Wiener pojawi się na polskim rynku w przyszłym miesiącu

​Gothaer TU S.A. rozpoczyna proces rebrandingu. Prawdopodobnie w lipcu spółka będzie już funkcjonować pod nową nazwą Wiener TU S.A. Zmiana jest wynikiem przejęcia towarzystwa ubezpieczeń przez Vienna Insurance Group.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchamia kiosk telemedyczny

​PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy kiosk telemedyczny. Jest to mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a także wideokonsultacji z lekarzem.

...
Czytaj więcej

Obau.pl w nowej odsłonie

Ogólnopolska Baza Agentów Ubezpieczeniowych, która istnieje od 2011 r., zmieniła szatę graficzną portalu, a także przebudowała menu. Celem zmian jest uatrakcyjnienie publikowanych treści dla czytelników.

...
Czytaj więcej

Liczne zastrzeżenia rządu do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych

​Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. RM wyraziła poparcie dla kierunku prac, jednak przedstawiła też liczne zastrzeżenia.

...
Czytaj więcej

Vienna Life otrzymała nagrodę Portfel Roku od tygodnika Wprost

Vienna Life została wyróżniona w kategorii „Innowacje i rozwiązania przyszłości”. Tygodnik nagrodził ubezpieczyciela za innowację jaką było wprowadzenie e-podpisu w ubezpieczeniach życiowych.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW było partnerem międzynarodowej konferencji dla sektora medycznego

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych po raz kolejny był partnerem międzynarodowej konferencji „Hospital & Healthcare Management”. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli sektora medycznego.

...
Czytaj więcej

S&P Global Ratings przyznało PZU ocenę A-

Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU ze stabilnej do pozytywnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-.

...
Czytaj więcej

Akcjonariusze KUKE powołali zarząd spółki na nową kadencję

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KUKE S.A. w dniu 14 czerwca br. powołało zarząd spółki. WZA zadecydowało o utrzymaniu na kolejną trzyletnią kadencję dotychczasowego składu. Zgodnie z decyzją WZA, prezesem spółki pozostaje Janusz Władyczak.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU wyróżniona za wysoką jakość relacji inwestorskich

Grupa PZU została wyróżniona w rankingu Extel Surver 2019 za jakość relacji inwestorskich w Polsce. W badaniu doceniono spółkę, prezesa Pawła Surówkę oraz dyrektora finansowego Tomasza Kulika i podległy mu obszar relacji inwestorskich.

...
Czytaj więcej

Adam Łoziak wiceprezesem UNIQA przez kolejną kadencję

​Adam Łoziak ponownie został wybrany na stanowisko wiceprezesa obu spółek UNIQA. Funkcję tę będzie sprawował przez najbliższe trzy lata.

...
Czytaj więcej

Klienci CUK Ubezpieczenia mogą korzystać z aplikacji mobilnej

Ubezpieczyciel uruchomił aplikację mobilną, dzięki której klienci CUK Ubezpieczenia będą mogli mieć dostęp do swoich polis bezpośrednio w smartfonie.

...
Czytaj więcej

Polscy przedsiębiorcy są winni ubezpieczycielom ponad 161,4 mln zł

Z informacji prasowej Krajowego Rejestru Długów BIG wynika, że zadłużenie przedsiębiorców wobec towarzystw ubezpieczeń przekroczyło 161 mln zł. Co istotne, trzy lata temu wynosiło ono 63 mln zł. Największy dług mają spółki z sektora transportu i handlu.

...
Czytaj więcej

Warta z nową siedzibą w wieżowcu Warsaw UNIT

Warta została strategicznym najemcą biurowca Warsaw UNIT. Firma zajmie niemal 20 tys. mkw. powierzchni biurowej. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny STU ERGO Hestia 2017 wyróżniony w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR

​Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2017 pt. „Poznanie. Trajectory of bodies” otrzymał złoto w kategorii Design (Brand Identity) w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Autorkami publikacji są: Agnieszka Mastalerz oraz Aleksandra Matyas.

...
Czytaj więcej

Udaremniono próbę wyłudzenia odszkodowania

​Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy udaremnili próbę wyłudzenia odszkodowania od zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Votum rośnie dzięki sprawom bankowym

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła dane finansowe za I kw. 2019 r. Spółka poza wyższymi przychodami odnotowała też wzrost liczby nowych spraw z obszaru bankowości.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Buczkowski ponownie wybrany na Przewodniczącego AMICE

Walne Zgromadzenie AMICE wybrało ponownie Grzegorza Buczkowskiego na Przewodniczącego Rady Dyrektorów. Funkcję tę będzie sprawował przez kolejne trzy lata.

...
Czytaj więcej

Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka dołączyły do sieci PZU Zdrowie

PZU Zdrowie sfinalizowało zakup 100 proc. udziałów w spółkach Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka. W połowie maja zgodę na przejęcie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakup stanowi największą dotychczasową akwizycję spółki z Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

STU ERGO Hestia podsumowuje ubiegły rok. Ubezpieczyciel zebrał ponad 6,5 mld zł składki

STU ERGO Hestia podało wyniki finansowe za 2018 r. Ubezpieczyciel uzyskał rekordowy przypis składki na poziomie ponad 6,5 mld zł oraz wynik techniczny w wysokości blisko 413 mln zł.

...
Czytaj więcej

Unum: popularność ubezpieczeń na życie będzie rosnąć

Jakie postawy wobec ryzyka nieprzewidzianych wydatków przyjmuje społeczeństwo amerykańskie i polskie? To główne pytanie najnowszego badania Unum Insight. Wyniki badania przedstawiła w serwisie Newseria Biznes Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Unum.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczyciele po raz kolejny podniosą wysokość składki OC ppm.?

Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl został opublikowany artykuł. Postawiono w nim tezę, że wniosek Rzecznika Finansowego, złożony do SN ws. odszkodowań dla osób bliskich zajmujących się ofiarami wypadków w ciężkim stanie, może wpłynąć na cenę OC.

...
Czytaj więcej

Co dalej z kancelariami odszkodowawczymi?

​Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat konieczności regulacji kancelarii odszkodowawczych. W artykule została postawiona teza, że prace nad projektem nie posuwają się do przodu.

...
Czytaj więcej

Generali wyróżnione za portal pracowniczy

​Generali Polska otrzymało wyróżnienie w konkursie Power of Content Marketing Awards 2019. Kapituła konkursu nagrodziła ubezpieczyciela za Gecon - wewnętrzny portal dla pracowników.

...
Czytaj więcej

PZU będzie propagować ideę prostego języka

​PZU przystąpiło do porozumienia zakładającego tworzenie standardów językowych zrozumiałych dla obywateli. Oprócz zakładu ubezpieczeń propagowanie idei prostego języka zadeklarowało kilkanaście innych instytucji.

...
Czytaj więcej

Andrzej Płachta dołączył do zarządu Aegon Polska

Andrzej Płachta dołączył do zespołu Aegon Polska, obejmując funkcję Członka Zarządu Aegon TUnŻ oraz Aegon Services. W towarzystwie będzie odpowiadał za obszary operacji oraz IT.

...
Czytaj więcej

Brokerzy ubezpieczeniowi po raz kolejny docenili Compensę Życie i STU ERGO Hestię

Compensa Życie TU S.A. Vienna Insurance Group i STU ERGO Hestia zostali wyróżnieni nagrodą Fair Play przyznawaną przez brokerów ubezpieczeniowych. Nagrody są wręczane spółkom za stosowanie dobrych praktyk biznesowych.

...
Czytaj więcej

Zaostrza się konkurencja na rynku porównywarek ubezpieczeniowych

Na polskim rynku została uruchomiona nowa porównywarka ubezpieczeń ocenapolis.pl. O projekcie opowiada red. portalu fintek.pl Marcin Grabiec, ekspert w ocenapolis.pl.

...
Czytaj więcej

LINK4 po raz kolejny nagrodzone za najbardziej efektywną kreację marki ubezpieczeniowej

Ubezpieczyciel już po raz trzeci otrzymał srebrną Panterą Kantara. W tegorocznej edycji po raz pierwszy o przyznaniu nagrody decydowali konsumenci, a nie przedstawiciele rynku finansowego.

...
Czytaj więcej

PZU likwiduje szkody po klęskach żywiołowych w ciągu 24h

PZU podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowało o zakończeniu likwidacji szkód zgłoszonych przez mieszkańców gminy Wojciechów powstałych w wyniku przejścia trąby powietrznej.

...
Czytaj więcej

UNIQA Polska uruchomiła profil na Facebooku

UNIQA Polska zdecydowała o utworzeniu profilu na Facebooku. Wejście w kolejny kanał SM ma przyczynić się do lepszej obsługi klientów i budowy wizerunku ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

PZU szuka stabilnych możliwości rozwoju

Przejmowanie innych podmiotów nie jest obecnie priorytetowym celem Grupy PZU. Potencjalne inwestycje nie mogą mieć negatywnego wpływu na rentowność Grupy, czytamy na łamach Money.pl.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. I)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem strategicznym impact’19

W trakcie wydarzenia dla gości zostanie udostępniona kosmiczna strefa networkingowa PZU. Około 6000 gości weźmie udział w wydarzeniu. Wśród nich przedstawiciele władz, świata nauki oraz biznesu.

...
Czytaj więcej

Nowy przewodniczący rady nadzorczej Aviva TUnŻ

Mariusz Grendowicz został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA. Jest pierwszym niezależnym członkiem rady nadzorczej Grupy Avivy w Polsce, który objął stanowisko jej przewodniczącego.

...
Czytaj więcej

MetLife partnerem Programu PAYBACK

Do grona partnerów Programu PAYBACK dołączyła jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Uczestnicy Programu będą mogli otrzymać do 8 tys. punktów, korzystając z wybranych ofert ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Świat przyspiesza a za nim ubezpieczenia

Coroczny Kongres PIU to okazja do dyskusji na temat zmian i wyzwań, z jakimi będzie musiał zmierzyć się sektor finansowy. Jednym z prelegentów Kongresu był dr Grzegorz Linderberg, który próbował przybliżyć słuchaczom, jak zmienia się świat.

...
Czytaj więcej

Klienci CUK Ubezpieczenia już od roku mogą zbierać Punkty PAYBACK

Mija rok od włączenie się multiagencji CUK Ubezpieczenia do programu PAYBACK. Dzięki tej współpracy klienci zebrali 43 mln punktów i średnio obniżyli składki ubezpieczeniowe o 10%.

...
Czytaj więcej

INTER Polska porusza problem starzenia się pracowników służby zdrowia

Służba zdrowia w najbliższych latach będzie mierzyć się ze zjawiskiem starzenia się personelu medycznego. To problem dla placówek i specjalistów, którzy pozostają aktywni zawodowo.

...
Czytaj więcej

Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za OC dla firm w Avivie

Marek Woszczyna z początkiem czerwca przejmie odpowiedzialność za rozwój linii biznesowej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm w Avivie. Andrzej Wasilewski, dotychczasowy szef tego działu, zrezygnował ze współpracy z towarzystwem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej w komunikacie prasowym wskazuje na korzyści z posiadania ubezpieczenia ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” wyróżniło 15 dobrych praktyk realizowanych przez Grupę PZU w obszarze CSR.

...
Czytaj więcej

Yanosik ma już 10 lat

Yanosik obchodzi 10-lecie swojej obecności na polskim rynku. Z tej okazji spółka podsumowuje najistotniejsze sukcesy i zmiany, jakie dokonała.

...
Czytaj więcej

Projekt regulujący kancelarie odszkodowawcze utknął

Prace nad projektem ustawy o działalności kancelarii odszkodowawczych zatrzymały się. Do 15 kwietnia br. Ministerstwo Sprawiedliwości miało zakończyć etap konsultacji rządowego stanowiska ws. projektu.

...
Czytaj więcej

Koncentracja rynku brokerskiego

Na rynku brokerskim nastąpi przejęcie. Spółka WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi zapowiedziała plan przejęcia dwóch podmiotów: Krajowe Biuro Brokerskie oraz Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: jakie ubezpieczenia na majówkę

Europ Assistance w materiale prasowym zachęca osoby udające się na majówkę do zakupu dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.  

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe ubezpieczenie rolnicze a pożar budynku gospodarczego

Compensa TU w materiale prasowym wyjaśnia, w jaki sposób likwidowana jest szkoda w postaci pożaru budynku wchodzącego w skład gospodarstwa rolniczego. W komunikacie przypomniano też o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC rolniczego.

...
Czytaj więcej

Generali: AutoClaims wyróżnione w konkursie technologicznym

Platforma Generali AutoClaims została wyróżniona podczas uroczystej Gali XVII edycji Konkursu Technologicznego Gazety Bankowej - Lider 2018.

...
Czytaj więcej

Na rynku pojawiła się nowa porównywarka ubezpieczeń turystycznych

W porównywarce finansowej smart.bankier.pl pojawiła się możliwość porównania ubezpieczeń turystycznych pięciu firm ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Compensa nagrodzona za innowacje

Ubezpieczyciel otrzymał nagrodę za innowacyjne rozwiązanie z zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service, podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019”.

...
Czytaj więcej

Link4 Mama wyróżnione na Techno Biznes 2019

Gazeta Bankowa zorganizowała galę Techno Biznes 2019, podczas której wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów Lider 2019 i Hit 2019.

...
Czytaj więcej

Compensa ma nową siedzibę w Lublinie

Lubelski oddział ubezpieczyciela ma nową siedzibę w nowoczesnym biurowcu przy ulicy Nałęczowskiej 16.

...
Czytaj więcej

LINK4 z wyróżnieniem dla najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń LINK4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

...
Czytaj więcej

PZU Najbardziej Przyjaznym Ubezpieczycielem

​PZU został wyróżniony prestiżowym tytułem Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela podczas XIII Insurance Forum. Kapituła konkursu doceniła szereg inicjatyw i działań realizowanych przez zakład ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uznana za najlepszą firmę ubezpieczeniową

Podczas XIII Insurance Forum STU ERGO Hestia po raz kolejny zwyciężyło w kategorii „Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa”.

...
Czytaj więcej

W których miastach porównywarki ubezpieczeń są najpopularniejsze?

Ubea.pl sprawdziła, w których rejonach Polski mieszkańcy najczęściej obliczają składki OC przez internet.

...
Czytaj więcej

Assistance.tv świętuje trzecie urodziny

Mondial Assistance przypomina, że od trzech lat istnieje strona internetowa skierowana do branży finansowo-ubezpieczeniowej, na której znajdują się m.in. materiały wideo oraz teksty na temat szeroko pojętego rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: rozszerza użyteczność aplikacji GEO Care

Europ Assistance Polska powiększyła grupę użytkowników aplikacji mobilnej GEO Care, która umożliwia śledzenie trasy przejazdu usługodawcy.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie TFI PZU

Rada Nadzorcza TFI PZU powołała do zarządu spółki Dariusza Laska. Zmian dokonano również w strukturze menedżerskiej obszaru inwestycji. Z kolei Robert Kubin, nadzorujący pion inwestycji, obejmie funkcję prezesa PZU TFI.

...
Czytaj więcej

Chatbot Warty w aplikacji Facebook Messenger z nową funkcjonalnością

Warta umieściła wyszukiwarkę agentów w chatbocie na swoim profilu w aplikacji Facebook Messenger oraz odświeżyła narzędzie dostępne na stronie internetowej firmy.

...
Czytaj więcej

PZU przeznaczy 2,4 mld zł na wypłatę dywidendy

Rada Nadzorcza PZU zatwierdziła proponowaną przez zarząd spółki kwotę dywidendy w wysokości 2,4 mld zł. Oznacza to, że towarzystwo będzie wypłacać 2,8 zł na akcję, o 30 gr. więcej niż przed rokiem. 

...
Czytaj więcej

RESO Europa Service prowadzi biuro detektywistyczne

Od początku kwietnia 2019 r. RESO Europa Service prowadzi biuro detektywistyczne, które zostało utworzone w dziale bezpieczeństwa wewnętrznego.

...
Czytaj więcej

LINK4 po raz drugi uznane za Great Place To Work

TU LINK4 po raz kolejny otrzymało tytuł Wspaniałego Miejsca Pracy. Wyróżnienie przyznawane jest organizacjom na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród pracowników firm.

...
Czytaj więcej

Damian Ziąber dołącza do Grupy PZU

Damian Ziąber został nowym dyrektorem Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU. Zastąpił Marka Barana, który pozostanie w strukturach Grupy.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac zostanie prezesem PZU Życie przez kolejną kadencję

Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała zarząd spółki na kolejną kadencję. Prezesem towarzystwa, do 31 grudnia 2022 r., pozostanie Roman Pałac. 

...
Czytaj więcej

Prezes STU ERGO Hestia Piotr Śliwicki z tytułem CEO of The Year

Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy ERGO Hestia, otrzymał nagrodę European Leadership Awards w kategorii CEO of The Year. Kapituła konkursowa doceniła jego zasługi dla stworzenia od podstaw silnej marki i firmy na polskim rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Chcieli wyłudzić 500 tys. zł za spaloną łódź

Prokuratura Okręgowa w Koninie zapobiegła próbie wyłudzenia z zakładu ubezpieczeń 500 tys. zł odszkodowania za upozorowany wypadek komunikacyjny, w wyniku którego spłonęła ubezpieczona łódź.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera aplikację Boomerun

Aplikacja Boomerun została partnerem Nationale-Nederlanden. Narzędzie stanowi platformę wymiany aktywności fizycznej użytkowników na zniżki w programach lojalnościowych.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Terlikowski zostanie dyrektorem IT w Avivie

Z początkiem maja funkcję dyrektora IT w Avivie przejmie Arkadiusz Terlikowski. Zastąpi on na tym stanowisku Piotra Jachimczyka, który z końcem marca br. zrezygnował z dalszej współpracy z ubezpieczycielem. 

...
Czytaj więcej

Marta Skowron-Moszkowicz nową rzeczniczką prasową i PR managerem Prudential w Polsce

​Damian Ziąber, dotychczasowy rzecznik prasowy i PR manager Prudential w Polsce, po ponad pięciu latach kończy współpracę z ubezpieczycielem. Jego obowiązki z dniem 8 kwietnia obejmie Marta Skowron-Moszkowicz.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska partnerem Światowego Biegu Wings for Life

W ramach promocji wydarzenia powstał film, we współpracy z Allianz Polska, w którym przedstawiono historię narciarza alpejskiego, poruszającego się na wózku.

...
Czytaj więcej

Rusza 14. PZU Półmaraton Warszawski

PZU siódmy rok z rzędu współpracuje z Fundacją Maratonu Warszawskiego – organizatorem biegów w stolicy. Spółka została sponsorem tytularnym 14. Półmaratonu Warszawskiego oraz 41. Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się jesienią.

...
Czytaj więcej

Nowi członkowie Rady Nadzorczej PZU SA

Rada Nadzorcza ubezpieczyciela powołała Zarząd spółki, w tym jego prezesa, Pawła Surówkę, na kolejną kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 r.

...
Czytaj więcej

PZU i Alior Bank uruchomią innowacyjną platformę pożyczkową

PZU i Alior Bank prowadzą prace nad powstaniem platformy pożyczkowej Cash. Narzędzie będzie dedykowane pracodawcom, którzy w ten sposób będą chcieli wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i nisko oprocentowanych pożyczek dla pracowników.

...
Czytaj więcej

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych to oszczędność czasu i pieniędzy

W serwisie technologicznym Wirtualnej Polski został opublikowany artykuł nt. kalkulatorów online do szacowania składek ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Wyniki UNIQA Polska za 2018 r.

Grupa UNIQA zakończyła poprzedni rok z rekordowym wynikiem finansowym w wysokości 62,9 mln zł. W dziale I wyniósł on 8,4 mln zł, tj. dwa razy więcej niż na koniec 2017 r. Z kolei biznes majątkowy zwiększył się o 12%, do poziomu 54,4 mln zł.

...
Czytaj więcej

EIOPA: kolejne Q&A w zakresie unijnych aktów prawnych

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował kolejne zestawienie odpowiedzi dot. unijnych aktów prawnych.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała wyróżnienie „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ubezpieczyciel po raz czwarty z rzędu otrzymał wyróżnienie „Gwiazda Jakości Obsługi”.

...
Czytaj więcej

Unum Życie z tytułem Mistrz Biznesu 2018

Magazyn Businessman.pl przyznał Unum Życie tytuł Mistrz Biznesu w kategorii ubezpieczenia. Spółka została doceniona za wysokie wyniki finansowe, jakie osiągnęła w roku 2018 w obliczu nowych wyzwań.

...
Czytaj więcej

Maciej Karasiński na stanowisku prezesa Aviva PTE

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE w związku z rezygnacją Michała Herbicha z tego stanowiska z końcem marca br.

...
Czytaj więcej

Spotkanie Efma Insurance Council w siedzibie PZU

Laboratorium Innowacji PZU było współorganizatorem spotkania Efma Insurance Council, jakie odbyło się 11 marca br. w siedzibie PZU. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rynku ubezpieczeniowego i bankowego z 11 europejskich krajów.

...
Czytaj więcej

Zarząd TUZ TUW bez zmian

29 stycznia 2019, Piotr Zadrożny został powołany na kolejną, trzyletnią kadencję Prezesa Zarządu TUZ TUW.

...
Czytaj więcej

AXA Partners chce promować ubezpieczeniowe startupy

AXA Partners wraz z Accelpoint rozpoczyna rekrutację startupów z sektora insurtech. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione na Mobile Trends Awards

7 marca 2019 r. w Krakowie odbyła się gala Mobile Trends Awards. PZU zdobyło główną nagrodę w kategorii Społeczne/CSR za akcję „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze” zrealizowaną wraz z NaviExpert we wrześniu i październiku 2018 roku.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: dbałość o zdrowie to domena kobiet

Z raportu Nationale-Nederlanden wynika, że regularnym badaniom poddaje się 64% kobiet i jedynie 51% mężczyzn. Panowie natomiast częściej myślą o zabezpieczeniu finansowym na wypadek choroby.

...
Czytaj więcej

Iwona Szczęsna dołączyła do PIU

Od marca Polska Izba Ubezpieczeń jest wspierana przez kolejnego eksperta rynku ubezpieczeniowego. Do PIU dołączyła Iwona Szczęsna, która pokieruje pracami nowego biura PIU w Brukseli.

...
Czytaj więcej

LINK4 stawia na automatyzację i digitalizację

LINK4 we współpracy z firmą Nexpertis chce zautomatyzować wewnętrzne procesy biznesowe. W tym celu wykorzystana zostanie technologia WEBCON BPS.

...
Czytaj więcej

Czy dojdzie do rekordowej fuzji na rynku brokerów ubezpieczeniowych?

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł, z którego wynika, że Aon rozważa złożenie oferty kupna pośrednika ubezpieczeniowego Willis Towers Watson.

...
Czytaj więcej

Gothaer TU w Grupie VIG

W dniu 28.02.2019 r. doszło do finalizacji umowy między Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) a Gothaer Finanzholding AG. Na jej mocy VIG nabył 100% akcji Gothaer TU S.A.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadziło usługi concierge dla pracowników

Aleksandra Paszkiewicz, członek zarządu Nationale-Nederlanden ds. HR, w rozmowie z money.pl opowiada, w jaki sposób zakład ubezpieczeń radzi sobie z uzyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników.

...
Czytaj więcej

PZU z nowym Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu w Grupie PZU. Gęsicki posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy dla instytucji finansowych, w tym dla PZU, zdobyte w doradztwie strategicznym.

...
Czytaj więcej

Link4 w czołówce rankingu UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po raz ósmy podsumował jakość danych przekazywanych przez towarzystwa ubezpieczeń do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych OC i AC.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW: szkolenia „Bezpieczny Poród”

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników uruchomił cykl bezpłatnych szkoleń „Bezpieczny Poród”.

...
Czytaj więcej

Wojciech Rabiej członkiem zespołu mfind

Wojciech Rabiej będzie pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów oraz rozwój biznesu.

...
Czytaj więcej

PZU Cracovia Maraton: rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Już po raz 18. odbędzie się PZU Cracovia Maraton, w którym mogą wziąć udział również niepełnosprawni zawodnicy poruszający się na wózkach.

...
Czytaj więcej

Aviva: na rynku pozostaną tylko podmioty, które inwestują w cyfrowy rozwój

W 2017 r. prezes Grupy Aviva Mark Wilson powiedział, że zarządzana przez niego spółka rozpoczyna proces przekształcania się z firmy ubezpieczeniowej na technologiczną. Polska spółka efektywnie naśladuje brytyjskiego właściciela.

...
Czytaj więcej

Prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych wstrzymane. O projekcie wypowie się rząd

W środę, 13 lutego, miało miejsce I czytanie senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego (druk nr 3136).

...
Czytaj więcej

KUKE ma nowego rzecznika prasowego. Został nim Marcin Jedliński

Marcin Jedliński został rzecznikiem prasowym i dyrektorem Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.).

...
Czytaj więcej

Przestępcy wyłudzili prawie 2 mln zł odszkodowań

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Olsztyna wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie zatrzymali 4 osoby nielegalnie prowadzące działalność gospodarczą.

...
Czytaj więcej

W przyszłym tygodniu odbędzie się I czytanie projektu ustawy regulującej branżę odszkodowawczą

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka opublikowała harmonogram najbliższych posiedzeń. Zawarto w nim m.in. pierwsze czytanie projektu ustawy dot. działalności kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia z nowym spotem reklamowym

Od 10 lutego w jednej ze stacji telewizyjnych będą emitowane spoty, w których przedstawiciel CUK ubezpieczenia spróbuje zachęcić do porównania cen OC i AC 30 ubezpieczycieli w jednym miejscu.

...
Czytaj więcej

Warta z Laurem Konsumenta

Dwa produkty Warty otrzymały I miejsce i Złote Godło w kategoriach: Ubezpieczenia na życie oraz Ubezpieczenia domu i mieszkań.

...
Czytaj więcej

TUW „TUW” współpracuje z Wielkopolską Izbą Rolniczą

W dniu 25 stycznia br. TUW „TUW” podpisało z Wielkopolską Izbą Rolniczą umowę o utworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej „Gospodarna Wielkopolska”.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia: Polscy menedżerowie wesprą międzynarodowe struktury Grupy ERGO

Adam Roman i Justyna Wajs zostali powołani na ważne stanowiska w strukturze Grupy ERGO. Dzięki temu Polska odgrywać będzie większą rolę jako centrum kompetencyjne międzynarodowego ubezpieczyciela obecnego w ponad 30 krajach na świecie.

...
Czytaj więcej

Prezes RESO Przewodniczącym Rady Gospodarczej w Suwałkach

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, został przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk.

...
Czytaj więcej

LINK4 z wyróżnieniem w obszarze PR

Ubezpieczyciel otrzymał godło Inwestor w Kapitał Ludzki. W tym samym czasie reprezentantka LINK4 została finalistką prestiżowego konkursu TOP HR Manager in Action.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem serwisu lifestylowego

Ubezpieczyciel został partnerem nowego serwisu Papaya.Rocks i tym samym kontynuuje współpracę z młodymi twórcami.

...
Czytaj więcej

KUKE otrzymało Godło Firma Przyjazna Klientowi

KUKE zostało uhonorowane Godłem Firma Przyjazna Klientowi w roku 2018. Najwyżej ocenione w badaniu kompetencje KUKE to m.in. warunki i kompleksowość oferty, rzetelność i wiarygodność oraz kompetencje i uprzejmość pracowników.

...
Czytaj więcej

Uwarunkowania rozwoju sektora instytucji pożyczkowych w Polsce

W czwartek, 24 stycznia, Grupa Europa zorganizowała kolejne „Europejskie Śniadanie”. Tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji sektora pożyczkowego. Spotkanie odbyło się przy wsparciu Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczyna współpracę z Lumi

Lumi to nowy dostawca na rynku energii. Marka należąca do Grupy Kapitałowej PGE będzie prowadzić działalność na terytorium Warszawy.

...
Czytaj więcej

TFI PZU wyróżnione przez agencję informacyjną ISBnews za platformę inPZU

TFI PZU zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez agencję informacyjną ISBnews. Towarzystwo zwyciężyło w kategorii „Rewolucjonista” za uruchomienie platformy internetowej inPZU do zakupu produktów inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Prezydent zainauguruje działalność Domu Polskiego w Davos

Prezydent Andrzej Duda zainauguruje działalność Domu Polskiego w Davos. Jest to pierwsza tego typu polska inicjatywa w Davos. Dom Polski to wspólny projekt PZU oraz Banku Pekao.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wspierają polskie startupy

LINK4 to kolejne towarzystwo ubezpieczeń, które wspiera polskie startupy. LINK4 wraz z PZU wspierają tegoroczną edycję MIT Enterprise Forum Poland.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy dot. rynku odszkodowawczego skierowany do I czytania

W dniu 16 stycznia 2019 r. został skierowany do I czytania senacki projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. Projektowi nadano druk nr 3136.

...
Czytaj więcej

SALTUS: nowy dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych

Xenia Kruszewska została nowym Dyrektorem Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Funkcję tę pełni od stycznia br.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera program akceleracyjny dla startupów

15 stycznia br. rozpoczęła się rekrutacja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Tabela z kwotami zadośćuczynień powstanie do końca roku

Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi prace wewnątrzresortowe nad wprowadzeniem instytucji  powetowania, dowiedziała się red. Dziennika Gazety Prawnej.

...
Czytaj więcej

PZU stawia na marketing efektywnościowy

Ubezpieczyciel planuje przetarg, który wyłoni agencję odpowiedzialną za działania z zakresu performance marketing.

...
Czytaj więcej

BAS krytycznie o petycji PIDiPO dot. ustawy o kancelariach odszkodowawczych

​Biuro Analiz Sejmowych odpowiedziało na petycję Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych ws. wprowadzenia zmian w projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

Wyłoniono zwycięzców MIT EF

MIT Enterprise Forum Poland to program akceleracyjny, którego partnerem jest PZU. W 5. edycji wzięło udział 18 start-upów.

...
Czytaj więcej

Nowe technologie sprzyjają ubezpieczycielom i klientom

Jednym z pozytywnych aspektów rozwoju technologicznego jest możliwość spersonalizowania oferty dla konkretnego klienta. Cyfryzacja i nowe technologie coraz śmielej wykraczają w sektor ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden otrzymało tytuł „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2018”

Gazeta Bankowa wyróżniła najlepszych ubezpieczycieli. Nationale-Nederlanden zostało wybrane najlepszym ubezpieczycielem w kategorii ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

Prezes PIU został członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

​W dniu 7 stycznia br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Konsultacyjnej do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych. Do udziału w pracach organizacji został powołany Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). 

...
Czytaj więcej

Pracownicy Gothaer wyróżnieni przez PIU

7 stycznia br. odbyło się wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Polska Izba Ubezpieczeń nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu z informacją o wyróżnionych.

...
Czytaj więcej

INTER Polska: Klauzula Agresji Pacjenta

Pracownicy służby zdrowia narażeni są na agresję ze strony pacjentów. Szpitale organizują szkolenia na temat postępowania z trudnymi pacjentami. Z kolei INTER Polska oferuje polisę z Klauzulą Agresji Pacjenta.

...
Czytaj więcej

NBP wystosowało uwagi do projektu rozporządzenia ws. wpłat na pokrycie kosztów nadzoru przez ZU

NBP skierował do Ministra Finansów uwagi do projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową, reasekuracyjną oraz w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Eksperci Concordii wezmą udział w konferencjach Farmera

10 stycznia rozpoczyna się cykl siedmiu konferencji regionalnych Farmera pod hasłem „Przez Innowacyjność do Sukcesu”, którego partnerem jest Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Braintri wdraża hiPRO Connector w Benefia Ubezpieczenia

Braintri wdraża platformę insurtech hiPRO Connector w Benefia Ubezpieczenia. Składki za OC i AC rozłożone na miesięczne raty są dostępne przez aplikację mobilną Benefia24.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie nabyło 100% udziałów SZOZ Multimed w Oświęcimiu

Przejęcie przez PZU Zdrowie jest kolejnym krokiem ubezpieczyciela w umacnianiu swojej pozycji w południowej części Polski.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: kontynuujemy usprawnianie procesów obsługi klientów

Rok 2018 był dla Europ Assistance Polska czasem wdrożeń zaawansowanych technologii. Dzięki nim klienci odczuli zmianę i obsługiwani są szybciej i skuteczniej.

...
Czytaj więcej

Akt oskarżenia ws. wyłudzenia odszkodowań przez kancelarię odszkodowawczą

Prokuratora Okręgowa w Lublinie zakończyła śledztwo ws. wyłudzeń przez doradcę odszkodowawczego. Właścicielce kancelarii prawnej postawiono zarzut przywłaszczania ponad 615 tys. zł odszkodowań przyznanych poszkodowanym przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Z jakimi wyzwaniami zmierzą się ubezpieczyciele w 2019 r.?

Puls Biznesu zapytał zakłady ubezpieczeń o to, jakie wyzwania czekają branżę w 2019 r. Najczęściej wymieniano PPK, dostosowanie ofert do potrzeb nowej generacji klientów oraz digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Generali powołało członków Rad Nadzorczych spółek Concordia

​19 grudnia br. zostały uzupełnione składy Rad Nadzorczych spółek Concordia. Zmiany są wynikiem zakończenia procesu przejęcia Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW przez Generali.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerza Program Rabatowy o produkty dla zwierząt

Generali uzyskało kolejnego partnera w Programie Rabatowym. Klienci towarzystwa z ważną polisą ubezpieczenia domu lub mieszkania mogą skorzystać ze zniżki na zakupu w internetowym sklepie zoologicznym Max&Mrau.

...
Czytaj więcej

Eksperci Compensy oszacowali skalę szkód z filmu „Kevin sam w domu”

Każdego roku w okresie świątecznych jednym z filmów, który z pewnością znajdzie się w telewizji jest „Kevin sam w domu”. W nawiązaniu do fabuły filmu eksperci Compensy postanowili oszacować straty jakie ponieśli rodzice tytułowego Kevina.

...
Czytaj więcej

Debata o propozycji regulacji branży odszkodowawczej

Redakcja Rzeczpospolitej zorganizowała debatę wokół projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

UNIQA wyższy wynik techniczny po 3 kw. 2018 r.

Zarówno spółka majątkowa, jak i życiowa UNIQA odnotowała wyższy wynik finansowy i techniczny po 3 kwartałach 2018 r. W sumie Grupa na koniec września br. wypracowała 37,6 mln zł przypisu składki.

...
Czytaj więcej

Uniqa chce zachować pozycję liderem na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni mieszkaniowych 

Uniqa przedstawiła swoją strategię na lata 2019-2023. Ubezpieczyciel chce utrzymać zajmowaną pozycję lidera na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, jednocześnie zwiększając swoje udziały na tym rynku i przypis składki.  

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia laureatem konkursu Złoty Zderzak

Sopockie towarzystwo ubezpieczeń po raz szósty z rzędu zajęło miejsce na podium w konkursie Złoty Zderzak. Wyróżnienie jest efektem wysokiej oceny jakości współpracy z ubezpieczycielem przez właścicieli serwisów samochodowych.

...
Czytaj więcej

Czy zdjęcia satelitarne przyśpieszą proces likwidacji szkód?

Inwestycja w nowe technologie to jedna z dróg rozwoju branży ubezpieczeniowej. Obecnie coraz częściej mówi się o wykorzystaniu zdjęć satelitarnych w szacowaniu ryzyka wystąpienia klęski żywiołowej oraz szybkiej oceny i likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

AXA ostrzega przez fałszywymi agentami

AXA wydała komunikat w sprawie osób, które podają się za agentów ubezpieczeniowych. W związku powtarzającymi się incydentami AXA przypomina w jaki sposób zweryfikować czy dana osoba współpracuje z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Warta: naszym celem nie jest zdobywanie udziałów rynku za wszelka cenę

Na łamach forbes.pl został opublikowany wywiad z Jarosławem Parkotem, prezesem zarządu Warty. W rozmowie poruszono wiele interesujących tematów m.in. na temat planów na przyszłość jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie sportów zimowych musi być dopasowane do planowanych aktywności

22 grudnia rozpoczyna się kalendarzowa zima i długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując aktywność sportową należy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, helikoptera ratunkowego i ambulansu.

...
Czytaj więcej

Jerzy Pietrewicz został wiceprezesem TUW Medicum

Polski ekonomista Jerzy Witold Pietrewicz został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu TUW Medicum. Decyzję o jego nominacji podjęła w dniu 28 listopada br. Rada Nadzorcza towarzystwa.

...
Czytaj więcej

LINK4 Mama nagrodzone w konkursie MIXX Awards

LINK4 otrzymał wyróżnienie w kategorii User Experience. Doceniono przystępność i praktyczność oferty ubezpieczyciela skierowanej dla mam.

...
Czytaj więcej

Ogłoszono laureatów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii

Z okazji ogłoszenia wyników konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii zorganizowano wernisaż, gdzie można było zobaczyć 30 najlepszych zdjęć wybranych przez jury.

...
Czytaj więcej

MetLife wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami zdecydowało o wyróżnieniu MetLife certyfikatem HR Najwyższej Jakości po raz czwarty z rzędu.

...
Czytaj więcej

Ponad 100 tys. osób zalega ze składkami ubezpieczeniowymi

Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń dot. przestępczości ubezpieczeniowej, w 2017 r.  wykryto ponad 11 tys. prób wyłudzeń na łączną sumę 213 mln zł. Jak wskazuje BIG InfoMonitor, próby oszustw to nie jedyne bolączki ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie docenionym pracodawcą

Polityka zatrudnienia Pramerica Życie została wyróżniona w badaniu Aon Best Employers. Jego autorzy przyznali towarzystwu ubezpieczeń tytuł Najlepszego Pracodawcy.

...
Czytaj więcej

RF przeciwko wprowadzeniu zakazu cesji wierzytelności na doradcę odszkodowawczego lub osobę trzecią

W toku prac w Senacie nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego przyjęta została poprawka, wprowadzająca zakaz cesji wierzytelności na doradcę lub osobę trzecią.

...
Czytaj więcej

Prudential współpracuje z OVB Allfinanz Polska

Prudential rozpoczął współpracę przy sprzedaży swoich ubezpieczeń z OVB Allfinanz Polska – pośrednikiem finansowym działającym na polskim rynku od ponad 25 lat i wchodzącym w skład niemieckiego holdingu OVB AG.

...
Czytaj więcej

PZU rośnie w siłę

Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Pawłem Surówką, prezesem PZU na temat sukcesów odniesionych w 2018 r. i planów rozwoju.

...
Czytaj więcej

Aviva: kolejny etap akcji „Wiem, czym oddycham”

W całej Polsce zgłoszono aż 2 500 proponowanych lokalizacji, czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”.

...
Czytaj więcej

Wdrażanie nowych technologii przynosi korzyści ubezpieczycielom

Polscy ubezpieczyciele inwestują przede wszystkim w dwa obszary związane z cyfryzacją. Pierwszym jest poprawa doświadczeń klienta, a drugim optymalizacja kosztów poprzez cyfryzację wewnętrznych operacji.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: rynek ubezpieczeniowy rozwija się spokojnie

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE Pawła Rożyńskiego. Podczas rozmowy omówiona została sytuacja na rynku kancelarii odszkodowawczych i ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Allianz: w komunikacji z klientem liczy się prostota

Ubezpieczyciel postanowił zmienić podejście do komunikacji z klientami. Według badań przeprowadzonych przez Grupę Temkin, rok 2018 jest rokiem człowieka. Co oznacza zmianę podejścia i koncentrację na kliencie i jego doświadczeniach z firmą.

...
Czytaj więcej

Generali Real Estate nabył biurowiec w centrum Warszawy

Generali Real Estate sfinalizował transakcję zakupu biurowca Senatorska 18, działającego też pod nazwą Pałac Jabłonowskich. Jest to kolejna inwestycja GRE w Warszawie, niedawno spółka nabyła biurowiec Plac Małachowskiego.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: przyczyną nadużyć na rynku odszkodowawczym jest brak regulacji

Jan Grzegorz Prądzyński po raz kolejny wypowiedział się nt. nowej ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego, która nakłada regulacje prawne na sektor kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Concordia wyróżniona za innowacyjne produkty rolnicze

Ubezpieczyciel został doceniony za ubezpieczenie Concordia Produkcja Zwierzęca w kategorii „Finanse i ubezpieczenia”. Gala wręczenia nagród towarzyszyła konferencjom „Narodowe wyzwania w rolnictwie" oraz „Sady i Ogrody", zorganizowanym przez Grupę PTWP.

...
Czytaj więcej

PIU w gronie nominowanych do tytułu European Excellence Awards

PIU znalazła się w gronie instytucji nominowanych do tegorocznych nagród The European Excellence Awards 2018. Organizatorzy docenili strategię komunikacyjną Izby o rynku ubezpieczeń sygnowaną hasłem: #dziękiubezpieczeniom.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia o akcji Movember

Od kilku lat w listopadzie odbywa się akcja Movember, której celem jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki w przypadku wykrywania nowotworu.

...
Czytaj więcej

Kiedy przysługuje odszkodowanie za wypadek na ruchomych schodach?

Portal forsal.pl wyjaśnia zasady dot. przyznawania przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań za zdarzenia, do których doszło podczas poruszania się po ruchomych schodach.

...
Czytaj więcej

PZU Top Marką 2018

PZU zajęło najwyższą pozycję wśród marek ubezpieczeniowych w tegorocznym XI rankingu Top Marka.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Praw Pacjenta chce zmiany modelu orzekania o odszkodowaniu za błąd medyczny

Rzecznik Praw Pacjenta przedstawił główne cele, jakie sobie wyznaczył na najbliższe lata. Wśród nich znalazła się m.in. edukacja najmłodszych w zakresie ochrony zdrowia oraz pomoc poszkodowanym pacjentom w sprawach o przyznanie zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

Zmiana siedziby KUKE

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych przenosi swoją siedzibę w Warszawie z ul. Siennej na adres Krucza 50 – do odnowionego budynku Cedet.

...
Czytaj więcej

Concordia weźmie udział w Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

Rozpoczęła się VI edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. W wydarzeniu weźmie udział Michael Lösche, Członek Zarządu Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Azjaci otwarci na innowacje w ubezpieczeniach

Rynek azjatycki staje się polem testowym dla startupów i ubezpieczycieli zainteresowanych wdrażaniem innowacji i zmianami w tradycyjnym biznesie ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Generali otwiera przedstawicielstwo w Moskwie

31 października 2018 r. zostało oficjalnie otworzone przedstawicielstwo Generali w Moskwie. Inauguracji dokonał Luciano Cirinà, Austria, CEE & Russia Regional Officer i prezes Generali CEE Holding oraz Giorgio Callegari, prezes Generali Russia & CIS.

...
Czytaj więcej

InterRisk zorganizował zbiórkę krwi

Akcja #POKREWNI odbyła się w 5 miastach, w których mieszczą się oddziały firmy. W sumie krew oddało 99 osób.

...
Czytaj więcej

Rusza AXA School of Management dla brokerów

Rozpoczyna się druga edycja AXA School of Management - programu edukacyjnego adresowanego dla brokerów - kluczowych partnerów AXA w biznesie ubezpieczeń korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla biegaczy od TU Europa

W pakiecie ubezpieczeń TU Europa znajdują się ubezpieczenia sportowe, a wśród nich polisa dla biegaczy. Ubezpieczyciel chcąc promować swoją ofertę dla sportowców poprosił autorkę bloga runtheworld.pl o przetestowanie polisy dedykowanej biegaczom.

...
Czytaj więcej

Compensa otrzymała nagrodę za program IdeaBox

​Compensa została wyróżniona w konkursie „Architekci Innowacji”, organizowanym przez red. Pulsu Biznesu. Jury pozytywnie oceniło program IdeaBox, który promuje i zachęca pracowników do kreowania innowacyjnych rozwiązań w organizacji.

...
Czytaj więcej

AXA On-Line w nowej odsłonie

AXA od roku wdraża i udoskonala nową wersję serwisu AXA On-Line. 14 listopada planowane jest całkowite wycofanie z użytku starej wersji.

...
Czytaj więcej

Uniqa Polska wybrała agencję do prowadzenia działań marketingu online

Uniqa Polska rozpoczęła współpracę z agencją marketingową Cube Group w zakresie promocji produktów ochronnych w internecie.

...
Czytaj więcej

Aplikacja RESO Personal Scanner jest ponownie dostępna

Towarzystwo ubezpieczeniowe ponownie uruchomiło aplikację RESO Personal Scanner, która współpracuje z Panelem Agenta ubezpieczyciela. Aplikacja pozwala na wystawienie nowej polisy w minutę.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting rozszerza działalność na Japonię

Konsultanci firmy wspierają aktualnie dużą międzynarodową grupę ubezpieczeniową w cyfryzacji japońskiej gałęzi biznesu.

...
Czytaj więcej

PZU otwiera placówkę medyczną w Gdańsku

25 października PZU Zdrowie uruchomi nową placówkę medyczną w Gdańsku. Podczas oficjalnego otwarcia będzie można zapoznać się z jego ofertą oraz skorzystać z mini strefy zdrowia.

...
Czytaj więcej

PZU laureatem konkursu „The Best Annual Report 2017”

18 października Instytut Rachunkowości i Podatków po raz trzynasty rozdał nagrody w konkursie „The Best Annual Report”. Jednym z laureatów konkursy został PZU.

...
Czytaj więcej

Krzysztof Bachta na stanowisku Wiceprezesa Zarządu Alior Banku

17 października, Zarząd PZU SA otrzymał informację od Rady Nadzorczej Alior Bank SA o powołaniu Krzysztofa Bachty na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku kierującego pracami zarządu.

...
Czytaj więcej

AXA jednym z finalistów Digital Excellence Awards 2018

Digital Excellence Awards to konkurs, który co roku wyróżnia najlepszych liderów przemian cyfrowych i przyznaje tytuły Digital Excellence of the Year.

...
Czytaj więcej

Mfind wyróżniony w międzynarodowym rankingu INSURTECH100

Dostawca narzędzi analitycznych dla branży finansowej – FinTech Global - ogłosił ranking 100 najbardziej innowacyjnych firm z branży InsurTech. Wśród wyróżnionych znalazła się polska firma mfind.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerzyło ochronę mieszkań przed skutkami szkód wyrządzonych przez lokatorów

Ubezpieczenie “Generali, z myślą o domu” zostało rozszerzone o ochronę w razie wystąpienia szkody z winy najemców. Polisa pokryje koszty zniszczeń wyrządzonych osobom trzecim przez najemców ubezpieczanego mieszkania.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW partnerem rankingu samorządów terytorialnych

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został partnerem rankingu dotyczącego wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2017.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymało nagrodę Employer Branding Stars 2018

Projekt LINK4 Pory Roku to cykl długofalowych działań CSR-owych zarówno wewnątrz organizacji jak i na zewnątrz, które powstają z inicjatywy pracowników zakładu ubezpieczeń. Idea została doceniona przez jury tegorocznej edycji EB Starts.

...
Czytaj więcej

Racjonalne zarządzanie szkodowością pojazdów służbowych zmniejsza koszty przedsiębiorcy

Zakup i utrzymanie floty pojazdów to jeden z największych kosztów w firmie. Dlatego przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości obniżenia kosztów. Jak to zrobić?

...
Czytaj więcej

LINK4 wspiera Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska

Pracownicy LINK4 wzięli udział w maratonie Biegnij Warszawo. Za każdy przebyty kilometr TU przekaże 10 zł na konto Fundacji. Firmowa drużyna LINK4run stawiła się na starcie niedzielnego biegu w liczbie 31 osób.

...
Czytaj więcej

Unum – nowa marka na polskim rynku ubezpieczeń

​1 października br. doszło do finalizacji transakcji zakupu TUiR Pramerica przez Grupę Unum. Przejęcie wiąże się ze zmianą marki ubezpieczyciela i strategii rozwoju.

...
Czytaj więcej

PZU podsumowuje konferencję #PolandCanDoNation

4 października br. odbyła się konferencja #PolandCanDoNation, której inicjatorem był PZU. Było to jedno z największych spotkań liderów polskiej gospodarki z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

...
Czytaj więcej

Daszewski: przyjęta w Senacie regulacja branży odszkodowawczej ograniczy dostęp do kancelarii

Mec. Aleksander Daszewski z Biura Rzecznika Finansowego w rozmowie z portalem prawo.pl ocenił przyjęty przez Senatorów projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

W jakim kierunku będzie rozwijać się rynek ubezpieczeń?

Dr Grzegorz Cimochowski, partner, lider sektora instytucji finansowych w Polsce, Deloitte w rozmowie z "Parkietem" wyjaśnia, że rynek ubezpieczeń czeka wiele zmian.

...
Czytaj więcej

AXA najbardziej wartościową marką ubezpieczeniową

Już po raz dziesiąty AXA znalazła się w gronie najbardziej wartościowych marek ubezpieczeniowych na świecie.

...
Czytaj więcej

Jan Grzegorz Prądzyński: nikt nie nadzoruje kancelarii odszkodowawczych

Prądzyński udziellił wywiadu dot. funkcjonowania branży odszkodowawczej. Jak podkreślił, sektor ubezpieczeń podlega wielu regulacjom, podczas gdy nikt nie nadzoruje branży odszkodowawczej. W związku z czym często dochodzi do nadużyć.

...
Czytaj więcej

INTER Polska udostępnił nową korporacyjną stronę internetową

Od 1 października INTER komunikuje się ze swoimi dotychczasowymi oraz potencjalnymi klientami i partnerami za pośrednictwem nowej korporacyjnej strony internetowej.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje spotkanie z przedstawicielami biznesu w USA

Prezes PZU oznajmił, że Grupa PZU planuje wraz z Bankiem Goldman Sachs spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Nowym Jorku. Będzie to jedno z największych spotkań decydentów polskiej gospodarki poza granicami kraju.

...
Czytaj więcej

Adam Ilkiewicz został Dyrektorem Departamentu OC i Ubezpieczeń Środowiskowych w Colonnade

W dniu 1 października br. Adam Ilkiewicz objął stanowisko Dyrektora Departamentu OC i Ubezpieczeń Środowiskowych w Colonnade.

...
Czytaj więcej

Concordia otwiera się na nowe pokolenie klientów

Paweł Zawisza, członek zarządu Concordia Ubezpieczenia odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, przedstawił w materiale prasowym, że głównym wyzwaniem stojącym przed branżą ubezpieczeniową jest wejście na rynek nowego pokolenia klientów.

...
Czytaj więcej

Minister Nowak o stanie sektora ubezpieczeń

Wiceminister Finansów Piotr Nowak uczestniczył w posiedzeniu Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, gdzie zapoznał posłów z informacją Prezesa Rady Ministrów o aktualnym stanie i perspektywach rozwoju sektora bankowo-ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Tomasz Ślagórski dołączył do zarządu KUKE

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ma nowego wiceprezesa. Został nim Tomasz Ślagórski, który do tej pory w zakładzie ubezpieczeń pełnił obowiązki osoby nadzorującej funkcję ryzyka.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny ERGO Hestia wyróżniony w Konkursie Biuletynów Firmowych AGAPE 2018

Ubezpieczyciel został wyróżniony w kategorii Projekt Jednorazowy Korporacyjny Drukowany. Nominowane do nagrody były również magazyn dedykowany agentom ubezpieczeniowym oraz publikacja o sztuce wydawana przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Laur Pośredników Finansowych 2018

Podczas Kongresu Pośrednictwa Finansowego zostały wręczone nagrody dla spółek wyróżniających się profesjonalizmem i najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. Generali otrzymało Laur Pośredników Finansowych 2018 w kategorii ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Victima będzie pomagać poszkodowanym przedsiębiorcom w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczycieli

Na rynku pojawił się nowy podmiot - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poszkodowanych przez Ubezpieczycieli „Victima”. Powstało ono w celu udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy pozostają w sporze z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomiło platformę online do zakupu funduszy inwestycyjnych 

1 października br. TFI PZU uruchomiło innowacyjną platformę internetową inPZU do zakupu funduszy inwestycyjnych pasywnych. PZU TFI zapewnia niską stałą opłatę dla wszystkich produktów na poziomie 0,5 proc. 

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy regulującej branżę odszkodowawczą został przyjęty w pierwszym czytaniu

W czwartek, 27 września 2018 r., połączone komisje budżetu i finansów publicznych oraz ustawodawcza opowiedziały się za przyjęciem projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera startupy w programie MIT Enterprise Forum Poland

Rozpoczyna się 5. edycja programu MIT Enterprise Forum Poland. Po raz kolejny młode spółki technologiczne będą mogły liczyć na wsparcie PZU, które zostało partnerem wydarzenia.

...
Czytaj więcej

SALTUS: nie w każdym przypadku ubezpieczenie zdrowotne bez limitów jest najlepszy rozwiązaniem

​SALTUS Ubezpieczenia w materiale prasowym przekonuje, że nie w każdej sytuacji prywatny nielimitowany pakiet ubezpieczenia zdrowotnego jest najlepszym rozwiązaniem. Jak podkreśla ubezpieczyciel, może on być dostosowany do potrzeb konkrentnej firmy.

...
Czytaj więcej

Jarosław Matusiewicz wybrany na przewodniczącego Rady UFG

​Jarosław Matusiewicz został wybrany do pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na stanowisku zastąpi Pawła Biska, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji w dniu 21 września 2018 r.  

...
Czytaj więcej

Concordia o wpływie nowych technologii na kierunku rozwoju rynku finansowego

Kierunki rozwoju dystrybucji usług finansowych są w dużej mierze uzależnione od potrzeb klientów. Wiedza pozyskana w internecie pozwala na wzrost poziomu świadomości nabywcy na temat produktu bądź usługi.

...
Czytaj więcej

Allianz został ubezpieczeniowym partnerem Igrzysk Olimpijskich

18 września br. Allianz dołączył do programu "Światowy partner olimpijski". Dzięki umowie sponsorskiej Allianz będzie współpracował z MKOI poprzez zapewnienie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Inter Polska chce zwiększyć wiedzę obywateli na temat ubezpieczeń

Inter Polska opublikował spis pojęć, które definiują polisę i zakres jej ochrony. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy często nie czytają warunków umowy, ponieważ ich nie rozumieją.

...
Czytaj więcej

RF: ZU powinny zwracać koszty udziału pełnomocnika w postępowaniu przedsądowym

Zakończył się etap konsultacji publicznych do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Na stronie Senatu zostały umieszczone opinie 22 instytucji, w tym Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

AXA liczy, że przejęcie XL Group przyczyni się do zwiększenie biznesu spółki na polskim rynku

W dniu 12 września 2018 r. nastąpiła finalizacja przejęcia XL Group przez AXA. Spółka liczy, że w wyniku transakcji zwiększy skalę swego biznesu majątkowego także w Polsce.

...
Czytaj więcej

Vienna Life o ulepszeniu obsługi klienta

​Vienna Life od dwóch lat bada satysfakcję klientów z kontaktu z zakładem ubezpieczeń. Jak wskazuje ubezpieczyciel, kwestia budowania partnerskich relacji z klientami jest jednym z kierunków rozwoju zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Krzysztof Czekała przejmuje odpowiedzialność za obszar badań rynku i wiedzy o kliencie w Avivie

Krzysztof Czekała, dotychczasowy menedżer ds. planowania strategicznego i analiz w Aviva, przejmie w zakładzie ubezpieczeń odpowiedzialność także za obszar badań rynku i wiedzy o kliencie.

...
Czytaj więcej

Nowy przewodniczący podkomisji PIU ds. dystrybucji ubezpieczeń majątkowych

Adam Malinowski, członek zarządu Generali, został powołany na stanowisko przewodniczącego Podkomisji ds. dystrybucji ubezpieczeń majątkowych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Open Life zachęca klientów do elektronicznej wysyłki pism

Open Life od roku prowadzi politykę paperless, mającą na celu ograniczenie korespondencji papierowej z klientami na rzecz komunikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Nowa odsłona strony internetowej SIGNAL IDUNA Polska

SIGNAL IDUNA uruchomiła nową stronę internetową z nowoczesnym, czytelnym i przejrzystym layoutem.

...
Czytaj więcej

PZU opublikował raport „Bezpieczne dziecko 2018”

Powszechny Zakład Ubezpieczeń po raz kolejny zdecydował się na przeprowadzenie badań na temat bezpieczeństwa dzieci. Z raportu wynika, że ponad 90% ankietowanych uważa, że w dzisiejszym świecie dzieci są narażone na coraz więcej niebezpieczeństw.

...
Czytaj więcej

Julita Czyżewska o rozwoju branży medycznej

Prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska w rozmowie z portalem money.pl wskazała, w jakim kierunku jej zdaniem będzie rozwijać się branża medyczna oraz jaką rolę w tym aspekcie pełni zarządzana przez nią spółka. 

...
Czytaj więcej

Marcin Nedwidek dołącza do zarządu AXA Ubezpieczenia

W dniu 17 września br. Marcin Nedwidek obejmie stanowisko członka zarządu AXA Ubezpieczenia. W spółce przejmie odpowiedzialność za obszar indywidualnych ubezpieczeń majątkowych. Nedwidek w zarządzie AXA zastąpi Henry’ego de Courtois.

...
Czytaj więcej

Saltus: kolejki do lekarzy najczęstszą przyczyną zakupu pakietu medycznego

Co roku ponad 7,5 mln osób korzysta z porad lekarzy specjalistów, przy czym 1,75 mln z nich rocznie odbywa trzy lub więcej konsultacji.

...
Czytaj więcej

Dlaczego definicje w ubezpieczeniach są kluczowe?

Puls Biznesu w art. „Ubezpieczenia pełne pułapek” zwraca uwagę na definicje zdarzeń ubezpieczeniowych zapisywanych przez zakłady ubezpieczeń w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Wiele z nich wyklucza przypadki ryzykownych sytuacji.

...
Czytaj więcej

Nietypowe produkty ubezpieczeniowe

Statystyczny Jan Kowalski słysząc hasło „ubezpieczenie” kojarzy je natychmiast z trzema podstawowymi produktami branży ubezpieczeniowej, z których korzysta. Są to ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie na życie i czasem ubezpieczenie domu.

...
Czytaj więcej

Niemiecki start-up oferuje ubezpieczenia gwarantujące wypłaty świadczeń na podróże dla emerytów

Novasurance to start-up ubezpieczeniowy, który zapewnia środki dla osób po osiągnięciu wieku emerytalnego. Będą one mogły być wykorzystane na zakup wycieczek turystycznych.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza płatności bezgotówkowe u agentów

TubaPay to terminal płatniczy zaprojektowany przez spółkę Bacca. Rozwiązanie wdraża LINK4.

...
Czytaj więcej

Volkswagen wprowadza ubezpieczenia oparte o dane telematyczne

InMobi to nowy produkt ubezpieczeniowy od Volkswagen Financial Services, który wylicza koszt polisy OC na podstawie danych dot. płynności prowadzenia pojazdu przez kierowcę.

...
Czytaj więcej

Polska Izba Ubezpieczeń powołała Grupę roboczą ds. programu Mieszkanie Plus

W Polskiej Izbie Ubezpieczeń została utworzona Grupa robocza ds. programu Mieszkanie Plus. Jej prace będą polegać na zaangażowaniu branży ubezpieczeniowej w rządowy program Mieszkanie Plus. 

...
Czytaj więcej

Coraz większa współpraca sektora MŚP z branżą ubezpieczeniową

Wyniki najnowszego Barometru EFL pokazały, że spółki z sektora MŚP jako zewnętrzne źródło finansowania najczęściej wybierają ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

Wojciech Sass odchodzi z Nationale-Nederlanden

Wojciech Sass, prezes Nationale-Nederlanden, zrezygnował z pełnionej funkcji. Do czasu wyboru nowego CEO obowiązki prezesa zarządu będzie pełnił Jacek Koronkiewicz.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: rekordowa sprzedaż i 2,4 mld zł zysku netto

W I półroczu 2018 r. Grupa PZU uzyskała przypis składki na poziomie 11,9 mld zł, co przyniosło zysk w wysokości 2,4 mld zł. W porównaniu do danych za I poł. 2017 r. wynik Grupy wzrósł o 38,3%.   

...
Czytaj więcej

Marta Małek-Bernadzikowska w zarządzie Grupy Europa

Marta Małek-Bernadzikowska została nowym członkiem zarządu Grupy Europa. Będzie odpowiadała za zarządzanie ryzykiem.

...
Czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Reasekuracji z ratingiem na poziomie A-

Polskie Towarzystwo Reasekuracji otrzymało ocenę na poziomie A- (Excellent) ze stabilną perspektywą od agencji ratingowej A.M. Best.

...
Czytaj więcej

UOKiK wydał zgodę na przejęcie Gothaer TU przez VIG

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w decyzji nr DKK-134/2018 wyraził zgodę na przejęcie kontroli przez Vienna Insurance Group nad Gothaer Towarzystwem Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele coraz bardziej doceniają insurtechy

Start-upom nie udało się zrewolucjonizować branży ubezpieczeniowej, ale ubezpieczyciele doceniają nowoczesne technologie i chętnie z nich korzystają, czytamy na fintech.pl.

...
Czytaj więcej

Podyma-Milczarek: Największym wyzwaniem dla rynku jest utrzymanie klienta

Prezes Pramerica Życie TUiR udzieliła wywiadu, w którym omówiła sukcesy kierowanej przez nią spółki, jak też wskazała na aktualne wyzwania stojące przed branżą ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Wraz z początkiem września dzieci ruszają do placówek oświatowych. Jest to również czas, gdy zmrok zapada szybciej, a widoczność na drogach drastycznie spada. Warto zwiększyć widoczność dzieci na drogach.

...
Czytaj więcej

Poseł Liroy-Marzec pyta ministra cyfryzacji o rozszerzenie funkcjonalności serwisu „Historia pojazdu”

W interpelacja nr 25064 skierowanej do ministra cyfryzacji w sprawie systemu "Historia pojazdu" i bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego podnoszony jest temat funkcjonowania tych systemów.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Allianz Polska

Grzegorz Krawiec, dotychczasowy Dyrektor Departamentu Kontroli Finansowej w Allianz, otrzymał nominację na członka zarządu obu spółek ubezpieczeniowych w Grupie. Krawiec zastąpi Krzysztofa Szypułę, który podjął decyzję o odejściu ze spółki.

...
Czytaj więcej

PIDiPO odpowiada na zarzuty dot. nadużyć na rynku doradztwa odszkodowawczego

PIDiPO przedstawiła stanowisko ws. wypowiedzi Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa PIU, odnoszącej się do branży odszkodowawczej i projektowanych regulacji w zakresie działalności doradców odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Infrastruktury proponuje zmiany w szkoleniu kierowców

Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało na początku lipca br. zmianę w polskim systemie szkolenia kierowców. Mowa o możliwości doskonalenia jazdy pod nadzorem rodziców przez osoby, które pomyślnie skończyły kurs teoretyczny i praktyczny.

...
Czytaj więcej

Bartosz Grześkowiak odchodzi z WARTY

W dniu 31 lipca br. Bartosz Grześkowiak złożył rezygnację ze sprawowanej w WARCIE funkcji dyrektora zarządzającego.

...
Czytaj więcej

LINK4 przypomina o ubezpieczeniach szkolnych

​W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego LINK4 przypomina o swojej nowej ofercie produktowej skierowanej do rodziców LINK4 Mama. W pakiecie znajduje się m.in. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

D.A.S. Ubezpieczenia: Polacy często spotykają się z problemami prawnymi

Z badań przeprowadzonych przez zakład ubezpieczeń wynika, że w ciągu ostatnich lat aż 4 na 10 Polaków potrzebowało konsultacji z prawnikiem lub porady prawnej.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie odnotowuje wyższe wypłaty świadczeń

Pramerica Życie TUiR SA podsumowała ostatni rok swojej działalności, tj. od lipca 2017 r. do połowy 2018 r. Z zestawienia wynika, że zakład ubezpieczeń wypłacił swoim klientom łącznie 90,5 mln zł, co stanowi wzrost o 2,8% r/r.

...
Czytaj więcej

Proama oferuje bony dla klientów

W dniu 1 sierpnia rozpoczęła się akcja promocyjna dla nowych klientów Proama. Klienci, którzy wykupią OC ppm. w Proama, otrzymają bon na zakupy.

...
Czytaj więcej

Młodzi filmowcy stworzyli filmy promocyjne PZU

Uczestnicy konkursu Papaya Young Directors zrealizowali dla PZU filmy promocyjne, których przesłaniem jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie.

...
Czytaj więcej

Generali rozdaje bony na benzynę

Generali po raz kolejny obniża ceny dla swoich klientów. Tym razem kierowca, który posiada OC ppm. w Generali, otrzyma jednorazowy bon paliwowy o wartości 100 zł.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW oferuje szkolenia „Dobre Relacje z Pacjentem”

Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje placówkom medycznym bezpłatne szkolenia.

...
Czytaj więcej

AXA montuje defibrylatory w siedzibie firmy

W ramach akcji „Masz moc ratowania życia”, AXA zainstalowała 3 defibrylatory w biurowcu Warsaw Trade Tower. Urządzenia umożliwiają natychmiastową pomoc osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia.

...
Czytaj więcej

Concordia radzi jak zabezpieczyć dom przez gwałtownymi zmianami pogody

Tegoroczne wakacje obfitują w gwałtowne zmiany pogody. Po fali upałów, które spowodowały straty w rolnictwie, nadeszły burze.

...
Czytaj więcej

Inter Polska o wzmożonej aktywności fizycznej wśród fizjoterapeutów

Z badań wynika, że ponad 50% fizjoterapeutów dba o wysoką sprawność fizyczną. Inter przeanalizował wyniki z publikacji „Znaczenie sprawności fizycznej w pracy fizjoterapeuty a jej poziom u studentów fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.

...
Czytaj więcej

Innowacje wyzwaniem dla ubezpieczycieli

Na łamach portalu prnews.pl ukazał się artykuł na temat potencjału sektora ubezpieczeń pod kątem zmian technologicznych.

...
Czytaj więcej

PZU planuje budowę nowego biurowca we Wrocławiu

Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpocznie na początku 2019 r. budowę biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pracowników poprawia wizerunek pracodawcy

Obecnie na rynku pracy 1/3 pracujących to tzw. millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1984-1997. Ich podejście do życia i pracy jest odmienne od utartych wcześniej przyzwyczajeń. To zmusza pracodawców do zmian.

...
Czytaj więcej

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA

W konkursie insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 000 USD na zrealizowanie pilotażowego rozwiązania dla MetLife. Zwycięzcą został startup Lucep.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego obejmują też ryzyko kradzieży

​Eksperci RTV EURO AGD w komunikacie prasowym tłumaczą, jakie istnieją sposoby odzyskania wartości skradzionego sprzętu elektronicznego. Wśród propozycji właściwego zabezpieczenia swego mienia wymieniają m.in. przedłużone gwarancje.

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie powinna posiadać pielęgniarka?

​Inter Polska w informacji prasowej tłumaczy, w jaki sposób pielęgniarki i położne mogą zabezpieczyć się na ryzyko niespodziewanych wydatków związanych z ich obowiązkami zawodowymi.

...
Czytaj więcej

Prezes Votum negatywnie ocenia regulacje nakładane na branżę odszkodowawczą

Brak przeglądu funkcjonowania całej branży dokonanego przed rozpoczęciem prac nad nowymi regulacjami obejmującymi branżę odszkodowawczą oraz uwzględnienie w głównej mierze postulatów branży ubezpieczeniowej to główne zarzuty stawiane przez prezesa Votum.

...
Czytaj więcej

Prezes KUKE Janusz Władyczak z nagrodą Manager Award 2018

​Redakcja magazynu Manager po raz kolejny przyznała nagrody Manager Award. W gronie wyróżnionych menadżerów znalazł się Janusz Władyczak, prezes KUKE. Wybór Władyczaka podyktowany był przede wszystkim rekordowymi wynikami sprzedaży osiągniętymi w 2017 r.

...
Czytaj więcej

PZU zapewni rower zamiast pojazdu zastępczego

​PZU uruchomił program „Rower zamiast samochodu zastępczego”. Zgodnie z jego regulaminem, ubezpieczeni zamiast pojazdu zastępczego mogą wybrać świadczenie w postaci przekazania na własność roweru.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze krytykują propozycje regulacji branży

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej zbadała rynek kancelarii odszkodowawczych pod kątem propozycji regulacji nakładanych na ten sektor przez senatorów.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń coraz bardziej otwarte na cyfrowy rozwój

​Spółka HRK przeprowadziła badania wśród towarzystw ubezpieczeń. Pytała osoby zatrudnione w branży o ich możliwości rozwoju w zakresie cyfryzacji usług.

...
Czytaj więcej

Tomáš Mrnka awansuje na stanowisko Deputy CEO Polska w AXA Partners CEE

1 lipca 2018 r. Tomáš Mrnka przejął kierownictwo organizacyjne nad polskim oddziałem AXA Partners. Nominacja jest związana z rezygnacją z tego stanowiska Renaty Dębińskiej, dotychczasowej wiceprezes zarządu AXA Partners.

...
Czytaj więcej

Cyberryzyka – znak naszych czasów

Cyberprzestępczość staje się coraz większym problemem na skalę globalną. Na cyfrowe ataki oprócz dużych korporacji są także narażone mniejsze podmioty. Dlatego Allianz prognozuje przeszłe zagrożenia cybernetyczne i zachęca do ochrony przed ich skutkami.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW przeszkolił pracowników służby medycznej

TUW PZUW przyznał Szpitalowi Powiatowemu im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Stanowi on potwierdzenie odbycia cyklu szkoleń z zakresu jakości relacji z pacjentami i zmniejszenia ryzyk w placówkach medycznych.

...
Czytaj więcej

PIU apeluje do kierowców o rozwagę na przejazdach kolejowych

Średnio w ciągu roku dochodzi do około 170 wypadków i kolizji na przejściach kolejowych z udziałem pojazdów, śmierć w nich ponosi rocznie ok. 30 osób. W prawie wszystkich przypadkach do zdarzenia ochodzi z winy kierowcy.

...
Czytaj więcej

INTER Polska tłumaczy jak dobrze zabezpieczyć prywatny gabinet lekarski

W informacji prasowej INTER Polska podpowiada, jakie produkty ochronne są przydatne właścicielom prywatnych placówek medycznych.

...
Czytaj więcej

TUW zostało Partnerem Strategicznym Konkursu [eS]

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest Partnerem Strategicznym 8 edycji Konkursu [eS] Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia.

...
Czytaj więcej

PZU zadecydowało o dywidendzie. Akcjonariusze otrzymają ponad 2 mld zł

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA podjęło decyzję o wypłacie dywidendy za 2017 r.

...
Czytaj więcej

Od 1 października kierowcy pojadą bez papierowej wersji OC ppm.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, który zwolni kierowców z konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC ppm. podczas prowadzenia auta. Zmiana wejdzie w życie po trzech miesiącach, tj. 1 października br.

...
Czytaj więcej

Polska Grupa Górnicza przystąpiła do Klubu PZU Pomoc w Życiu

​PZU i Polska Grupa Górnicza zawarły umowę partnerską, na mocy której pracownicy PGG i ich bliscy będą mogli korzystać z szeregu benefitów oferowanych w ramach Klubu PZU Pomoc w Życiu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczeni chcą korzystać z nowinek technologicznych oferowanych przez TU

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat nowatorskich rozwiązań, które towarzystwa ubezpieczeń wprowadzają do swojej oferty. Nowoczesne technologie pozwalają zaoszczędzić czas i minimalizują formalności.

...
Czytaj więcej

PZU LAB i Politechnika Warszawskiej uruchamiają studium o ubezpieczeniach

PZU LAB SA i Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zapraszają na jednosemestralne studium dot. zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach. Zajęcia poprowadzą specjaliści w dziedzinie, którzy na co dzień zajmują się tematem ubezpieczeń korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Warta z Orłem Rzeczpospolitej

Warta otrzymała nagrodę w kategorii „Usługi finansowe” w ramach prestiżowego rankingu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z „Listy 500”.

...
Czytaj więcej

Grillowanie w plenerze może nieść poważne konsekwencje finansowe

Concordia ubezpieczenia w komunikacie prasowym przestrzega przed skutkami nieostrożnego rozpalania ognia. TU przywołuje statystyki, według których najczęstszą przyczyna pożarów jest człowiek.

...
Czytaj więcej

Generali rozpoczyna współpracę z Circle K

W ramach współpracy TU z siecią stacji benzynowych, klienci posiadający ubezpieczenie OC lub AC w Generali będą mogli skorzystać ze zniżek.

...
Czytaj więcej

Assistance na wypadek uszkodzonej podłogi

Europ Assistance Polska rozpoczęła obsługę klientów sieci sklepów KOMFORT, którzy objęci są ochroną Ubezpieczenia Generali „Bezpieczna Podłoga”.

...
Czytaj więcej

Inter: nowe wymogi fizjoterapeutów 

Inter Polska w komunikacie prasowym przypomina, że od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy regulujące zawód fizjoterapeuty.

...
Czytaj więcej

PZU wymieni zepsuty telewizor na nowy

Do 15 lipca potrwa mundialowa akcja PZU i Allegro „Wymiana Telewizora”. Klienci posiadający ubezpieczenie PZU Dom w razie awarii swego telewizora w ciągu 3 dni otrzymają nowy odbiornik.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymał nagrodę w konkursie HR DREAM TEAM

Projekt LINK4 Pory Roku został nagrodzony w konkursie HR DREAM TEAM 2018 w kategorii „Kultura organizacyjnej i zaangażowania pracowników”.

...
Czytaj więcej

Klient musi być w centrum uwagi ubezpieczyciela

W Krakowie odbyła się konferencja Impact’18. Rozmawiano na temat przyszłości cyfrowej biznesu, start-upów, nauki i administracji w Polsce. Jednym z prelegentów był Paweł Surówka, który wypowiedział się na temat przyszłości branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Brokerzy ubezpieczeniowi przyznali STU ERGO Hestia i PZU Życie nagrody Fair Play

Podczas XXI Kongres Brokerów po raz 18. zostały przyznane nagrody Fair Play dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń w dziale I i II.

...
Czytaj więcej

Wystartował 2. sezon serialu o bezpieczeństwie na drogach

Telewizja Polska kontynuuje emisję serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Jest to cykl dokumentów o bezpieczeństwie na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU.

...
Czytaj więcej

PZU inwestuje w system antyfraudowy

PZU wprowadził FMS - system antyfraudowy. Jego działanie jest bardzo skuteczne, dzięki systemowi zwiększono o 50% wskaźnik ochrony przed nienależną wypłatą.

...
Czytaj więcej

LINK4 chce łączyć pracę z pasją

LINK4 chce być postrzegane jako wszechstronne towarzystwo ubezpieczeń. W ostatnim czasie opublikowany został film, którego celem jest pokazanie, że LINK4 to miejsce gdzie pasja spotyka się z pracą.

...
Czytaj więcej

PZU z międzynarodową nagrodą za innowacyjność

12 czerwca br. towarzystwo ubezpieczeń odebrało nagrodę Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards w kategorii „Customer Experience & Engagement”, podczas gali ,która odbyła się w Paryżu.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera działania proekologiczne

ERGO Hestia już po raz trzeci organizuje konkurs Eko Hestia Spa, podczas którego polskie uzdrowiska walczą o 100 tys. zł na działania proekologiczne. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 polskich uzdrowisk.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeniowe wśród najbardziej pożądanych pracodawców

ANTAL opublikował Raport Najbardziej Pożądani Pracodawcy, wśród wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem strategicznym Impact’18

13 czerwca w Krakowie odbędzie się Impact’18, które jest największym wydarzeniem dotyczącym przyszłości cyfrowej dla biznesu, start-upów, nauki i administracji w Polsce.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera start-upy

Polski sektor ubezpieczeń potrzebuje innowacji. Taki kierunek rozwoju obrał również PZU i rozpoczyna współpracę z MIT Enterprise Forum Poland – programem akceleracyjnym dla start-upów technologicznych.

...
Czytaj więcej

Maciej Szczepański stanął na czele Działu Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade

5 czerwca 2018 r. Maciej Szczepański objął stanowisko dyrektora w Dziale Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade.

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorcy uznali PZU za Markę Godną Zaufania

PZU otrzymało tytuł „Marka Godna Zaufania” w kategorii firma ubezpieczeniowa. Wyróżnienie jest przyznawane spółkom wyłonionym w rankingu miesięcznika „My Company Polska”.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba osób kupujących dodatkowe ubezpieczenie turystyczne

Mondial Assistance zorganizował prezentację wyników badania na temat preferencji i zwyczajów wakacyjnych Polaków. Rzetelna analiza trendów i zmian w zachowaniu Polaków planujących wakacje ma istotne znaczenie dla sektora ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia na Mundial

Portal StrefaBiznesu.pl przygotował materiał zawierający wskazówki dot. ubezpieczenia na wyjazd kibiców na Mundial. 

...
Czytaj więcej

Usługi assistance dla dzieci

Europ Assistance w materiale prasowym przekonuje, że usługi assistance mogą przydać się nie tylko dorosłym ale też dzieciom. ​

...
Czytaj więcej

Fuzja Compensy Życie i Polisy-Życie ukończona

W dniu 30 maja 2018 r. wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano proces połączenia spółek Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem pikniku w Kancelarii Premiera

PZU zostało partnerem pikniku organizowanego w ogrodach Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka. Zakład ubezpieczeń przygotował dla gości wiele atrakcji, w tym strefę Niestraszków PZU.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia ubezpiecza kolejną wyprawę Marka Kamińskiego

29 maja br. Marek Kamiński rozpoczął kolejną wyprawę. Tym razem podróżnik wyruszył pojazdem z napędem elektrycznym do Japonii. Chce w ten sposób promować turystykę przyjazną środowisku naturalnemu. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Lech Mrozowski dołączył do zarządu TUW Medicum

Z dniem 25 maja br. do zarządu TUW Medicum został powołany Lech Mrozowski. Do tej pory w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych pełnił funkcję dyrektora Biura Likwidacji Szkód.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał trzy ustawy regulujące branżę ubezpieczeniową

W dniu 28 maja br. Prezydent RP podpisał kilka ustaw dotyczących branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Wręczono Lamparty 2018

24 maja br. wręczono coroczne nagrody dla bankowców i ubezpieczycieli za najbardziej podziwiane kreacje wizerunku marek bankowych i ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

VIG Polska wygenerował 44 mln zł zysku po I kw. 2018 r.

Grupa VIG podała wyniki finansowe po I kwartale 2018 r. Grupa odnotowała wzrost zysku w porównaniu do danych za I kw. 2017 r. o 7%, uzyskując na koniec marca 2018 r. wynik na poziomie 117,3 mln euro.

...
Czytaj więcej

Jaki procent pensji należy przeznaczyć na ubezpieczenie pojazdu?

Cena polisy OC ppm z roku na rok rośnie. Wzrost ceny najmocniej odczuwają młodzi kierowcy i posiadacze starszych aut. W 2017 r. młodzi kierowcy musieli przeznaczyć średnio 90% miesięcznego wynagrodzenia na zakup polisy OC.

...
Czytaj więcej

Concordia dołącza do Generali

Grupa Generali poinformowała o zawarciu dwóch umów transakcji przejęcia spółek ubezpieczeniowych na rynku CEE. Spółka zakupiła polską grupę Concordia i słoweńską Adriatic Slovenica. Ubezpieczyciel chce w ten sposób zwiększyć swój udział na rynku CEE.

...
Czytaj więcej

Prawo do jazdy czy Prawo jazdy w pośrednictwie ubezpieczeniowym

Wszyscy z branży znamy ten schemat - rekrutujemy OFWCA, szkolimy, egzaminujemy, wdrażamy i… oczekujemy efektywnej sprzedaży.

...
Czytaj więcej

AXA chce budować pozytywne doświadczenia klientów

Towarzystwa ubezpieczeniowe inwestują w pozytywne relacje z klientami poprzez tworzenie produktów dostosowanych do preferencji potencjalnego odbiorcy.

...
Czytaj więcej

A jak… Aegon – ubezpieczyciel uruchomia konkurs na Facebooku

Na profilu „Aegon – Finanse i ja” wystartował konkurs. Każdego tygodnia można wygrać bon do EMPIKU o wartości 300 zł, a nagrodą główną jest iPhone X.

...
Czytaj więcej

Open Life odświeżył portal dla klientów

Open Life TU Życie S.A. zmienił wygląd i część funkcjonalności w portalu dla klienta. Serwis w nowej, odświeżonej wersji działa od 16 maja.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem VIII Kongresu Polska Wielki Projekt

Kongres odbył się w dniach 17-20 maja 2018 r. w Warszawie. Jego idea to dyskusja o kluczowych kwestiach związanych ze strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przez Polską.

...
Czytaj więcej

Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwach

Aon przygotował dla spółek bezpłatne narzędzie do badania poziomu zarządzania ryzykiem.

...
Czytaj więcej

Atena dołącza do Grupy ERGO

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe dołącza do Grupy ERGO. Od 25 lat firma dostarczała m.in. sopockiemu ubezpieczycielowi własne oprogramowanie i know-how. Teraz działania Atena będą na wyłączność pozostałych spółek Grupy ERGO.

...
Czytaj więcej

Czy apteka powinna być ubezpieczona?

Z badań przeprowadzonych przez GUS wynika, że w Polsce jest prawie 14,5 tys. aptek i punktów aptecznych i większość z nich stanowi własność prywatną. Zgodnie z przepisami prawa nie ma wymogu, aby apteki miały ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Senat przyjął ustawę o ochronie danych osobowych

​16 maja 2018 r. zakończyło się 60. posiedzenie Senatu, podczas którego Izba rozpatrzyła m. in. 3 projekty ustaw istotne dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Świadczenia medyczne w ramach polisy ubezpieczeniowej

Jakość usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia w Polsce zmusza do inwestycji w prywatne pakiety medyczne.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: Jak wypełnić lukę w ubezpieczeniach zdrowotnych

Od rozpoczęcia VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń minął tydzień. Wśród tematów dot. luk ubezpieczeniowych znalazło się również omówienie rynku ochrony zdrowia.

...
Czytaj więcej

Aviva: inwestycja w przyszłość dziecka najlepszym prezentem na komunię

Prawie co dziesiąty Polak ma problem z wyborem prezentu komunijnego. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy wynika, że 39 proc. daje gotówkę, a 20 proc. upominek rzeczowy.

...
Czytaj więcej

Izabela Miedzianowska została Dyrektorem Departamentu Sprzedaży Agencyjnej w D.A.S.

​Do zespołu D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. dołączyła Izabela Miedzianowska. Została zatrudniona na stanowisku Dyrektora Departamentu Sprzedaży Agencyjnej.

...
Czytaj więcej

Blockchain – technologia, która wkrótce zdominuje branżę finansową. Czy jest dla niej miejsce w ubezpieczeniach?

Zgodnie z zapowiedziami, publikujemy dla czytelników beinsured.pl relacje z wybranych paneli VI Kongresu PIU. Nasz cykl rozpoczynamy od chyba najciekawszej dyskusji zakończonego spotkania branży ubezpieczeniowej - debaty poświęconej blockchain.

...
Czytaj więcej

Axa: ubezpieczenie podróży zagranicznych

Organizatorzy wycieczek turystycznych, są zobowiązani do sprzedawania swoich usług turystycznych wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaangażowane społecznie

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych angażuje się w wydarzenia, które nie jest bezpośrednio związana z głównym filarem ich działalności.

...
Czytaj więcej

Gothaer: jak ubezpieczyć mieszkanie wynajmowane krótkoterminowo?

Zainteresowanie zagranicznych turystów Polską z roku na rok rośnie. W 2016 roku gościliśmy 17,5 mln turystów, czyli o 4,4 proc. więcej niż w roku 2015.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia ponownie uznane za Dobrą Markę

SALTUS Ubezpieczenia drugi rok z rzędu otrzymał tytuł Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Nagroda przyznawana jest najlepszym, cieszącym się największym zaufaniem i renomą markom w poszczególnych branżach.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie i D.A.S. TUOP otrzymali tytuł Najlepszego Pracodawcy

​Pramerica Życie i D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej znaleźli się w gronie laureatów konkursu „Inspiratorzy Biznesu: Najlepszy Pracodawca”, organizowanego przez Agencję Informacyjną Newseria. Z kolei wyróżnienie zostało przyznane ERGO Hestii.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej informacji będzie gromadzonych w bazie CEPiK

​W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzaju i zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało partnerem programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18

Nationale-Nederlanden dołączyło do partnerów programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18, którego organizatorem jest Urząd m. st. Warszawy i Youth Business Poland.

...
Czytaj więcej

Cumulus Evo – nowe narzędzie sprzedaży i obsługi produktów ubezpieczeniowych

Hestia Corporate Solutions zaprezentowała nowy produkt, z którego będą korzystać pośrednicy i ich klienci. Cumulus Evo to nowoczesne narzędzie sprzedaży i obsługi programów ubezpieczeniowych dla grup zawodowych.

...
Czytaj więcej

Jak zostać skutecznym agentem ubezpieczeniowym?

Podstawowym zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest zdobycie klienta i sprzedaż polisy. Jest to zawód wymagający rzemiosła i praktyki. Jak zostać skutecznym agentem ubezpieczeniowym?

...
Czytaj więcej

PZU dołączyło do partnerów Karty Dużej Rodziny

PZU podpisało umowę partnerską z programem Karty Dużej Rodziny. W ramach podjętej współpracy zakład ubezpieczeń zobowiązał się do udzielania zniżek wielodzietnym rodzinom na wybrane produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

KNF prowadzi prace nad objęciem nadzorem podmioty prowadzące działalność w ramach swobody przepływu usług

Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu wpolityce.pl odniósł się do skarg wnoszonych na działalność Gefion Insurance, prowadzący w Polsce działalność w ramach swobody świadczenia usług.

...
Czytaj więcej

Benefia24 umożliwia zakup ubezpieczenia w telefonie

Ceny ubezpieczeń od kilku lat rosną. Najbardziej widoczny jest wzrost ceny OC ppm. Obecnie ceny chwilowo plasują się na stałym poziomie. Jednak nieuniknione są dalsze podwyżki.

...
Czytaj więcej

Jak skutecznie sprzedawać ubezpieczenia?

Wzrost cen ubezpieczeń sprawia, że towarzystwa ubezpieczeń prześcigają się w tworzeniu nowych ofert dla starych i nowych klientów. Jakie nowości oferuje branża ubezpieczeniowa?

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza ofertę produktów sprzedawanych na platformie Allegro

​11 kwietnia 2018 r. PZU sprzedało pierwszą polisę ubezpieczenia na platformie Allegro. Na razie użytkownicy Allegro mogli nabyć przedłużenie gwarancji na produkty RTV/AGD. Teraz ubezpieczyciel rozszerza ofertę o ubezpieczenia rowerów i opon.

...
Czytaj więcej

SN odpowie na pytanie o zakres uszczerbku majątkowego w działalności podmiotów zajmujących się skupywaniem wierzytelności

W dniu 10 kwietnia 2018 r. do Sądu Najwyższego wpłynęło zapytanie prawne dot. szkody powstałej w ramach działalności podmiotu zajmującego się skupywaniem wierzytelności.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jesteśmy pionierem w zastosowaniu franczyzowego modelu biznesowego

Obecnie CUK Ubezpieczenia w sumie tworzy sieć blisko 300 oddziałów własnych i franczyzowych. Pierwsze biuro franczyzowe założono w 2007 roku w Koninie.

...
Czytaj więcej

Instytucje finansowe sprawdzą, czy ich pracownicy nie byli karani

Dnia 12 kwietnia br. Sejm uchwalił ustawę o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie w instytucjach finansowych.

...
Czytaj więcej

Konferencja Rzecznika Finansowego – praktyczne aspekty dochodzenie roszczeń z tytułu utraty zdrowia i życia

19 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja pt. „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń” organizowana przez Rzecznika Finansowego i Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Concordia: Właściciele ślubnych lokali powinni zadbać o ubezpieczenie

Sezon ślubny niesie więc duże możliwości biznesowe, ale też cały szereg wyzwań. Jak zabezpieczyć nasz obiekt na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, a co za tym idzie konsekwencji wizerunkowych i finansowych?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie upraw na wiosnę

W ostatnich latach polskie gospodarstwa rolne były szczególnie narażone na działanie gwałtownych zjawisk pogodowych. O tym jak najlepiej zabezpieczyć uprawy na wiosnę mówi Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała tytuł Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela

Podczas VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń przyznano nagrody dla przedstawicieli branży ubezpieczeniowej. Jednym z laureatów została Warta, wyróżniona tytułem Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

MetLife oferuje zniżkę na ubezpieczenie dziecka

MetLife uruchomiło promocję na ubezpieczenie dziecka w ramach polisy „Bezpieczne Dziecko Premium”. Miedzy 9 kwietnia a 14 maja 2018 r. klienci TU będą mogli kupić dodatkową ochronę „MetLife Gwaratnowana Ochrona” z 10 proc. zniżką.

...
Czytaj więcej

DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej jako pozapłacowy benefit pracowniczy

Rafał Hiszpański, prezes zarządu D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA, przekonuje w rozmowie z Newseria Biznes, że ubezpieczenia ochrony prawnej mogą być atrakcyjnym, dodatkowym benefitem dla pracowników.  

...
Czytaj więcej

Grupa Europa otrzymała tytuł „Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel 2017”

Podczas VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, która odbyła się 10 kwietnia, rozdano nagrody dla najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych i banków w Polsce.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Order Finansowy

Produkt „Generali, z myślą o domu” został nagrodzony i otrzymał „Order Finansowy Home&Market 2017” w kategorii ubezpieczenia mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie w formie abonamentu dzięki hiPRO

Polski start-up umożliwia opłacanie składki ubezpieczeniowej w sposób elektroniczny i automatyczny w miesięcznych ratach. Takie rozwiązanie zwalnia ubezpieczonych z pamiętania o konieczności przelewu.

...
Czytaj więcej

Deregulacje w czasie regulacji – czas zacząć? Wpływ deregulacji na konkurencyjność

Rozpoczęła się wiosenna edycja Spotkania Liderów 2018. W ramach wydarzenia odbywają się dwie konferencje: Banking Forum i Insurance Forum. Podczas eventu poświęconego ubezpieczeniom miała miejsce ciekawa debata skupiona wokół tematu nowych regulacji.

...
Czytaj więcej

Concordia: domek letniskowy można ubezpieczyć wraz z ubezpieczeniem mieszkania

Każdego roku na początku sezonu dochodzi do włamań do domków letniskowych i altan. Concordia wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

LINK4 Rzecznikiem Standardu Etyki

Link4 otrzymał tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Jest on przyznawany firmom wyróżniającym się odpowiedzialnością, wiarygodnością i transparentnością. Link4 to jedyne na polskim rynku towarzystwo ubezpieczeń z tym tytułem.

...
Czytaj więcej

Mec. Piotr Czublun prelegentem XI edycji Insurance Forum

Kolejna edycja Spotkania Liderów odbędzie się w dniach 10–11 kwietnia br. Podczas Forum wystąpi ekspert beinsured.pl mec. Piotr Czublun z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia zostało partnerem Programu PAYBACK

Multiagencja CUK Ubezpieczenia rozpoczęła współpracę z Programem PAYBACK. Osoby, która zakupią ubezpieczenie, będą mogły otrzymać punkty PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Skuteczny marketing przyczynił się do sukcesu sprzedażowego Link4

Patrycja Kotecka, dyrektor marketingu w TU Link4, opowiedziała w wywiadzie z red. Rzeczpospolita o działaniach marketingowych stosowanych w spółce.

...
Czytaj więcej

beinsured objęło patronat medialny nad konkursem na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu ubezpieczeń

Nawet 6 tys. zł oraz płatny staż w towarzystwie ubezpieczeń Open Life czeka na autorów najciekawszych prac licencjackich i magisterskich dotyczących ubezpieczeń na życie. Konkurs „Zabezpieczamy Przyszłość” medialnie wspomaga portal beinsured.pl.  

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała tytuł Solidny Pracodawca 2017

STU ERGO Hestia otrzymało po raz kolejny tytuł Solidny Pracodawca 2017. Wyróżnienie jest przyznawane firmom wdrażającym innowacyjne rozwiązania w obszarze HR.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił nową wersję serwisu online do likwidacji szkód

PZU uruchomił nowy serwis do zgłaszania szkód komunikacyjnych i majątkowych - zgloszenie.pzu.pl. Jego powstanie poprzedziły badania wśród klientów. Wynika z nich, że konsumenci oczekują łatwych procedur i eliminacji skomplikowanych pytań.

...
Czytaj więcej

VIG: zakończono fuzje spółek na Węgrzech i w Słowacji

Od 1 kwietnia br. VIG reprezentowany jest na Węgrzech jedynie przez zakład ubezpieczeń Union Biztosító. Z kolei na Słowacji doszło do połączenia Kooperativa poisťovňa z Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

...
Czytaj więcej

Bezskuteczna próba wyłudzenia odszkodowania w Piotrkowie Trybunalskim

Para znajomych 24-latków chciała wyłudzić odszkodowanie. Przestępstwo zostało wykryte przez zakład ubezpieczeń, w którym polisę OC posiadał jeden z uczestników fikcyjnej stłuczki.

...
Czytaj więcej

Stanisław Sokołowski został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Pocztowe TUW

W dniu 28 marca 2018 r. Artur Duda, dotychczasowy wiceprezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, złożył rezygnację. Jego miejsce z dniem 29 marca br. zajął Stanisław Sokołowski.

...
Czytaj więcej

W Szwecji 90% psów jest ubezpieczonych

Ubezpieczenia zwierząt cieszą się dużą popularnością w Szwecji. O tym segmencie ubezpieczeń opowiedziała red. tokfm.pl Pernilla Melander, rzeczniczka prasowa Agria, zakładu ubezpieczeń specjalizującego się w ubezpieczeniach zwierząt w Szwecji.

...
Czytaj więcej

PIU: bezpieczne cztery kąty na święta

​Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała specjalny przedświąteczny komunikat. Wyjaśnia w nim, jak należy zabezpieczyć swoje mieszkanie i mienie na czas świątecznych wyjazdów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia taksówek – jak obniżyć koszty?

Ubezpieczyciele niezbyt chętnie udzielają ochrony właścicielom taksówek. Głównym powodem jest wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, gdyż taksówki są bardziej eksploatowanymi pojazdami niż auta osobowe przeznaczone do prywatnych celów.

...
Czytaj więcej

Concordia radzi jak przygotować się na długi weekend majowy

Jak co roku święta otwierają sezon wyjazdów na długie, wiosenne weekendy, a co się z tym wiąże – wzmożonego ruchu na drogach. Jak przygotować samochód do trasy, ale również naszych najbliższych na wypadek nieprzewidzianych sytuacji?

...
Czytaj więcej

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne zyskują uznanie pracodawców

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne i na życie stają się coraz bardziej popularnym benefitem pracowniczym.

...
Czytaj więcej

Badanie satysfakcji użytkowników beinsured – znamy nazwisko nagrodzonego uczestnika ankiety

Z wielką radością chcemy poinformować, że wylosowaliśmy uczestnika ankiety, który otrzyma nagrodę za udział w badaniu.

...
Czytaj więcej

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych będzie debatować nt. działalności kancelarii odszkodowawczych

W dniu 19 kwietnia 2018 r. w Senacie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych poświęcone działalności kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Marsh laureatem nagrody Best CEE M&A Insurance Firm

Marsh Polska otrzymał tytuł najlepszego partnera w zakresie ubezpieczeń fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

...
Czytaj więcej

Concordia oferuje ubezpieczenie rodzinom spodziewającym się dziecka

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2017 roku urodziło się w Polsce 403 tysiące dzieci – o około 20 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem urządzeń mobilnych

Coraz więcej klientów chce by w pakiecie ubezpieczeniowym znalazło się ubezpieczenie smartfonu. Naprzeciw potrzebom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, które wprowadzają nowe rodzaje polis w swoich ofertach.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jakie ubezpieczenie na wiosnę

CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym przedstawia, jakie ubezpieczenia mogę przydać się w okresie wiosennym. Zwraca szczególną uwagę na produkty ochronne mienia. Zabezpieczą one przed ryzykiem lokalnych podtopień i powodzi

...
Czytaj więcej

WARTA i Link4 otrzymały tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2018

​Warta oraz Link4 zostały wyróżnione w programie Jakości Obsługi. Tytuł przyznawany jest spółkom z wysokimi standardami jakości obsługi klientów. Ocen towarzystw dokonują klienci przez cały rok.

...
Czytaj więcej

Zmiany w organizacyjne w Colonnade

Colonnade poinformował o zmianach organizacyjnych w Działach Consumer oraz Sprzedaży i Marketingu.

...
Czytaj więcej

PKO stawia na rozwój biznesu ubezpieczeniowego

PKO BP przedstawił wyniki finansowe za 2017 r. Spółka zapowiedziała rozwój biznesu ubezpieczeniowego w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Klauzula alkoholowa jako rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego

Jednym z podstawowych wyłączeń odpowiedzialności w ubezpieczeniu turystycznym był nietrzeźwy stan ubezpieczonego w czasie wypadku. Obecnie coraz więcej ubezpieczycieli decyduje się na wprowadzenie klauzuli alkoholowej w polisie.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii

W dniach 13 i 14 marca br. w Łodzi odbędzie się I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii. Organizatorem wydarzenia jest PZU LAB, TUW PZUW, PZU SA oraz Urząd Dozoru Technicznego.

...
Czytaj więcej

III Kongres Arrant, na którym warto było być

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie – tymi słowami Artur Pakuła, prezes Arrant, rozpoczął III Kongres, który odbył się w miniony weekend w Janowie Podlaskim.

...
Czytaj więcej

Grupa przestępcza z woj. śląskiego i opolskiego wyłudziła od zakładów ubezpieczeń ponad 1 mln zł

​Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 34 osobom, którym postawiono zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Robert Jastrzębski dołączył do Rady Nadzorczej PZU 

W dniu 9 marca 2018 r. odbyła się II część Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PZU SA. W trakcie NWZ akcjonariusze powołali do Rady Nadzorczej zakładu ubezpieczeń dr hab. Roberta Jastrzębskiego.

...
Czytaj więcej

Kobiety zarządzają finansami i decydują o ubezpieczeniu

Pramerica Insight opublikowała raport, z którego wynika, że prawie 40 proc. kobiet podejmuje samodzielnie decyzje finansowe, a 60 proc. jest gotowa podejmować takie decyzje. Rola kobiet rośnie również w świecie biznesu.

...
Czytaj więcej

Concordia ubezpieczenia w trosce o zdrowie kobiet

Biżuteria, perfumy, a może wytworna kolacja? 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia męska część społeczeństwa zastanawia się jak obdarować najważniejsze w ich życiu kobiety?

...
Czytaj więcej

NWZU TUW Medicum zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego i powołaniu nowych członków rady nadzorczej

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Udziałowców TUW Medicum uchwaliło możliwość podwyższenia kapitału zakładowego Towarzystwa w trybie subskrypcji prywatnej w wysokości od 200 tys. zł do 10 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele mają jeszcze szanse na zarządzanie PPK

Ministerstwo Finansów przedstawiło i przekazało do konsultacji społecznych oraz uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Publikacja projektu była długo oczekiwana przez branżę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych połączoną z programem lojalnościowym

Allianz Partners i Visa podjęły współpracę przy tworzeniu rozwiązania płatniczego – Allianz Prime. Aplikacja łączy w sobie funkcje płatności mobilnych i programu lojalnościowego. Specjalne karty będą działały w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

...
Czytaj więcej

VIG Polska przejęło technologiczną spółkę ITIS

​Vienna Insurance Group w Polsce nabyło strategiczny pakiet udziałów w ITIS Sp. z o.o. Nowa spółka w strukturach VIG Polska działa w branży technologicznej. ITIS specjalizuje się w projektowaniu i implementacji nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

...
Czytaj więcej

59. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli ustawy istotne dla branży ubezpieczeniowej

Podczas 59. posiedzenia Sejmu RP posłowie opowiedzieli się za przyjęciem rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

...
Czytaj więcej

LINK4 oferuje rowerowe NNW i OC

Z początkiem marca na ulicach wielu polskich miast pojawili się rowerzyści. Jednak nawet najlepsi cykliści mogą ulec wypadkowi. Aby zminimalizować skutki zdarzenia warto się ubezpieczyć.

...
Czytaj więcej

Usługa assistance na silne mrozy

Niskie temperatury bywają przyczyną zdarzeń drogowych i awarii pojazdów, które uniemożliwiają podróż. W takiej sytuacji pomocna będzie polisa ubezpieczenia assistance.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń chcą chronić najmłodszych

Dzieci uczęszczające do placówek edukacyjnych posiadają ubezpieczenie NNW na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Na rynku ubezpieczeniowym istnieje kilka produktów dla najmłodszych.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione w rankingu Instytucja Roku za jakość obsługi klienta

PZU po raz trzeci z rzędu zostało laureatem rankingu Instytucja Roku organizowanego przez portal mojebankowanie.pl. Towarzystwo zostało docenione za standardy w zakresie jakości obsługi klientów w placówkach i kanałach zdalnych.

...
Czytaj więcej

Czy popularyzacja pojazdów autonomicznych przyniesie straty ubezpieczycielom?

Według badań brytyjskiego Instytutu Techniki Mechanicznej, autonomiczne samochody mogą ograniczyć liczbę wypadków nawet o 95 proc. Jest to bodziec dla towarzystw ubezpieczeń do wprowadzenia zmian w ofertach ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera młode talenty

PZU ufundował dodatkową nagrodę dla zwycięzcy internetowego plebiscytu w muzycznym show emitowanym na antenie TVP2 - „Niestraszki w The Voice Kids”. Nagrodą był voucher na nagranie teledysku i singla w profesjonalnym studiu Universal Music Polska.

...
Czytaj więcej

Chiński ubezpieczyciel Anbang trafił pod kontrolę władz państwowych

Komisja regulacji ubezpieczeń w Chinach poinformowała o przyjęciu kontroli nad Anbang – grupy kapitałowej posiadającej spółki ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Jej prezes, Wu Xiaohui, został aresztowany za przestępstwa gospodarcze.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z Gwiazdą Jakości Obsługi 2018

ERGO Hestia otrzymała tytuł Gwiazda Jakości Obsługi 2018. Wyróżnienie jest przyznawane spółkom wyróżniającym się wysoką jakością obsługi klienta i otwartością na dialog z konsumentami. Sopocki ubezpieczyciel został uhonorowany już po raz piąty z rzędu.

...
Czytaj więcej

Likwidatorka szkód z Warszawy na własne konto przelała 140 tys. zł odszkodowań

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Mokotów, Ursynów, Wilanów złapali byłą likwidatorkę szkód. Kobieta przelewała na własne konto bankowe odszkodowania przyznane poszkodowanym. W sumie uzyskała w ten sposób łączną kwotę 140 tys. zł. 

...
Czytaj więcej

Pracownicy chcą ubezpieczeń zdrowotnych jako świadczenie dodatkowe

Jak wynika z raportu Sedlak & Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 roku”, blisko połowa pracowników jako dodatek chce otrzymać rozszerzony pakiet opieki medycznej.

...
Czytaj więcej

Nowi klienci dostają wyższe zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych możemy zaobserwować walkę o klienta w obszarze ubezpieczeń obowiązkowych. Towarzystwa ubezpieczeń przygotowują preferencyjne oferty dla nowych klientów, dlatego przez wyborem ubezpieczyciela warto sprawdzić oferty TU.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie InterRisk

Rada Nadzorcza InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group zadecydowała o rozszerzeniu zarządu spółki. W dniu 19 lutego 2018 r. do składu zarządu dołączył Daniel Kaliszuk oraz Martin Stenitzer.

...
Czytaj więcej

Czy TFG wypłaci odszkodowania klientom upadłego biura podróży?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że biuro podróży Rejsclub.pl ogłosiło upadłość. Ubezpieczycielem, który pokryje straty poniesione przez klientów biura podróży jest AXA. Jednak nie wiadomo, czy roszczenia klientów zmieszczą się w sumie gwarancji TU.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie turystycznie obejmie ochroną chorobę przewlekłą?

Ubezpieczenia turystyczne nie posiadają ofert na wypadek choroby przewlekłej. Osoba cierpiąca na tego typu schorzenia zobowiązana jest do rozszerzenia swojej polisy i poinformowanie TU o schorzeniu.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia oferuje bezpłatne polisy

Aby zachęcić do zakupu polisy w Play, firma wprowadził ofertę Freemium, dzięki której można bezpłatnie aktywować pakiet ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

PZU zwiększa zasięg sieci agencyjnej

PZU rozpoczęło rok 2018 od prezentacji nowej strategii rozwoju. Jednym z jej założeń jest zwiększenie liczby agentów działających w standardzie „Agent 2.0”.

...
Czytaj więcej

Rezygnacja z prywatności w zamian za niższe ubezpieczenie?

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeń decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych urządzeń monitorujących. Zachętami dla klientów, aby zgodzili się na np. monitorowanie stylu jazdy są niższe składki.

...
Czytaj więcej

Monitorowanie stylu jazdy sposobem na niższe OC ppm.

Cena ubezpieczenia OC ppm. uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest wiek kierowcy. Ze statystyk wynika, że młody, niedoświadczony kierowca powoduje najwięcej szkód. Cechuje go brawura i skłonności do szybszej jazdy.

...
Czytaj więcej

Axa wypłaci ubezpieczenie z powodu niewypłacalności biura podróży Rejsclub.pl

Rejsclub.pl z Puszcza Gdańskiego to pierwsze biuro podróży w tym roku, które ogłosiło upadłość. Wszelkie koszty poniesione przez klientów zostaną zwrócone. Biuro podróży było ubezpieczone przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: wyjeżdżając na bal karnawałowy warto się ubezpieczyć

Karnawał w Rio da Janeiro przyciąga każdego roku setki turystów z całego świata, w tym również z Polski. Najbardziej znany na świecie karnawał trwa tylko kilka dni, podczas których mogą przydarzyć się nieprzewidziane sytuacje, które generują koszty.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie imprez masowych

Bale przebierańców, uroczyste bankiety lub domowe prywatki – od Nowego Roku do Środy Popielcowej trwa karnawał. Kiedy organizatorzy zabaw karnawałowych są zobowiązani do wykupienia polisy OC?

...
Czytaj więcej

AXA Assistance podpowiada na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia

Sezon zimowy to okres wzmożonych zakupów polis sportowych. Rynek oferuje szeroki wybór ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Kierunki rozwoju branży ubezpieczeniowej

Towarzystwa ubezpieczeń muszą dostosować swoje oferty do nowej, otaczającej ich rzeczywistości, na którą niewątpliwe wpływają nowe technologie. Telematyka i inteligentne OCR przyczynia się do zrewolucjonizowania branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem DOBRY PRODUKT 2018 r. w kategorii Wybór Konsumentów

​Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny otrzymało tytuł DOBRY PRODUKT 2018 – Wybór Konsumentów. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie ogólnopolskich badań postaw i preferencji, które są realizowane przez redakcję Forum Biznesu.

...
Czytaj więcej

Assurant zainteresowane przejęciem kontroli nad TWG

​W dniu 2 lutego 2018 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek ws.  przejęcie przez Assurant, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone) kontroli nad TWG Holdings Limited z siedzibą w Hamilton (Bermudy).

...
Czytaj więcej

Tytuł Super Marka ponownie trafił do LINK4

Wyróżnienie Super Marka po raz kolejny otrzymał LINK4. Zakład ubezpieczeń uzyskał tytuł w dwóch kategoriach: ubezpieczenia komunikacyjne oraz ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

Zmiany organizacyjne w Colonnade

Colonnade Insurance S.A. poinformował o zmianach personalnych w organizacji, w związku z powołaniem Działów Ubezpieczeń Finansowych i Odpowiedzialności Cywilnej oraz Ubezpieczeń Środowiskowych.

...
Czytaj więcej

Niższa składka OC ppm. dla kierowców bez punktów karnych?

Wysokość składki na podstawie liczby punktów karnych? Ubezpieczyciele są na tak. Celem takich działań ma być zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Urban oddelegowany do zarządu KUKE

Arkadiusz Urban, Członek Rady Nadzorczej KUKE S.A., został oddelegowany przez Radę Nadzorczą KUKE S.A. do wykonywania czynności Członka Zarządu spółki. Arkadiusz Urban będzie zasiadał w zarządzie w okresie od 1 lutego 2018 r. do 30 kwietnia 2018 r.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z tytułem Top Employers 2018

Nationale-Nederlanden otrzymało prestiżowy certyfikat Top Employers 2018. Tytuł jest co roku przyznawany organizacjom o najwyższych standardach w zakresie polityki zatrudnienia.

...
Czytaj więcej

Rekordowe wyniki RESO za 2017 r. 340 mln zł przypisu składki

Spółka RESO Europa Service zebrała w 2017 r. 340 mln zł przypisu. Jest to najlepszy wynik odnotowany w historii firmy. Również w ubiegłym roku RESO zwiększyła wolumen sprzedaży o 44%.

...
Czytaj więcej

PZU głównym partnerem konkursu Papaya Young Directors

PZU został jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji konkursu dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. W ramach konkursu uczestnicy przygotowują film promujący markę sponsora. Gówna nagroda w puli wynosi 30 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak prezesem KUKE

Akcjonariusze Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych powołali Janusza Władyczaka na stanowisko prezesa zarządu. Wybór nastąpił w dniu 31 stycznia br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia laureatem konkursu organizowanego przez Pracodawców Pomorza

ERGO Hestia Pomorskim Pracodawcą Roku 2017 r. Decyzja Kapituły Nagrody w kategorii duże przedsiębiorstwa była jednogłośna.

...
Czytaj więcej

Cyfryzacja rynku ubezpieczeniowego

Rynek ubezpieczeniowy się zmienia. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ubezpieczenia przez Internet. Szacuje się, że do 2020 r. połowa polis będzie kupowana drogą elektroniczną.

...
Czytaj więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży?

Wykupienie polisy zapewniającej kompleksowe zabezpieczenie podczas podróży zagranicznej to gwarancja spokoju i udanego wypoczynku.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia dostępne na iOS

Play Ubezpieczenia udostępnił aplikację użytkownikom urządzeń Apple. Aplikację można już pobrać z AppStore.

...
Czytaj więcej

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe przestają inwestować w spółki węglowe

Jak poinformował Puls Biznesu, powołując się na agencję Reuters, od 1 kwietnia br. Lloyd’s zacznie wyłączać spółki węglowe ze swoich inwestycji.

...
Czytaj więcej

LINK4 kontynuuje współpracę ze stacjami paliwowymi Moya

Współpraca LINK4 z siecią stacji paliwowych Moya trwa od 4 lat. Klienci tankujący na stacjach sieci Moya mogą skorzystać z oferty ubezpieczeniowej LINK4. W ramach kontynuacji współpracy przygotowano dla klientów Moya i LINK4 zniżki i bony na paliwo.

...
Czytaj więcej

Polacy nie wiedzą jaka jest procedura ubezpieczeniowa po wypadku

Świadomość Polaków na temat konieczności zakupu polisy przed wyjazdem zagranicznym z roku na rok rośnie. Jednak często nie wiedzą co robić w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku.

...
Czytaj więcej

Concordia partnerem inicjatywy Nasze Dobre Wielkopolskie

19 stycznia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, odbyła się uroczysta gala wieńcząca plebiscyt „Nasze Dobre Wielkopolskie", którego partnerem jest Concordia.

...
Czytaj więcej

Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń odroczone o 7 miesięcy

22 stycznia 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pojazdów użytkowych

Cena obowiązkowego ubezpieczenia OC jest wyższa w przypadku taksówki niż pojazdu prywatnego. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

Marsh utworzył subregion Północny. Odpowiada za niego Artur Grześkowiak

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, obejmujący rynek: polski, czeski, słowacki oraz kraje bałtyckie. Za nową jednostkę będzie odpowiadał Artur Grześkowiak, prezes Marsh Polska.

...
Czytaj więcej

Odszkodowanie za zgubiony sprzęt narciarski

Podróżując samolotem musimy liczyć się z sytuacją, że nasz bagaż dotrze z opóźnieniem, zostanie uszkodzony albo zaginie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że należy nam się odszkodowanie. Za każde z ww. zdarzeń można zgłosić reklamację.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Pramerica Życie

Rada Nadzorcza Pramerica Życie TUiR SA powołała do zarządu spółki Borysa Kowalskiego. Będzie on odpowiadał za Pion Finansowo – Aktuarialny zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PZU głównym partnerem Lawinowego Centrum Treningowego

PZU wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zapraszają na dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego.

...
Czytaj więcej

Problematyka ubezpieczeń grupowych

Z ubezpieczeń grupowych najczęściej można skorzystać w zakładach pracy, są one skierowane do poszczególnych grup klientów zwykle traktowanych jako ogół. Polisa gwarantuje ochronę na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub śmierci w miejscu pracy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chętniej sięgają po ugody z klientami

Od roku obowiązują przepisy dot. pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Jak podają przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, także w tym obszarze instytucje i klienci coraz częściej zawierają ugody.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa rozstrzygnęła konkurs technologiczny dla studentów

Dwie aplikacje mobilne do sprzedaży polis turystycznych oraz model biznesowy, zwiększający efektywność dystrybucji ubezpieczeń w kanałach cyfrowych – to nagrodzone projekty w konkursie technologicznym dla studentów, zorganizowanym przez Grupę Europa.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody wyrządzone przez fajerwerki?

Sylwester dla wielu osób oznacza huczne świętowanie. Niestety często okazuje się, ze szampańska zabawa generuje niespodziewane wydatki. Jakie? Spadające pozostałości po fajerwerkach często spadają na samochody uszkadzając je.

...
Czytaj więcej

Jak wyegzekwować odszkodowanie po kolizji z dzikim zwierzęciem?

Odszkodowanie w przypadku kolizji z dzikim zwierzęciem od lat budzi zainteresowanie kierowców, ponieważ nie ma jednoznacznej informacji, czy i kto wypłaci rekompensatę. Dlaczego przepisy budzą wątpliwości?

...
Czytaj więcej

Daniela Sotirovic została nowym członkiem zarządu spółek UNIQA w Polsce

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o powołaniu z dniem 2 stycznia 2018 roku Danieli Sotirovic na stanowisko członka zarządu (COO) odpowiedzialnego za operacje, IT oraz Departament Organizacji i Projektów. 

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Revolut planuje wprowadzenie oferty ubezpieczeniowej

Revolut jest aplikacją mobilną umożliwiającą płatności na całym świecie wykorzystując tak zwany kurs międzybankowy.

...
Czytaj więcej

Rusza 17. edycja konkursu "Artystyczna Podróż Hestii"

Polski rynek artystyczny to nieustanne zmiany, a w jego dynamicznym i otwartym obiegu spotyka się wielu uczestników.

...
Czytaj więcej

Autonomiczne pojazdy a ubezpieczenia AC i OC

Obecnie obserwujemy gwałtowny skok technologiczny w branży motoryzacyjnej. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat wszystkie marki samochodowe będą miały w swojej ofercie w pełni autonomiczne pojazdy.

...
Czytaj więcej

Czujnik dymu i spray gaśniczy dla klientów TUW TUW

Niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczo-kominowych, użytkowanie sprzętu służącego do dogrzewania domów i mieszkań może doprowadzić do pożaru.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem Superbrands Polska Marka 2018

Warta po raz kolejny znalazła się w elitarnym gronie najlepszych polskich marek. W tegorocznej edycji rankingu Warta zdobyła tytuł Superbrands Polska Marka.

...
Czytaj więcej

Ustawa o funduszach ochrony przychodów rolniczych w ogniu krytyki

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz kolejny skonsultowało projekt ustawy o funduszach ochrony przychodów rolniczych z Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas posiedzenia w dniu 13 grudnia 2017 r.

...
Czytaj więcej

Jak uniknąć zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego?

Ubezpieczenie OC ppm. niejednemu kierowcy spędza sen z powiek. Niestety, jest to ubezpieczenie obowiązkowe każdego samochodu i mieszkając na terenie Polski nie ma możliwości uniknięcia opłaty składki. Jednak, czy wszędzie tak jest?

...
Czytaj więcej

MCI.EuroVentures kupuje węgierskiego lidera rynku insurtech – Netrisk.hu  

MCI.EuroVentures kupuje węgierską spółkę Netrisk, specjalizującą się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych i mieszkaniowych online. Netrisk jest liderem, posiadającym ok. 30 proc. udziałów w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia: jak zabezpieczyć siebie i bliskich w 2018 r. ?

Czas na noworoczne postanowienia. Warto się zastanowić, co powinno się znajdować na noworocznej liście i jakie mamy cele. O czym pamiętać?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróży a opóźnienia na lotniskach

Pasażer, którego lot jest opóźniony lub niezrealizowany może domagać się rekompensaty od przewoźnika. W ubiegłym roku w Polsce aż 143 tys. osób nie doleciało na czas na miejsce i uzyskało prawo do rekompensaty od przewoźników.

...
Czytaj więcej

Liderzy rynku ubezpieczeniowego 2017

Redakcja „Gazety Bankowej” już po raz 8. wytypowała Liderów rynku ubezpieczeniowego. W gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017” znaleźli się Aviva, BZ WBK-Aviva, PZU.

...
Czytaj więcej

Inwestorzy też kupują polisy chroniące budowę

Dotychczas zakupem polisy chroniącej budowę zainteresowani byli głównie generalni wykonawcy oraz podwykonawcy. Jednak ze względu na specyfikę ryzyk związanych z rynkiem budowlanym sytuacja ulega zmianie.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. II)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa przewiduje trendy w sektorze ubezpieczeń dla MSP

​Zdaniem TU Compensa, w 2018 r. uplasują się cztery trendy w rozwoju sektora ubezpieczeń MSP. Należą do nich: zakres ubezpieczeń w formule all risks czy pakietu, optymalizację cen, wzrost popytu na ubezpieczenia zdrowotne i cyberpolisy,

...
Czytaj więcej

Generali: ubezpieczenie pomoże spokojnie przeżyć święta

Generali ostrzega przed niebezpiecznymi zdarzeniami, które mogą wydarzyć się podczas najbliższych świąt. Ubezpieczyciel wymienia m.in. zniszczenie szyby kominka lub piekarnika, kradzież mienia lub pożar.

...
Czytaj więcej

RF: wzór sprawozdania podmiotów rynku finansowego dot. rozpatrywania reklamacji

Rzecznik Finansowy opublikował na swojej stronie formularz „Sprawozdanie podmiotu rynku finansowego za okres styczeń – grudzień 2017 składane Rzecznikowi Finansowemu”.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie otrzymała certyfikat HR Najwyższej Jakości

​Pramerica Życie została wyróżniona certyfikatem HR Najwyższej Jakości, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. W gronie laureatów znaleźli się również PZU i MetLife.

...
Czytaj więcej

PZU nagrodzone za obsługę klientów w języku migowym

​PZU otrzymało nagrodę Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjny sposób obsługi klientów głuchych i niedosłyszących.

...
Czytaj więcej

Bułgarski ubezpieczyciel Euroins chce wejść do Polski; w tym celu podwoił kapitał

Towarzystwo ubezpieczeń Euroins z siedzibą w Bułgarii ogłosiło podwojenie kapitału. Decyzja ubezpieczyciela nastąpiła po odmowie przesłania do KNF informacji o zamiarze wejścia spółki na polski rynek z powodu niespełnienia wymagań kapitałowych.

...
Czytaj więcej

Wigilie firmowe – gratka dla firm i restauratorów

Spotkanie wigilijne pracowników powoli staje się tradycją w polskich firmach. Jest to doskonała okazja, aby podziękować za rok ciężkiej pracy.

...
Czytaj więcej

1,1 mln zł świadczeń od zakładów ubezpieczeń przywłaszczone przez pełnomocnika poszkodowanych

​Prokuratura Okręgowa w Legnicy przekazała o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów adwokatowi, który w postępowaniach odszkodowawczych reprezentował poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Mężczyzna przywłaszczał sobie zasądzone kwoty świadczeń.

...
Czytaj więcej

PZU zostało partnerem Blogowigilii

W sobotę, w Warszawie odbyło się największe w Polsce świąteczne spotkanie blogerów, vlogerów, i youtuberów. Partnerem tego wydarzenia po raz kolejny zostało PZU.

...
Czytaj więcej

Dietl: międzynarodowe zakłady ubezpieczeń powinny być notowane na GPW

Zdaniem Marka Dietla, prezesa GPW w Warszawie, zakłady ubezpieczeń, w akcjonariatach których są zagraniczne podmioty, powinny być ustawowo zobligowane do notowania na GPW tak jak ma to miejsce w przypadku banków.

...
Czytaj więcej

Wolontariusze LINK4 pomagają potrzebującym

6 grudnia wolontariusze LINK4 zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla rodziny w ramach Świątecznej Paczki oraz na zakup butów ortopedycznych dla 2-letniego Adasia.

...
Czytaj więcej

Opiekunowie PZU pamiętają o swoich małych podopiecznych

Opiekunowie PZU rzez cały grudzień odwiedzają dzieci ze świątecznymi prezentami. Akcja skierowana jest do dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia: prognoza trendów w ubezpieczeniach na 2018 rok

Rok 2017 dla branży to głównie działania pozalegislacyjne. Można było zaobserwować intensywne działania w sektorze ubezpieczeń medycznych, ale też początki rozwoju ochrony przed cyberatakami. Rok 2018 to rozwój oferty ubezpieczeń spersonalizowanych.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie: Jaki prezent świąteczny zapewni korzyści w przyszłości? Ubezpieczenie!

Pramerica Życie rekomenduje ubezpieczenie jako alternatywę dla tradycyjnych pomysłów na prezent gwiazdkowy.

...
Czytaj więcej

System antydronowy czyli PZU przeciwko groźnym dronom

PZU pracuje nad tym, aby udostępnić swoim klientom korporacyjnym system antydronowy. Pozwoli on monitorować potencjalne niebezpieczeństwa wywołane przez sterowane statki powietrzne.

...
Czytaj więcej

Polscy narciarze nie są świadomi jakie są realne koszty w razie wypadku na stoku

Co trzeci narciarz wykupuje polisę z gwarantowaną sumą kosztów leczenia mniejszą niż 50 tys. euro. Suma wydaje się duża, tymczasem jest to kwota, która w razie przykrego zdarzenia na stoku może nie pokryć wszystkich kosztów leczenia.

...
Czytaj więcej

„Pewny start w przyszłość” – Allianz Polska podsumowuje projekt

Allianz Polska podsumowało zainicjowany przez siebie projekt „Pewny start w przyszłość” na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

...
Czytaj więcej

Szybka wykrywalność chorób zawodowych Polaków a grupowe ubezpieczenie zdrowotne - jaka jest zależność?

Pracodawcy, decydując się np. na wykupienie grupowego ubezpieczenia zdrowotnego, umożliwią pracownikom cykliczną kontrolę stanu zdrowia, szybką diagnozę problemu i podjęcie terapii.

...
Czytaj więcej

Synergia ofert czyli pierwsza wspólna placówka Credit Agricole i Europejskiego Funduszu Leasingowego

W Jeleniej Górze została otwarta pierwsza w Polsce połączona placówka banku Credit Agricole i EFL. W jednym miejscu klienci mogą skorzystać z oferty obu firm, informuje bank.

...
Czytaj więcej

Generali włącza się we wspieranie sztuki

Generali zostało wyróżnione nagrodą specjalną „Art Bonus” za projekt renowacji Ogrodów Królewskich na weneckim Placu Św. Marka.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa w walce ze smogiem

27 listopada w Krakowie odbyła się konferencja Global Clean Air Summit. Głównym tematem wydarzenia była problematyka walki ze smogiem oraz jego negatywnymi skutkami dla zdrowia, środowiska oraz gospodarki.

...
Czytaj więcej

Izabela Murawska-Deneau: nie ma bezpieczniejszej technologii przechowywania danych niż blockchain (2)

Blockchain przestaje być tylko modnych hasłem, ale staje się rzeczywistością instytucji finansowych na naszym rodzimym rynku. O tym czym jest technologia blockchain oraz kiedy można się spodziewać pierwszych wdrożeń rozmawiamy z Izabelą Murawską-Deneau.

...
Czytaj więcej

Aneta Maykowska dołączyła do Zarządu Open Life

Aneta Maykowska dołączyła do Zarządu Open Life TU Życie S.A. wskutek decyzji Rady Nadzorczej towarzystwa ubezpieczeń. Od 27 listopada br. jako wiceprezes spółki ds. finansów odpowiada m.in. za obszar księgowości i kontrolę budżetu spółki.

...
Czytaj więcej

Nowe narzędzia do rozwoju dla agentów

Allianz Polska uruchamia program Agent OdNowa jako inwestycję w agentów wyłącznych oraz otwiera ponad 100 nowych punktów w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Bezpieczna i spokojna jazda może się opłacać

Systemy telematyczne to stosowana w wielu krajach Europy zachodniej technologia umożliwiająca obserwację pojazdu, dzięki modułowi GPS. W Polsce rozwiązanie to wykorzystywane jest na razie przez dwa towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Bezpośrednia Likwidacja Szkody - pomoc ubezpieczyciela w likwidacji szkody

System BLS to szansa na wyższą jakość procesu likwidacyjnego, czyli zapewnienie kierowcy poczucia bezpieczeństwa i szybsze odszkodowanie. Ideą systemu jest to, aby poszkodowany był kompleksowo obsługiwany przez swojego ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Przychody Grupy WDB wzrosły o ponad 16% po III kw. 2017 r.

​Grupa WDB osiągnęła na koniec września br. skonsolidowany przychód w wysokości 12,2 mln zł. Jest to wynik o 16% lepszy r/r. Zysk netto w tym okresie wyniósł 737 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Konferencja Narodowe Wyzwania z udziałem Concordii

20 listopada 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się V edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Jest to największa w Polsce konferencja dla rolników. Co roku uczestniczy w niej ponad 1000 rolników i przedstawicieli tej branży.

...
Czytaj więcej

Konferencja prasowa PZU: publikacja strategii na początku przyszłego roku

W dniu 15 listopada br. odbyła się konferencja prasowa PZU z okazji publikacji wyników finansowych grupy po III kwartale 2017 r. Podczas spotkania zostało poruszonych kilka dodatkowych kwestii dotyczących działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

MetLife w Polsce po raz trzeci wyróżniony certyfikatem HR Najwyższej Jakości

MetLife po raz trzeci otrzymał Certyfikat HR Najwyższej Jakości. Wyróżnienie jest przyznawane firmom stosującym najwyższe standardy zarządzania kapitałem ludzkim.

...
Czytaj więcej

Seminarium PIU i KPMG: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z firmą KPMG organizuje w dniu 30 listopada 2017 r. seminarium pt: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”.

...
Czytaj więcej

AXA Najbardziej Cyfrowym Ubezpieczycielem Roku w rankingu e-Commerce Polska awards 2017

9 listopada w warszawskim Kinie Praha odbyła się gala V edycji konkursu e-Commerce Polska awards oraz II edycji konkursu Osobowość Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej. Laureatem  kategorii „Najbardziej cyfrowy ubezpieczyciel” została AXA.  

...
Czytaj więcej

Informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka - październik 2017 r.

8 listopada 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka za okres na koniec października 2017 r.

...
Czytaj więcej

Comiesięczna aktualizacja dostosowania opłat na kapitał własny – październik 2017 r.

W dniu 8 listopada 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował comiesięczną aktualizację dostosowania opłat na kapitał własny do Dyrektywy Solvency II - październik 2017 r.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: przygotowanie auta na zimę to nie tylko wizyta w warsztacie samochodowym

Europ Assistance podpowiada kierowcom jak przygotować auto do zimowego sezonu. Podkreśla, że w okresie od listopada do marca liczba zgłoszeń assistance znacznie wzrasta.

...
Czytaj więcej

Konferencja PIU dot. klasyfikacji ICF

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z Polskim Towarzystwem Orzecznictwa Lekarskiego (PTOL) organizuje konferencję naukową pt. „ICF – nowe spojrzenie na człowieka”. Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, 21 listopada 2017 r. (wtorek).

...
Czytaj więcej

Awanse w Grupie EuCO

Zarząd EuCO ogłosił nominacje czterech agentów. Artur Fiedyń i Bogdan Pastuszko zostali mianowani na stanowiska dyrektorów. Piotr Źbik otrzymał awans na stanowisko Dyrektora Regionalnego. Z kolei Krzysztof Grzelczyk został Dyrektorem Generalnym.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: jak branża ubezpieczeniowa przyczynia się do zaspokojenia potrzeb konsumentów

W dniu 2 listopada 2017 r. Insurance Europe opublikowało internetowy zbiór dla konsumentów.

...
Czytaj więcej

Aviva wyróżniona w konkursie na najlepsze polskie biura

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva zwyciężyło w konkursie OFFICE SUPERSTAR, organizowanym przez firmę doradczą CBRE. Ubezpieczyciel został laureatem w dwóch kategoriach: „Biurowy Wellness” i „Najlepsze biuro w branży finansowej”.

...
Czytaj więcej

PIU przeszkoliła stołecznych policjantów z zakresu przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej

Polska Izba Ubezpieczeń zorganizowała i przeprowadziła specjalistyczne warsztaty dot. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej. W spotkaniu uczestniczyło 50 policjantów ze stołecznego garnizonu.

...
Czytaj więcej

Zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli dwie ustawy ważne dla branży ubezpieczeniowej

W piątek (27 października) zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu RP. Posłowie w trakcie głosowań przyjęli kilka projektów ustaw istotnych dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU

Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU z negatywnej do stabilnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-. Jest to jedna z najwyższych możliwych ocen dla polskiej spółki.

...
Czytaj więcej

Raport PIU za 2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała kolejną wersję Raportu Rocznego o polskim rynku ubezpieczeń. Po raz pierwszy raport został opublikowany w formie strony internetowej, która umożliwia przejrzystą lekturę opracowania jak i wyszukiwanie po hasłach.

...
Czytaj więcej

PZU Top Marką 2017

PZU zostało uznane najbardziej medialną marką branży ubezpieczeniowej w 10. edycji badania Top Marka, zorganizowanego przez magazyn Press oraz agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia o profilaktyce nowotworowej

Concordia Ubezpieczenia przypomina, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Dodatkowo kończy się on Dniem Kobiecości, który przypada 30. dnia miesiąca.

...
Czytaj więcej

VIG w Polsce wdraża nową politykę przeciw wyłudzeniom

​Vienna Insurance Group Polska poinformowała, że wdraża w swoich polskich spółkach Compensa oraz InterRisk i Polisa Życie nowy projekt antyfraudowy.

...
Czytaj więcej

Złote Laury „Super Biznesu” dla Link4 i Pawła Surówki

W dniu 25 października 2017 r. odbyła się gala wręczenia statuetek Złotych Laurów „Super Biznesu" – dodatku do dziennika Super Express. Nagrody przyznano już po raz czwarty.

...
Czytaj więcej

OWU PZU z certyfikatem prostej polszczyzny

Pracownia Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Warszawskiego przyznała „Certyfikat prostej polszczyzny” dla Ogólnych Warunków Ubezpieczenia PZU W Razie Wypadku.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie Firmą Przyjazną Klientowi

Pramerica Życie TUiR SA otrzymała godło Firma Przyjazna Klientowi. Tytuł ten przyznawany jest przedsiębiorstwom prezentującym najwyższe standardy w obsłudze klienta.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 znalazł się w finale konkursu „Information is Beautiful Awards”

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 jest jedynym finalistą z Polski w prestiżowym konkursie „Information is Beautiful Awards”. Zwycięzcy zostaną wybrani przez jury i internautów w drodze publicznego głosowania. Wyniki zostaną przedstawione 28 listopada.

...
Czytaj więcej

Inicjatywy Concordii Ubezpieczenia z okazji 20-lecia

Concordia Ubezpieczenia, w związku z obchodzonym jubileuszem 20-lecia, przygotowała wiele akcji zarówno dla partnerów biznesowych, klientów jak i pracowników.

...
Czytaj więcej

Giuseppina Albo przechodzi z Munich Re do Hamilton Insurance Group

Munich Re poinformował, że z końcem tego roku Giuseppina Albo, na własną prośbę, odchodzi z zarządu reasekuratora. W 2018 r. obejmie ona stanowisko prezesa Hamilton Insurance Group.

...
Czytaj więcej

Współpraca Centrum Odszkodowań DRB i Reh4u na rzecz poszkodowanych

Centrum Odszkodowań DRB poinformowało, iż nawiązało współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacji Reh4u. Firma będzie świadczyła bezpłatne konsultacje odnośnie odszkodowań na rzecz pacjentów ośrodka.

...
Czytaj więcej

InterRisk ostrzega przed pożarami w okresie grzewczym

Rozpoczął się sezon grzewczy, z którym związane jest wyższe ryzyko wybuchu pożaru spowodowanego nieprawidłową eksploatacją urządzeń do ogrzewania domów i mieszkań. W 2016 r. z tego powodu doszło do 11, 5 tys. pożarów.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. będą wyższe kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

Rząd zapowiedział, że w przyszłym roku ma nastąpić wzrost płacy minimalnej netto o 5%. Oznacza to, że zwiększą się także kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie otrzymało statuetkę Polski Kompas 2017

PZU Zdrowie zostało laureatem prestiżowej nagrody Polski Kompas 2017. W imieniu spółki statuetkę odebrał Roman Pałac, prezes PZU Życie. Polski Kompas to wyróżnienie dla osób i instytucji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju krajowej gospodarki.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe o roli ubezpieczycieli w zwiększeniu cyberbezpieczeństwa

W dniu 10 października 2017 r. Insurance Europe opublikowało specjalny internetowy zbiór poświęcony ubezpieczeniom od cyberataków. Obejmuje on szereg przykładów inicjatyw mających na celu pomoc w zwiększeniu odporności na cyberprzestępczość.

...
Czytaj więcej

GIODO: nowe produkty ubezpieczeniowe powinny być projektowane zgodnie z zasadą privacy by design

Nowe technologie zmieniają model funkcjonowania zakładów ubezpieczeń. Dzięki gromadzeniu i przetwarzaniu danych ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić indywidualne ryzyko klienta. To jednak budzi obawy o ochronę danych osobowych szczególnie w kontekście RODO.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Prawie o ruchu drogowym z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w dniu 12 października 2017 r. ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Celem nowelizacji jest przyspieszenie wejścia w życie przepisów dot. bazy CEPiK 2.0

...
Czytaj więcej

Gothaer: jakie ubezpieczenie dla pieszych?

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer podpowiada pieszym, jakie ubezpieczenie warto posiadać, by czuć się bezpiecznie na drodze.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymał certyfikat potwierdzający bezpieczne zarządzanie informacjami

Centrum Certyfikacji Jakości WAT potwierdziło, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji LINK4 spełnia wymagania normy ISO 27001:2013. Oznacza, to że spółka należycie zabezpiecza swoje zasoby informacyjne we wszystkich obszarach biznesowych.

...
Czytaj więcej

II InsurTech Digital Congress i III FinTech Digital Congress

Już po raz trzeci, w dniach 23-24 listopada 2017 r. w warszawskim Hotelu Westin odbędzie się konferencja FinTech Digital Congress. W ramach kongresu odbędzie się także kolejna edycja InsurTech Digital Congress.

...
Czytaj więcej

NN: profilaktyka zdrowotna i finansowa pomocna w walce z nowotworem

​Nationale-Nederlanden w związku z obchodzonym w dniu 15 października Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, przypomina o profilaktyce zdrowotnej i finansowej, która pomaga kobietom w walce z nowotworem.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są atrakcyjnymi pracodawcami. Jak mogą przyciągnąć młode talenty?

Portal pulshr.pl podnosi, że zakłady ubezpieczeń nie są atrakcyjnymi pracodawcami, zwłaszcza wśród absolwentów szkół wyższych. W związku z tym, eksperci ds. HR z pulshr.pl podpowiadają, jak poprawić wizerunek pracodawcy wśród młodych osób.

...
Czytaj więcej

S&P: Warta z ratingiem A+ i stabilną perspektywą 

S&P ocenia sektor ubezpieczeń oraz poziom ryzyka jako umiarkowany. Agencja oceniła także trzy spółki ubezpieczeniowe w Polsce. PZU i PZU Życie uzyskało rating na poziomie A- z negatywną perspektywą. TUiR Warta uzyskało ocenę A+ ze stabilną perspektywą.

...
Czytaj więcej

Projekty ERGO Hestii i UNIQA nagrodzone w Konkursie AGAPE 2017

W Konkursie Biuletynów Firmowych AGAPE 2017, w trzech kategoriach zwyciężyły projekty należące do ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Kotecka: Chcemy być tam, gdzie klienci mogą w prosty sposób skorzystać z naszych usług

W przeciągu dwóch lat Link4 może dwukrotnie zwiększyć przypis składki, osiągając na koniec 2017 r. 1 mld zł przypisu. Jak podkreśla Patrycja Kotecka, dyrektor marketingu, jedną z przyczyn tego wzrostu jest efektywne wykorzystanie narzędzi marketingowych.

...
Czytaj więcej

Resort finansów będzie przyglądał się likwidacji szkód z OC. Celem jest zmniejszenie szarej strefy

Paweł Gruza, wiceminister finansów, podczas tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, powiedział o planach resortu dot. sektora finansowego, przede wszystkim o zmianach w sposobie rozliczeń ubezpieczeń komunikacyjnych i podatku bankowego.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa: 900 mln zł przypisu po I poł. 2017 r. 

Grupa Europa opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017 r. Od stycznia spółki zebrały łącznie 900 mln zł przypisu składki, o 14 proc. więcej niż w zeszłym roku. 

...
Czytaj więcej

Podsumowanie II dnia IX Kongresu Bancassurance – branża goni króliczka legislacyjnego zamiast rozwijać biznes

W piątek (6 października 2017 r.) zakończył się IX Kongres Bancassurance. II dzień Kongresu skupiony był wokół zmian legislacyjnych i sprawozdań przedstawicieli organów nadzorczych i resortów z przebiegu prac nad nowymi regulacjami.

...
Czytaj więcej

Łukasz Zoń: ustawa o dystrybucji ubezpieczeń zapewni lepszą ochronę klientów

Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria, wyjaśnił, jakie zmiany pojawią się na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego po wejściu w życie nowej ustawy o dystrybucji.

...
Czytaj więcej

Marsh i Kaspersky Lab podjęli współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa dużych przedsiębiorstw przemysłowych

Kaspersky Lab będzie dokonywał audytu cyberbezpieczeństwa organizacji przemysłowych. Spółka podpisała w tym zakresie umowę z Marsh.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Laur Pośredników

Pośrednicy uznali Generali za najlepszego partnera w branży ubezpieczeń. Towarzystwo otrzymało Laur Pośrednika - wyróżnienie przyznawane przez firmy zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa z nowym centrum prasowym

Grupa Europa uruchomiła nowe centrum prasowe. Na portalu są publikowane aktualności firmowe, wyniki finansowe, raporty i opinie eksperckie. Biuro prasowe TU Europa jest dostępne pod adresem: media.tueuropa.pl.

...
Czytaj więcej

Prof. Marcin Orlicki nowym członkiem rad nadzorczych spółek grupy Generali

​Prof. Marcin Orlicki został niezależnym członkiem rad nadzorczych trzech spółek należących do grupy Generali: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Generali Życie SA oraz Generali Finance Sp. z o.o.

...
Czytaj więcej

Votum stawia na nowe obszary biznesu i wzrost zysków w 2018 r.

​Kancelaria odszkodowawcza Votum oczekuje w przyszłym roku zwiększenia zysków. Pomóc w tym ma wzrost portfela spraw bankowych i rezygnacja z prowadzenia spraw o niskich wartościach, przekazał Bartłomiej Krupa.

...
Czytaj więcej

Elektroniczna sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych w RESO

RESO wprowadziło elektroniczną sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych (OCK). Od dnia 3 października 2017 r. polisy są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej w Panelu Agenta zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden o finansowym zabezpieczeniu dzieci

Martyna Kucicka-Witek w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes wskazała, w jaki sposób rodzice mogą zadbać o zabezpieczenie finansowe swoich dzieci. Jako przykłady podała oszczędzanie na przyszłe potrzeby dzieci oraz szkolne ubezpieczenia NNW.

...
Czytaj więcej

PIU: warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Poznaniu

Polska Izba Ubezpieczeń organizuje 10 października 2017 r. warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej. Tym razem warsztaty odbędą się w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Compensa już od roku z własnym assistance

​Minął rok od uruchomienia w Compensie własnej usługi assistance komunikacyjnego we współpracy z VIG Assistance. W związku z rocznicą towarzystwo postanowiło podsumować 12 miesięcy nowego sposobu realizowania usług pomocowych.

...
Czytaj więcej

Getin Bank wprowadza Konto Proste Zasady z ofertą ubezpieczeniową od TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa dostarcza produkty ubezpieczeniowe posiadaczom nowego ROR w Getin Bank - Konto Proste Zasady.

...
Czytaj więcej

Trwa PZU Risk Engineering Days 2017

W Sopocie rozpoczął się PZU Risk Engineering Days 2017. Głównymi tematami dwudniowej konferencji będzie cyberbezpieczeństwo polskich przedsiębiorstw, rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu ryzykiem oraz kultura organizacyjna.

...
Czytaj więcej

Krupiński: Pekao wzmocni swoją współpracę z PZU i Alior Bankiem

Wiceprezes Banku Pekao udzielił wywiadu. W rozmowie odniósł się do nowej strategii instytucji i jej dalszych planów rozwojowych. Jak wskazał, Pekao planuje wzmocnienie współpracy z PZU i Alior Bankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń i inwestycji.

...
Czytaj więcej

Marek Mozer został dyrektorem operacyjnym w GrECo

Marek Mozer od września jest dyrektorem operacyjnym w GrECo JLT Services. W spółce odpowiada za obszar współpracy z ubezpieczycielami w zakresie ubezpieczeń masowych oraz wdrażanie nowych rozwiązań sprzedażowych.

...
Czytaj więcej

AXA po raz 9 zwycięża w rankingu Best Global Brand

AXA zajęła pierwsze miejsce w rankingu Best Global Brand i została uznana za najlepszą markę ubezpieczeniową na świecie. To już dziewiąte z rzędu zwycięstwo ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są chętni do udzielania gwarancji w branży budowlanej

Ubezpieczyciele wstrzymują przyznawanie gwarancji w branży budowlanej, podaje Puls Biznesu. Jest to związane z trudniejszą kondycją podwykonawców, którzy borykają się m.in. z wyższymi kosztami materiałów budowlanych.

...
Czytaj więcej

W tym tygodniu rozpoczyna się Szczyt Ubezpieczeniowy

Już w najbliższy czwartek (28 września br.) rozpocznie się Szczyt Ubezpieczeniowy. Jest to pierwsza w Polsce internetowa konferencja skierowana do sektora ubezpieczeniowego, w szczególności do: agentów, brokerów oraz reprezentantów multiagencji.

...
Czytaj więcej

Gabriel Głusek nie zasiada już w zarządzie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie

Z dniem 25 września br. Gabriel Głusek przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Na jego miejsce został powołany Wojciech Kwiatkowski, który do tej pory zasiadał w zarządzie jako p. o. członka zarządu.

...
Czytaj więcej

Laurent Convain: nowe regulacje to wyzwania i szanse dla branży ubezpieczeniowej

Laurent Convain, prezes zarządu MACIF Życie TUW, udzielił wywiadu redakcji portalu alebank.pl. Rozmowa toczyła się przede wszystkim wokół tematu najbliższych zmian legislacyjnych w branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agent wyłudził 113 tys. zł od zakładów ubezpieczeń

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który prowadził oszukańczy proceder wobec zakładów ubezpieczeń. W sumie wyłudził ponad 113 tys. zł. Policjanci pracowali nad sprawą od 2015 r.

...
Czytaj więcej

Prokuratura włączy się w sprawy sądowe przeciwko kancelariom odszkodowawczym

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura będzie uczestniczyła w sprawach sądowych przeciwko kancelariom odszkodowawczym, które pobierają od swoich klientów wysokie honoraria.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska radzi, jak bezpiecznie podróżować w ciąży

Europ Assistance Polska radzi kobietom w ciąży, jak bezpiecznie podróżować. Podpowiada, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać.

...
Czytaj więcej

Concordia weźmie udział w AGRO SHOW

W dniach 22-25 września 2017 r. w Bednarach odbędzie się XIX edycja najważniejszego wydarzenia w branży techniki rolniczej i jednej z największych międzynarodowych wystaw rolniczych w Europie. W wydarzeniu udział weźmie Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance rozpoczyna współpracę z iProspect

AXA Assistance rozpoczęła współpracę z agencją performance marketingu iProspect (Dentsu Aegis Network Polska). Agencja będzie obsługiwała ubezpieczyciela w zakresie promocji polis turystycznych oferowanych przez internet.

...
Czytaj więcej

MC opublikowało projekty aktów wykonawczych w związku z wcześniejszym uruchomieniem bazy CEPiK 2.0

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane trzy projekty rozporządzeń dotyczące Centralnej Ewidencji Pojazdów. Powstanie projektów jest związane z przegłosowaniem w Sejmie propozycji wcześniejszego uruchomienia bazy CEPiK 2.0

...
Czytaj więcej

Credendo ostrzega przedsiębiorców przed wyłudzeniami kredytów kupieckich

Przedstawiciele Credendo – grupy zrzeszającej ubezpieczycieli kredytów - przedstawiają sposób działania oszustów podszywających się pod znane spółki w celu wyłudzenia kredytu kupieckiego.

...
Czytaj więcej

VOTUM zwiększyło odszkodowanie przyznane od UFG

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. opisała na swojej stronie internetowej przykład postępowania odszkodowawczego przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

...
Czytaj więcej

RODO a zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych wprowadza zmiany w ponad 130 ustawach, w tym w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

...
Czytaj więcej

Posłowie za przyspieszeniem uruchomienia centralnej ewidencji pojazdów

Posłowie przegłosowali przyjęcie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja obejmuje przyspieszenie wejścia w życie przepisów nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

...
Czytaj więcej

Rozbito grupę wyłudzającą odszkodowania z tytułu kradzieży luksusowych pojazdów

Policjanci z Sosnowca rozbili grupę 26 osób, zaangażowanych w proceder wyłudzania odszkodowań od zakładów ubezpieczeń za rzekomo skradzione auta.

...
Czytaj więcej

Piotr Czublun prelegentem podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W dniach 4-5 października br. odbędzie się kolejna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. W ramach wydarzenia odbędzie się X Insurance Forum. Do grona prelegentów Forum dołączył mec. Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

EBC pracuje nad zasadami licencjonowania FinTech-ów

Europejski Bank Centralny pracuje nad nowymi zasadami licencyjnymi, które będą obejmować firmy technologiczne oferujące usługi finansowe, tzw. FinTech-y, powiedziała podczas konferencji prasowej Daniele Nouy, Przewodnicząca Rady ds. Nadzoru w EBC.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bors odwołany z funkcji wiceprezesa TU Europa

W dniu 6 września Rada Nadzorcza Grupy Ubezpieczeniowej Europa odwołała ze stanowiska wiceprezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Europa i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa Grzegorza Borsa.

...
Czytaj więcej

PZU stawia na technologie

Roman Pałac, prezes PZU Życie, opowiedział w rozmowie z portalem Money.pl o wykorzystaniu nowych technologii do szacowania szkód po nawałnicach oraz rozwoju sektora ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz nie jest już prezesem KUKE

Piotr Antkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych po dwóch miesiącach.

...
Czytaj więcej

Tomasz Kulik omówił plany PZU

Tomasz Kulik, członek zarządu i CFO PZU SA i PZU Życie SA, uczestniczył w czacie inwestorskim, który odbył się po prezentacji wyników Grupy po I poł. 2017 r. Pytania inwestorów głównie dotyczyły kondycji spółki, jej dalszych planów inwestycyjnych...

...
Czytaj więcej

PZU organizatorem panelu na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W dniach 5-7 września w Krynicy-Zdroju będzie miało miejsce Forum Ekonomiczne, jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo – politycznych w Polsce. XXVII edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

...
Czytaj więcej

PZU chce być kojarzone z produktami oszczędnościowymi

„Zależy nam na tym, aby PZU mocno spozycjonować na rynku szeroko pojętych oszczędności klientów” – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie udzielonym redakcji Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń skierowany do I czytania

Rozpoczął się proces legislacyjny w Sejmie trzech projektów ustaw mających wpływ na sektor ubezpieczeń. W dniu 30 sierpnia br. skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Votum: Zadośćuczynienie za śmierć męża pomimo trudnych relacji rodzinnych

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła historię zmarłego robotnika i jego żony, dla której wywalczyła wypłatę zadośćuczynienia za śmierć męża, mimo trudnych relacji łączących małżonków.

...
Czytaj więcej

Instytucje z sektora finansowego będą mogły sprawdzać niekaralność kandydatów do pracy. Jest gotowy projekt ustawy

W portalu Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy o zasadach badania niekaralności kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w podmiotach sektora finansowego, przygotowany przez ministra finansów i rozwoju.

...
Czytaj więcej

UFG stworzy system do wykrywania wyłudzeń odszkodowań

Nowy projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji przyznaje Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu dostęp do Centralnej Ewidencji Kierowców. Dane w niej zawarte mają zostać wykorzystane w projektowanym systemie do wykrywania prób wyłudzeń odszkodowań.

...
Czytaj więcej

AXA: 34 mld funtów oszczędności rocznie dzięki autonomicznym ciężarówkom

​AXA twierdzi, że dzięki autonomicznym ciężarówkom oszczędności dla przemysłu transportowego wyniosą nawet 34 mld funtów rocznie w ciągu 10 lat.

...
Czytaj więcej

Kancelaria odszkodowawcza Votum wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta

Kancelaria odszkodowawcza Votum otrzymała wyróżnienie – Złoty Laur Konsumenta. Nagroda ta przyznawana jest najlepiej ocenianym markom i produktom w danej kategorii, na podstawie badań wśród osób korzystających z konkretnej usługi lub produktu.

...
Czytaj więcej

Samorządowe TUWy mogłyby usprawnić likwidację szkód po nawałnicach

Po raz kolejny powraca do dyskusji publicznej temat utworzenia samorządowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Idea ta nigdy nie doczekała się realizacji w Polsce. Wynika to chociażby z bogatej oferty od komercyjnych zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Mariusz Wichtowski: Ludzie naiwnie wierzą, że za granicą mogą naruszać przepisy drogowe bez konsekwencji

Mariusz Wichtowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. W rozmowie opowiedział o Systemie Zielonej Karty oraz przedstawił najważniejsze dane dot. szkód transgranicznych.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance otrzymał Certyfikat Firma Przyjazna Klientowi

Mondial Assistance po raz ósmy został uhonorowany Certyfikatem Firma Przyjazna Klientowi. Certyfikat jest przyznawany spółkom wyróżniającym się jakością obsługi klienta oraz skuteczną realizacją strategii w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia rozważa uruchomienie obsługi klienta w jęz. ukraińskim

SALTUS Ubezpieczenia wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom obcokrajowców pracujących w Polsce, szczególnie swoją ofertę będzie kierował do Ukraińców zatrudnionych w polskich firmach.

...
Czytaj więcej

TUnŻ Cardif dołączyło do grona członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

​Do grona członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych dołączyło Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska będące częścią jednej z najsilniejszych grup finansowych na świecie – BNP Paribas Group.

...
Czytaj więcej

Paweł Pawlak: ubezpieczenie należności szczególnie przydatne w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami

Paweł Pawlak, dyrektor zarządzający w Credendo Polska, w materiale prasowym prezentuje użyteczność ubezpieczeń należności. Podkreśla, że polisy okażą się szczególnie przydatne, gdy dłużnikiem zostaje zagraniczny przedsiębiorca.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. posiadania w trakcie kontroli drogowej polisy OC, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego

Poseł Tomasz Jaskóła w interpelacji nr 14065 do ministra infrastruktury i budownictwa podniósł problem obligatoryjnego posiadania przez kierowców podczas kontroli drogowej dokumentów takich jak polisa OC, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Piotr Kondratowicz, KPMG

Prelekcję na temat perspektywy rozwoju InsurTech, podczas drugiej edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, poprowadzi Piotr Kondratowicz starszy menedżer w dziale usług doradczych dla branży ubezpieczeń, KPMG w Polsce.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden podpowiada, jak uczynić firmę bardziej przyjazną rodzicom

Nationale-Nederlanden w informacji prasowej przedstawia 5 sposobów, które mogą przekształcić organizację w bardziej „prorodzinną”. Wśród propozycji znalazło się m.in. zapewnienie pracowniczych ubezpieczeń grupowych obejmujących ochroną również dzieci.

...
Czytaj więcej

Nowy udziałowiec TUW Medicum

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum zawarło porozumienie z Zarządem Giełdy Praw Majątkowych Vindexus S.A. dot. przejęcia nowo utworzonych udziałów zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Brytyjka chciała wyłudzić ubezpieczenie za zepsute wakacje. Zdradziły ją zdjęcia na Facebooku

Brytyjskie zakłady ubezpieczeń borykają się z niespotykanym do tej pory napływem wniosków od ubezpieczonych turystów. Domagają się oni wypłat odszkodowań za „zepsute” wakacje z powodu zatruć pokarmowych z hotelowych restauracji.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w bankomatach Euronetu

6 tys. bankomatów Euronetu zostanie wyposażone w dodatkową usługę zakupu ubezpieczenia turystycznego od TU Europa. Bankomaty umożliwiające realizację tej usługi będą zlokalizowane na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac: ceny ubezpieczeń będą szacowane na wzór linii lotniczych

W kwietniu 2017 r. prezesem spółki PZU Życie został Roman Pałac, który do tej pory zasiadał w zarządzie zakładu ubezpieczeń. Jego nominacja związana była z awansem poprzedniego CEO PZU Życie Pawła Surówki, który został szefem całej Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

NN: ubezpieczenie sposobem na wsparcie biznesu

​Towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden podpowiada na co postawić i na czym powinni skoncentrować się przedsiębiorcy z branży produkcyjnej.

...
Czytaj więcej

Goldman sprzedaje udziały w brytyjskim ubezpieczycielu Rothesay Life

Blackstone Group, Masssachusetts Mutual Life Insurance i singapurski fundusz majątkowy GIC wykupią pozostałą część udziałów Goldman Sachs Group w brytyjskim ubezpieczycielu Rothesay Life – donosi Bloomberg.

...
Czytaj więcej

VIG: fuzja InterRisk i BTA na Litwie i Łotwie

Vienna Insurance Group umacnia swoją pozycję na rynku bałtyckim, łącząc InterRisk i BTA na Litwie i Łotwie.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Wojtek Kamiński, CEO Kundi

O ubezpieczeniach społecznościowych, podczas drugiej edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, odpowie Wojtek Kamiński, CEO polskiego startupu Kundi, oferującego ubezpieczenia P2P przedmiotów codziennego użytku.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uruchamia płatności cykliczne od Blue Media

Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia we współpracy z Blue Media uruchomiło automatyczne płatności. Dzięki tej usłudze, klienci ubezpieczyciela będą mieli możliwość skorzystania z płatności cyklicznej kartą kupując ubezpieczenie u agenta, przez telefon...

...
Czytaj więcej

Informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka – lipiec 2017 r.

W dniu 4 sierpnia 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka za okres na koniec lipca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Comiesięczna aktualizacja dostosowania opłat na kapitał własny – lipiec 2017 r.

W dniu 4 sierpnia 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował comiesięczną aktualizację dostosowania opłat na kapitał własny do Dyrektywy Solvency II - lipiec 2017 r.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Tomasz Kozłowski, założyciel SkySnap

Podczas Back to the Future II - Ubezpieczenia przyszłości, prelekcję na temat dronów w ubezpieczeniach wygłosi Tomasz Kozłowski, założyciel SkySnap.

...
Czytaj więcej

Departament Obsługi Klienta RESO wydłuża godziny pracy

Od dnia 1 sierpnia 2017 r. Departament Obsługi Klienta RESO Europa Service będzie pracować każdego dnia tygodnia dłużej o 4 godziny. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

...
Czytaj więcej

ZZP ZUS odpowiada na wpisanie na listę ostrzeżeń publicznych KNF

Związek Zawodowy Pracowników ZUS wydał oświadczenie w związku z wpisaniem podmiotu na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Związkowcy dementują, aby prowadzili działalność ubezpieczeniową bez zezwolenia.

...
Czytaj więcej

Konsulting coraz częstszy w ofercie zakładów ubezpieczeń

Coraz częściej w branży ubezpieczeniowej pojawiają się opinie, że działalność ubezpieczeniowa nie polega już tylko na sprzedaży i obsłudze polis ale powoli przekształca się w szeroko rozumiane doradztwo.

...
Czytaj więcej

Allianz Global Assistance ubezpiecza smartfony i tablety w AliExpress

AliExpress – największy chiński sklep online – przygotował dla swoich klientów nową ofertę – darmowego rocznego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Polisę dostarcza Allianz Global Assistance.

...
Czytaj więcej

ESA: w sprawie celów społecznych i środowiskowych PRIIPs

W dniu 28 lipca 2017 r. Wspólny Komitet trzech Europejskich Organów Nadzoru opublikował porady techniczne dla Komisji Europejskiej dotyczące minimalnych wymogów, które twórcy PRIIPs z celami społecznymi i środowiskowymi powinni przestrzegać...

...
Czytaj więcej

PBUK partnerem konferencji Asia-Pacific Risk and Insurance Association w Poznaniu

W dniu 31 lipca 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia Asia-Pacific Risk and Insurance Association (APRIA). Partnerem wydarzenie zostało Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

beinsured.pl patronem medialnym Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń

W dniach 4-5 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się jesienna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. Patronem medialnym wydarzenia został portal beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Colonnade stawia na multikanałowość i rozwijanie platformy dla brokerów

Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor generalny Colonnade Insurance, w rozmowie z agencją Newseria wskazuje, że w zakresie dystrybucji swoich produktów, ubezpieczyciel stawia na multikanałowość i rozwijanie specjalnej platformy dla brokerów.

...
Czytaj więcej

Compensa uruchomiła profil na Facebooku

W dniu 7 lipca 2017 r. na portalu społecznościowym Facebook swój oficjalny profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń Compensa. W ciągu kilku dni stronę polubiło blisko 500 osób. Fanpage ma charakter edukacyjno-informacyjny.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi jak przygotować się do wakacyjnej podróży z pupilem

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi jak przygotować się do wakacyjnej podróży ze zwierzakiem i dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Sadurska bez pensji w PZU. Odpowiada m.in. za biuro nieruchomości i bancassurance

Małgorzata Sadurska, jako członek zarządu PZU na razie nie otrzymuje wynagrodzenia – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Sadurska w PZU odpowiada za biuro nieruchomości, bancassurance, a także współpracę z innymi państwowymi spółkami.

...
Czytaj więcej

Rafał Kiliński: W tym roku chcemy zebrać niemal 250 mln zł składki

Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, udzielił wywiadu red. Rzeczpospolita. W rozmowie z red. Reginą Skibińską podsumował niecałe 1,5 roku obecności podmiotu na polskim rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniach dla pracowników sezonowych

Polska Izba Ubezpieczeń przypomina o wykupieniu ubezpieczenia przez młode osoby, które zamierzają spędzić wakacje za granicą przy pracach sezonowych.

...
Czytaj więcej

Osoby z dobrą historią kredytową otrzymają zniżki na produkty ubezpieczeniowe

Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Europ Assistance Polska i BeforeYouGo przygotowało dla swoich klientów promocyjne pakiety ubezpieczeń. Wszystkie osoby z dobrą historią kredytową w BIK mają zagwarantowane zniżki na zakup ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PIU: seminarium dotyczące ustawy o rozpatrywaniu reklamacji

PIU: „Rok stosowania Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i Rzeczniku Finansowym z dnia 5 sierpnia 2015 r. – uwagi w przedmiocie skutków regulacji oraz kluczowych wyzwań dla zakładów ubezpieczeń z prawnego punktu widzenia”.

...
Czytaj więcej

Allianz Technology chce zredukować zatrudnienie

Allianz Technology, należący do niemieckiego ubezpieczyciela, zapowiedział redukcję etatów. W sumie firma zamierza zwolnić 300 osób z 2 tys. zatrudnionych. Jest to jeden z elementów programu Smart Prices & Costs, zakładającego zmniejszenie kosztów.

...
Czytaj więcej

Generali uruchomiło telefoniczne dyżury menadżerów ds. likwidacji szkód

Generali od lipca dokonało rozszerzeń kilku swoich produktów w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów. Teraz zakład ubezpieczeń dokonuje zmian także w zakresie usług likwidacji szkód - na prośbę klientów uruchomił telefoniczny dyżur menedżerów.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje dni otwarte Banku Pekao

W dniach 17-19 lipca 2017 r. w 15 największych jednostkach Grupy PZU na terenie całej Polski odbędą się dni otwarte Banku Pekao. Dla pracowników ubezpieczyciela, bank przygotował specjalną ofertę.

...
Czytaj więcej

Mariusz Gawrychowski został nowym rzecznikiem Grupy Europa

Mariusz Gawrychowski, znany do tej pory jako dziennikarz ubezpieczeniowy dziennika Puls Biznesu, dołączył do Grupy Europa jako rzecznik prasowy. W zakładzie ubezpieczeń będzie odpowiadał za współpracę z mediami oraz komunikację zewnętrzną i wewnętrzną.

...
Czytaj więcej

Grecki Life International w likwidacji

Grecki nadzór finansowy Bank of Greece cofnął licencję na prowadzenie działalności przez spółki z grupy Life International. Zarówno towarzystwo życiowe, jak i majątkowe postawiono w stan likwidacji – poinformowało PBUK.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie należności pomocne w ekspansji zagranicznej

W dniu 1 czerwca br. na rynku pojawił się nowy produkt od KUKE i PKO BP „Polisa na świat”. Ubezpieczenie jest dedykowane firmom wchodzącym na zagraniczne rynki. Zdaniem jego twórców, ten rok będzie rekordowy pod względem eksportu polskich firm za granicę.

...
Czytaj więcej

PIU: jaki jest aktualny stan branży ubezpieczeniowej?

W programie „Gospodarka dla każdego 2017” emitowanym na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia rozmawiano na temat rynku ubezpieczeń. Marcin Tarczyński wyjaśnił, że lepsze wyniki branży po I kw. 2017 r. są wynikiem m.in. podwyżek cen za OC ppm.

...
Czytaj więcej

Rząd przyspiesza wejście w życie przepisów dotyczących systemu CEPiK 2.0

W dniu 6 lipca 2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, iż Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra cyfryzacji.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa i PAYBACK ze wspólną ofertą ubezpieczeniową

Grupa Ubezpieczeniowa Europa uruchamia nowy kanał sprzedaży. We współpracy z PAYBACK zaoferuje klientom programu cztery produkty ubezpieczeniowe: na życie, zdrowotne, home i kids assistance. Zakup będzie premiowany punktami PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Luciano Cirin: region CEE to obszar wzrostu

Luciano Cirin, prezes Generali CEE Holding, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła dalszych planów działalności włoskiego ubezpieczyciela na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

PZU: największa w historii emisja obligacji podporządkowanych

W dniu 30 czerwca 2017 r. PZU pozyskał 2,25 mld zł w ramach prywatnej emisji obligacji podporządkowanych, denominowanych w polskich złotych.

...
Czytaj więcej

ZWZ PZU: 1,2 mld zł trafi na wypłatę dywidendy

W dniu 29 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. W trakcie posiedzenia akcjonariusze zakładu ubezpieczeń m.in. dokonali zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności PZU SA w 2016 roku.

...
Czytaj więcej

Odbyło się ZWZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW

W dniu 26 czerwca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW". Podczas ZWZ rozpatrzono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2016 r., w tym bilans dla celów rachunkowości oraz rachunku zysków i strat.

...
Czytaj więcej

PZU wyemituje obligacje podporządkowane

Zarząd PZU podjął decyzję o emisji obligacji podporządkowanych. Jak przekazał ubezpieczyciel w raporcie bieżącym spółki, łączna wartość nominalna obligacji wyniesie 2,25 mln zł.

...
Czytaj więcej

Allianz o potrzebie digitalizacji branży ubezpieczeniowej

Maciej Stankiewicz z Allianz Polska w artykule eksperckim wskazuje na potrzebę cyfryzacji branży ubezpieczeniowej. Jak podkreśla, jest to jeden z najbardziej inwestowanych obszarów działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Od lipca AIG przekształci się w Colonnade Insurance

W dniu 1 lipca br. zostaną zakupione przez Fairfax Financial Holdings Limited aktywa operacyjne i prawa do przedłużania umów AIG Polska. W związku z transakcją ubezpieczyciel zmieni nazwę na Colonnade Insurance S.A.

...
Czytaj więcej

Marcin Łuczyński odwołany z zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie poinformowało, że z dniem 26 czerwca br. Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Projekt Smart Bell dla AXA Polska nagrodzony na festiwalu Cannes Lions

Agencja FCB Warsaw została nagrodzona Srebrnym i Brązowym Lwem na tegorocznym festiwalu reklamowym Cannes Lions za projekt „Smart Bell” dla AXA Polska.

...
Czytaj więcej

PZU otrzymał Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia

W dniu 23 czerwca 2017 r. wręczono Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. W kategorii „Skarb Narodowy” zwyciężył PZU. W studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w imieniu ubezpieczyciela nagrodę odebrał Tomasz Kulik, członek zarządu PZU.

...
Czytaj więcej

Jakie wyzwania stoją przed Allianz?

Na początku czerwca Allianz zaprezentował swoją strategię na najbliższy rok. Celem towarzystwa jest awans do grupy trzech najczęściej wybieranych ubezpieczycieli przez Polaków.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: ubezpieczenie ochrony prawnej przyda się w sporach z pracodawcą

Wszystkie zdarzenia objęte Kodeksem pracy mogą zostać objęte w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej – wyjaśnia ekspert z D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA.

...
Czytaj więcej

O ubezpieczeniach w komiksach

Proama przygotowała serię komiksów o ubezpieczeniach. Ubezpieczyciel chce w ten sposób komunikować się z klientami, przedstawiając im swoje produkty i ich użyteczność w codziennym życiu. Bohaterem komiksów jest rodzina Proamowskich.

...
Czytaj więcej

PZU uzyskało tytuł Marka Godna Zaufania 2017

Redakcja miesięcznika My Company Polska już po raz kolejny przeprowadziła ranking najbardziej godnych zaufania produktów i usług. PZU uzyskało najwięcej głosów w kategorii branża ubezpieczeniowa.

...
Czytaj więcej

Spór zbiorowy w PZU

W związku z brakiem realizacji postulatów zgłoszonych przez część organizacji związkowych zarządom PZU SA i PZU Życie SA, w dniu 12 czerwca 2017 r. doszło do wszczęcia sporu zbiorowego, którego podstawowym celem jest podjęcie rzeczywistego dialogu.

...
Czytaj więcej

Sadurska powołana do Zarządu PZU

W dniu 12 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza PZU powołała Małgorzatę Sadurską w skład Zarządu PZU i powierzyła jej pełnienie funkcji Członka Zarządu PZU – poinformował w komunikacie ubezpieczyciel.

...
Czytaj więcej

Coface z nowym portalem dla klientów

Coface uruchomiło nowy portal dla klientów posiadających ubezpieczenie należności. Zmieniono też portal do obsługi ubezpieczeń CofaNetEssentials.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kaliszuk: Polacy dojrzewają ubezpieczeniowo

Grzegorz Kaliszuk, Dyrektor Zarządzający ds. Produktów Życiowych i Zdrowotnych w Allianz Polska, stawia tezę, że Polacy dojrzewają ubezpieczeniowo. Świadczą o tym deklaracje dotyczące zakupu różnych produktów ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Jarosław Parkot: zarabiamy na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych

Jarosław Parkot, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, udzielił wywiadu redakcji Rzeczpospolita. W rozmowie odniósł się do nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, kary nałożonej na spółkę przez KNF i działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Henryk Kowalczyk: Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU

Po wielu dniach medialnych spekulacji szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk potwierdził, że Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU SA.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia z tytułem Firmy Ubezpieczeniowej Roku 2017

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia Ubezpieczenia zostało wyróżnione tytułem Firmy Ubezpieczeniowej Roku 2017. Jest to prestiżowa nagroda, przyznawana od 2002 r. przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

...
Czytaj więcej

Allianz z sukcesem realizuje strategię

Od 2015 r. Allianz Polska realizuje obraną strategię. Celem ubezpieczyciela jest dołączenie do czołówki największych trzech zakładów ubezpieczeń w Polsce. Na ten rok spółka założyła zwiększenie udziału na rynku poprzez digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: unijne przepisy musza być przychylne nowym technologiom, by odzwierciedlić potrzeby konsumentów

Prezes Insurance Europe Sergio Balbinot powiedział, że fakt, iż wymagania konsumentów stale się zmieniają oznacza, że przepisy regulujące ubezpieczycieli muszą umożliwić im dostarczanie innowacyjnych produktów, aby zaspokoić te potrzeby.

...
Czytaj więcej

Aviva na drugim miejscu wśród ubezpieczycieli w konkursie Lamparty 2017

Laureatem ubezpieczeniowej kategorii Lampartów 2017 już po raz kolejny zostało towarzystwo ubezpieczeń Aviva. W tym branżowym konkursie przyznawane są nagrody za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej i ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Anna Grzelońska nowym CEO rumuńskiego Nationale-Nederlanden

Anna Grzelońska została powołana na stanowisko prezesa zarządu rumuńskiego Nationale-Nederlanden. Nową funkcję będzie pełniła od dnia 1 lipca 2017 r., z zastrzeżeniem uzyskania zgody od organu nadzoru.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze szukają nowych rynków

Kancelaria Votum S.A. podała w raporcie finansowym za I kw. 2017 r., że istotnym kierunkiem rozwoju spółki będzie obsługa spraw dotyczących walutowych kredytów hipotecznych. Nie jest to jedyna kancelaria odszkodowawcza, która szuka nowych rynków.

...
Czytaj więcej

PZU zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie na dzień 29 czerwca

Zarząd PZU poinformował o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki na dzień 29 czerwca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Zmiany w składzie Zarządu TUW Medicum. Janusz Piechociński objął stanowisko wiceprezesa zarządu

TUW Medicum zamieściło na swojej stronie internetowej informację o wyborze nowego wiceprezesa towarzystwa, którym został Janusz Piechociński, były wiceprezes Rady Ministrów i prezes PSL.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie dostępne w Warszawie

W Warszawie dwie placówki zdrowia będą prowadzić swój biznes pod marką PZU Zdrowie. Warszawskie przychodnie działające w ramach PZU Zdrowie należące do sieci Nasze Zdrowie funkcjonują już od 25 lat.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zdrowotne na wakacjach

Polacy wykupują ubezpieczenia zdrowotne na czas wakacyjnych wyjazdów. Dla wielu osób, planujących odpoczynek, istotne jest odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

...
Czytaj więcej

PZU: Deklaracja wypłaty dywidendy z zysku za 2016 rok

Zarząd PZU SA w dniu 29 maja 2017 r. przedłożył Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu PZU SA wniosek w sprawie podziału zysku netto spółki za 2016 rok.

...
Czytaj więcej

Andrzej Jaworski zrezygnował z funkcji członka zarządu PZU

Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU - poinformowała spółka w komunikacie.

...
Czytaj więcej

Patronat beinsured: Polityka cenowa w ubezpieczeniach na życie

Sztuczna inteligencja, duże ilości danych czy szybkie dostosowywanie poziomu cen będą głównymi tematami konferencji „Pricing in Personal Lines Insurance”, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2017 r. w Londynie.

...
Czytaj więcej

PIU nagrodziło trzy menadżerki z Grupy Europa

PIU przyznała odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń” trzem osobom z Grupy Ubezpieczeniowej Europa. Magdalena Chorzewska, Kalina Kamińska-Sikorska i Małgorzata Kulińska-Sczogiel zostały wyróżnione za swój znaczący wkład w kształtowanie rynku finansowego...

...
Czytaj więcej

InsurTech Congress: predykcje rozwoju branży a rzeczywistość regulacyjna

Wczoraj (24 maja 2017 r.) wystartował w Warszawie FutureTech Congress – dwudniowa konferencja poświęcona rozwojowi nowych technologii i ich wpływie na ekonomie, życie społeczne. Wśród prelegentów pojawił się m.in. Mateusz Morawiecki.

...
Czytaj więcej

Branża finansowa ma coraz większe trudności z pozyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników

Branża finansowa plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach liczby ofert pracy. W zestawieniach przygotowywanych m.in. przez portal pracuj.pl od 2016 roku zajmuje drugą pozycję, za branżą handlową, co do ilości wolnych wakatów.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka zapowiada dalszą redukcję kosztów

Paweł Surówka skomentował ostatnie zmiany w Grupie związane ze zbliżającym się zakończeniem transakcji zakupu pakietu akcji Pekao SA i Pioneer TFI. Odniósł się też do wyników spółki za I kw. 2017 r. oraz realizacji strategii Grupy na lata 2016-2020.

...
Czytaj więcej

PZU laureatem Lampartów 2017

W dniu 18 maja 2017 r. podczas XVII Konferencji Finansowej TNS przyznano Lamparty 2017 – nagrody za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej i ubezpieczeniowej. Laureatem kategorii ubezpieczeniowej już po raz kolejny zostało PZU.

...
Czytaj więcej

PZU wyemituje obligacje podporządkowane

W dniu 17 maja 2017 r. PZU zaprezentował wyniki Grupy za I kw. 2017 r. W związku z publikacją raportu, członkowie zarządu przedstawili najbliższe plany spółki.

...
Czytaj więcej

Znaczenie branży ubezpieczeniowej dla rozwoju polskiej gospodarki

Branża ubezpieczeniowa wpływa na rozwój polskiej gospodarki na wiele sposobów. Bezpośrednio poprzez płacenie podatków, jak też pośrednio poprzez przekazanie części aktywów na polskie inwestycje.

...
Czytaj więcej

Marek Baran nowym szefem komunikacji Grupy PZU

PZU poinformowało, iż nowym dyrektorem Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy został Marek Baran. Będzie on odpowiedzialny za strategię komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, social media oraz sponsoring.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bierecki: chcemy słuchać środowiska ubezpieczeniowego

Podczas V Kongresu PIU wystąpił senator Grzegorz Bierecki, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. W swoim przemówieniu zawarł przedstawienie prac Senatu nad regulacjami dot. branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agencja PHD Media Direction obsłuży Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden wybrało dom mediowy PHD Media Direction do obsługi mediowej towarzystwa w internecie. W przetargu PHD Media Direction pokonało m.in. Value Media (Group One). Firma ta dotychczas współpracowała z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Tygodnik „Wprost” nagrodzi najlepsze produkty i usługi finansowe

Tygodnik „Wprost” już po raz trzeci rozda „Portfele Roku”. Nagrodą wyróżnione zostaną najlepsze produkty i usługi finansowe dostępne na polskim rynku. Przedsięwzięcie to ma na celu promocję najciekawszych, nowych na rynku, produktów i usług finansowych.

...
Czytaj więcej

Compensa: Polacy coraz częściej dbają o swoje zdrowie za granicą

NFZ rozpoczął wydawanie kart EKUZ w 2005 roku. Od tego czasu do rąk wyjeżdżających za granicę trafiło blisko 20 mln kart. Niestety EKUZ za granicą działa jedynie w publicznych placówkach służby zdrowia, często oddalonych od miejscowości turystycznych.

...
Czytaj więcej

Prawne połączenie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. i AXA TUiR S.A.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. przejęło spółkę AXA TUiR S.A.

...
Czytaj więcej

PSA wybrało skład nowego zarządu

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy w ostatnim tygodniu dokonało wyboru nowego zarządu. Na funkcję prezesa po raz kolejny został powołany Jacek Skwierczyński.

...
Czytaj więcej

Allianz1 – proste ubezpieczenia w abonamencie 

Allianz przygotował nową ofertę dla klientów. Będą mogli oni sami skomponować produkt ochronny dopasowany do własnych potrzeb.

...
Czytaj więcej

Adam Uszpolewicz: branża ubezpieczeniowa posiada duży potencjał rozwoju na polskim rynku

Adam Uszpolewicz, prezes Aviva Polska, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na rynku ubezpieczeń z elementami inwestycyjnymi jak i wyzwań ubezpieczyciela oraz jego planów rozwoju. 

...
Czytaj więcej

Votum: odszkodowanie dla rodziny zmarłego górnika

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła historię swojego klienta, rodziny zmarłego górnika. Mężczyzna, który samodzielnie wychowywał dziewięcioletnią córkę, zginął podczas pracy. Specjaliści z VOTUM S.A. wystąpili do kopalni z roszczeniami.

...
Czytaj więcej

UNIQA zapowiada rewolucję w systemie likwidacji szkód

Jarosław Matusiewicz, nowy prezes spółek UNIQA, przedstawił zmiany, jakie zamierza wdrożyć ubezpieczyciel w swoim modelu biznesowym. Najistotniejsza zmiana obejmuje przekształcenie systemu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Piotr Zadrożny podsumowuje rok w TUZ TUW

Ponad rok temu funkcję prezesa TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych objął Piotr Zadrożny. CEO podsumowuje 12 miesięcy zarządzania spółką, gdy organizacja przeszła gruntowne zmiany.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił sprzedaż ubezpieczeń turystycznych przez aplikację Facebook Messenger

PZU umożliwił zakup ubezpieczenia turystycznego poprzez aplikację Facebook Messenger. „Głównym celem wykorzystania narzędzia jest chęć dotarcia i zainteresowania ofertą młodych klientów oraz tych, którzy poszukują oferty PZU w Internecie” – podało PZU.

...
Czytaj więcej

Premier potwierdza sprawowanie nadzoru nad PZU

Prezes Rady Ministrów przekazała w trakcie wtorkowej konferencji prasowej, że w tej chwili pełni nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

...
Czytaj więcej

PZU awansowało na 5. miejsce Listy 500

W dniu 26 kwietnia 2017 r. Rzeczpospolita opublikowała 19. Edycję Listy 500, rankingu największych polskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów. Pierwsze miejsce w rankingu zajął PKN Orlen. Najwyżej spośród ubezpieczycieli znalazło się PZU.

...
Czytaj więcej

RF podsumowuje 1,5 roku działalności w sektorze ubezpieczeniowym

Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita z okazji upłynięcia 1,5 roku od powołania instytucji rzecznika finansowego. Głównym tematem rozmowy były kwestie konfliktowe pomiędzy klientami a zakładami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Serwis assistance.tv obchodzi pierwsze urodziny

Serwis informacyjny www.assistance.tv obchodzi pierwsze urodziny. Uruchomiony rok temu, przez Mondial Assistance portal skierowany jest do ludzi branży ubezpieczeniowo-finansowej m.in. pracowników zakładów ubezpieczeń i banków, agentów i brokerów.

...
Czytaj więcej

PZU chce wejść na rynek usług senioralnych

PZU planuje rozpoczęcie ekspansji na rynek usług kierowanych dla seniorów. Przede wszystkim ubezpieczyciel chce otworzyć domy opieki nad osobami starszymi.

...
Czytaj więcej

Gothaer o rehabilitacji powypadkowej

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi co należy zrobić, gdy po wypadku poszkodowany potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Ubezpieczyciel odpowiada na pytanie jak znaleźć dobrego rehabilitanta, a także jakie są koszty i czas leczenia.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia Liderem 2016 w kategorii medycyna i farmacja

Aplikacja SALTUS ZDROWIE została wyróżniona w Konkursie Technologicznym Gazety Bankowej, przekazała spółka.

...
Czytaj więcej

MetLife z nową strategią

Towarzystwo ubezpieczeń na życie MetLife poinformowało, że od początku roku prowadzi nową strategię. Zakłada ona ugruntowanie pozycji spółki na polskim rynku ubezpieczeniowym poprzez dojrzałe i dynamiczne podejście do tworzenia oferty.

...
Czytaj więcej

CZUBLUN TRĘBICKI z wyróżnieniami w międzynarodowym rankingu Chambers & Partners

Piotr Czublun rekomendowany został w kategorii ’Bankowość i finanse: ubezpieczenia’ (Band 2). Jest to dla niego trzecie wyróżnienie, w rankingu pojawił się również w 2016 i 2015 roku.

...
Czytaj więcej

Prezes D.A.S. Rafał Hiszpański z tytułem TOP Profesjonalisty 2017

Prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. Rafał Hiszpański został wyróżniony tytułem TOP Profesjonalista 2017 w kategorii najlepszy menedżer. Nagroda przyznawana jest już po raz trzeci przez biznesowy dodatek tygodnika Wprost.

...
Czytaj więcej

Insurtechy, czyli innowacje w ubezpieczeniach

"Aby zrozumieć, czym tak naprawdę zajmują się polskie insurtechy trzeba spojrzeć szerzej na całą branżę ubezpieczeniową. Nowoczesna technologia wspiera ubezpieczycieli niemal we wszystkich aspektach ich pracy" - tłumaczy Marek Zefirian.

...
Czytaj więcej

Paweł Racis nowym dyrektorem handlowym Arval Polska

Od kwietnia 2017 r. funkcję dyrektora handlowego Arval Polska pełni Paweł Racis. Na tym stanowisku będzie on odpowiedzialny m.in. za rozwój produktów oraz zarządzanie działem handlowym.

...
Czytaj więcej

Expander: sprzedaż ubezpieczeń aż o 120 proc. wyższa

Jak podaje Expander Advisors, w 2016 r. usługi doradców cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Do trzech najdynamiczniej rozwijających się linii produktowych w ubiegłym roku należały kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, a także ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Powołano nowe władze w Votum

Rada Nadzorcza Votum podjęła uchwałę w sprawie powierzenia funkcji prezesa zarządu bieżącej kadencji Bartłomiejowi Krupie, oraz uchwałę w sprawie powierzenia funkcji wiceprezesa zarządu Elżbiecie Kupiec.

...
Czytaj więcej

Paweł Holnicki-Szulc dyrektorem polskiego oddziału AIG

Paweł Holnicki-Szulc został nowym dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału AIG. Zastąpi on na tym stanowisku Patricka Mahieu, który zasiadał na tym stanowisku od maja 2016 r.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie z tytułem Etyczna Firma

Redakcja Pulsu Biznesu po raz kolejny wyłoniła Etyczne Firmy Roku. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie otrzymało Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Jest to już druga taka nagroda ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Jarosław Gniadek zakończył współpracę z Aon Polska

Z dniem 29 marca 2017 r. Jarosław Gniadek zakończył współpracę z Aon Polska. Od 2016 r. pełnił on funkcję członka zarządu. Od listopada 2010 r. był dyrektorem zarządzającym i Chief Broking Officer.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z tytułem Etyczna Firma

Nationale-Nederlanden znalazło się w gronie wyróżnionych firm w konkursie „Etyczna Firma” zorganizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i firmy doradczej PwC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera młodzież w pracach nad innowacjami społecznymi

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden zorganizowała pierwszą w Polsce edycję konkursu Social Innovation Relay. W ramach programu uczniowie zgłosili ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne.

...
Czytaj więcej

Mniej reklamacji i odwołań w ERGO Hestii dzięki rzecznikom klientów i pośredników

Jak podaje ubezpieczyciel, w pierwszych 18 miesiącach Rzecznik Klienta pomógł rozwiązać 4,5 tys. spraw. Bazując na tych pozytywnych doświadczeniach Grupa powoła Rzecznika Agenta, reprezentującego interesy pośredników ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Jak Brexit wpłynie na polski rynek ubezpieczeń?

29 marca 2017 r. rozpoczął się formalny proces wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasz Zoń tłumaczy, jak te precedensowe wydarzenia wpłynie na polski rynek ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Odszkodowania za wypadki z KREDYTY-Chwilówki

Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-Chwilówki” do swojej oferty wprowadziło nowy produkt – odszkodowania za wypadki. Usługi te są już świadczone w każdej placówce firmy.

...
Czytaj więcej

Polisa-Życie wyróżniona certyfikatem Firma Godna Zaufania

Polisa-Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group zostało wyróżnione Certyfikatem Firmy Godnej Zaufania 2017. Tytuł ten został przyznany przez Centrum Badania Opinii Klientów, za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności...

...
Czytaj więcej

Dariusz Czyż zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Votum

Prezes zarządu VOTUM S.A. Dariusz Czyż zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jako przyczynę swojej rezygnacji, wskazał otrzymanie od dominującego akcjonariusza Votum propozycji objęcia funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

...
Czytaj więcej

PFR: zmiany w zarządzie PZU nie wpłynął na strategię Banku Pekao

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju poinformował PAP, iż zmiany w zarządzie PZU nie mają wpływu zarówno na strategię przejmowanego Pekao SA i jego politykę dywidendową, jak i na harmonogram przejęcia.

...
Czytaj więcej

PZU podtrzymuje realizacje polityki dywidendowej

Grupa PZU chce skutecznie realizować strategię do 2020 r., której kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost. Spółka potwierdza również realizacje przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej.

...
Czytaj więcej

EuCO wywalczyła 1 mln zł odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC za szkodę osobową

Kancelaria odszkodowawcza EuCO poinformowała o rekordowym odszkodowaniu 1 mln zł, jakie udało się wywalczyć od ubezpieczyciela dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym sprzed 18 lat.

...
Czytaj więcej

SIGNAL IDUNA Polska uruchomiło profil na Facebooku

Pod koniec lutego br. na portalu społecznościowym Facebook swój profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska.

...
Czytaj więcej

Czynności prezesa zarządu PZU pełni Marcin Chludziński

W dniu 23 marca 2017 r. rada nadzorcza PZU oddelegowała dotychczasowego członka rady nadzorczej spółki, Marcina Chludzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU SA.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński odwołany z funkcji prezesa PZU

Rada Nadzorcza PZU SA na posiedzeniu 22 marca 2017 roku podjęła decyzję o odwołaniu Michała Krupińskiego z funkcji prezesa zarządu PZU i ze składu zarządu, poinformowała spółka. Odwołanie jest ważne z dniem 22 marca.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze odpowiadają Krupińskiemu

Michał Krupiński w wywiadzie z PAP powiedział, że należy uregulować funkcjonowanie kancelarii odszkodowawczych. W związku z tą wypowiedzią organizacje zrzeszone w stowarzyszeniu Pomoc Poszkodowanym przygotowały odpowiedź na postawione zarzuty.

...
Czytaj więcej

Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Michał Krupiński, prezes PZU, przedstawił w rozmowie z PAP, jaką rolę odgrywa zarządzana przez niego spółka w planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie na życie pracowników może obniżyć rotację w firmie

Nationale-Nederlanden tłumaczy, że w przypadku małych i średnich firm sposobem na zatrzymanie wartościowych pracowników jest zaoferowanie im przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

PZU podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi ws. zwolnień

PZU przystąpiło do porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie planowanych zwolnień pracowniczych w spółce PZU S.A. i PZU Życie S.A. Porozumienia określają warunki grupowych zwolnień obejmujących 956 osób oraz restrukturyzacji 1.944 pracowników.

...
Czytaj więcej

Innowacje w PZU: drony będą ochraniać budynki

Roman Pałac, członek zarządu PZU Życie, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE, emitowanym w portalu internetowym Rzeczpospolitej. W rozmowie z red. Marcinem Piaseckim opowiedział o nowych produktach, które zamierza wkrótce wdrożyć zakład ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Złoty Certyfikat programu Solidna Firma został przyznany Centrum Odszkodowań DRB

W ramach programu Solidna Firma, który wspiera i promuje rzetelne firmy, już po raz szesnasty wyłoniono przedsiębiorców godnych zaufania. Złotym Certyfikatem Solidnej Firmy zostało wyróżnione Centrum Odszkodowań DRB.

...
Czytaj więcej

W 2016 r. zysk netto Grupy Talanx wzrósł do 907 mln euro

W dniu 20 marca 2017 r. Grupa Talanx opublikowała swoje wyniki finansowe za 2016 r. Grupa podaje, iż w roku obrotowym 2016 nastąpił wzrost zysku netto o 23,6 proc. z 734 mln euro w 2015 r. do poziomu 907 mln euro.

...
Czytaj więcej

EY: Zakłady ubezpieczeń mają dwa miesiące na przegotowanie raportów SFCR i RSR

Do dnia 20 maja 2017 r. zakłady ubezpieczeń będą musiały po raz pierwszy złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego raporty RSR i SFCR oraz dokonać przeglądu i zmiany systemów wynagrodzeń, przekazują eksperci firmy doradczej EY.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński: trzeba uregulować działalność kancelarii odszkodowawczych

Michał Krupiński, prezes PZU, w rozmowie z PAP skomentował wyniki zakładu ubezpieczeń za 2016 r. oraz wyjaśnił, jakie są aktualnie najważniejsze wyzwania dla branży.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes wspiera ekspansję Grupy Torpol w Norwegii

Euler Hermes poinformował, iż udzielił gwarancji kontraktowych spółkom Torpol SA i Torpol Norge SA wyspecjalizowanym w infrastrukturze transportowej, aby wesprzeć ich ekspansję na norweskim rynku budowlanym.

...
Czytaj więcej

​MSWiA: Samochody BOR zostaną objęte ubezpieczeniem AC

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński zapowiedział w czwartek, że wraz ze wzrostem środków na Biuro Ochrony Rządu, samochody BOR zostaną objęte ubezpieczeniem AC.

...
Czytaj więcej

ProService wzmacnia swoją pozycję w sektorze ubezpieczeń i szykuje kolejne przejęcia fintechów

W dniu 3 marca 2017 r. ProService podpisało umowę nabycia części przedsiębiorstwa Bonair S.A., które odpowiada za tworzenie oprogramowania dla zarządzających funduszami oraz banków. Na mocy umowy ProService uzyskało prawa do rozwijania i sprzedaży prod.

...
Czytaj więcej

PZU otrzymało nagrodę Byki i Niedźwiedzie w kategorii spółka WIG20

Redakcja „Parkietu” po raz 23. przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie. PZU SA zwyciężył w kategorii spółka roku z WIG20.

...
Czytaj więcej

Złoty Laur Konsumenta 2017 dla LINK4

LINK4 zajął I miejsce i zdobył Złoty Laur w ogólnopolskim projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017 w kategorii jakość obsługi – ubezpieczenia samochodowe. Celem projektu jest wyłonienie najpopularniejszych produktów, marek i usług w danych kategoriach.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi 2017

Towarzystwo ubezpieczeń Warta otrzymało tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2017, w jednym z największych badań opinii publicznej dotyczącej jakości obsługi klientów, przeprowadzonym w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi.

...
Czytaj więcej

Paweł Ziemba: ubezpieczyciele nie mogą zostawić klientów samych sobie

Paweł Ziemba, prezes Vienna Life, w wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolita opowiedział o kulisach rebrandingu i aktualnej sytuacji na rynku finansowo-ubezpieczeniowym w Polsce.

...
Czytaj więcej

Generali: Krystyna Matysiak i Piotr Bułka w zarządzie

Krystyna Matysiak i Piotr Bułka zostali członkami zarządu Generali Towarzystwo Ubezpieczeń, zarówno w spółce życiowej, jak i majątkowej zakładu. Nowe stanowiska mają objąć z dniem 1 kwietnia 2017 r.

...
Czytaj więcej

W Nationale-Nederlanden został powołany Departament Sprzedaży Bezpośredniej dla obszaru Bancassurance i Affinity

Krzysztof Łoś został dyrektorem nowego departamentu w Nationale-Nederlanden. Będzie odpowiadał za sprzedaż bezpośrednią w obszarze Bancassurance i Affinity.

...
Czytaj więcej

Prezes LINK4 Agnieszka Wrońska wśród 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu

Redakcja Rzeczpospolitej już po raz ósmy przygotowała zestawienie 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu. W tegorocznej edycji, wyróżniona została Agnieszka Wrońska, prezes LINK4.

...
Czytaj więcej

PBUK patronem Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbędzie się Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji pod honorowym patronatem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Siła jest Kobietą”.

...
Czytaj więcej

Oskarżeni o wyłudzenia odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych zostali uniewinnieni

Sąd Okręgowy w Białymstoku uniewinnił sześć osób oskarżonych o wyłudzenia odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych. Zdaniem Sądu, przedstawiony przez śledczych materiał dowodowy posiadał wady prawne.

...
Czytaj więcej

Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Z okazji święta kobiet eksperci Aegon radzą wszystkim paniom przygotowanie odpowiedniego planu finansowego na przyszłość. „Dzień Kobiet może być świetną okazją do wyznaczenia sobie swoich finansowych celów i ich spisania” – mówią.

...
Czytaj więcej

TU Europa z tytułem Mistrz Biznesu

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa otrzymało tytuł Mistrz Biznesu w kategorii „Ubezpieczenia”. Nagroda jest przyznawana przez magazyn Businessman.pl. Ubezpieczyciel został nagrodzony za innowacyjne działania proklienckie, wyprzedzanie trendów rynkowych.

...
Czytaj więcej

Vienna Life z nagrodą Stevie Awards za NAVIGO

Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zostało wyróżnione złotą statuetką w kategorii Business Intelligence Solution przez międzynarodową kapitułę plebiscytu Stevie Awards for Sales & Customer Service.

...
Czytaj więcej

Jarosław Matusiewicz został prezesem UNIQA

Jarosław Matusiewicz, dotychczasowy wiceprezes towarzystwa, z dniem 1 marca 2017 r. został prezesem UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A. Jako prezes oprócz nadzoru nad pionem techniki ubezpieczeniowej, będzie dodatkowo odpowiadał m.in. za IT, projekty.

...
Czytaj więcej

Bruce Carnegie-Brown został przewodniczącym Lloyd’s

Bruce Carnegie-Brown został wybrany nowym przewodniczącym Lloyd’s. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę Johna Nelsona.

...
Czytaj więcej

Aegon Plan na Przyszłość z premią za oszczędzanie

Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. przygotowało ofertę promocyjną. Klient, który w okresie od 1 marca do 31 maja br. zakupi ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Aegon Plan na Przyszłość, może otrzymać nawet 48 tys. zł.

...
Czytaj więcej

LINK4 partnerem programu „Nasz nowy dom”

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń zostało partnerem programu telewizyjnego „Nasz nowy dom”. Ubezpieczyciel wesprze jego uczestników, przekazując polisę mieszkaniową oraz wspierając finansowo remont, realizowany przez ekipę programu.

...
Czytaj więcej

Aviva zapytała swoich pracowników, czy robot może wykonywać ich zadania

Aviva wysłała do 16 tys. swoich pracowników zapytanie, czy ich zadania w pracy mogłyby być lepiej wykonywane przez robota. Osoby, które odpowiedziały twierdząco, są obecnie przekwalifikowywane do pełnienia innych obowiązków w organizacji.

...
Czytaj więcej

Intensa nie przejmie Generali

Na początku roku w mediach pojawiły się spekulacje o możliwości przejęcia włoskiego ubezpieczyciela Assicurazioni Generali przez bank Intesa Sanpaolo. Po zakończeniu oceny transakcji przez Włochów, ci zrezygnowali z zakupu.

...
Czytaj więcej

AXA powiększa przestrzeń biurową dla Liberty Ubezpieczenia

AXA wynajęła dodatkowe 3 757 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Warsaw Trade Tower. W nowym, większym biurze miejsce mają zająć dotychczasowi pracownicy Liberty Ubezpieczenia, które we wrześniu 2016 r. przejęte zostało przez AXA.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw; Dziennik Ustaw z dnia 8 czerwca 2018 r., poz. 1104

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie zmieniające rozp. ws. szczegółowego trybu działania i organizacji Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych

W dniu 24 lipca 2017 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu działania i organizacji Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 21 lipca 2017 r. opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

...
Czytaj więcej

ETPC: weryfikacja roszczeń poszkodowanego jest obowiązkiem zakładu ubezpieczeń

ETPC uznał, że towarzystwo ubezpieczeń może korzystać z usług prywatnego detektywa w celu weryfikacji roszczeń zgłaszanych przez poszkodowanego. Jak wskazał ETPC, praktyka ta nie stanowi naruszenia prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

...
Czytaj więcej

WSA: Michał Kwieciński jest stroną postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 16 lutego 2018 r. orzekł, że Michał Kwieciński jest stroną postępowania w sporze z Komisją Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Rzecznik generalny TSUE: usługi świadczone przez grupy zakładów ubezpieczeń nie są objęte zwolnieniem z VAT

Rzecznik generalna TSUE w opinii przedstawionej w sprawie Minister Finansów przeciwko Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. w Warszawie stwierdziła, że grupy zakładów ubezpieczeń nie są objęte zakresem stosowania art. 132 ust. 1 lit. f) dyr. VAT.

...
Czytaj więcej

28. posiedzenie KNF: zgoda na powołanie Marcina Andruchewicza do zarządu INTER Polska

W dniu 25 czerwca 2019 r. odbyło się dwudzieste ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządu w Towarzystwie Ubezpieczeń INTER Polska SA.

...
Czytaj więcej

Harmonogram szkoleń KNF na 2019 r.

KNF przedstawiła harmonogram seminariów szkoleniowych na rok 2019 r., prowadzonych w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR.

...
Czytaj więcej

4-5 marca 2019 r. – Egzamin aktuarialny

Najbliższy egzamin aktuarialny odbędzie się w dniach 4-5 marca br. w Warszawie.

...
Czytaj więcej

UOKiK wydał zgodę na koncentrację i utworzenie joint venture przez UNIQA

​Prezes UOKiK wydał decyzję zezwalającą na utworzenie spółki joint venture przez UNIQA Ventures GmbH i innych austriackich spółek. Nowy podmiot będzie inwestował w start-upy.

...
Czytaj więcej

UKNF zorganizował szkolenia dla europejskich nadzorców sektora ubezpieczeniowego

W dniach 14-16 oraz 21-23 listopada br. w siedzibie KNF odbyły się dwa programy szkoleniowe dla nadzorców sektora bankowego i ubezpieczeniowego w ramach dziewiątej edycji Inicjatywy Szkoleniowej dla Nadzoru Finansowego – TIFS.

...
Czytaj więcej

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie Concordii przez Generali

Decyzją z dnia 2 lipca 2018 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Generali kontroli nad Concordia Polska TUW oraz Concordia Capital S.A.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Postępowania kontrolne

KNF przedstawiła sprawozdanie z działalności w 2017 r. W artykule pt. „Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego” zaprezentowaliśmy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej, dziś chcemy omówić aktywność kontrolną.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła sprawozdanie z działalności organu nadzoru w 2017 r. Prezentujemy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

Szkolenia dla branży ubezpieczeniowej organizowane przez KNF w 2018 r.

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego został opublikowany harmonogram seminariów szkoleniowych CEDUR na 2018 r. Poniżej przedstawiamy spis szkoleń dedykowanych branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 380. posiedzenia KNF. Jacek Kugacz ze zgodą na objęcie stanowiska prezesa PTR

W dniu 30 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Egzamin aktuarialny 26 i 27 marca br.

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła termin najbliższego egzaminu aktuarialnego. Odbędzie się on w dniach 26 i 27 marca 2018 r. 

...
Czytaj więcej

Komunikat z 379. posiedzenia KNF. Kolejni ubezpieczyciele ukarani

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 378. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. Warta i Gothaer z karami

W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF uruchomiła Program Innovation Hub

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła w dniu 5 stycznia 2018 r. Program Innovation Hub. Jego celem jest wspieranie rozwoju polskich FinTechów.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 377. posiedzenia KNF. Marcus van der Ploeg Prezesem Aegon TU na Życie

W dniu 19 grudnia 2017 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte siódme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

376. posiedzenie KNF. Kary dla Pocztowe TUW i Allianz oraz stanowisko KNF ws. polityki dywidendowej

W dniu 5 grudnia br. odbyło się trzysta siedemdziesiąte szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.

UKNF opublikował „Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.” Informacje o branży zostały podzielone na trzy grupy – przychody i koszty zakładów ubezpieczeń, wyniki działalności ZU oraz dane dot. wypłacalności zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Komunikat UKNF dot. korzystania z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej

UKNF wydał komunikat dotyczący korzystania przez podmioty nadzorowane z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej. Komunikat powstał wskutek licznych próśb ze strony rynku.

...
Czytaj więcej

UKNF: metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2016 rok

W dniu 20 października br. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w serwisie internetowym Urzędu została opublikowana nowa wersja metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja na temat działań zakładów ubezpieczeń w związku z nawałnicami

Urząd KNF po analizie materiałów od ubezpieczycieli wskazał kilka najczęściej powtarzanych obszarów działania: udzielanie informacji, bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, ułatwienia w zgłaszaniu szkód czy zwiększenie dostępności likwidatorów.

...
Czytaj więcej

ZZP ZUS umieszczone na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie – poinformowała Komisja.

...
Czytaj więcej

Insurance Link umieszczone na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Insurance Link – poinformowała Komisja.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 351. posiedzenia KNF. Compensa zapłaci 1,1 mln zł kary

W trakcie posiedzenia Komisja wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na Prezesa Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.

...
Czytaj więcej

PZU, Vienna Life i Generali wyróżnione za polubowne rozwiązywanie sporów

UKNF po raz trzeci przyznał wyróżnienia "Instytucja finansowa przyjazna mediacji". Nagrody zostały wręczone instytucjom, które starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom oraz podejmują realne działania związane z polubownym rozwiązywaniem sporów.

...
Czytaj więcej

347. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. WARTA z karą 600 tys. zł

W dniu 14 marca 2017 r. odbyło się 347. posiedzenie KNF. W trakcie posiedzenia Komisja nałożyła na TUiR WARTA S.A. karę pieniężną w wys. 600 tys. zł w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu...

...
Czytaj więcej

Były szef AXA będzie zarządzał spółką Abstra

Maciej Szwarc, wieloletni prezes AXA, został wybrany na stanowisko prezesa spółki Abstra – producenta kilku, najpopularniejszych w Polsce kanałów w serwisie YouTube.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chcą być bliżej klienta

TU Europa poinformowało o założeniu konta na jednym z popularnych portalu społecznościowych.

...
Czytaj więcej

Czy rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem zwierząt domowych?

Jednym z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych jest prywatne ubezpieczenie medyczne. Coraz więcej osób przy wyborze ubezpieczenia decyduje się również na zakup ochrony dla swojego pupila.

...
Czytaj więcej

TUW TUW przygotował konkurs dla dzieci na temat ubezpieczeń

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” zorganizowało dla dzieci oraz wnucząt swoich pracowników konkurs plastyczny „Co można ubezpieczyć w TUW „TUW”.

...
Czytaj więcej

Współpraca Banku Pekao z KUKE

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat finansowania zakupu pojazdów Pesy przez białoruską firmę leasingową przez Pekao i KUKE.

...
Czytaj więcej

PZU LAB SA rozpoczyna współpracę z SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) i spółka Grupy Powszechnych Zakładów Ubezpieczeń – PZU LAB SA zadeklarowały chęć podjęcia wspólnych działań.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia otwiera nowe placówki w sieci marketów

Superpolisa Ubezpieczenia została partnerem Tesco w zakresie stacjonarnej sprzedaży ubezpieczeń w tej sieci super- i hipermarketów.

...
Czytaj więcej

Jastrzębski szuka kolejnego zastępcy. Będzie on odpowiedzialny za pion ubezpieczeń

Przewodniczący KNF planuje zwiększenie liczby swoich zastępców. Trzeci wiceprzewodniczący Komisji ma objąć odpowiedzialność za sektor ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Portal MojeBankowanie.pl sprawdził jakość obsługi w ubezpieczeniach

Eksperci portalu MojeBankowanie.pl wykonali łącznie 900 telefonów oraz przesłali 890 zapytań e-mailowych lub poprzez formularz kontaktowy, sprawdzili strony kontaktowe 18 banków i 17 ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna kolejny etap budowy biurowca we Wrocławiu

Wraz z początkiem 2019 r. Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpoczęła kolejny etap prac budowlanych nowego biurowca we Wrocławiu. Obiekt powstanie na terenie wyburzonego w 2017 r. byłego budynku PZU.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa partnerem Loan Magazine Awards 2018

14 lutego br. odbędzie się 4 Finałowa Gala Loan Magazine Awards 2018, podczas której wyłonione zostaną najlepsze marki i produkty oferowane na rynku pożyczek pozabankowych.

...
Czytaj więcej

Czy można się ubezpieczyć na kilka godzin?

Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach, które mają przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Dodatkowo zmiany technologiczne zmuszają ubezpieczycieli do szukania innowacji. Jedną z nich jest ubezpieczenie na kilka godzin.

...
Czytaj więcej

Przyznano tytuły Najwyższa Jakość Quality International 2018

Łotewski ubezpieczyciel Balcia Insurance SE otrzymał Brązowe Godło QI w programie Najwyższa Jakość Quality International 2018.

...
Czytaj więcej

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu sposobem na obniżenie OC ppm

Na łamach serwisu Bankier.pl został opublikowany artykuł na temat sposobów na obniżenie składki ubezpieczenia OC ppm. Zgodnie z polskim prawem każdy pojazd poruszający się po drodze musi posiadać polisę.

...
Czytaj więcej

Minister Zdrowia zapowiada debatę o odszkodowaniach za błędy medyczne

Minister Zdrowia powiedział, że kierowany przez niego resort chce przeprowadzić w Polsce debatę nt. odszkodowań dla pacjentów z powodu błędów lekarskich lub wystąpienia innych zdarzeń niepożądanych w procesie leczenia.

...
Czytaj więcej

Kampania LINK4 pozytywnie odebrana przez branżę reklamową

Kampania reklamowa LINK4 trafia w gusta odbiorców i jest pozytywnie odbierana przez ekspertów z branży reklamowej.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie jest przychodem pracownika?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym autor odpowiada na pytanie: czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży?

...
Czytaj więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za wypożyczony pojazd?

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się samochody wynajmowane. Pojawiają się firmy oferujące wynajem pojazdu na minuty.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance o bezpiecznym podróżowaniu z dziećmi

Podróż z dzieckiem to wyzwanie. Wiele godzin spędzonych w samochodzie jest monotonne zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Aby ułatwić rodzicom podróżowanie z dzieckiem Europ Assistance przygotowało listę wskazówek.

...
Czytaj więcej

W NBP powstał Departament Innowacji Finansowych

Narodowy Bank Polski powołał w swojej strukturze nową komórkę zajmującą się rynkiem innowacji technologicznych. Na dyrektora departamentu został wybrany Robert Jagiełło.

...
Czytaj więcej

AXA rozpoczyna kampanię społeczną

Ubezpieczyciel chce zwiększyć świadomość i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W ramach kampanii „Masz moc ratowania życia” powstały edukacyjne spoty reklamowe.

...
Czytaj więcej

Atak hakerów na system IT ERGO Hestii

W nocy z 10 na 11 czerwca doszło do ataku hakerskiego na serwery STU ERGO Hestia. Losowi użytkownicy otrzymali informację z TU o nadpłaconej składce. W załączniku e-maila znajdował się wirus, który został zablokowany przez oprogramowania antywirusowe.

...
Czytaj więcej

Świat: 15 mln euro odszkodowania za dziury w drogach

Władze Rzymu wypłacą rekordową sumę odszkodowania za dziury w drogach miejskich, które przyczyniły się do zniszczeń pojazdów. W minionym roku wypłacono łącznie 7 mln euro odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele ostrzegają przed prokrastynacją

Ubezpieczyciele ostrzegają na zgubnymi skutkami prokrastynacji. Odkładanie rzeczy na później, a w szczególności zakupu ubezpieczenia może okazać się zgubne i zdradliwe.

...
Czytaj więcej

Ubezpiecz dziecko przez wakacyjnym wyjazdem

Koniec roku w placówkach oświatowych to czas, gdy odbywa się najwięcej wycieczek klasowych. Concordia radzi w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci w czasie wyjazdów.

...
Czytaj więcej

Czy zwierzęta domowe wymagają zakupu ubezpieczenia?

Właściciele czworonogów coraz częściej decydują się na podróże ze swoimi ulubieńcami. W jaki sposób się przygotować do podróży i czy warto wykupić ubezpieczenie dla naszych podopiecznych?

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie warto wybrać na wiosnę?

Wiosna to czas kiedy więcej czasu spędzamy poza domem i decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną, a także częściej podróżujemy. Aby w pełni korzystać z uroków lata należy się zawczasu zabezpieczyć przez niespodziewanymi sytuacjami.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Zdrowia bliżej opracowania nowego systemu wypłat odszkodowań za błędy medyczne

Dobiegają końca prace w resorcie zdrowia nad projektem rekompensat dla pacjentów, którzy odnieśli szkody podczas leczenia.

...
Czytaj więcej

Same dane to nie wszystko - liczy się też ich wizualizacja

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 pt. „Sieć” zdobył „złoto” w kategorii Nagroda publiczności – Community Award międzynarodowego konkursu „The Kantar Information is Beautiful Awards”.

...
Czytaj więcej

Temat lekcji: ubezpieczenia

W ramach programu „Otwarta Firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pracownicy i współpracownicy Pramerica Życie wcielili się w rolę nauczycieli, by przeprowadzić lekcje w szkołach.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa na sportowo

Wznowiono RESO Suwałki Football League. Otwarcie nowego sezonu Amatorskiej Ligi Piłkarskiej odbyło się 17 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

...
Czytaj więcej

Rząd wystąpi do Funduszu Solidarności o pomoc dla regionów zniszczonych po nawałnicach

MSWiA zamierza wystąpić z wnioskiem do Funduszu Solidarności o środki na udzielenie pomocy trzem województwom najbardziej dotkniętym wskutek sierpniowych nawałnic.

...
Czytaj więcej

Warta i Europa na liście wierzycieli SK Banku

Od upadku SK Banku minęło ponad 1,5 roku. Jednak dopiero teraz syndyk złożył do sądu listę wierzytelności. Wśród poszkodowanych w wyniku niewypłacalności banku znalazły się dwa zakłady ubezpieczeń: TUiR Warta i TU Europa.

...
Czytaj więcej

GUS: najwyższy wskaźnik koniunktury w sektorze finanse i ubezpieczenia

W maju 2019 r. najwyższy poziom koniunktury uplasował się w sekcji finanse i ubezpieczenia. Wyniósł on 28,1, co jest wynikiem nieco mniejszym niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

Polacy chętniej korzystają z assistance domowego

Mondial Assistance przedstawiło wyniki badania dotyczącego korzystania z usług home assistance przez Polaków. Dane potwierdzają wzrost zainteresowania tego typu usługami, co przekłada się też na częstsze zgłaszanie szkód.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie RF za 2018 r. W ub. r. klienci złożyli ponad 370 tys. reklamacji na podmioty ubezpieczeniowe

Rzecznik Finansowy opublikował sprawozdanie ze swojej działalności w 2018 r. Do RF skierowano 14 tys. wniosków o podjęcie interwencji.

...
Czytaj więcej

PIU: dane o sektorze ubezpieczeń za 2018 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane dot. rynku ubezpieczeniowego za 2018 r. Zarówno w dziale ubezpieczeń życiowych i majątkowych odnotowano wyższe zyski i wyniki finansowe niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

Marsh: ceny ubezpieczeń rosną po IV kwartale 2019 r.

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Insurance Market Index. W raporcie zostały zidentyfikowane najważniejsze trendy rynkowe widoczne w czwartym kwartale 2018 r.

...
Czytaj więcej

GUS: co 4. instytucja finansowa ma problemy z powodu niedoboru wykwalifikowanej kadry

Główny Urząd Statystyczny informuje, że po raz kolejny najlepsze oceny koniunktury zgłaszają przedsiębiorcy działający w sektorze finansów i ubezpieczeń.  

...
Czytaj więcej

Aegon o kosztach studiowania

Aegon przygotował kolejną wersję corocznego raportu o kosztach studiowania. W publikacji pt. „Koszty studiowania w Polsce i za granicą” zostały zawarte informacje o najlepszych możliwościach edukacyjnych w wybranych krajach i związanych z nimi wydatkach.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w branży finansowej i ubezpieczeniowej jest niższa od odnotowywanej rok temu

GUS przedstawił wrześniową koniunkturę w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Z danych wynika, że sytuacja w branży finansowej i ubezpieczeniowej we wrześniu tego roku utrzymywała się na poziomie zbliżonym do sierpnia.

...
Czytaj więcej

Deloitte: towarzystwa ubezpieczeń pozytywnie oceniają nowy standard MSSF 17

W dniu 1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie nowy standard MSSF 17, ogłoszony przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Wprowadza on nowe zasady w rozpoznawaniu przychodów oraz zysków lub strat w okresie świadczenia usług ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

PIU: 8% osób zatrudnionych korzysta wyłącznie z prywatnej opieki medycznej

Polska Izba Ubezpieczeń zapytała pracowników o ich preferencje dot. ubezpieczeń medycznych. 60% badanych zadeklarowało, że zakupiłoby pakiet medyczny, gdyby jego koszt został rozłożony między pracownika a pracodawcę.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w sierpniu 2018 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dot. koniunktury w różnych obszarach gospodarki. Najwyższy wskaźnik koniunktury odnotowuje sektor finansowo-ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

GUS: w czerwcu 2018 r. działalność finansowa i ubezpieczeniowa z najlepszą koniunkturą

GUS opublikował wyniki kolejnej edycji badań dot. koniunktury w przedsiębiorstwach. W zakresie firm usługowych w dalszym ciągu najbardziej optymistyczne wskaźniki koniunktury odnotowują przedsiębiorstwa należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Zakup udziałów w banku Pekao znacząco wpłynął na sprawozdanie finansowe PZU

Grupa Kapitałowa PZU opublikowała sprawozdanie finansowe za 2017 r. Wynika z niego, że w przeciągu roku o blisko 1 mld zł spadł wymóg kapitałowy spółki dla ryzyka rynkowego.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczenia w liczbach 2017

PIU po raz kolejny przygotowała publikację dot. rynku ubezpieczeniowego  pt. „Ubezpieczenia w liczbach 2017. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Opracowanie zawiera graficzną prezentację najistotniejszych wskaźników z rynku ubezpieczeniowego po 2017 r.

...
Czytaj więcej

Raport Aon o cyberzagrożeniach

​Według raportu Aon, ataki w cyberprzestrzeni będą rosnąć na sile i stanowić zagrożenie dla każdego obszaru prowadzonej działalności. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości cyberataków.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance zbadał, jak Polacy postrzegają usługi assistance

Mondial Assistance zaprezentował raport zawierający wyniki z badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, zrealizowanego przez Ipsos. Z danych wynika, że ¾ badanych zna produkty assistance.

...
Czytaj więcej

GUS: w lutym 2018 r. sektor finansowo-ubezpieczeniowy z najwyższą koniunkturą

GUS po raz kolejny opublikował raport z badania poziomu koniunktury w gospodarce. W lutym 2018 r. w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa ogólny poziom koniunktury został oszacowany na poziomie 29,3.

...
Czytaj więcej

Cała branża mówi jednym głosem. Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków?

PIU zaprezentowała pełny raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Pokazuje on wpływ branży ubezpieczeniowej na życie jednostki, funkcjonowanie gospodarki i przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

Marsh: globalne szkody naturalne będą oddziaływać na polski rynek ubezpieczeń

Marsh opublikował najnowszy raport „Marsh Global Insurance Market Index: Q3 2017”- cykliczne zestawienie stawek odnowieniowych oferowanych przez ubezpieczycieli na całym świecie Jak podano w raporcie, w III kw. 2017 r. stawki w Europie zmalały.

...
Czytaj więcej

GUS: najbardziej optymistyczne oceny koniunktury w sektorze finanse i ubezpieczenia

W listopadzie, po raz kolejny oceny koniunktury zgłaszane przez przedsiębiorców z sekcji finanse i ubezpieczenia charakteryzują się najwyższym poziomem optymizmu. Chociaż oceny te niezbyt zmniejszyły się od sygnalizowanych przed miesiącem.

...
Czytaj więcej

Raport PIU: „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”

W trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała pierwszy w Polsce raport opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę. Publikacja była zapowiadana jako element działań Izby mających na celu poprawę wizerunku branży.

...
Czytaj więcej

GUS: Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne najbardziej innowacyjne w usługach w latach 2014-2016

W dniu 27 października 2017 r. Główny Urząd Statystyczny opublikował opracowanie „Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2014-2016”. „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” okazały się najlepsze wśród przedsiębiorstw usługowych.

...
Czytaj więcej

GUS: w październiku 2017 r. najlepsza koniunktura w finansach i ubezpieczeniach

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w październiku 2017 r. Po raz kolejny najwyższą koniunkturę odnotowują dyrektorzy z sektora finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

BIK: co piąty Polak gotów jest zaakceptować oszustwa wobec ubezpieczycieli

Jak podaje BIG, w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor znajduje się obecnie 88.470 osób wpisanych przez towarzystwa ubezpieczeń. Ich łączna zaległość wobec ubezpieczycieli przekracza 102,2 mln zł.

...
Czytaj więcej

Badanie jakości obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. Ubezpieczyciele z oceną na poziomie 63%

Poziom jakości obsługi w branży ubezpieczeniowej został oszacowany na 63%, co jest wynikiem poniżej ogólnej średniej, tj. 66%. Najwyżej w sektorze ubezpieczeń został oceniony kontakt z infolinią (87%, przy średniej 81%).

...
Czytaj więcej

Raport PIU o przestępczości ubezpieczeniowej w 2016 r. Maleje liczba wyłudzeń ale rośnie ich wartość

PIU przygotowała raport dot. przestępstw ubezpieczeniowych w 2016 r. Wynika z niego, że w ubiegłym roku zmniejszyła się ich liczba ale dalej utrzymuje się tendencja wzrostowa co do wysokości kwot wyłudzeń.

...
Czytaj więcej

77 proc. badanych akceptuje jazdę bez ważnego OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przepytał Polaków o ich opinie dot. nieprzestrzegania przez kierowców niektórych zasad ruchu drogowego. Najwięcej osób nie zgadza się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa jest zmęczoną pielęgniarką po 40stce - wyniki diagnozy wizerunku branży

„Ubezpieczyciele są pasywni. Produkty dostarczają korzyści klientom, co stanowi potencjał reputacyjny branży, który nie jest w pełni wykorzystywany. Branża jest postrzegana jako zachowawcza w komunikacji, kanałach dotarcia i procesach obsługi”.

...
Czytaj więcej

GUS: Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku. Z opracowania wynika, że sektor na koniec czerwca 2017 r. osiągnął lepsze wyniki niż rok temu.

...
Czytaj więcej

NN: tylko jedna trzecia rodziców oszczędza pieniądze z programu „Rodzina 500+”

NN sprawdziło, na co Polacy wydają pieniądze z rządowego programu „Rodzina 500+”. Wyniki badania wskazują, że 62 proc. respondentów przeznacza je na bieżące wydatki. Tylko nieco ponad jedna trzecia odkłada pieniądze otrzymywane z tego świadczenia.

...
Czytaj więcej

Ile kosztowały ubezpieczenia turystyczne w tym sezonie?

Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl przygotowała zestawienie tegorocznych cen polis wakacyjnych. Średnia stawka wynosiła 4,59 zł.

...
Czytaj więcej

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Największy optymizm w branży finansowej

GUS przedstawił dane dot. koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Po raz kolejny najwyższą koniunkturę odnotowują dyrektorzy z sektora finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Europa: Polacy uważają się za osoby oszczędne, jednak rośnie ich zainteresowanie konsumpcją

Wyniki trzeciej edycji barometru społecznego „Hedoniści i oszczędni”, zrealizowanego przez instytut IRCenter na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa, wskazują, iż Polacy mimo, że uważają się za osoby oszczędne, to rośnie ich zainteresowanie konsumpcją.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa z najwyższym wskaźnikiem inwestycyjnym

83 proc. przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie inwestycje. Największą grupę stanowią zakłady ubezpieczeń. Takie wnioski płyną z badania firm Antal i CBRE „Plany inwestycyjne firm 2017”.

...
Czytaj więcej

Sierpniowy ranking ubezpieczeniowych fanpage’ów na Facebooku

Firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych Sotrender, opublikowała Raport Fanpage Trends za sierpień 2017 r. Przedstawia w nim m.in. wyniki marketingu i obsługi klienta przez towarzystwa ubezpieczeń na Facebooku.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie UFG po I półroczu 2017 roku

W I połowie 2017 r. zakłady ubezpieczeń wniosły do Funduszu 97 mln zł. W porównaniu z I poł. 2016 r. wartość ta wzrosła o 24 mln zł (33%). Najwięcej do UFG wpłaciło PZU, tj. 29,5 mln zł. Na kolejnych pozycjach znalazły się TUiR WARTA i STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

GUS: Po raz kolejny najlepszą koniunkturę wskazują dyrektorzy z sekcji finanse i ubezpieczenia

Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności w sierpniu zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są lepsze od sygnalizowanych przed miesiącem oraz w analogicznym miesiącu ostatnich ośmiu lat.

...
Czytaj więcej

KPF: 86% Polaków uważa, że ubezpieczyciele często zaniżają należne odszkodowania

KPF przeprowadziła badanie na 1000-osobowej grupie Polaków dot. uczciwości w zakresie finansów. Uczestnicy badania nisko lub umiarkowanie ocenili instytucje finansowe. Najczęściej stawiany zarzut obejmuje prezentację nierzetelnych ofert.

...
Czytaj więcej

NN: Polacy obawiają się finansowej przyszłości

GfK na zlecenie Nationale-Nederlanden przeprowadziło badanie, w którym sprawdzono czego najbardziej boją się Polacy. Z badania wynika, że ponad 40 proc. Polaków obawia się choroby lub wypadku, które sprawią, że będą ciężarem dla bliskich...

...
Czytaj więcej

Pramerica o wiedzy i podejściu młodych Polaków do oszczędzania

Jak wynika z badania 36% badanych uważa, że posiada potrzebną wiedzę do podejmowania decyzji finansowych, a 43% deklaruje samodzielność w tej kwestii. Jednak tylko 12% młodych Polaków jest dobrze przygotowanych i pewnych w podejmowaniu decyzji finansowych

...
Czytaj więcej

GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w lipcu 2017 r.

GUS opublikował wyniki dot. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lipcu 2017 r. Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

ICMIF: raport Global 500 o sektorze ubezpieczeń wzajemnych

ICMIF sporządziła coroczny raport Global 500. Jest to już 9 edycja raportu i kompleksowo podsumowuje ona 2015 r. w sektorze ubezpieczeń wzajemnych. Pod lupę wzięto największych przedstawicieli światowego sektora ubezpieczeń wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Jakie branże szukały pracowników w II kw. 2017 roku?

Portal pracuj.pl przygotował zestawienie opublikowanych ofert pracy w II kwartale 2017 r. W okresie od kwietnia do czerwca br. najczęściej ogłoszenia o pracę pochodziły z branży: handel i sprzedaż. Na drugiej pozycji uplasowała się branża: ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PZU, Uniqa, Warta z najwyższą jakością obsługi w zdalnych kanałach kontaktu

Eksperci z portalu MojeBankowanie.pl w ramach 3. edycji rankingu Instytucja roku 2017 zbadali jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. W badaniu brano pod uwagę trzy kategorie: dostępne formy kontaktu, kontakt telefoniczny oraz inne kanały kontaktu.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Zakłady ubezpieczeń

​W czerwcu br. Narodowy Bank Polski opublikował „Raport o stabilności systemu finansowego”. Opracowanie poświęcone jest ocenie stabilności systemu finansowego w Polsce.

...
Czytaj więcej

Kobiety preferują tradycyjne kanały kontaktu z zakładem ubezpieczeń

Technologiczne i innowacyjne aspekty kontaktu z ubezpieczycielami są ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Również panowie wykazują większe zainteresowanie nowymi produktami ubezpieczeniowymi takimi jak ubezpieczenie sprzętu sportowego.

...
Czytaj więcej

32% Europejczyków nie ubezpiecza się przed wyjazdem na urlop

Instytut badawczy Ipsos na zlecenie Grupy Europ Assistance przeprowadził coroczne badanie Holiday Barometer, które sprawdza plany wyjazdowe Europejczyków z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Francji, Austrii, Włoch oraz Hiszpanii.

...
Czytaj więcej

Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych

Polacy kierują się opinią rodziny przy podejmowaniu decyzji finansowych, a gdy kupują ubezpieczenie to głównie, by zabezpieczyć bliskich na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Amerykanie bardziej skupiają się na swojej przyszłości.

...
Czytaj więcej

GUS: finanse i ubezpieczenia z najbardziej optymistyczną oceną koniunktury w maju 2017 r.

GUS przedstawił miesięczne dane dot. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w maju 2017 r. Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Aon zbadał najistotniejsze ryzyka wśród przedsiębiorców

Aon już po raz kolejny przygotował raport dot. najważniejszych ryzyk dostrzeganych przez przedsiębiorców z całego świata. Z raportu wynika, że przedsiębiorcy na świecie najbardziej obawiają się utraty reputacji oraz spowolnienia gospodarczego.

...
Czytaj więcej

Comperia.pl zamierza rozwijać swoje usługi związane z działalnością ubezpieczeniową

Porównywarka usług finansowych Comperia.pl przedstawiła wyniki finansowe za 2016 r. Z zestawienia wynika, że spółka zakończyła rok z rekordową stratą netto -8,86 mln zł.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia najwyższa od 5 lat

GUS przygotował opracowanie dotyczące koniunktury w wybranych sektorach gospodarki w kwietniu 2017 r. Po raz kolejny najbardziej optymistyczne oceny zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Grupa ERGO Hestia: ponad 5 mld zł przypisu składki brutto w 2016 r.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia przedstawiło wyniki spółek za 2016 r. Ubiegły rok zakończył się dla ubezpieczyciela wysokim przypisem składki brutto powyżej 5 mld zł i zyskiem na poziomie 93,92 mln zł.

...
Czytaj więcej

Pracownicy oczekują grupowych ubezpieczeń na życie

Pozapłacowe benefity, w tym ubezpieczenie na życie, są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu, takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden. 

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia w liczbach 2016

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała broszurę „Ubezpieczenia w liczbach 2016. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Opracowanie zawiera graficzną prezentację najważniejszych danych branży ubezpieczeniowej za 2016 r.

...
Czytaj więcej

Dobre praktyki ubezpieczycieli docenione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu sporządziło raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Uwzględnione w nim zostały m.in. działania firm z branży ubezpieczeniowej: Allianz Polska, ERGO Hestia, Europ Assistance Polska, MetLife oraz Vienna Life.

...
Czytaj więcej

Lloyd’s zaprezentował wyniki za 2016 r.

W ubiegłym roku brytyjski ubezpieczyciel wypracował 2,5 mld euro zysku brutto. Zwrot z kapitału wyniósł 8,1%.

...
Czytaj więcej

​UNIQA TU na Życie: prawie dwukrotny przypis składki

W 2016 r. spółka życiowa UNIQA osiągnęła 329,3 mln zł przypisu składki brutto. Wartość ta prawie dwukrotnie przewyższyła zeszłoroczny wynik, gdy towarzystwo na sprzedaży ubezpieczeń na życie zarobiło 141,7 mln zł.

...
Czytaj więcej

UNIQA: wyższy przypis składki, ale niższe zyski

W 2016 r. UNIQA zebrała 1,44 mld zł przypisu składki brutto. Jest to wynik o 25% lepszy od uzyskanego w zeszłym roku, gdy towarzystwo zebrało 1,15 mld zł przypisu składki. Wyższe wyniki odnotowano zarówno w spółce majątkowej i życiowej.

...
Czytaj więcej

Towarzystwo ubezpieczeniowe Open Finance TFI SA z zyskiem na poziomie 18,06 mln zł w 2016 r.

Działające w ramach grupy, prężnie rozwijające się towarzystwo ubezpieczeniowe Open Finance TFI SA odnotowało w 2016 r. roku zysk na poziomie 18,06 mln zł. Największy przyrost aktywów nastąpił w tym okresie w funduszach obligacji korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Na rynku pracy w lutym poszukiwano specjalistów z ubezpieczeń

Portal Pracuj.pl sporządził raport „Rynek pracy specjalistów w lutym 2017”. Wynika z niego, iż w badanym miesiącu na portalu opublikowano 41 504 ogłoszeń o pracę. Liczba publikowanych przez pracodawców ofert wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem...

...
Czytaj więcej

Wyniki finansowe Avivy w Polsce w 2016 r.

Grupa Aviva Polska podała dane finansowe za 2016 r. W najistotniejszych wskaźnikach: wartość nowego biznesu, rentowność operacyjna i zysk operacyjny odnotowano spadki w porównaniu z 2015 r.

...
Czytaj więcej

Raport KPMG: w 2017 r. wzrosną inwestycje w insurtechy

Zgodnie z raportem KPMG “The Pulse of Fintech Q4 2016 – Global analysis of investment in fintech”, w 2017 r. dalej będzie utrzymywał się silny wzrost zainteresowania inwestorów insurtechami.

...
Czytaj więcej

S&P Global Ratings revised outlook of PZU Group to positive

S&P Global Ratings has revised its outlook to positive from stable on the Polish insurer Group PZU. The agency affirmed its 'A-' long-term issuer credit and financial strength ratings. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Adam Łoziak reappointed to vicepresident of UNIQA for the next term of office

Adam Łoziak was chosen again to be a vicepresident of both insurance companies of UNIQA. He will perform this position for the next three years. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta moves its headquarters to Warsaw UNIT

Warta, one of the leading insurance companies on the Polish market, has become a strategic tenant of Warsaw UNIT. The company will occupy almost 20,000 sq. m of office space.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia received PLN 6.5 bln GPW in 2018

The Polish insurer ERGO Hestia has announced its financial results after 2018. The insurer noted a record number of gross written premiums and technical result. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The new CEO of VIG Expert

Andrzej Wasilewski will take on the post of VIG Expert CEO. He will replace Michal Makarczyk, the former chairman, who will become a vicepresident of the company. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

25th Financial Supervisory Authority meeting: Generali and Concordia given consent to merge

On 28 May 2019 the 25th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave the life insurance companies - Generali and Concordia - consent to merge. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Andrzej Płachta joined the board of Aegon Poland

Andrzej Płachta has joined Aegon Poland’s team. He became a board member of Aegon TUnŻ and Aegon Services. He will be responsible for operational issues and IT. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali plans to buy assets of MetLife in CEE

Generali plans to buy the assets of the Central European MetLife’s companies. The Italian insurer wants to expand its business through acquisitions in high-growth markets. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Gothaer changed its brand name

The Polish insurer Gothaer has changed its brand name to Wiener TU. The new business name refers to the company’s new Austrian owner. The insurer also has the new slogan: ‘stability in changeability’. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU will pay PLN 2.8 DPS from 2018 profits

On 24 May 2019 PZU’s Ordinary Shareholder Meeting was held. PZU's shareholders approved PLN 2.8 dividend per share from 2018 profits, translating into a total payout of PLN 2.42 bln. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU recommends PLN 2.8 DPS from 2018 profits

The PZU Board recommend paying PLN 2.80 dividend per share from 2018 profits, bringing the total payout to PLN 2.42 bln. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU and Alior Bank start employee loans platform

PZU and Alior Bank are planning to launch an online platform offering employee loans at the turn of Q3 and Q4 2019.

...
Czytaj więcej

PZU will cooperate with Goldman Sachs on asset management

The top Polish insurer PZU will cooperate with Goldman Sachs Asset Management in the field of asset management and funds distribution, Paweł Surówka PZU CEO announced. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

7th Congress of the Polish Insurance Association

The Polish Insurance Association announced the 7th Congress of the Polish Insurance Association. It is the biggest conference about the insurance market organized in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

ERGO Group appoints Polish manager

Adam Roman, a board member of ERGO Hestia, will become Head of Global P&C of the ERGO group.

...
Czytaj więcej

7th Financial Supervisory Authority meeting: consent to take over TUW “TUW” by InterRisk

On 12 February 2019 the 7th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave InterRisk consent to buy TUW “TUW”’s shares. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

4th Financial Supervisory Authority meeting: VIG given consent to take over Gothaer

On 29 January 2019 the 4th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave Vienna Insurance Group consent to take over Gothaer TU SA. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance sector is mentioned in inspection plan of the Personal Data Protection Office for this year

The President of the Personal Data Protection Office has presented the plan of branch inspection in 2019. The Office wants to check data processing in the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New anti-fraud platform from the Polish Insurance Guarantee Fund

On 4 February 2019 the new online platform to identify insurance crime prepared by the Insurance Guarantee Fund (UFG) commenced activity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Saltus TUW purchases shares of Macif

On 14 January 2019 Saltus TUW signed an agreement to take over part of Macif Życie TUW’s shares.

...
Czytaj więcej

New CEO of Nationale-Nederlanden

From 1st February Paweł Kacprzyk will be the CEO of Nationale-Nederlanden Poland. Currently he works as an independent strategy advisor.

...
Czytaj więcej

UOKiK gives approval to set up joint venture by UNIQA

The Office of Competition and Consumer Protection has made a decision to set up a joint venture by UNIQA Ventures GmbH and other Austrian companies. The new entity will invest in startups. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali appointed new members to the supervision board of Concordia

In December the supervision boards of Concordia companies were extended. The changes are connected with the acquisition of Concordia companies by Generali. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PIA: Insurance belongs to crisis management strategy

The Polish Insurance Association and Deloitte have prepared the report ‘Climate change. How may prevention and insurance reduce the impact of natural disaster impact on the environment?’. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU signs agreement with US advisory centre Atlantic Council

The CEO of PZU has signed a multi-year strategic partnership agreement with US advisory centre the Atlantic Council in Washington. The agreement foresees cooperation in promoting the Three Seas initiative. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Training Initiative for Financial Supervision for supervisors of the banking and insurance sectors

On 14–16 and 21–23 November 2018, the Polish Financial Supervision Authority organised two training sessions for supervisors of the banking and insurance sectors. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Concordia has new board members

Concordia has announced changes in the boards of  its companies. The changes are connected with the takeover of both companies of Concordia by Generali. The Concordia board will be strengthened by Generali representatives. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU aims to increase dividend per share each year

Polish insurance company PZU wants to increase dividend payouts per share year by year, said PZU CEO Paweł Surówka.

...
Czytaj więcej

Generali Real Estate acquires office building in Warsaw

Generali Real Estate has completed the acquisition of Senatorska 18 from S+B Gruppe, a prime historical office building located in Warsaw’s central business district. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

409th Financial Supervisory Authority meeting: Generali given consent to take over Concordia

On 6 November 2018 the 409th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave Generali consent to take over Concordia. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali opened new Moscow office

The new Generali Office in Moscow was officially opened on 31 October 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Change in the Management Board of Alior Bank

On October 17th, the PZU SA Management Board received information from the Supervisory Board of Alior Bank SA about appointing Krzysztof Bachta to the position of vice-president of the Bank's management board.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners started cooperation with the application Waze

Since October drivers who use the navigation application Waze can receive roadside assistance serviced by Allianz Partners. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aleksander Roda became the TU Zdrowie CEO

There have been some changes in the board of the Polish insurance company TU Zdrowie. Aleksander Roda became the new CEO of the firm. He replaced Xenia Kruszewska in this position. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA expects that it will increase its business in Poland due to takeover of XL Group

On 12 September the takeover of XL Group by AXA was finalized. The insurance company expects that the transaction will increase its scale of P&C business in Poland.

...
Czytaj więcej

New members of the insurance distribution commission in the Polish Insurance Association

Adam Malinowski, a board member of Generali, was appointed to the position of the chairman of the insurance distribution commission in the Polish Insurance Association (PIA). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Allianz is the highest rated insurer by customers in H1 2018

Allianz was the most recommended life and property insurance brand in Poland in the first half of 2018. The company achieved the highest Net Promoter Score values both in life and non-life insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Wojciech Sass leaves Nationale-Nederlanden

Wojciech Sass, the CEO of Nationale-Nederlanden Poland, has decided to leave the Group and pursue his career outside the company.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group with the rating of A+ with a stable outlook

The international rating agency Standard & Poor’s (S&P) reconfirmed the A+ rating with a stable outlook for Vienna Insurance Group (VIG) on 30 August 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

A.M. Best affirms credit ratings of Polskie Towarzystwo Reasekuracji

A.M. Best has affirmed the Financial Strength Rating of A- (Excellent) and the Long-Term Issuer Credit Rating of "A-" of PolskieTowarzystwo Reasekuracji S.A. (POLISH Re). The outlook of these Credit Ratings remains stable. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KUKE CEO: added value of insurance industry will amount to 2% of Polish GDP in 2018

According to Janusz Władyczak the President of Export Credit Insurance Corporation (KUKE), the added value generated by the insurance industry will maintain at the level of 2% of Polish GPD in this year. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Changes in Allianz board

Grzegorz Krawiec was promoted to the position of Allianz Poland board member. So far he has been the Director of the Financial Inspection Department. He will replace Krzysztof Szypuła who resigned from the position. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA: deeper understanding of cyber risk is needed

EIOPA published its report "Understanding Cyber Insurance - A Structured Dialogue with Insurance Companies". Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Prudential is to consolidate non-UK European insurance in Dublin

The insurer Prudential plans to consolidate all non-British European insurance business in its Dublin subsidiary as part of preparations for Britain's exit from the European Union. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bartosz Grześkowiak resigned from Warta

On 31 July 2018 Bartosz Grześkowiak resigned from the position of managing director in Warta. On 1 September he is going to start work with MAK Investments. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA joins the Sustainable Insurance Forum

EIOPA became a member of the Sustainable Insurance Forum (SIF), a network of insurance supervisors and regulators from around the world working together on sustainability challenges facing the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

MetLife launched new digital versions of insurance policies

MetLife’s clients who buy one of their individual life insurance products will receive the policy in a digital version. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Compensation agencies criticize the propositions to regulate their business

Polish senators have prepared new legal regulations for  compensation agencies. They include a maximum provision rate for these entities from their clients and duty to purchase professional indemnity insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU to pay PLN 2.50 DPS

The Polish insurer PZU will pay a PLN 2.50 DPS (dividend per share) from 2017 earnings translating into a PLN 2.16 bln dividend payout, in line with management recommendation. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali commences cooperation with Circle K

Clients who bought MTPL or car insurance in Generali, can receive discounts to use in the petrol stations Circle K. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU invests in an antifraud system

PZU has launched FMS – the antifraud system. Due to this solution the PZU antifraud protection will improve by 50%. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers boost Q1 net profits by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln

​Polish insurers increased their Q1 net earnings by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln as improving performance of the property segment more than offset the deteriorating results of the life segment. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group purchases Gothaer insurance company in Poland

Vienna Insurance Group is acquiring 100 percent of the shares of Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish bancassurance market in Q1 2018

The Polish Insurance Association has published a report about the bancassurance market in Poland after Q1 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

VIG in the Q1 2018: sustainable growth path continues on the Polish market

In Q1 2018 obtained premiums grew to EUR 2.83 billion (+3.9 percent). Profit (before taxes) increased to EUR 117.3 million (+7.0 percent). Combined ratio improved to 96.2 percent (Q1 2017: 96.9 percent). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish PZU plans to pay out $595 mln in dividends for 2017

Poland’s biggest insurer PZU SA has informed its management board had recommended a dividend of 2.5 zloty per share or 2.16 billion zloty ($595.19 million) in total from 2017 net profit. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali acquires the Polish insurer Concordia

​Generali is pushing forward its presence in the CEE Region through successful M&A activities in Slovenia and Poland. This is another step forward in the Group’s strategy of further improving its footprint in this area. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA: Opinion on the solvency position of insurance and reinsurance undertakings in light of Brexit

On 18 May the European Insurance and Occupational Pensions Authority issued an Opinion on the solvency position of insurers in light of the withdrawal of the United Kingdom from the European Union. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU Q1 net profit down 32% but tops forecasts

The Polish insurer PZU S.A. on 16 May reported a PLN 1.043 mln first-quarter net profit. Gross written premiums reached PLN 5.83 bln, just below analysts’ expectations. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

390th Financial Supervisory Authority meeting: Jakub Papuga given consent

On 18 May 2018 the 390th Financial Supervisory Authority meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Piątek became the new MediSky International CEO in Poland

Arkadiusz Piątek was appointed as the general manager of MediSky International in Poland. The company offers private international health insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Pramerica increased its net profit by 38%

The financial net profit of Pramerica Życie TUiR SA in 2017 amounted to PLN 27.4m, a 38% increase y/y. Last year the insurer collected PLN 261.8m premiums. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The Polish Financial Supervision Authority awarded institutions supporting mediation

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has awarded six financial institutions which support alternative dispute resolutions (ADR) and an ambassador of mediations on the financial market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

388th Financial Supervisory Authority meeting: Janusz Władyczak given consent

The 388th Financial Supervisory Authority meeting was held on 24 April 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Meeting of Banking and Insurance Leaders 2018

On 10-11 April 2018 the Meeting of Banking and Insurance Leaders took place, composed of: XV Banking Forum, XI Insurance Forum and VII Grand Gala – Leaders of the Banking and Insurance World. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU develops its banking segment

​Paweł Surówka PZU CEO has presented the insurance company development plan. The insurer wants to obtain PLN 300 bln of assets. PZU plans to develop itself especially in the banking sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish Senate wants to regulate the compensation advisory market

On 19 April 2018 in the Polish Senate there was a debate about the compensation advisory market in Poland. The aim of this kind of activity is elimination of market excesses. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva eyes Poland and Turkey investments

British insurer Aviva is considering acquisitions in Poland and Turkey as it reported a 2 percent rise in operating profit and said it planned to return 500 million pounds to shareholders. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Appointment of a PZU SA Supervisory Board member

On 9 March 2018 the PZU Extraordinary Shareholder Meeting appointed Robert Jastrzębski as a member of the Company’s Supervisory Board. The resolution came into force upon its adoption. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU wants to prepare attractive environment for career development

PZU has started an employer branding campaign. The aim of this campaign is to encourage young people to take part in their recruitment process for internships. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The 382nd Financial Supervisory Authority meeting. Consent given for three board members

The 382nd Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 20 February 2018. The Authority gave consent to two new insurance company board members responsible for risk management and one CEO. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Unum submitted a proposal about Pramerica takeover

​Unum has submitted a proposal to the Office of Competition and Consumer Protection about the takeover of Pramerica Życie TUiR SA. 

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia received the Service Quality Star 2018 award

ERGO Hestia has received the award “Service Quality Star 2018”. Firms with high quality of customer service are awarded this competition. The insurer received the award for the fifth time. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Andrzej Szufa appointed to Aegon TUnŻ board

Angrzej Szufa has been appointed to the board of the Aegon life insurer. He will be responsible for risk management. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak is the President of KUKE

Shareholders of Export Credit Insurance Corporation Joint Stock Company appointed Janusz Władyczak to the CEO position on 31 January 2018 during the Extraordinary Shareholder Meeting.

...
Czytaj więcej

In January 2018 the best market conditions were in the finance and insurance market

According to data published by the Central Statistical Office of Poland entities from the finance and insurance sector have the best evaluation among researched types of business in January 2018.

...
Czytaj więcej

Jakub Papuga is to join the TUW PZUW Board

The TUW PZUW Supervision Board decided to appoint Jakub Papuga as a member of the company board from 1 February 2018. He will be responsible for risk management so his nomination has to be approved by the Financial Supervisory Authority (KNF).

...
Czytaj więcej

Unum to acquire Poland-based Pramerica Życie

On 23 January 2018 Unum announced it has entered into a definitive agreement to acquire Pramerica Życie TUiR S, a financial protection provider in Poland, from a subsidiary of Prudential Financial, Inc.

...
Czytaj więcej

PZU is under Prime Minister’s supervision

​The chancellery of PM Mateusz Morawiecki will take over, at least temporarily, supervision of firms that had been under oversight of the Development Ministry and the Ministry of Infrastructure, the PM's press office told. It also relates to PZU.

...
Czytaj więcej

Maciej Łopiński – a new member of the PZU SA Supervisory Board

Aneta Fałek tendered her resignation from being a PZU SA Supervisory Board member as of 8 January 2018. The resignation does not specify the reasons for this. The same day, Maciej Łopiński was appointed to be a PZU SA Supervisory Board Member.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

Warta received Superbrands Poland Brand 2018

​The Polish insurer WARTA was awarded as the best Polish brand. The insurer received an award Superbrands Poland Brand for the third time.

...
Czytaj więcej

PZU insurer on personnel change in its supervisory board

The state-owned insurer PZU saw its supervisory board's deputy chair Aneta Falek tender her resignation as of 8 January 2018, for undisclosed reasons, the company said in a market filing.

...
Czytaj więcej

PZU expects deceleration of property insurance market growth in 2018

The insurance giant PZU expects the property insurance market growth to decelerate "significantly" by some 2% in 2018, PZU managing director for strategy and development Krzysztof Bachta told PAP.

...
Czytaj więcej

Uber Eats will offer an insurance package to its couriers in Europe

Uber Eats will offer an insurance package to its couriers in Europe, a move to address the conditions of “gig economy” workers.

...
Czytaj więcej

Euroins Insurance Bulgaria doubled its capital to enter in Poland

Euroins Insurance JSC has successfully realized its plan to hike its capital two times to 32.5 million euro and as a result the value of the company's capital indicators as surpassed by far the ones required by the Solvency II Directive. 

...
Czytaj więcej

Spokesman for customers – new function in PZU

Piotr Ożarek has taken over the function of spokesman for customers in PZU. His task will be to help in the most difficult issues for customers who are not satisfied with decisions.

...
Czytaj więcej

Aneta Maykowska joins the board of Open Life

Aneta Maykowska joined the board of the life insurance company Open Life TU Życie SA on 27 November 2017. As a Vice-president of the company, she is responsible for finance, controlling, audit and accounting.

...
Czytaj więcej

ERGO International Corporate Solutions will be launched in Poland

At the beginning of next year, organisational changes are to take effect throughout the ERGO Group. "We will be reallocating corporate tasks," says ERGO´s Chief Executive Officer Markus Rieß.

...
Czytaj więcej

Insurers invest PLN 160 bln in economy

The Polish Insurance Association has presented their first study, describing how the insurance impacts on the economy. According to the report, the sector makes 2% of Polish GDP, insures 60% of Polish companies’ assets and provides 225,000 workplaces.

...
Czytaj więcej

375th Financial Supervisory Authority meeting: Artur Maliszewski CEO of AXA

The 375th Financial Supervisory Authority meeting was held on 21 November 2017. During the meeting the institution gave Artur Maliszewski consent to become the CEO of AXA Życie TU SA and AXA Ubezpieczenia TUiR SA.

...
Czytaj więcej

Piotr Karda leaves the board of InterRisk

Piotr Karda is leaving the board of InterRisk as the result of a bilateral agreement. Karda was a member of the insurer’s board from July 2016. He supervised over the sales department in the company. His duties have been taken over by Piotr Narloch.

...
Czytaj więcej

AXA became the most digital insurer in an e-Commerce Poland awards 2017 ranking

On 9 November the V-th edition of e-Commerce Poland awards 2017 was held. AXA became the laureate in the category “the most digital insurer”.

...
Czytaj więcej

MAI CEE names group employee benefits leader

Central and Eastern European insurance broker MAI CEE has appointed its Poland head of employee benefits Ewelina Jaworska as group employee benefits leader.

...
Czytaj więcej

374th Financial Supervisory Authority meeting

The 374th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 7 November 2017. During the meeting the institution gave Michał Krupiński consent to become the CEO of Bank Pekao SA.

...
Czytaj więcej

Jacek Kugacz appointed President of the Management Board of POLISH Re

On 3 November 2017, the Supervisory Board of POLISH Re appointed Jacek Kugacz to the position of the CEO and President of the Management Board of POLISH Re.

...
Czytaj więcej

Aviva awarded in competition for the best Polish offices

The insurer Aviva has won two categories in the competition for the best offices in Poland. Aviva is a leader in the categories: “The best office in the financial sector” and “Office Wellness”.

...
Czytaj więcej

PZU insurer enjoys rating outlook upgrade to stable from negative for its A-

Poland's top insurer PZU enjoyed an outlook upgrade to 'stable' from 'negative' and had its 'A-' rating affirmed, rating agency S&P said in a report.

...
Czytaj więcej

KUKE joins the Polish Development Fund Group

On 1 October 2017 Export Credit Insurance Corporation (KUKE) joined a circle of companies forming the Polish Development Fund Group (PFR Group) and at the same time has successfully concluded a process of rebranding.

...
Czytaj więcej

In October 2017 the best market conditions were in the finance and insurance market

As the results of the Central Statistical Office of Poland’s research in September 2017 show, the insurance and finance branch were the best appraised types of business.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes names new Head of Claims & Collections for Poland

Euler Hermes, the world’s leading trade credit insurer, announces a senior executive appointment for its operations in Poland. Krzysztof Rzepka is appointed managing director of Claims and Collections for Euler Hermes Poland.

...
Czytaj więcej

MCI.TechVentures carries out the recapitalization of NaviExpert

​The fund MCI.TechVentures seeing enormous growth potential in the insurtech solutions offered by NaviExpert, has decided to remain invested in the company.

...
Czytaj więcej

Generali Group is the laureate of the Laurel of Financial Intermediaries

Generali Group is the laureate of the second edition of the “Laurel of Financial Intermediaries”, in the insurance category.

...
Czytaj więcej

The bilateral agreement between the EU and the USA on prudential measures regarding insurance and reinsurance

On 22 September 2017, a bilateral agreement was signed between the European Union and the United States of America on precautionary measures relating to insurance and reinsurance.

...
Czytaj więcej

370th Financial Supervisory Authority meeting: Roman Pałac given consent

The 370th Financial Supervisory Authority meeting was held on 27 September 2017. During the meeting the institution gave Roman Pałac consent to become the CEO of PZU Życie SA.

...
Czytaj więcej

Gabriel Głusek is no longer a board member of Ubezpieczenia Pocztowe

Gabriel Głusek, an Ubezpieczenia Pocztowe board member, has been dismissed. He is replaced by Wojciech Kwiatkowski, who so far has been an acting board member.

...
Czytaj więcej

Andrzej Oślizło leaves Aviva

Andrzej Oślizło is leaving the Aviva Group. Since 2015 he performed the function of vice-president in Aviva. He was responsible for business development and contacts with partners, especially for the bancassurance sector.

...
Czytaj więcej

In September 2017 the best market conditions were in the finance and insurance market

As the results of the Central Statistical Office of Poland’s research in September 2017 show, the insurance and finance branch were the best appraised types of business.

...
Czytaj więcej

Former Polish Prime Minister joins Vienna Insurance Group as supervisory board member

Professor Marek Belka appointed to the boards of three Polish Group companies.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz leaves KUKE

Piotr Antkiewicz has resigned from the function of CEO of Export Credit Insurance Corporation (KUKE). Antkiewicz became the company CEO two months ago. KUKE’s shareholders appointed him during the Extraordinary General Meeting on 17th July 2017.

...
Czytaj więcej

Punishments for the “price war” in the MTPL insurance sector

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has imposed a financial penalty on four Polish insurance companies. Two of them were punished for reducing the level of MTPL premiums.

...
Czytaj więcej

PZU once again posts record-breaking gross written premium and doubles its profit in H1 2017

The last 6 months were the best terms of sales in PZU’s history. Gross written premium climbed 17.7% y/y to PLN 11.6 billion. Also PZU noticed a rising number of clients - 500,000 in H1 2017 compared to H1 2016.

...
Czytaj więcej

PZU insurer can manage damage after August storms

The insurer PZU will likely avoid notable financial impact from storms bearing estimated claims of PLN 200 mln, in part on the group's reinsurance policy, officials told a briefing.

...
Czytaj więcej

Storms in Poland to cost insurers millions

​Insurance companies in Poland may have to pay out a staggering PLN 400 million (EUR 93.5 million, USD 110 million) in compensation for damages caused by a series of severe storms that hit the country earlier this month.

...
Czytaj więcej

Open Life achieved PLN 1 bln premiums in H1 2017

The Polish life insurer Open Life has finished H1 2017 with PLN 1 bln premiums. This result increased by 66% in comparison with the results after H1 2016. The net profit was PLN 5.6 mln.

...
Czytaj więcej

One of Compensa’s strategic aims is to develop health insurance

The Polish insurer Compensa has confirmed that the company has doubled its portfolio in the last 5 years. In 2017 the insurer is focusing on expanding their offer to meet clients’ expectations.

...
Czytaj więcej

Insurer’s clients owe PLN 142 mln

123,000 debtors have fallen behind with payment of 160,000 liabilities to insurance companies. They mainly pertain to the lack of regularly paying motor insurance premiums.

...
Czytaj więcej

Consequences of machine learning on decision making in pricing

Ahead of the Pricing in Personal Lines Insurance conference, whose media partner became beinsured.pl, we would like to present an interview with Mr. Andreas Löffler, the Head of Technical Pricing Retail at Generali Germany...

...
Czytaj więcej

Meeting of Leaders of Banking and Insurance

During the upcoming 2017 autumn edition, Leaders Meeting will consist of: 14th Warsaw International Banking Summit and 10th Insurance Forum (4-5 October, Westin Hotel, Warsaw). beinsured.pl is a media partner of the event.

...
Czytaj więcej

Sadurska without salary

The news service rmf24 has reported that Sadurska, who had worked in the Presidential Palace before becoming deputy CEO of PZU insurance group and member of the management board of life and non-life insurance companies of PZU, does not receive a salary.

...
Czytaj więcej

mfind.pl, an insurance comparison website, has a new investor

mfind, an insurance comparison website, which has been part of the Internet Ventures fund portfolio at MCI CAPITAL Group since 2015, has acquired another shareholder as part of a new round of financing.

...
Czytaj więcej

First ever Polish Radio business awards

Polish Radio's first ever business awards were handed out on Friday night, under the auspices of Poland's finance, development and digitalisation ministries.

...
Czytaj więcej

mfind.pl, an insurance comparison website, has a new investor

mfind, an insurance comparison website, has acquired another shareholder as part of a new round of financing. Some of the shares were acquired by Martis Consulting , which has assets, among others, in the technology, consulting and real estate sectors.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the second half of June 2017)

On 21 June the Standing Committee of the Council of Ministers adopted a bill on the distribution of insurance and addressed it for consideration by the Law Commission.

...
Czytaj więcej

AIG Poland transformed in Colonnade Insurance

On 1 July 2017, AIG entered into a strategic partnership with Colonnade Insurance S.A. to manage policies for AIG Poland. The change is connected with an agreement between AIG and Fairfax Financial Holdings Limited.

...
Czytaj więcej

PZU – the Reliable Brand of 2017

Polish entrepreneurs have awarded PZU with the title of the Reliable Brand of 2017. The survey for the contest was carried out by Kantar Millward Brown at the request of the publisher of "My Company Polska" monthly.

...
Czytaj więcej

Polish insurer PZU bought 32.8% stake in Bank Pekao

Poland's top insurer PZU and state investment vehicle PFR finalized the takeover of a 32.8% stake in Bank Pekao from Italy's UniCredit for a total sum of PLN 10.6 bln, PZU announced in a market filing.

...
Czytaj więcej

The Warta Group won an award for the implementation of their analytical platform DataWalk

The Warta Group was a laureate in the ‘Insurtech Implementation’ category. The main success of the company was the implementation of the analytical platform DataWalk – an innovative system developed by PiLab, which is used in the fraud detection process.

...