bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Europ Assistance Polska radzi, jak bezpiecznie podróżować w ciąży

Europ Assistance Polska radzi, jak bezpiecznie podróżować w ciąży

Dodano: 2017-09-22

Europ Assistance Polska radzi kobietom w ciąży, jak bezpiecznie podróżować. Podpowiada, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać.

Na rynku dostępne są różne oferty ubezpieczeń turystycznych. Przyszła mama powinna jednak pamiętać, że jeżeli istnieją medyczne przeciwskazania do podróży, żaden ubezpieczyciel nie zwróci kosztów poniesionych wydatków.

– Zazwyczaj polisy dedykowane kobietom w ciąży obejmują pierwszą wizytę lekarską i transport do szpitala w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Koszty takiego leczenia pokrywane są przeważnie do sumy ok. 150-200 EUR. Dlatego warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia i wybrać ten, który obejmuje ubezpieczeniem również przedwczesny poród lub inne zabiegi w celu ratowania życia – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Niektórzy ubezpieczyciele oferują również możliwość ubezpieczenia ryzyka rezygnacji z podróży zaplanowanej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jeśli okazuje się, że podróż byłaby niewskazana ze względu na nowo stwierdzoną ciążę lub jeśli ciąża dotychczas przebiegająca bez komplikacji stała się zagrożona.

Zakłady ubezpieczeń zaliczają kobiety w ciąży do grupy podwyższonego ryzyka. Z uwagi na to, często ograniczają zakres swoich świadczeń. Większość z nich obejmuje opieką ubezpieczeniową kobiety do drugiego trymestru ciąży. Jeżeli ciąża jest mnoga, okres ten często skracany jest do 18 tygodnia. Towarzystwa nie zwracają również pieniędzy za zagraniczny poród, jeżeli odbył się on we wcześniej przewidzianym terminie. W razie przedwczesnego porodu, koszty z tym związane pokrywane są tylko w stosunku do mamy. Większość polis nie obejmuje kosztów leczenia dziecka.

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...