bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że…

Dodano: 2022-02-09

do 2015 roku przy ulicy J. Dunajewskiego 3 w Krakowie znajdowało się jedyne na świecie Muzeum Ubezpieczeń. Założona w 1987 roku instytucja przedstawiała ponad dwustuletnią historię istnienia i działalności polskich towarzystw ubezpieczeniowych.

Muzealne zbiory liczyły ponad 36 000 eksponatów. Były to dokumenty, polisy ubezpieczeniowe, znaczki, tablice, zdjęcia, publikacje, albumy, osobiste pamiątki, a także narzędzia pracy: zestaw do kolczykowania bydła, przyrządy do pomiaru ziemi czy firmowe skarbony.

Muzeum mieściło się w krakowskim oddziale PZU. Założone zostało z okazji 175-lecia polskich ubezpieczeń, przez grupę pracowników oddziału, z naczelnikiem wydziału organizacyjnego Marianem Hampelem. Wystawa zaprezentowana podczas otwarcia muzeum liczyła 400 eksponatów, szybko jednak, w darze od krakowian, doszło kolejne 800.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...