bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Digital Care wchodzi na rynek litewski

Digital Care wchodzi na rynek litewski

Dodano: 2016-08-09

Lider usług ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce rozpoczął współpracę z litewskim operatorem sieci komórkowej Bite, świadczącym usługi w krajach bałtyckich. Jest to pierwszy krok w zagranicznej ofensywie firmy.

Flagowym produktem Digital Care jest ochrona wyświetlacza, który można nabyć przy zakupie telefonu u największych polskich operatorów sieci komórkowych. Program ubezpieczeniowy cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, jako że aż osiem na dziesięć uszkodzeń smartfonów dotyczy właśnie wyświetlacza. Proces naprawy uszkodzonych telefonów odbywa się w systemie door-to-door, co oznacza szybkie załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu, beneficjenci mają bowiem możliwość zgłoszenia szkody na specjalnej platformie online, bądź też przez call center. Na atrakcyjność usługi wpływa również możliwość śledzenia krok po kroku statusu naprawy w internecie.

Spółka Digital Care rozpoczęła ekspansję na litewski rynek od podpisania umowy z tamtejszym operatorem sieci komórkowej Bite. Oprócz ochrony wyświetlacza, usługi które pojawiają się w oferowanym abonamencie to aplikacja antywirusowa oraz roaming zagraniczny z pakietem internetu. Partnerem polskiej firmy w realizacji programu zostało towarzystwo ubezpieczeń Sompo Canopius oraz międzynarodowa firma brokerska AON.

– Rozpoczęcie działalności w krajach bałtyckich to dla nas ważny etap rozwoju. Nawiązanie współpracy z Bite na rynku litewskim to dopiero początek, ponieważ już we wrześniu ruszy podobny program na Łotwie. Naszym celem jest uzyskanie pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych – mówi Aleksander Wistuba, Chief Business Development Officer i członek zarządu Digital Care. W najbliższym czasie spółka planuje rozszerzyć swoją działalność na kolejne państwa europejskie takie jak Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Czechy czy Serbia.

Spółka Digital Care, która powstała w 2012 r. zajmuje obecnie pozycję lidera w tworzeniu i administrowaniu programów ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce. Oferowane przez nią rozwiązania, które powstają we współpracy z wiodącymi polskimi i globalnymi towarzystwami ubezpieczeń, kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wśród nich znajdują się m.in. operatorzy sieci komórkowych Orange, Play, Plus oraz takie sieci jak NEONET czy X-kom.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...