Czy ubezpieczenie powinno być dostosowane do płci?

Dodano: 21-08-2019
Publikator: informacja prasowa

GUS przygotował raport, z którego wynika, że kobiety dominują w coraz większej liczbie branż. Z uwagi na specyfikę niektórych zawodów, a także na dolegliwości na które częściej chorują kobiety, ubezpieczenie powinno być spersonalizowane.

Zgodnie z przepisami w ramach medycyny pracy każdy pracownik powinien mieć zapewniony stały dostęp do profilaktyki medycznej pozwalającej na utrzymanie go w dobrym zdrowiu. Pracodawcy coraz częściej decydują się na grupowe ubezpieczenia zdrowotne, które zapewniają szybki dostęp do świadczeń. Co więcej, ubezpieczyciele pozwalają na daleko idącą personalizację zakresu ubezpieczenia.

– Jednak dostosowanie świadczeń do specyfiki działalności firmy to nie wszystko, trzeba również brać pod uwagę wiek i płeć zatrudnionych. Pracodawcy działający w branżach, w których przeważają kobiety, powinni zadbać o zapewnienie im odpowiedniej profilaktyki onkologicznej i neurologicznej. Warto też pamiętać, że kobiety już nawet w młodym wieku narażone są na osteoporozę oraz różnego rodzaju schorzenia o podłożu hormonalnym – zauważa Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

wstecz