bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
ERGO Hestia została sygnatariuszem Karty Różnorodności

ERGO Hestia została sygnatariuszem Karty Różnorodności

Dodano: 2016-12-07

Grupa ERGO Hestia oraz Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia podpisały Kartę Różnorodności, w ten sposób weszły do grona 154 instytucji wspierających równe traktowanie w miejscu pracy i zarządzanie różnorodnością.

Razem z zakładem ubezpieczeń w dniu 6 grudnia 2016 r. Kartę Różnorodności podpisało Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym i firma ProContact.

– Podpisanie Karty Różnorodności jest dla nas naturalną konsekwencją dotychczas prowadzonych działań w zakresie zarządzania różnorodnością, które pokazują, że rozumiemy, akceptujemy i doceniamy różnice między ludźmi  mówi Mario Zamarripa, odpowiedzialny za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia.

Grupa ERGO Hestia od 10 lat współpracuje z Fundacją Integralia. Sopockiemu ubezpieczycielowi zależy na tworzeniu miejsc pracy przyjaznych osobom z niepełnosprawnością. Ponadto, Grupa stara się o zachowanie parytetu płci w kadrze menedżerskiej.

– Od początku stawiamy również na parytet płci – udział kobiet wśród wyższej kadry menedżerskiej ERGO Hestii wynosi obecnie aż 44%. Wraz z rozwojem całej organizacji coraz więcej w niej także rozwiązań, które wspierają pracowników w godzeniu obowiązków w pracy z potrzebami rodzinnymi. Dlatego nasi pracownicy mogą korzystać z firmowego przedszkola czy elastycznego czasu pracy. Jednocześnie Karta jest dla nas zobowiązaniem i dobrym narzędziem, które zmobilizuje nas do tworzenia w firmie kolejnych inicjatyw służących zarządzaniu różnorodnością, aby aktywnie przeciwdziałać dyskryminacji i mobbingowi oraz tworzyć przyjazne miejsca pracy – dodaje Mario Zamarripa.

Oprócz ERGO Hestii sygnatariuszami Karty Różnorodności są m.in. PZU, LINK4 TU S.A., Aviva, która przyjęła Kartę jako jedna z pierwszych spółek w 2012 r.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską. Powstała w celu promocji i rozpowszechniania polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Sygnatariuszami Karty w Polsce jest 157 organizacji i ponad 7 tysięcy firm i instytucji publicznych z 16 krajów Unii Europejskiej. W Polsce inicjatywa jest koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Sygnatariusze Karty zobowiązują się do wyeliminowania ze swoich organizacji wszelkich przejawów dyskryminacji i działania na rzecz tworzenia oraz promocji różnorodności. Jednocześnie, instytucje i formy wyrażają w ten sposób gotowość do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w działania zgodne z celami Karty Różnorodności. W Polsce po raz pierwszy Kartę Różnorodności podpisano 14 lutego 2012 r. 

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...