bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Dodano: 2017-03-07

Z okazji święta kobiet eksperci Aegon radzą wszystkim paniom przygotowanie odpowiedniego planu finansowego na przyszłość. „Dzień Kobiet może być świetną okazją do wyznaczenia sobie swoich finansowych celów i ich spisania” – mówią.

Wiele czynników, takich jak przerwy w karierze zawodowej, praca na niepełny etat czy różnice w wynagrodzeniach powodują, że kobietom trudniej jest zgromadzić oszczędności na przyszłą emeryturę. Badania pokazują jednak, że opracowanie i spisanie planu oszczędzania znacznie ułatwia finansowe przygotowanie się do życia w podeszłym wieku.

– Stworzenie finansowego planu pomaga zweryfikować marzenia, zdefiniować cele i przewidzieć zagrożenia – wyjaśnia Mike Mansfield, menedżer ds. badań w Centrum Badań Długowieczności i Emerytur Aegon. – To zadanie może być z początku trudne, ale jeśli powstanie taki plan i będzie na bieżąco aktualizowany, pomoże nam poczuć się pewniej.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...