bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Credit Agricole rozwija bancassurance

Credit Agricole rozwija bancassurance

Dodano: 2016-07-15

Credit Agricole rozszerza swoje usługi w sektorze ubezpieczeń. Niedługo za pośrednictwem banku oprócz ubezpieczenia nieruchomości i OC w życiu prywatnym będzie można zakupić także polisę turystyczną. Bank chce docelowo umożliwić dystrybucję ubezpieczeń poprzez aplikację mobilną.

– Ubezpieczenia odpowiadają za ponad 10 proc. naszych przychodów pozaodsetkowych. Chcemy w perspektywie najbliższych kilku lat zwiększyć ten udział do 15-20 proc. – przekazał Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole.

W przypadku grupy Credit Agricole największe przychody z bancassurance generuje francuski rynek, gdzie bank zajmuje pozycję lidera w tym obszarze. W 2015 r. Grupa uzyskała 130 mld zł przychodu ze sprzedaży ubezpieczeń, z czego 83 proc. pochodziło z francuskiego rynku. Obecnie Credit Agricole próbuje przekopiować model francuski na polski rynek.

– Nasza przewaga konkurencyjna nad ubezpieczycielami wynika m.in. z tego, że mamy rozbudowaną sieć oddziałów oraz contact center, za pośrednictwem których możemy oferować ubezpieczenia i oczywiście kanał internetowy, przez który będziemy oferować niektóre polisy – powiedział Marciniak.

W pierwszym etapie, bank stawia na podniesienie kwalifikacji swoich doradców. Już zostały uruchomione szkolenia pracownicze, ale instytucja stawia też na pozostałe formy dotarcia do klienta. Ponadto, bank postawił sobie za cel prostą i jasną konstrukcję produktów ubezpieczeniowych.

Obecnie Credit Agricole obsługuje 2 miliony klientów, a w sumie do tej pory bank zrealizował usługi dla 10 milionów osób – potencjalnych klientów polis ubezpieczeniowych.

Artykuły powiązane

Rekomendacje KNF pod lupą: komentarz do dokumentu – część 2

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała projekt Rekomendacji dla zakładów ubezpieczeń dotyczących dystrybucji ubezp...

Ubezpieczenie OC pracowników i członków zarządu nie jest kosztem spółki

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 23 lipca 2025 r. (sygn. akt II FSK 1402/22) orzekł, że składki na ube...

Rekomendacje KNF pod lupą: komentarz do dokumentu – część 1

  Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała projekt Rekomendacji dla zakładów ubezpieczeń dotyczących d...