką skalę. Przygotowując powyższe organizatorzy wykorzystali obecną sytuację geopolityczną do opracowania realistycznych scenariuszy.

Artykuły powiązane

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...