bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Digital Care wchodzi na rynek litewski

Digital Care wchodzi na rynek litewski

Dodano: 2016-08-09

Lider usług ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce rozpoczął współpracę z litewskim operatorem sieci komórkowej Bite, świadczącym usługi w krajach bałtyckich. Jest to pierwszy krok w zagranicznej ofensywie firmy.

Flagowym produktem Digital Care jest ochrona wyświetlacza, który można nabyć przy zakupie telefonu u największych polskich operatorów sieci komórkowych. Program ubezpieczeniowy cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, jako że aż osiem na dziesięć uszkodzeń smartfonów dotyczy właśnie wyświetlacza. Proces naprawy uszkodzonych telefonów odbywa się w systemie door-to-door, co oznacza szybkie załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu, beneficjenci mają bowiem możliwość zgłoszenia szkody na specjalnej platformie online, bądź też przez call center. Na atrakcyjność usługi wpływa również możliwość śledzenia krok po kroku statusu naprawy w internecie.

Spółka Digital Care rozpoczęła ekspansję na litewski rynek od podpisania umowy z tamtejszym operatorem sieci komórkowej Bite. Oprócz ochrony wyświetlacza, usługi które pojawiają się w oferowanym abonamencie to aplikacja antywirusowa oraz roaming zagraniczny z pakietem internetu. Partnerem polskiej firmy w realizacji programu zostało towarzystwo ubezpieczeń Sompo Canopius oraz międzynarodowa firma brokerska AON.

– Rozpoczęcie działalności w krajach bałtyckich to dla nas ważny etap rozwoju. Nawiązanie współpracy z Bite na rynku litewskim to dopiero początek, ponieważ już we wrześniu ruszy podobny program na Łotwie. Naszym celem jest uzyskanie pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych – mówi Aleksander Wistuba, Chief Business Development Officer i członek zarządu Digital Care. W najbliższym czasie spółka planuje rozszerzyć swoją działalność na kolejne państwa europejskie takie jak Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Czechy czy Serbia.

Spółka Digital Care, która powstała w 2012 r. zajmuje obecnie pozycję lidera w tworzeniu i administrowaniu programów ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce. Oferowane przez nią rozwiązania, które powstają we współpracy z wiodącymi polskimi i globalnymi towarzystwami ubezpieczeń, kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wśród nich znajdują się m.in. operatorzy sieci komórkowych Orange, Play, Plus oraz takie sieci jak NEONET czy X-kom.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...