bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kolejna aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Kolejna aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Dodano: 2022-09-23

Będzie kolejna – trzecia – aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie, ponieważ Flowbird podpisał umowę z warszawskim Zarządem Dróg Miejskich. Prawdopodobny termin udostępnienia płatności za parkowanie we wspomnianej aplikacji to druga połowa przyszłego miesiąca.

Flowbird będzie trzecią aplikacją mobilną, za pomocą której będzie można opłacać postój w warszawskiej strefie parkowania. Od wielu lat opcja taka jest dostępna w aplikacji SkyCash oraz w moBiLET.

Warszawa jest jednym z miast w Polsce, które ograniczają liczbę aplikacji płatniczych z dostępem do usług miejskich. Operatorem, który bez powodzenia walczy od wielu lat o możliwość obsługi parkowania w centrum stolicy jest np. mPay, który brał udział w ostatnim przetargu na obsługę warszawskiej strefy. mPay wygrał przetarg, ale Flowbird odwołał się od decyzji ZDM. Krajowa Izba Odwoławcza przyznała rację Flowbirdowi, a miasto zostało zobowiązane do podpisania umowy z tym ostatnim.

Dla mPay to już trzecia w ostatnim czasie przetargowa przegrana „bitwa” o parkowanie w Warszawie, co – nawiasem mówiąc – jest dość interesujące.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...