bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Międzynarodowe ćwiczenia NATO z cyberbezpieczeństwa

Międzynarodowe ćwiczenia NATO z cyberbezpieczeństwa

Dodano: 2022-04-27
Publikator: informacja prasowa

Eksperci PZU ds. cyberbezpieczeństwa i IT uczestniczyli w międzynarodowych ćwiczeniach z obszaru cyberbezpieczeństwa ”Locked Shields 2022”, które zostały zorganizowane przez NATO. Specjaliści zajęli w nich drugie miejsce.

Zespół PZU kolejny już raz został doceniony i zaproszony do udziału w największych na świecie skoordynowanych ćwiczeniach z cyberbezpieczeństwa. Zaproszenie dla ubezpieczyciela pochodziło od podległego MON Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Trzeba zaznaczyć, że Locked Shields to najbardziej złożone ćwiczenie z cyberobrony na świecie. Pozwala ono zacieśnić współpracę obszaru wojskowego z cywilnym oraz wypracować ścieżki komunikacji i wymieniać się doświadczeniami. Ponadto daje możliwość  nieustannego podnoszenia posiadanych kompetencji.

Warto zaznaczyć, że w trakcie konkursu osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo ćwiczą obronę cywilnych oraz wojskowych systemów informatycznych. W tym zawiera się także infrastruktura krytyczna, która jest poddawana cyberatakom na szeroką skalę. Przygotowując powyższe organizatorzy wykorzystali obecną sytuację geopolityczną do opracowania realistycznych scenariuszy.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...