bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Europ Assistance Polska z kamizelką bezpieczeństwa dla swoich klientów

Europ Assistance Polska z kamizelką bezpieczeństwa dla swoich klientów

Dodano: 2021-11-03
Publikator: informacja prasowa

Europ Assistance Polska wprowadza do swojej oferty usługę zdalnej opieki kardiologicznej. W ramach inicjatywy, klienci ubezpieczyciela będą mieli możliwość skorzystania z kamizelki Comarch CardioVest, urządzenia do długoterminowego rejestrowania zapisu EKG.

Ubezpieczyciel zaoferował swoim klientom nowoczesny produkt medyczny, umożliwiający zdalne, długotrwałe i wiarygodne rejestrowanie pracy serca. Nowa usługa obejmuje również telekonsultacje z lekarzem.

− Innowacyjność i ciągły rozwój rozwiązań w zakresie telemedycyny, dla nas jako dostawcy usług assistance, jest szczególnie istotny. Zależy nam, by oferowane przez nas usługi były wysokiej jakości oraz zapewniały klientom realne poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dlatego zdecydowaliśmy na rozszerzenie naszego portfolio o Zdalną Opiekę Kardiologiczną. Urządzenie Comarch CardioVest idealnie sprawdzi się w tej usłudze – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Wykupując świadczenie zainteresowani klienci otrzymają od ubezpieczyciela zestaw składający się z dwóch niezależnych rejestratorów. Jeden powinien zostać zamieszczony na kamizelce, a drugi służy do wysyłki zapisu badania do platformy telemedycznej. W dalszym ciągu zapis z badania jest analizowany przez algorytmy sztucznej inteligencji (CMAP), a wyniki są weryfikowane przez personel medyczny Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w przychodni iMed24. Następnie klient otrzyma raport z badania, a w razie potrzeby może zapisać się na telekonsultacje z lekarzem.

Europ Assistance zaleca swoim klientom wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego wspomagającego opiekę kardiologiczną. Propozycja jest skierowana do osób z tendencją do omdleń, po zabiegach kardiochirurgicznych czy przy profilaktyce migotania przedsionków.

− Elektrody tekstylne zastosowane w tym rozwiązaniu są unikatowym rozwiązaniem  dla pacjentów, którzy potrzebują monitoringu rytmu serca długoterminowo. Nie ma problemów z odklejaniem, czy odparzaniem skóry, jak w klasycznych elektrodach wykorzystywanych w tzw. holterach. Równocześnie zachowana pozostaje jakość sygnału i łatwość analizy takiego badania – zaznacza Joanna Dróżdż-Gradzikiewicz, Dyrektorka Centrum Medycznego iMed24.

Artykuły powiązane

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodze...

Spółka Provident z licencją krajowej instytucji płatniczej?

Provident liczy na to, że będzie pierwszą firmą pożyczkową na polskim rynku z licencją krajowej instytucji płatniczej (K...

Jak dobrze mieć assistance domowy!

Przeciekający zawór od pralki, zalane mieszkanie czy zmywarka, która przestała działać… Nikogo nie cieszą takie niespodz...