bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że…

Dodano: 2022-02-09

do 2015 roku przy ulicy J. Dunajewskiego 3 w Krakowie znajdowało się jedyne na świecie Muzeum Ubezpieczeń. Założona w 1987 roku instytucja przedstawiała ponad dwustuletnią historię istnienia i działalności polskich towarzystw ubezpieczeniowych.

Muzealne zbiory liczyły ponad 36 000 eksponatów. Były to dokumenty, polisy ubezpieczeniowe, znaczki, tablice, zdjęcia, publikacje, albumy, osobiste pamiątki, a także narzędzia pracy: zestaw do kolczykowania bydła, przyrządy do pomiaru ziemi czy firmowe skarbony.

Muzeum mieściło się w krakowskim oddziale PZU. Założone zostało z okazji 175-lecia polskich ubezpieczeń, przez grupę pracowników oddziału, z naczelnikiem wydziału organizacyjnego Marianem Hampelem. Wystawa zaprezentowana podczas otwarcia muzeum liczyła 400 eksponatów, szybko jednak, w darze od krakowian, doszło kolejne 800.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...