bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
ERGO Hestia przyjęła Standard Minimum Programu Etycznego

ERGO Hestia przyjęła Standard Minimum Programu Etycznego

Dodano: 2016-12-28

STU ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce podpisało deklarację przyjęcia Standardu Minimum Programu Etycznego. Program ma na celu udzielanie wsparcia przy wdrażaniu etycznych rozwiązań w organizacjach biznesowych. Jest on realizowany w ramach II filaru Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka.

– Dzięki podpisaniu deklaracji możemy jeszcze lepiej zarządzać programem etycznym w naszej firmie – mówi Mario Zamarripa, odpowiedzialny za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. – To doskonały punkt wyjścia do rozwijania własnego systemu zapewniającego etyczność prowadzonego biznesu. Z jednej strony wskazuje on na elementy niezbędne do spełnienia tzw. Standardu Minimum. Z drugiej strony daje wytyczne do kierunku rozwoju systemu w organizacji, która już wdrożyła Standard w wersji minimum. W ERGO Hestii od samego początku budujemy nasz biznes w oparciu o wartości, które po latach Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała za fundament polityki zrównoważonego rozwoju. Biznes, ekologia i społeczeństwo – nasza odpowiedzialność w tych trzech obszarach sprowadza się do realizacji strategicznego celu, którym jest Najwyższy Standard Ochrony. Tworzymy go w oparciu o prostotę i nowoczesność wszystkich procesów oraz oferowanych produktów i usług, a urzeczywistniamy poprzez troskę i dialog z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. Nie są to równoległe linie. W przypadku wielu projektów przecinają się i łączą. Tak jest między innymi z Kodeksem Etyki Grupy ERGO Hestia, obszarem Compliance, regułami przeciwdziałania nadużyciom czy powołanym Rzecznikiem Klienta – dodaje Mario Zamarripa.

Standard Minimum Programu Etycznego to pierwsza w historii samoregulacja biznesowa. Wyznacza ona kierunek rozwoju firm i instytucji w oparciu o przestrzeganie zasad etycznych i zrównoważonego rozwoju oraz określa przydatne narzędzia ich implementacji i weryfikacji. W Polsce prace koordynowała organizacja Global Compact Poland.

Deklarację przyjęcia Standardu, oprócz ERGO Hestii, podpisali również pozostali członkowie Komitetu Sterującego: Business Centre Club, EDF, Konfederacja Lewiatan, Kulczyk Foundation, PKP Energetyka, Polpharma, Skanska, T-mobile i Unilever. Te organizacje brały udział w tworzeniu deklaracji od samego początku trwania Programu „Biznes i Prawa Człowieka”.

W ramach prac Komitetu Sterującego Programem „Biznes i Prawa Człowieka” w przyszłym roku będą prowadzone działania upowszechniające standard oraz analizowane główne obszary ryzyk oraz wyzwania dla poszczególnych branż (m.in. finansowej, farmaceutycznej, budowlanej). Dodatkowo w 2017 r. polski rząd przedstawi plan wdrożenia Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka, a przedsiębiorcy będą zobowiązani przez Komisję Europejską do raportowania pozafinansowego.

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...

    Zadaj Pytanie