bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Dodano: 2017-03-07

Z okazji święta kobiet eksperci Aegon radzą wszystkim paniom przygotowanie odpowiedniego planu finansowego na przyszłość. „Dzień Kobiet może być świetną okazją do wyznaczenia sobie swoich finansowych celów i ich spisania” – mówią.

Wiele czynników, takich jak przerwy w karierze zawodowej, praca na niepełny etat czy różnice w wynagrodzeniach powodują, że kobietom trudniej jest zgromadzić oszczędności na przyszłą emeryturę. Badania pokazują jednak, że opracowanie i spisanie planu oszczędzania znacznie ułatwia finansowe przygotowanie się do życia w podeszłym wieku.

– Stworzenie finansowego planu pomaga zweryfikować marzenia, zdefiniować cele i przewidzieć zagrożenia – wyjaśnia Mike Mansfield, menedżer ds. badań w Centrum Badań Długowieczności i Emerytur Aegon. – To zadanie może być z początku trudne, ale jeśli powstanie taki plan i będzie na bieżąco aktualizowany, pomoże nam poczuć się pewniej.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...