bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Getin Bank udostępnia funkcję parkowania w aplikacji mobilnej

Getin Bank udostępnia funkcję parkowania w aplikacji mobilnej

Dodano: 2021-11-04

Getin Bank przygotował dla swoich klientów funkcję płatności za parking w płatnych strefach, której dokonać można za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Klienci banku będą mogli opłacić postój samochodu w blisko 50 strefach parkowania miejskiego w całej Polsce.

Decydując się na inicjatywę, którą dostarcza mPay, bank dołączył do grona kilku instytucji, również oferujących płatności za parkowanie bezpośrednio w bankowości mobilnej. Odbiorcy usługi mogą opłacać parkowanie w modelu start-stop, a więc regulować należność za czas faktycznie spędzony autem w strefie płatnego postoju.

–  Opłaty za parking przy pomocy aplikacji mobilnej to dla naszych klientów ogromna oszczędność czasu. Mamy świadomość, jak bardzo jest on cenny, dlatego stale pracujemy nad rozwiązaniami, które pomagają go zaoszczędzić. Wiemy, że nasi klienci je doceniają i chętnie z nich korzystają. Zakup biletu parkingowego w naszej aplikacji trwa kilka sekund, a opłaty można dokonać nie wychodząc z samochodu – mówi Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Getin Noble Bank.

–  Cieszy nas, że dzięki mPay klienci Getin Banku mogą szybko i wygodnie regulować należności za parking. Jako dostawca rozwiązań dla płatności mobilnych z najdłuższym stażem na rynku, możemy bowiem zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Potwierdza to systematyczny wzrost liczby klientów mPay oraz stale rozbudowywana lista lokalizacji, gdzie możliwa jest płatność za naszym pośrednictwem – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Dzięki nowej usłudze, klienci banku nie muszą z góry przewidywać czasu postoju, mogą skorzystać z opcji „start/stop”, płacąc za rzeczywisty czas parkowania. Co więcej, bank blokuje środki płatnicze jedynie za kolejny cykl rozliczeniowy, który zazwyczaj wynosi godzinę, a nie do końca działania strefy.

Do skorzystania z usługi, niezbędnym jest umieszczenie odpowiedniej naklejki chroniącej przed nałożeniem mandatu. W momencie zakończenia parkowania, bank zdejmuje opisaną blokadę i rozlicza rzeczywisty koszt parkowania, który jest zgodny z cennikiem obowiązującym w danej strefie.

Artykuły powiązane

Kierowca odpowiada za wypadek, mimo że pieszy był pijany – decyzja Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy wydał niedawno wyrok (sygn. II CSKP 2286/22), w którym potwierdził odpowiedzialność kierowcy za potrąc...

Rosnące zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi – podsumowanie roku 2024

W 2024 roku Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne aż 2,3 miliarda złotych, co oznacza wzrost o 35,3% w p...

939 miliardów złotych w ubezpieczeniach – przedsiębiorcy szukają ochrony przed ryzykiem

W 2024 roku polskie firmy ubezpieczyły swoje obroty handlowe na kwotę przekraczającą 939 miliardów złotych. Choć przych...