bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
CSR W UBEZPIECZENIACH: ERGO Hestia

CSR W UBEZPIECZENIACH: ERGO Hestia

Dodano: 2017-07-05

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia jest najczęściej wymienianym zakładem ubezpieczeń w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Towarzystwo zostało wyróżnione za działania podejmowane w ramach zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, zagadnień konsumenckich, środowiska, ładu organizacyjnego i uczciwych praktyk operacyjnych. W sumie zostało opisanych aż 20 inicjatyw CSR realizowanych przez sopockiego ubezpieczyciela.

W ERGO Hestii działa Program Etyczny, którego filarami są „Kodeks postępowania” i „Reguły Przeciwdziałania Nadużyciom”. Spółka powołała też Oficera ds. Przeciwdziałania Nadużyciom, a w zeszłym roku wszyscy nowi pracownicy przeszli szkolenia z zakresu etyki i zgodności. Również Grupa zapoznała swoich pracowników z zasadami i działaniami w ramach zrównoważonego rozwoju podczas zorganizowanego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju – Złap Równowagę.

Towarzystwo ubezpieczeń dużo uwagi skupia na swoich pracownikach. ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w kraju otworzył przedszkole dla dzieci pracowników. Placówka przyjmuje też dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Również są organizowane dla pracowników zakładu ubezpieczeń cykliczne spotkania ze znanymi osobami. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Marian Opania czy Zbigniew Zamachowski. Spółka powołała Hestyjne Centrum Wolontariatu, które organizuje i wspiera działania wolontariackie podejmowane przez pracowników ERGO Hestii, również w ramach organizacji powołanych przez towarzystwo: Fundacji Integralia i Artystyczna Podróż Hestii. W gdańskiej siedzibie podmiotu ubezpieczeniowego utworzono Centrum Zdrowego Pracownika, składające się z gabinetu profilaktyki medycznej i sali ćwiczeń.

Towarzystwo dba też o środowisko naturalne. We wrześniu 2016 r. został otwarty Park Hestii, liczący ponad 2 ha, a na dachu jednego z budynków towarzystwa zostały zamontowane ule, w których schronienie znalazło 60 tys. pszczół rasy Kraińskiej. Działalność towarzystwa w tym zakresie polega także na zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. W 2016 r. spółka zakupiła 200 aut z silnikiem hybrydowym, które trafiły do likwidatorów szkód – dla nich zorganizowano też szkolenie z ekojazdy. Towarzystwo promuje carpooling i jazdę rowerem. Dla pracowników dojeżdżających do pracy rowerem przygotowane zostały szatnie z prysznicami oraz talony na darmowy obiad.

Towarzystwo uruchomiło na swojej stronie internetowej funkcję tłumacza MIGAM, który umożliwia kontakt z zakładem ubezpieczeń osobom niesłyszącym. Także dla pracowników zostały przygotowane Warsztaty Zmień Perspektywę, podczas których szkolą się z nawiązywania i utrzymywania kontaktu z osobami niepełnosprawnymi tak, aby obie strony czuły się komfortowo w takich sytuacjach.

Spółka prowadzi też Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, które wspiera najciężej poszkodowanych klientów ZU w powrocie do zdrowia, np. zapewniając im rehabilitację. Do tej pory pomocy udzielono ponad 100 osobom.

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...