Spółka Provident z licencją krajowej instytucji płatniczej?

Provident liczy na to, że będzie pierwszą firmą pożyczkową na polskim rynku z licencją krajowej instytucji płatniczej (KIP).

...
Czytaj więcej

Czy zaawansowane możliwości IT będą kluczowe w branży ubezpieczeniowej?

Nadchodzący rok będzie czasem automatyzacji, podkreśla Sollers Consulting w swojej prognozie na nadchodzący rok. Presja ekonomiczna zmusi branżę ubezpieczeniową do opracowania bardziej efektywnych modeli biznesowych.

...
Czytaj więcej

Konto dla gracza w Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. wprowadza do swojej oferty nowe karty do konta z wizerunkami gamingowymi.

...
Czytaj więcej

Otomoto Pay pomoże w sfinansowaniu zakupu samochodu

Otomoto, jedna z największych na polskim rynku platform z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej usługi – Otomoto Pay, przygotowanej przy współpracy z Carsmile. Zarówno Otomoto jak i Carsmile należą do tego samego właściciela.

...
Czytaj więcej

Kradzież tożsamości w cyberprzestrzeni

Z perspektywy globalnej kradzież tożsamości w sieci jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Badania wskazują, że każdego roku około 9 mln Amerykanów jest narażonych na cyberprzestępstwo.

...
Czytaj więcej

Ustawa o Systemie Informacji Finansowej jako nowe źródło danych dla organów ścigania

Sejm przyjął ustawę o Systemie Informacji Finansowej (SInF). Wdraża ona do polskich przepisów unijne regulacje z dyrektywy w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

...
Czytaj więcej

„PKO Płacę później”

PKO Bank Polski, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów finansowaniem płatności za zakupy w formule "kup teraz, zapłać później", wprowadza usługę „PKO Płacę później”.

...
Czytaj więcej

Terminale Ibox pojawiają się w Polsce

W centrach handlowych na terenie Warszawy pojawią się terminale Ibox, dzięki którym można m.in. doładować ukraińskie karty bankowe.

...
Czytaj więcej

Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Z danych opublikowanych przez NBP wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca br. banki odnotowały 66 tys. oszustw przy użyciu kart płatniczych.

...
Czytaj więcej

Cyberbezpieczeństwo cały czas na topie

Polski Standard Płatności, dzięki wpłatom dokonywanym przez uczestników Blikomanii, wesprze niemal ćwierć miliona uczniów w edukacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

...
Czytaj więcej

Bezgotówkowe Kino Objazdowe

Bezgotówkowe Kino Objazdowe to akcja łącząca w sobie walory rozrywkowe i edukacyjne. Wydarzenie skierowane jest do osób, które na co dzień mają ograniczony dostęp do kina.

...
Czytaj więcej

„ROR na selfie” od Banku Pocztowego

Bank Pocztowy już wkrótce wprowadzi „ROR na selfie”. Jest to możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego za pomocą skanu twarzy.

...
Czytaj więcej

Korzystne inwestycje, atrakcyjne zyski, czyli o tym, jak oszuści prowadzą swój „biznes”

W mediach społecznościowych od bardzo dawna prężnie prowadzą swój „biznes” oszuści internetowi – obiecując wręcz spełnienie marzeń. Najczęściej jednak nie jest ono tym, czym się wydaje.

...
Czytaj więcej

Cashless Cities – ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce

Ranking ten jest projektem, który promuje samorządy dbające o rozwój płatności elektronicznych na swoim terenie.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao i nowa kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa w sieci

Dział prasowy banku Pekao informuje o uruchomieniu przez bank kampanii pt. „Co w sieci siedzi?”. Akcja edukacyjna ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które dotyczą użytkowników internetu oraz sposobów ochrony przed nimi.

...
Czytaj więcej

Jeśli ustawisz „tryb ciemny”, GOmobile zużyje mniej energii

Klienci Banku BNP Paribas mogą już ściągnąć aktualizację aplikacji GOmobile (wersja 2.16) i korzystać z „trybu ciemnego” (tzw. dark mode). Korzystanie z aplikacji w ten sposób redukuje zużycie energii przez smartfon.

...
Czytaj więcej

System e-Faktur w e-mikrofirmie

6 października br. została udostępniona zaktualizowana wersja aplikacji e-mikrofirma, która została zintegrowana z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

...
Czytaj więcej

Autokonto – nowa aplikacja dla kierowców

Autokonto to nowa aplikacja dla kierowców, w której można dokonywać opłat za autostrady i parkingi, a także wybrać ubezpieczenie czy sfinansować zakup auta.

...
Czytaj więcej

Nowa usługa w aplikacji Getin Banku

Aplikacja mobilna Getinu proponuje nową usługę – mianowicie – zakup biletów komunikacji miejskiej.

...
Czytaj więcej

Rozwiązanie wykrywające transakcje przestępcze

Związek Banków Polskich i Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadzają w życie Sektorowe Centrum Usług AML.

...
Czytaj więcej

Asystent z cyfrowego świata

Prowadząc rozmowę telefoniczną z biurem obsługi klienta np. banku coraz częściej można spotkać się z wirtualnym asystentem. Cyfrowi pomocnicy są coraz bardziej inteligentni i skuteczni.

...
Czytaj więcej

Branża IT a ubezpieczenia

Kontraktor IT jest podwykonawcą działającym dla innej, większej firmy IT lub bezpośrednio dla firm z różnych branż. Odpowiada za określony zakres, np. tworząc oprogramowanie, integrując je lub testując pracę innych.

...
Czytaj więcej

Jak zapobiegać oszustwom internetowym?

Działalność oszustów internetowych nasiliła się w dobie postępującej cyfryzacji. Przyjmuje ona formy od łatwo rozpoznawalnych SMS-ów aż po „wyrafinowane” włamania na skrzynki.

...
Czytaj więcej

Smishing, spoofing i nowa ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej

15 czerwca br. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Walka z cyberprzestępcami

Rząd zamierza podjąć próbę walki z cyberprzestępcami. Rozpoczęły się bowiem prace nad nową ustawą o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Czy kontrakty mogą być inteligentne? Tak, jeśli wykorzystują technologię blockchain

Wyobraź sobie, że potrzebujesz szybko sprowadzić określony towar. W internecie znajdujesz informację, że dysponuje nim firma, której nie znasz. Nie masz więc pewności, czy otrzymasz towar, gdy zapłacisz cenę.

...
Czytaj więcej

System CRM w chmurze, czyli co to oznacza dla klienta banku?

Bank Pocztowy wdrożył rozwiązanie CRM w chmurze. Jest to nowy trend w bankowości elektronicznej. Co zyskają dzięki temu klienci? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

...
Czytaj więcej

Cybersquatting i inne sposoby naruszania prawa do domeny internetowej

Zjawisko naruszenia prawa do znaków towarowych może przybrać formę naruszenia prawa do domeny internetowej. W zależności od sposobu rejestracji domeny internetowej można wyróżnić: cybersquatting, typosquatting oraz domain grabbing.

...
Czytaj więcej

Co na temat technologii blockchain sądzi EIOPA?

Technologia blockchain jest łańcuchem bloków danych, który służy do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie.

...
Czytaj więcej

Robotyzacja w PKO Banku Polskim

PKO zrobotyzował 185 procesów biznesowych. Ich łączna liczba odtworzeń przekroczyła 100 mln.

...
Czytaj więcej

Problemy z budową europejskiej organizacji płatniczej

Inicjatorzy nowej organizacji płatniczej zmieniają priorytety i zwracają się w stronę usług, które wykorzystują transakcje natychmiastowe.

...
Czytaj więcej

Trzeci stopień alarmowy (CHARLIE-CRP) dotyczący zagrożenia w cyberprzestrzeni

W związku z groźbą ataku terrorystycznego na systemy informatyczne państwa premier wprowadził trzeci stopień alarmowy dotyczący zagrożenia w cyberprzestrzeni (CHARLIE-CRP). To najwyższy wprowadzony do tej pory stopień alarmowy w Polsce.

...
Czytaj więcej

Kilka słów o tworzeniu NFT z perspektywy prawa własności intelektualnej

Non-fungible token, czyli w NFT lub token niewymienialny jest coraz powszechniej postrzegany jako nowe źródło dochodów twórców. Z drugiej strony łatwość tworzenia NFT powoduje, że bardzo często to nie podmioty uprawnione zarabiają na tokenach.

...
Czytaj więcej

Kilka słów o nabyciu NFT z perspektywy prawa autorskiego

Non-fungible token, czyli w skrócie NFT lub token niewymienialny jest coraz częściej używany na rynku sztuki, a już niedługo - także w rzeczywistości rozszerzonej. Tymczasem status NFT z punktu widzenia prawa autorskiego nie jest uregulowany.

...
Czytaj więcej

Propozycja sektora IT: dokumentowa forma zawierania umów o przeniesienie praw autorskich

Fundacja Startup Poland wysłała do resortu kultury propozycję nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przewidującą możliwość zawierania umów o przenoszenie praw autorskich w formie dokumentowej, a nie jak dotychczas w formie pisemnej.

...
Czytaj więcej

Związek Banków Polskich opublikował standard Polish Cloud 2.0

PolishCloud to inicjatywa firm technologicznych i banków. Jej celem jest przyspieszenie wprowadzania usług chmurowych dla sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

W TU Zdrowie telefon odbierze medyczny voicebot

TU Zdrowie postawił na nowe rozwiązanie technologiczne – medyczny voicebot Asseco. Inteligentna asystentka udzieli szybkiej odpowiedzi, przyjmie zamówienie na realizację usługi lub przełączy do odpowiedniego konsultanta.

...
Czytaj więcej

Kwalifikowany podpis mSzafir w mBanku

mBank wprowadził kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir, mający taką samą moc prawną jak własnoręczny podpis. Skorzystać z niego mogą klienci detaliczni banku.

...
Czytaj więcej

mBank wznawia ogólnopolską kampanię edukacyjną o cyberbezpieczeństwie

mBank wystartował z kolejną edycją ogólnopolskiej kampanii „Ludzie są niesamowici”. Inicjatywa stworzona w celu podniesienia świadomości dotyczącej bezpieczeństwa Polaków w sieci.

...
Czytaj więcej

Bank Pocztowy z pierwszą w Polsce biometryczną karta płatniczą

Bank Pocztowy wprowadził do swojej oferty pierwszą w Polce kartę biometryczną. Skierował ją do klientów instytucjonalnych. Inicjatywa stworzona została we współpracy z Fiserv Polska S.A., Mastercard oraz Thales.

...
Czytaj więcej

Nowe rekomendacje UZP dot. zamówień dla branży IT

UZP po raz kolejny przygotował projekt rekomendacji dotyczących udzielania zamówień publicznych dla branży IT. Dotyczy on udzielania zamówień w zakresie urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, urządzeń mobilnych oraz systemów digital signage.

...
Czytaj więcej

W serwisie obligacji skarbowych można korzystać z aplikacji eDO App

Aplikacja eDO App została stworzona przez PWPW. Umożliwia ona zdalne potwierdzanie tożsamości przy użyciu warstwy elektronicznej dowodu osobistego. Z weryfikacji online mogą korzystać klienci zainteresowani kupnem obligacji skarbowych.

...
Czytaj więcej

Cyfrowa hipoteka w Banku Millennium

Bank Millennium uruchomił możliwość przekazywania zewnętrznych polis ubezpieczeniowych w aplikacji mobilnej i serwisie Millenet. Jest to kolejny etap cyfryzacji hipotek.

...
Czytaj więcej

Aion Bank zebrał miliard złotych w depozytach

Pierwszy w pełni cyfrowy bank – Aion Bank zadebiutował w Polsce w sierpniu. Od tego momentu pozyskał ponad 20 tys. klientów. Powierzyli oni bankowi miliard złotych.

...
Czytaj więcej

Płatności samochodem

Visa i koncern motoryzacyjny Daimler Mobility zawarły współpracę. Dzięki niej, od wiosny 2022 roku klienci Mercedes-Benz w Europie będą mogli zapłacić za towary i usługi w samochodzie, przy użyciu odcisku palca.

...
Czytaj więcej

Getin Bank udostępnia funkcję parkowania w aplikacji mobilnej

Getin Bank przygotował dla swoich klientów funkcję płatności za parking w płatnych strefach, której dokonać można za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Klienci banku będą mogli opłacić postój samochodu w 50 strefach parkowania miejskiego w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas proponuje firmom nowe eko-cyfrowe rozwiązanie

Bank BNP Paribas wychodzi naprzeciw zmieniającym się warunkom prowadzenia biznesu i proponuje firmom segmentu MŚP działać ekonomiczne, ekologicznie i elektronicznie.

...
Czytaj więcej

Centra danych

Podczas pandemii branża IT odegrała kluczową rolę w powstrzymywaniu światowej gospodarki przed potencjalnym upadkiem. Znaczenie branży stale rośnie.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadziło UBEstrefę.pl – narzędzie do zawarcia ubezpieczeń szkolnych

Największy polski ubezpieczyciel stworzył UBEstrefę.pl – narzędzie do sprzedaży szkolnych ubezpieczeń dla dziecka czy studenta od następstw nieszczęśliwych wypadków, które można zawrzeć bez wychodzenia z domu.

...
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja zmniejszy straty ubezpieczycieli

Parlament Europejski informuje, iż w 2020 roku straty branży transportowej wyniosły około 9 mld euro. Sztuczna inteligencja może zapobiec takim stratom i przyczynić się do ich zminimalizowania aż do 74 proc.

...
Czytaj więcej

mBank pierwszym bankiem w chmurze

mBank jako pierwszy bank w całej Polsce kompleksowo wdrożył usługę Microsoft Office 365, dzięki czemu udostępnił ponad 8,3 tys. swoim pracownikom nowoczesne narzędzia do komunikacji i współpracy w chmurze publicznej.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski umożliwił składanie wniosku o kredyt hipoteczny on-line

PKO Bank Polski umożliwił zdalne składanie wniosku o kredyt hipoteczny w serwisie transakcyjnym. Klienci będą musieli pojawić się w banku tylko raz, by podpisać umowę kredytową, wszystkie pozostałe formalności załatwią bez wychodzenia z domu.

...
Czytaj więcej

Cyfrowe finansowanie od Aion Banku

Internetowy bank Aion wprowadził do swojej oferty pożyczki gotówkowe dla klientów indywidualnych. Dostępne są one zarówno dla obecnych klientów cyfrowego banku, jak i osób posiadających konta w innych instytucjach finansowych.

...
Czytaj więcej

Rada Ministrów przyjęła e-fakturę

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). Ministerstwo Finansów planuje testować nowe rozwiązanie wspólnie z biznesem od października 2021 roku.

...
Czytaj więcej

Projekt Stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wykorzystywania mediów społecznościowych

Opublikowany projekt Stanowiska składa się z szeregu zasad, które mają na celu przyczynienie się do zapewnienia czytelności reguł postępowania oraz spójnego i jednolitego podejścia rynkowego do posługiwania się mediami społecznościowymi.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa przyszłości będzie w chmurze

Według przeprowadzonego badania przez Sollers Consulting, Cloud computing stanie się w przyszłości powszechnie uznawaną technologią wśród największych ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Bank Ochrony Środowiska na drodze do chmury

Współpraca BOŚ z Chmurą Krajową zaowocowała opracowaniem koncepcji transformacji rozwiązań IT Banku do modelu chmurowego. Technologia ta ma być jednym z kluczowych narzędzi wsparcia realizacji strategii biznesowej instytucji finansowej.

...
Czytaj więcej

Cyberprzestępcy atakują podszywając się pod Związek Banków Polskich

Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej otrzymuje zażalenia o próbach wyłudzania danych osobowych osób fizycznych. Cyberprzestępcy dzwonią na telefony potencjalnych ofiar pod numerem centrali Związku Banków Polskich.

...
Czytaj więcej

Czy „chmurowy monopol” służy bankom?

Zwrot w stronę cyfrowej bankowości jest coraz szybszy. Migrowanie zasobów do chmury obliczeniowej pomaga optymalizować koszty oraz zmniejsza problem związany z pozyskiwaniem specjalistów.

...
Czytaj więcej

Generali Życie TU S.A. z nową usługą dla swoich klientów

Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. wprowadziło nowość dla swoich klientów. Ubezpieczyciel udostępnił usługę mojeID. Nowe rozwiązanie pozwoli na potwierdzenie tożsamości w trybie zdalnym podczas zawierania umów ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

Zmiana warunków umów w PayPal – postępowanie wyjaśniające

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia, czy działania PayPal dotyczące jednostronnych modyfikacji warunków umowy z użytkownikami mogą naruszać zbiorowe interesy konsumentów.

...
Czytaj więcej

Nad Wisłą startuje nowy cyfrowy bank

Jesienią w Polsce wystartuje Raiffeisen Digital Bank. Nowy cyfrowy bank zacznie swoją działalność od kraju nad Wisłą, gdzie według obserwacji właścicieli, mieszkają najbardziej wymagający klienci.

...
Czytaj więcej

Czy Polacy są rozsądni w cyberprzestrzeni?

Warszawski Instytut bankowości oraz Związek Banków Polskich opublikowały wnioski z badania na temat: „Postawy Polaków wobec cyberbezpieczeństwa 2021”. Z danych raportu wynika, iż dla Polaków niezmiennym liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki.

...
Czytaj więcej

Grupa ANG wprowadza aplikacje mobilną dla sprzedaży ubezpieczeń

Grupa ANG wprowadza porównywarkę i aplikację mobilną dla sprzedaży oraz obsługi ubezpieczeń. Nowe narzędzia mają na celu ułatwienie pracy agentom.

...
Czytaj więcej

Krajowy System e-Faktur

Od 1 stycznia 2022 roku przedsiębiorcy będą mieli możliwość wystawienia faktur ustrukturyzowanych w ramach Krajowego Systemu e-Faktur.

...
Czytaj więcej

Nowości dla klientów biznesowych PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski wprowadza nowe udogodnienia dla swoich klientów. Przedsiębiorcy mają możliwość m.in. otwarcia rachunku pomocniczego dla swojej firmy, weryfikacji kontrahentów oraz wygenerowania raportu.

...
Czytaj więcej

Wystartował nowy bank – Aion chwali się ofertą

W czwartek 6 sierpnia br. wystartował internetowy bank Aion. Paneuropejski bank mobilny został wymyślony przez założyciela Aliora Wojciecha Sobieraja. Polskim oddziałem banku będzie kierował Karol Sadaj, związany wcześniej m.in. z Uberem i Revolutem.

...
Czytaj więcej

Ponad 800 firm wzięło udział w II Cyfrowej Rewolucji mBanku

mBank ruszył z II edycją konkursu Cyfrowych Rewolucji. Na wyniki czekają 823 firmy. Spośród nich jury wybierze zwycięzców, dla których przewidziano 8 nagród o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Compensa i Beesafe nawiązują współpracę z Akur8

Akur8 to francuski start-up technologiczny, specjalizujący się w wycenie składek ubezpieczeniowych. Podmiot zaistnieje na polskim rynku za sprawą współpracy podjętej z Beesafe i Compensą.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao udostępnia swoim klientom EKO kredyty

W celu wsparcia zrównoważonego rozwoju, Bank Pekao oferuje swoim klientom EKO Pożyczki Ekspresowe oraz EKO Kredyty Mieszkaniowe. Oferta skierowana jest głównie do osób zainteresowanych wyposażeniem w panele i ogniwa fotowoltaiczne.

...
Czytaj więcej

Z mOrganizera finansów mBanku korzysta już ponad 120 tys. jego klientów

Coraz więcej klientów mBanku staje się użytkownikami stworzonej przez niego aplikacji mOrganizer finansów. Narzędzie pomaga zaoszczędzić klientom czas i upraszcza procesy.

...
Czytaj więcej

Płatność w Allegro jednym klikiem bez potwierdzenia. Klienci Banku PKO pierwsi skorzystają z nowego rozwiązania

Allegro we współpracy z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK, udostępnia swoim klientom nową metodę płatności. Od teraz zakup można sfinalizować bez kodu i bez potwierdzenia.

...
Czytaj więcej

Nowe przepisy konsumenckie, dyrektywa Omnibus i definicja usługi cyfrowej

Zasadniczym powodem podjęcia prac nad zmianami w ustawie o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw jest zobowiązanie do implementacji postanowień dyrektywy unijnej, zwanej „dyrektywą Omnibus”.

...
Czytaj więcej

Cyfrowa wymiana dokumentów z firmami w Banku Millennium

W serwisie internetowym Millenet Bank Millennium udostępnił firmom w ramach bankowości przedsiębiorstw możliwość cyfrowej, dwustronnej wymiany dokumentów. Moduł wymiany dokumentów jest kolejnym etapem digitalizacji procesów biznesowych.

...
Czytaj więcej

Początek testów zbliżeniowego Blika w bankach

Kilka banków rozpoczęło już testy zbliżeniowego Blika. Poziom zaawansowania wdrożeń jest różny. Prawdopodobnie, jako pierwsi możliwość korzystania z Blika dostaną klienci Millennium Banku. Wyznaczono na to datę 20 lipca.

...
Czytaj więcej

Nest Bank wprowadził w pełni digitalowy kredyt dla firm

W czerwcu Nest Bank uruchomił nową usługę dla klientów korporacyjnych. Mogą oni dokonać weryfikacji tożsamości i zawarcia umowy kredytowej całkowicie zdalnie. Rozwiązanie powstało w ramach tzw. otwartej bankowości.

...
Czytaj więcej

Klienci Forda skorzystają z ubezpieczeń parametrycznych

Ford nawiązał współpracę z insurtechem By Miles. Koncern będzie przekazywał spółce dane dot. czasu jazdy kierowców bezpośrednio z zamontowanego w aucie drogomierza. Dzięki temu poniosą oni składkę ubezpieczeniową uzależnioną od liczby pokonanych km.

...
Czytaj więcej

Alior Bank rozwija współpracę z Booksy

Przez ostatni rok klienci Alior Banku umówili za pośrednictwem systemu Booksy 1744 wizyty. Duże zainteresowanie spowodowało, że bank zamierza rozszerzyć możliwość rezerwowania wizyt przez aplikację na wszystkie oddziały własne.

...
Czytaj więcej

Aion przygotowuje się do startu w Polsce po wakacjach. W ofercie banku znajdą się ubezpieczenia

Aion to paneuropejski bank z centralą w Belgii. Spółka od dłuższego czasu przygotowuje się do rozpoczęcia swojej działalności operacyjnej w Polsce. Jej start został zaplanowany na III kw. tego roku.

...
Czytaj więcej

EIOPA dąży do regulacji stosowania sztucznej inteligencji przez zakłady ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych przedstawił sprawozdanie z prac konsultacyjnej grupy ekspertów ds. etyki cyfrowej w sprawie określenia zasad zarządzania sztuczną inteligencją w europejskim sektorze ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Już jest standard przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej

Kilka miesięcy temu Polska Izba Ubezpieczeń wraz z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych, dostawcami technologii i kancelariami prawnymi rozpoczęła prace nad opracowaniem standardu chmury obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

LINK4 uruchomił algorytm sztucznej inteligencji przy zdalnej sprzedaży ubezpieczeń AC

W LINK4 sztuczna inteligencji weryfikuje poprawność zdjęć ubezpieczanych pojazdów. Rozwiązanie wykorzystywane jest, gdy polisę zdalnie zawiera klient, jak i gdy sprzedaż odbywa się za pośrednictwem agenta.

...
Czytaj więcej

Nowy prezes PKO: chcemy stać się wiodącym operatorem ubezpieczeniowym w Polsce

W wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolitej Jan Emeryk Rościszewski, nowy prezes PKO BP, wskazał, jakie kierunki obejmie zarządzana przez niego instytucja oraz jak bank zamierza rozwiązać kwestię sporów z frankowiczami.

...
Czytaj więcej

Serwis OTOAgent już planuje kolejne funkcjonalności

Portal Otoagent.pl funkcjonuje na rynku od niecałego miesiąca. Twórcy platformy już planują kolejne rozszerzenia swego produktu.

...
Czytaj więcej

Start-up Warmie i epruf przygotowują rozwiązanie technologiczne dla ubezpieczycieli życiowych i medycznych

Jesienią tego roku ma zostać zaprezentowane rozwiązanie wspierające proces leczenia pacjentów. Oferta będzie skierowana do towarzystw ubezpieczeń na życie oraz podmiotów posiadających w swoim portfolio ubezpieczenia medyczne.

...
Czytaj więcej

Technologie ułatwiają inwestowanie

ING zleciło agencji badawczej Mind&Roses badanie opinii, z którego wynika, że Polacy są coraz bardziej otwarci na inwestycje i nowoczesne rozwiązania technologiczne w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

TU Europa uruchamia własną aplikację mobilną do sprzedaży ubezpieczeń

Cztery ubezpieczenia: podróży, sprzętu, psa i kota oraz kosztów podróży można od 9 czerwca 2021 r. nabyć w mobilnej aplikacji TU Europa - app2U. Rozwiązanie ma wpisać się w coraz bardziej mobilny styl życia Polaków i popandemiczne nawyki konsumentów.

...
Czytaj więcej

Signal Iduna wchodzi w kanał Affinity

28 maja 2021 r. Signal Iduna i Sollers Consulting zawarli między sobą list intencyjny ws. nawiązania współpracy. Jej efektem ma być rozwój kanału Affinity.

...
Czytaj więcej

ZnanyAgent.com – kolejna na rynku platforma dla agentów

4 maja br. rozpoczął działalność portal ZnanyAgent.com. Platforma ułatwia klientom znalezienie odpowiedniego pośrednika w zakupie polisy ubezpieczeniowej. Pomóc ma im w tym intuicyjna wyszukiwarka i rekomendacje udzielone przez użytkowników.

...
Czytaj więcej

Usługa mojeID dostępna w Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas dołączył do grona podmiotów, które umożliwiają swoim klientom utworzenie Tożsamości Elektronicznej w ramach usługi mojeID.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski zwycięzcą konkursu Best in Cloud

Zakończyła się 9. edycja konkursu Best in Cloud. Zwycięzcą okazał się PKO Bank Polski. Przez jury doceniona została m. in. migracja zasobów banku do chmury realizowana w ramach Programu Transformacji Technologicznej Road to Cloud.

...
Czytaj więcej

Apple Pay dla klientów korporacyjnych w mBanku

W mBanku klienci korporacyjni będą mogli skorzystać z usługi Apple Pay, czyli technologii szybkich płatności za pośrednictwem telefonu z systemem iOS lub Apple Watch. Rozwiązanie pomaga też dokonywać szybkich transakcji online.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski wdraża workai – innowacyjną platformę komunikacji wewnętrznej

Workai to platforma Digital Employee Experience, która wspiera komunikację wewnętrzną, zarządzanie wiedzą i zwiększa poziom zaangażowania pracowników. Dzięki niej można prowadzić spersonalizowaną i angażującą komunikację, a także mierzyć jej efekty.

...
Czytaj więcej

Nowa wersja aplikacji Santander mobile z biometryczną autoryzacją

Santander Bank Polska wprowadził wygodne rozwiązanie pozwalające szybciej autoryzować transakcje. Bank udostępnił nową wersję aplikacji mobilnej z biometryczną autoryzacją. Od teraz istnieje możliwość potwierdzania transakcji biometrią.

...
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja na dobre zagościła w Warcie. Obecnie wszystkie roszczenia samochodowe rozpatruje AI

W 2019 roku pomyślnie zakończono proces pilotażowy, efektem czego na początku roku 2020 w ramach działalności Warty wdrożono sztuczną inteligencję.

...
Czytaj więcej

Ergo szkoli agentów przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości

Niemiecka grupa Ergo zainicjowała innowacyjny projekt szkoleniowy wśród agentów ubezpieczeniowych. Pośrednicy będą ćwiczyć rozmowy z klientami przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości.

...
Czytaj więcej

Aplikacja IKO od PKO BP ma już ponad 5,5 mln użytkowników

Liczba aktywnych aplikacji IKO przekroczyła 5,5 mln. Narzędzie jest cały czas ulepszane. Wśród nowych funkcji znalazł się tryb ciemny oraz udogodnienia dla osób niewidomych.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas we współpracy z firmą Secfense

Secfense to polski start-up z obszaru cyberbezpieczeństwa, pochodzący z Krakowa. Współpraca firmy z bankiem obejmuje przede wszystkim rozwój nowoczesnego rozwiązania klasy MFA.

...
Czytaj więcej

Platforma sprzedażowa bezpieczny.pl w strukturach Generali Polska

​Zakończyła się procedura przejęcia przez Generali Polska spółki zarządzającej platformą sprzedażową Bezpieczny.pl. Narzędzie ma być udostępnione wszystkim agentom współpracującym z Generali.

...
Czytaj więcej

BOŚ Bank szykuje się do wdrożenia systemu mojeID

Już niedługo kolejny bank umożliwi swoim klientom skorzystanie z usługi mojeID. Ostatnie testy przed jej uruchomieniem przeprowadza właśnie BOŚ Bank.

...
Czytaj więcej

Użytkownicy MojejAvivy mogą skorzystać z oferty Telemedico na preferencyjnych warunkach

Aviva podjęła współpracę z platformą Telemedico do zdalnych konsultacji lekarskich. Specjalna oferta dostępu do zdalnych wizyt u pediatry lub internisty została przygotowana dla użytkowników portalu MojaAviva.

...
Czytaj więcej

Akademia Chmurowa LINK4 dla bezpiecznej cyfryzacji

Bezsprzecznie, transformacja cyfrowa przyczynia się do usprawnienia i podniesienia komfortu życia. By z niej jak najefektywniej korzystać niezbędne jest stałe podnoszenie kompetencji pracowników. Zdaje sobie z tego sprawę TU LINK4.

...
Czytaj więcej

Trasti rozszerza swoją obecność na polskim rynku

Insurtech Trasti wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku. Spółka rozpoczęła dystrybucję kolejnych produktów oraz podjęła współpracę z kolejną porównywarką ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao umożliwił otwarcie konta przy użyciu e-dowodu

Bank Pekao S.A. wykorzystał warstwę elektroniczną nowych dowodów osobistych. Informacje zawarte w dokumencie posłużą do otwarcia rachunku w banku, w tym potwierdzenia tożsamości.

...
Czytaj więcej

Nowe zastosowania innowacji

Po raz kolejny poznaliśmy wyniki rankingu „Złoty Bankier”. W tym roku eksperci Bankier.pl, „Pulsu Biznesu” i Obserwatorium.biz ocenili ponad 50 zgłoszeń dostawców technologii oraz instytucji finansowych.

...
Czytaj więcej

Warta integruje system sprzedażowy z bazą CEPiK

Warta umożliwiła agentom szybki dostęp do danych, zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W ten sposób będą mogli oni pobrać informacje niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczenia, bezpośrednio z bazy CEPiK.

...
Czytaj więcej

Lemonade będzie sprzedawał ubezpieczenia komunikacyjne

Insurtech Lemonade postanowił rozszerzyć swoją działalność. Spółka planuje rozpocząć sprzedaż polis komunikacyjnych. Z nowej oferty będzie można skorzystać w przeciągu roku.

...
Czytaj więcej

Uniqa TFI uruchamia eDO App – aplikacji do inwestowania online

eDO App to aplikacja stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Narzędzie pozwala na realizację online prawie 200 usług publicznych i komercyjnych, w tym obsługę funduszy inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

N26 zamierza wejść na rynek ubezpieczeń, także w Polsce

​Pochodzący z Niemiec fintech N26 chce udostępnić klientom możliwości zakupu ubezpieczenia z poziomu  aplikacji mobilnej i serwisu internetowego. Jako pierwsze do sprzedaży trafią ubezpieczenia smartfona. Nowa usługa ma być dostępna także w Polsce.

...
Czytaj więcej

ING z aplikacją Moje Usługi

Bank ING wprowadza nową aplikację mobilną – Moje Usługi, w której będzie można zarządzać kontem i opłacać faktury – donosi portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Boty odbierają coraz więcej zgłoszeń ubezpieczeniowych

Roboty są w stanie rozwiązać aż 60 proc. zgłoszeń ubezpieczeniowych – wynika z danych zgromadzonych przez Sprint S.A., firmę dostarczającą voiceboty i inne oprogramowanie dla contact center.

...
Czytaj więcej

TU Zdrowie wprowadza e-Deklaracje dla firm

TU Zdrowie uruchomiło e-Deklaracje. Nowa funkcjonalność umożliwia szybsze i łatwiejsze przystąpienie do umowy grupowego ubezpieczenia zdrowotnego.

...
Czytaj więcej

Warta automatyzuje mikroprocesy

​Przedstawiciele TUiR Warta i Sollers Consulting 12 kwietnia spotkali się z prasą, aby opowiedzieć o prowadzonej w zakładzie ubezpieczeń ewolucji. Spółka aktualnie automatyzuje 50 mikroprocesów posprzedażowych.

...
Czytaj więcej

PZU: podsumowanie współpracy ze startupami

PZU przygotowało podsumowanie swojej współpracy ze startupami w ramach Laboratorium Innowacji. Jak podaje ubezpieczyciel, w nowej strategii jednym z założeń jest coroczna inwestycja 100 mln zł w digitalizację i transformację cyfrową oraz innowacje.

...
Czytaj więcej

Startuje finli.pl – serwis do zakupu ubezpieczeń

Rusza platforma finli.pl – należącą do Phinance S.A. Na portalu będzie można w szybki i prosty sposób kupować produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

TUW TUW z interaktywnym formularzem zgłaszania szkody

TUW „TUW” wprowadził interaktywny formularz zgłaszania szkody. Nowy formularz jest dostępny na stronie internetowej towarzystwa.

...
Czytaj więcej

Marcin Banacki członkiem zarządu Millennium Goodie

Marcin Banacki został powołany 16 marca 2021 r. na członka zarządu Millennium Goodie, odpowiedzialnego za dalszy rozwój aplikacji i bazy użytkowników.

...
Czytaj więcej

Aegon Polska z aplikacją Mój Aegon

Aegon Polska udostępnił nową aplikację – Mój Aegon, która umożliwia zdalną sprzedaż ubezpieczeń na życie.

...
Czytaj więcej

TU Europa startuje z nową aplikacją

Jak dowiedział się portal cashless.pl, TU Europa pracuje nad nową aplikacją, która będzie się nazywała App2U. Poprzez aplikację będzie można kupować produkty ubezpieczeniowe w modelu „pay as you use”.

...
Czytaj więcej

Warta rusza z portalem dla brokerów

Warta ruszyła z nowym projektem – „Portalem dla Brokerów”, który zapowiadała pod koniec 2020 r. Portal ma ułatwić codzienną pracę brokerów.

...
Czytaj więcej

Nowości w aplikacji IKO

W aplikacji IKO od PKO BP wprowadzono trzy rozwiązania: nowe sposoby wykorzystania biometrii, oznaczanie odbiorców przelewów BLIK w kontaktach i możliwość kasowania biletów za pomocą kodu QR.

...
Czytaj więcej

Zakup biletów ZTM w Alior Mobile

W aplikacjach mobilnych banków coraz częściej można nie tylko korzystać z produktów bankowych, ale i innych udogodnień – np. kupić bilet komunikacji miejskiej.

...
Czytaj więcej

Digitalizacja umożliwiła BNP Paribas zaoszczędzenie niemal 1,4 mln kartek papieru

W samym zeszłym roku w banku BNP Paribas zaoszczędzono blisko 880 tys. kartek dzięki digitalizowaniu procesów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia rozwija marketing online

ERGO Hestia stawia na marketing online i powołuje 14-osobowy, dedykowany zespół z Marią Rosą na czele. Zespół zbudowano na podstawie wewnętrznych rekrutacji.

...
Czytaj więcej

W Santanderze będzie można zawrzeć umowę na biometrycznym tablecie

Santander BP wprowadził nowość – zawieranie umów o konto przy pomocy tabletu biometrycznego. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

...
Czytaj więcej

Insurtech Day Powered by PZU 2021

30 marca odbędzie Insurtech Day Powered by PZU. W tym roku wydarzenie poświęcone jest technologicznym rozwiązaniom z obszaru opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem osób w starszym wieku.

...
Czytaj więcej

Lloyd’s z automatyczną wypłatą w przypadku trzęsienia ziemi

Lloyd’s wprowadził nowy produkt, we współpracy ze startupem Bounce, ubezpieczenie parametryczne na wypadek trzęsienia ziemi – donosi cashless.pl. Ubezpieczeni otrzymują wypłatę na podstawie wyników z czujników sprawdzających trzęsienia ziemi.

...
Czytaj więcej

EY: 64 proc. polskich przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań chmurowych

64 proc. polskich przedsiębiorstw w ramach transformacji cyfrowej zdecydowało się wdrożyć rozwiązania chmurowe – wynika z badania EY Polska „Transformacja cyfrowa firm 2020”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia życiowe Signal Iduna w zdalnym kanale

Signal Iduna wprowadziła możliwość zdalnego zawarcia umowy ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

Aviva udostępniła klientom usługę mojeID

​Spółka życiowa Avivy umożliwiła klientom zdalne potwierdzanie swojej tożsamości na portalu MojaAviva poprzez mojeID. Usługa będzie szczególnie przydatna przy zawieraniu na odległość umów ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

UNIQA Go z nowymi nagrodami za bezpieczną jazdę

Użytkownicy, którzy korzystają z UNIQA Go mogą zyskać teraz nowe nagrody za bezpieczną jazdę – eVouchery Sodexo.

...
Czytaj więcej

WTW współpracuje z Pegasystems w ramach programu Radar Live Collaboration

Willis Towers Watson ogłosiła współpracę ze spółką Pegasystems w celu cyfrowej transformacji w wycenach ubezpieczeń w czasie rzeczywistym. Program Radar Live jest oprogramowaniem do wyceny ubezpieczeń w oparciu na oprogramowaniu analitycznym WTW.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium z nową reklamą konta 360° i aplikacji mobilnej

Millennium rozpoczęło emisję nowej reklamy telewizyjnej, która przedstawia zalety Konta 360° i aplikacji mobilnej. W reklamie występuje youtuber Radek Kotarski.

...
Czytaj więcej

TUW „TUW” uruchamia e-polisę!

TUW „TUW” poinformowało o dodaniu nowej funkcjonalności do swojego systemu sprzedażowego – e-polisę w TUW „TUW”. Produkt umożliwia zawarcie umowy ubezpieczeniowej w sposób zdalny.

...
Czytaj więcej

ZUS z cyfrową transformacją

ZUS poszukuje operatora płatności elektronicznych – wynika z komunikatu opublikowanego przez Zakład. Jak donosi fintek.pl, ZUS zależy na takich metodach płatności jak: karty płatnicze, przelewy internetowe oraz BLIK.

...
Czytaj więcej

Kolejny zagraniczny insurtech szykuje się do startu na polskim rynku

​Niemiecki insurtech Wefox podjął współpracę z polską spółką Unext, należącą do Unilink. Kooperacja ma pomóc zagranicznej spółce w rozpoczęciu działalności na krajowym rynku.

...
Czytaj więcej

mBank z całkowicie zdalnym procesem otwierania konta

mBank stworzył alternatywę dla „konta na selfie”. Teraz konto można założyć zdalnie przy pomocy e-dowodu i eDO App – aplikacji umożliwiającej zdalne potwierdzanie tożsamości.

...
Czytaj więcej

Słoweńskie towarzystwo ubezpieczeń wchodzi do Polski

Do Polski wchodzi kolejny zagraniczny zakład ubezpieczeń. Oferty dla klientów z polskiego rynku przygotował Triglav ze Słowenii. Ich sprzedażą zajmie się nowy brand – Trasti, zarządzany przez Artura Olecha.

...
Czytaj więcej

78 proc. średnich i dużych firm w Polsce stawia na cyfryzację

Większość polskich firm z sektora MŚP jest w trakcie transformacji cyfrowej, a aż 36 proc. z nich jest już na zaawansowanym etapie zmian - wynika z badania Instytutu Humanites.

...
Czytaj więcej

Beesafe wchodzi w kanał agencyjny

Należący do VIG insurtech Beesafe nawiązał współpracę z CUK Ubezpieczenia. Agencja ma pośredniczyć w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych Compensy zarówno w placówkach stacjonarnych jak i online, informuje portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele będą otrzymywać dane od mikrosatelit

Towarzystwo reasekuracyjne Swiss Re nawiązało będzie nawiązywać współpracę z Iceye, przedsiębiorstwem będącym operatorem satelitów – donosi cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Bankuj mobilnie z aplikacją Volkswagen Bank

Volkswagen Bank Polska wypuścił nową wersję aplikacji do bankowości mobilnej. Aplikacja od początku marca jest gotowa do pobrania ze sklepów: AppStore i Google Play.

...
Czytaj więcej

Santander BP z nowymi możliwościami w otwartej bankowości

Santander Bank Polska wprowadza kolejną nowość w ramach otwartej bankowości – inicjowanie przelewów z innych kont także w aplikacji Santander mobile. Wcześniej było to możliwe z poziomu bankowości internetowej.

...
Czytaj więcej

Rozwiązania chmurowe pomagają w ubezpieczaniu samochodów

Platforma Beesafe, przy wykorzystaniu technologii Microsoft Azure, oferuje najszybszy kalkulator dla ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

PZU wypłaci odszkodowanie na numer telefonu poszkodowanego

PZU prowadzi testy nad innowacyjnym na polskim rynku ubezpieczeniowym rozwiązaniem. Spółka planuje wdrożenie błyskawicznych przelewów do wypłat odszkodowań. Dzięki temu środki trafią do klientów jeszcze podczas rozmowy telefonicznej z likwidatorem.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao z przelewami na telefon dla klientów biznesowych

Bank Pekao wprowadził, jako pierwszy w Polsce, możliwość wykonywania przelewów na telefon dla klientów z sektora MŚP i korporacyjnego.

...
Czytaj więcej

Alior Bank wprowadza zmiany w potwierdzeniach płatności kartą

Do końca marca 2021 r. Alior Bank wprowadzi dodatkowe zabezpieczenia płatności kartą w Internecie dla wszystkich klientów indywidualnych, biznesowych i Kantoru Walutowego Alior Banku.

...
Czytaj więcej

infoNina – nowy voicebot od Alior Banku

Alior Bank uruchomił nową technologię, która ma usprawnić kontakt z klientami – głosową asystentkę infolinii infoNinę.

...
Czytaj więcej

PZU wdrożyło nowe rozwiązanie w zarządzaniu aktywami

PZU wprowadziło nowe rozwiązanie technologiczne, które ma usprawnić zarządzanie aktywami własnymi oraz klientów Grupy PZU. Wdrożone rozwiązanie opiera się o system MX3 w ramach kompleksowego projektu o nazwie „Wall Street”.

...
Czytaj więcej

Quantee pozyskało miliony na rozwój

Quantee, insurtech oferujący rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych, pozyskał środki na badania naukowe nad sztuczną inteligencją, która będzie wykorzystywana w ubezpieczeniach.

...
Czytaj więcej

Czy kody QR wrócą do łask?

Kody QR są coraz częściej wykorzystywane w bankowości, np. przy wypłatach gotówki z bankomatów - donosi portal fintek.pl.

...
Czytaj więcej

Pekao Direct zdobyło nagrodę Stevie Award

Pekao Direct zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie Stevie Award for Sales & Customer Service. Infolinia Pekao otrzymała brązowy medal w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii w sprzedaży” za pierwsze w Polsce firmowe konto na selfie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia w aplikacjach mobilnych

W kanale bancassurance coraz częściej ubezpieczenia można zakupić również przez aplikacje mobilne banków.

...
Czytaj więcej

Beesafe wdraża Guidewire

Beesafe, insurtech należący do grupy VIG, wdrożył Guidewire - software dla branży ubezpieczeń majątkowych. W ten sposób spółka chce zaoferować klientom rozwiązanie oparte na cyfrowych innowacjach – donosi PAP.

...
Czytaj więcej

Rankomat z nowym wizerunkiem

Rankomat ma nowych brand heroes – Ranko i Mata, którzy są luźno inspirowani bohaterami “Przybyszy z Matplanety”. Nowa komunikacja porównywarki ma podkreślić niezależność i obiektywność Rankomatu, a także wsparcie swoich doradców oraz opiekę prawną.

...
Czytaj więcej

UNIQA i AXA ze wspólnym adresem www

UNIQA i AXA otworzyły wspólną stronę internetową pod adresem www.uniqa.pl. Ich strona WWW łączy dotychczasowe funkcjonalności obu marek. Podmioty uruchomiły także wspólną infolinię.

...
Czytaj więcej

TU Europa zaktualizowała aplikację Screenity

TU Europa usprawniło funkcjonowanie swojej aplikacji Screenity do ubezpieczenia wyświetlacza telefonu. Zaktualizowana wersja jest dostępna do pobrania w sklepach z aplikacjami.

...
Czytaj więcej

UFG przedstawia nowy ranking jakości danych zakładów ubezpieczeń

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po raz dziesiąty przygotował ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych w zakresie jakości danych oraz procesów związanych z zasilaniem ogólnopolskiej bazy polis Ośrodka Informacji UFG.

...
Czytaj więcej

19. edycja akcji Banku BNP Paribas - Office Hours

Bank BNP Paribas, w ramach akcji Office Hours, poszukuje startupów oraz doświadczonych firm, które zaprezentują nowe rozwiązania umożliwiające wirtualną strefę komunikacyjną dla klienta zamożnego.

...
Czytaj więcej

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchamia wirtualną piaskownicę regulacyjną

Przy Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) powstała pierwsza piaskownica wirtualna. Rozwiązanie pozwala na bezpieczne testowanie w wirtualnym środowisku usług finansowych.

...
Czytaj więcej

Pekao pracuje nad jeszcze prostszym otwieraniem konta

Bank Pekao stawia na cyfryzację. Bank postanowił rozszerzyć procesy otwierania rachunków przy pomocy zdjęć.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao rozszerza funkcje w aplikacji PeoPay

Posiadacze rachunków w różnych bankach, korzystający z aplikacji PeoPay, będą mogli teraz nie tylko sprawdzić saldo swojego konta, ale i zlecić wykonanie przelewów krajowych oraz zagranicznych.

...
Czytaj więcej

Aplikacja do zdalnego otwarcia rachunków w Credit Agricole

Bank Credit Agricole uruchomił aplikację, dzięki której, na podstawie danych biometrycznych, klienci biznesowi oraz rolnicy mogą zdalnie otworzyć konto.

...
Czytaj więcej

Deloitte: technologia wyznaczy strategiczny kierunek zmian w firmach

Jak wskazują eksperci Deloitte, przeprojektowanie strategii jest jednym z trendów technologicznych, które firma prognozuje na 2021 r. – wynika z raportu „Tech Trends 2021”.

...
Czytaj więcej

W marcu na polskim rynku pojawi się Intersafe – mobilna aplikacja do zakupu ubezpieczeń

W przyszłym miesiącu na polskim rynku wystartuje aplikacji mobilna do zakupu ubezpieczeń. Na pierwszy ogień ma pójść sprzedaż polis komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Beesafe dołączyło do partnerów Rankomat.pl

Beesafe, należące do grupy VIG, jest kolejną marką, która dołączyła do grona partnerów porównywarki Rankomat.pl. Produkty tej marki są dostępne w porównywarce od końca stycznia.

...
Czytaj więcej

Kolejny insurtech wchodzi do Polski

Na polskim rynku pojawi się kolejny insurtech - Cachet. Pochodzący z Estonii insurtech rozpocznie sprzedaż produktów ubezpieczeniowych dla przewoźników-taxi, takich jak np. Uber – donosi portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

KIR i PKO BP zacieśniają współpracę

KIR wraz z PKO BP rozwijają technologię blockchain, tym samym zacieśniając swoją współpracę.

...
Czytaj więcej

Insly rozwija działalność

Insly będzie rozwijało swoją działalność, również w Polsce. Insurtechowi udało się pozyskać finansowanie w wysokości 1,3 mln euro – donosi portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

LINK4 wraca z podcastem „InsurTalk”

LINK4 rusza z drugą serią podcastów „InsurTalk”, które tworzy we współpracy z portalem fintek.pl. Nowe odcinki będzie można odsłuchać już w lutym, a gospodarzem projektu jest Łukasz Piechowiak – donoszą wirtualnemedia.pl.

...
Czytaj więcej

Czy banki otworzą się na współpracę z insurtechami?

Polski sektor bancassurance od kilka lat wykazuje tendencję spadkową. Po doskonałym okresie sprzedaży produktów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych, nastąpiła stagnacja spowodowana regulacjami i coraz większą kontrolą nadzorcy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia i big data

Branża ubezpieczeniowa coraz częściej korzysta z technologii big data, na podstawie której przygotowywane są dokładniejsze wyceny ryzyka i spersonalizowane oferty produktowe.

...
Czytaj więcej

Pekao upraszcza pożyczki

Bank Pekao systematycznie upraszcza procesy zakupu swoich produktów, również te dotyczące komunikacji z klientami – np. języka w umowach.

...
Czytaj więcej

Aviva wdraża płatności Blikiem

Aviva pracuje nad nowymi rozwiązaniami w portalu dla klientów – MojaAviva. Jak podaje portal cashless.pl, niedługo użytkownicy będą mogli skorzystać z płatności Blikiem.

...
Czytaj więcej

W BNP Paribas podpisano 287 tys. dokumentów dzięki Autenti

Współpraca Banku BNP Paribas i fintechu Autenti trwa od roku – wtedy BNP Paribas, wraz z Alior Bankiem i PKO BP, ogłosił inwestycję w Autenti.

...
Czytaj więcej

Prudential uruchamia mojePru.pl

Prudential Polska wprowadza serwis mojePru. Dzięki niemu, każdy posiadający polisę w Prudential będzie miał dostęp do wszystkich dokumentów w formie online.

...
Czytaj więcej

Compensa z automatyczną wypłatą świadczenia

Compensa udostępniła swoim klientom kolejne udogodnienia – donosi cashless.pl. Tym razem dotyczą one samodzielnej likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Jak LINK4 dał sobie radę z pandemią?

O tym, jak ubezpieczyciel dał sobie radę z pandemią i przeszedł na zdalne kanały sprzedaży, opowiada. Maciej Natorski, który w LINK4 odpowiada za innowacje i robotyzacje.

...
Czytaj więcej

LINK4: Rynek sprzedaży ubezpieczeń direct kończy 18 lat

LINK4 świętuje 18-lecie ubezpieczeń direct.

...
Czytaj więcej

Konta w Revolut będą traktowane jak zagraniczne. Fintech nie będzie obsługiwał polskiego numeru IBAN

Revolut poinformował o zmianie w obsłudze lokalnych numerów IBAN. Od połowy marca fintech nie będzie prowadził rachunków z polskimi numerami IBAN. Zmiana związana jest z zakończeniem współpracy z Danske Bank Polska.

...
Czytaj więcej

Beesafe nabiera rozpędu

Start-up Beesafe od VIG Polska stale się rozwija i wprowadza kolejne rozwiązania. Jedną z najnowszych jest możliwości przechowywania polis w Apple Wallet.

...
Czytaj więcej

Zmiana rozporządzenia ws. danych statystycznych. Ubezpieczyciele nie będą musieli podawać ich w formie papierowej

W RCL został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie danych statystycznych dotyczących koasekuracji.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting wspiera Sagę w uruchomieniu nowego portalu

Saga – brytyjski ubezpieczyciel – stworzył nowy portal cyfrowy. Portal został wdrożony przy pomocy Sollers Consulting. Ma usprawnić obsługę klienta i umożliwić samodzielną obsługę polis.

...
Czytaj więcej

Czym będą żyły ubezpieczenia w 2021 r.?

Czy zdalne kanały sprzedaży w 2021 r. będą jeszcze bardziej się rozwijać? Na co stawia branża ubezpieczeniowa w nowym roku? Odpowiedzi na te pytania przedstawił Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Fuzja firm Further i Trustedoctor

Firmy Further i Trustedoctor łączą się w celu stworzenia cyfrowych rozwiązań E2E w zakresie ubezpieczeń na wypadek poważnych zachorowań i usług cyfrowej opieki zdrowotnej, zwiększając tym samym dostęp do światowej wiedzy medycznej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia Pocztowe wchodzą w kanał online

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych udostępniło platformę do sprzedaży ubezpieczeń online. Poprzez internet nabyć można ubezpieczenia nieruchomości oraz turystyczne.

...
Czytaj więcej

Pekao umożliwia założenie firmy zdalnie

Pekao udostępnia swoim klientom możliwość założenia firmy bez wychodzenia z domu – za pomocą bankowości elektronicznej.

...
Czytaj więcej

UFG zmodernizuje System Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił przetarg na wykonanie Systemu Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych. Poza wyszukiwaniem nieubezpieczonych pojazdów nowe narzędzie będzie spełniało też wiele innych usług, także dla kierowców.

...
Czytaj więcej

KIR dla ubezpieczycieli

Krajowa Izba Rozliczeniowa w komunikacie prasowym podsumowuje ubiegły rok dla branży ubezpieczeniowej. Jak podkreśla, pandemia wymusiła na podmiotach przyspieszenie cyfrowego rozwoju przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

Rynek usług chmurowych odporny na kryzys

Jak wskazują eksperci Deloitte, w 2021 r. będziemy świadkami intensywnego rozwoju technologii, w tym także migracji chmurowej – wynika z dwudziestej edycji raportu „TMT Predictions 2021” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie rozwija zdalną opiekę

PZU Zdrowie skupia się na profilaktyce i rozwijaniu możliwości zdalnych - wynika z wywiadu z Anną Janiczek, prezes PZU Zdrowie, przeprowadzonego przez portal medexpress.pl.

...
Czytaj więcej

Pekao: rynek oprogramowania i IT broni się przed pandemią

Branża oprogramowania i IT była jedną z najbardziej odpornych na załamania gospodarcze – wynika z raportu „Oprogramowanie i usługi IT. Charakterystyka branży, perspektywy rozwojowe, główne obszary” opracowanego przez Bank Pekao S.A.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia prowadzi rozmowy z estońskim startupem

Estońska firma, specjalizująca się w ubezpieczaniu najmu mieszkań, planuje wejść na Polski rynek. Jak informuje portal cashless.pl, spółka jest w trakcie rozmów z STU ERGO Hestia i jedną z wyszukiwarek nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Santander wspiera e-commerce klientów firmowych

Santander Bank Polska przygotował promocję we współpracy z portalem Sprzedajemy.pl, w ramach której biznesowi klienci banku będą mogli otrzymać nawet 2000 zł na reklamę i pozycjonowanie ogłoszeń w serwisie.

...
Czytaj więcej

Jak rozwijali się ubezpieczyciele w 2020 r.?

Cashless.pl przygotował zestawienie najciekawszych innowacyjnych projektów z obszaru insurtech w 2020 r.

...
Czytaj więcej

Brytyjska porównywarka ubezpieczeń zostanie sprzedana za 508 mln funtów

Jedna z największych porównywarek ubezpieczeń na Wyspach zmieni właściciela. Należąca do grupy Admiral platforma Confused.com i inne zostaną sprzedane za 508 mln funtów.

...
Czytaj więcej

Telematyka wyceni wysokość szkody komunikacyjnej

NaviExpert kończy prace nad uruchomieniem nowej usługi - NaviExpert Pulse. Na podstawie zebranych danych telematycznych będzie automatycznie wyliczana wielkość szkody. Wynik zostanie wygenerowany bezpośrednio po zdarzeniu.

...
Czytaj więcej

Aplikacja mobilna Banku Millennium z funkcjami dla wnioskujących o kredyt hipoteczny

​Bank Millennium udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość śledzenia statusu wniosku hipotecznego także dla osób, które nie są klientami banku. Otrzymają oni każdorazowo SMS z informacją o zmianie statusu wniosku.

...
Czytaj więcej

Millennium stawia na e-operat

Bank Millennium wdrożył e-operat - elektroniczny proces wyceny nieruchomości. Umożliwia on wsparcie klienta w pozyskaniu operatu szacunkowego. Klient otrzymuje operat w ciągu 3-4 dni od oględzin nieruchomości i może go dowolnie wykorzystywać.

...
Czytaj więcej

Trzy miliony zł premii w programie LINK4 Kasa Wraca

Wartość premii wygenerowanych za bezpieczną jazdę w programie LINK4 Kasa Wraca przekroczyła już 3 mln zł. Na dołączenie do programu zdecydowało się prawie 60 tys. kierowców ubezpieczonych w LINK4.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao S.A. wkracza na rynek e-commerce

Bank Pekao poinformował o podpisaniu przedwstępnej umowy nabycia pakietu 38,33 proc. akcji Krajowego Integratora Płatności S.A., który jest operatorem systemu Tpay.com.

...
Czytaj więcej

Warta przechodzi na komunikację elektroniczną. Klienci dostaną SMS lub e-mail z ofertą odnowienia polisy OC ppm.

Warta zmienia sposób komunikacji z klientami posiadającymi ochronę OC ppm. Ubezpieczeni informację o odnowieniu polisy otrzymają pocztą elektroniczną lub SMS-em, a nie tradycyjnym listem, jak to miało miejsce do tej pory.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uczy programowania

ERGO Hestia kolejny raz organizuje Bootcamp, w którym pracownicy mają nauczyć się programowania. Celem programu jest kształcenie projektantów botów przez 6 miesięcy.

...
Czytaj więcej

Provident pierwszą firmą pożyczkową z BLIKIEM

Provident – we współpracy z Santander BP i Polskim Standardem Płatności – wdrożył możliwość wypłaty pożyczki za pośrednictwem BLIK. Jest to pierwsza firma pożyczkowa, która korzysta z tego rozwiązania.

...
Czytaj więcej

Alior Bank wprowadza nowości w BusinessPro

Alior Bank rozszerzył funkcjonalności w module Centrum Produktów w BusinessPro. Od teraz klienci korporacyjni będą mogli: składać wnioski online o rachunki pomocnicze, płacowe i lokacyjne oraz nadawać do nich uprawnienia wybranym pracownikom firmy.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance przygotował ofertę dla seniorów

Mondial Assistance we współpracy z polskim startupem Sidly opracował ofertę dla seniorów i osób niesamodzielnych w zakresie teleopieki i ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Getin Bank wprowadza płatności Google Pay dla kart VISA

Getin Bank wprowadził kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Od teraz z Google Pay mogą korzystać także posiadacze kart VISA. Wcześniej usługa ta była dostępna tylko dla klientów z kartą Mastercard.

...
Czytaj więcej

Klienci Alior Banku zapłacą zegarkiem

Alior Bank wprowadza usługę płatności mobilnych za pomocą zegarków Swatch – płatności SwatchPAY! Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden nawiązuje współpracę z ABUS Polska

Nationale-Nederlanden podpisało porozumienie z ABUS Polska – producentem systemu bezpieczeństwa. Celem porozumienia jest współpraca merytoryczna w zakresie zabezpieczeń w ubezpieczeniach majątkowych.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium udostępnił lokaty strukturyzowane w aplikacji mobilnej

Bank Millennium wdrożył do swojej aplikacji mobilnej możliwość otwierania i obsługi lokat strukturyzowanych. Dodatkowo, udostępniono też opcję uzupełniania ankiety MiFID.

...
Czytaj więcej

Santander BP wprowadza konto na zdjęcie

Santander Bank Polska, jako kolejny bank, wprowadził możliwość otwierania konta za pomocą zdjęcia. Jak podaje bank, w ten sposób konto otwiera co czwarty nowy klient.

...
Czytaj więcej

Deloitte: 73 proc. firm prowadzi procesy inteligentnej automatyzacji

Automatyzacja jest coraz bardziej powszechna w organizacjach, a jej znaczenie wzrasta. Działania w zakresie automatyzacji podjęło 73 proc. badanych firm, podczas gdy w ubiegłym roku było to 58 proc.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia LINK4 dostępne w serwisie OLX

LINK4 jest jednym z ubezpieczycieli, z którego oferty będą mogli korzystać użytkownicy serwisu OLX przy korzystaniu z najnowszej porównywarki ubezpieczeń. Partnerem nowej usługi jest porównywarka ubezpieczeń KioskPolis.pl.

...
Czytaj więcej

Klienci Nationale-Nederlanden mogą potwierdzić tożsamość z mojeID przy zakupie ubezpieczeń

Nationale-Nederlanden wprowadziło możliwość zdalnej weryfikacji tożsamości przy pomocy usługi mojeID. To pierwsze wdrożenie rozwiązania KIR w sektorze ubezpieczeniowym związane z identyfikacją klienta podczas zakupu polisy.

...
Czytaj więcej

Insurtech Lemonade kontynuuje ekspansję w Europie

Insurtech Lemonade wystartował na kolejnym europejskim rynku, tym razem we Francji. Tym samym amerykański startup jest już dostępny nie tylko w Niemczech i Niderlandach.

...
Czytaj więcej

Boty przyśpieszą obsługę klientów Credit Agricole

W Credit Agricole uruchomiono automatycznego doradcę o imieniu Asia. Asia to czatbot, który ma odpowiadać na najczęściej pojawiające się pytania i wspomóc pracę doradców w telefonicznym Contact Center.

...
Czytaj więcej

Otwarta bankowość w Banku Pekao

Bank Pekao wdrożył kolejną funkcjonalność. Otwarta bankowość umożliwia klientom podgląd stanu swoich kont w innych bankach. Dodatkowo, bank w ramach usługi otwartej bankowości umożliwia także przelewy zagraniczne.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia komunikacyjne z nową porównywarką

Na łamach serwisu OLX użytkownicy mogą kupić ubezpieczenia komunikacyjne, dzięki współpracy portalu z porównywarką ubezpieczeń KioskPolis.pl – donosi alebank.pl.

...
Czytaj więcej

Raty Od.nowa – produkt Banku BNP Paribas dostępny na Allegro

BNP Paribas, we współpracy z Allegro, do końca grudnia br. będzie promował Raty Od.nowa - limit odnawialny z RRSO 0%, który pozwoli klientom wielokrotnie korzystać z zakupów na raty.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium z nową odsłoną procesów pożyczkowych

Bank Millennium wdraża dodatkowe kanały wnioskowania o produkty pożyczkowe. Dodatkowe środki będzie można uzyskać w pełni zdalnie lub hybrydowo - online ze wsparciem pracownika infolinii lub placówki.

...
Czytaj więcej

SuperVision FinTech Talks o chmurze obliczeniowej

Zdaniem ekspertów, ekspansja technologii chmurowych dopiero się rozpoczyna. Z roku na rok te technologie będą miały coraz większe znaczenie - wynika z webinaru z cyklu SuperVision FinTech Talks.

...
Czytaj więcej

Partnerstwo strategiczne TU Europy, UnilinkCash i Ocenapolis.pl

Pośrednik finansowy UnilinkCash, platforma insurtechowa Ocenapolis.pl oraz zakład ubezpieczeń Europa łączą siły i podejmują partnerstwo strategiczne w zakresie dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

LINK4 przeszkoli pracowników z bezpiecznej chmury

LINK4 rusza z Akademią Chmurową – programem realizowanym we współpracy z Microsoft dla pracowników ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Konferencja IT w Ubezpieczeniach

3 grudnia 2020 r., w trybie on-line, odbędzie się konferencja IT w Ubezpieczeniach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas z rozłożeniem płatności kartą na raty

BNP Paribas, jako pierwszy bank w Polsce, udostępni swoim klientom usługę „Płać w ratach”. Usługa powstała we współpracy z Mastercard i firmą Polskie ePłatności i umożliwia rozłożenie na raty płatności dokonywanej kartą w sklepach stacjonarnych i online.

...
Czytaj więcej

Pekao Connect usprawni procesy księgowe w firmach

Pekao Connect to rozwiązanie Pekao S.A., które pozwala przedsiębiorcom na zintegrowanie procesów finansowych z bankiem. Umożliwia to samoczynną wymianę danych między systemami bankowym i finansowo-księgowym według zdefiniowanych harmonogramów połączeń.

...
Czytaj więcej

Deloitte: doświadczenia użytkownika są kluczowe dla klientów banków

Chociaż pod względem funkcjonalności polskie banki plasują się powyżej światowej średniej, to na polu doświadczenia użytkownika (user experience) wciąż pozostają w tyle - wynika z badania Deloitte.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia udostępniło sprzedaż ubezpieczenia NNW dla dzieci w serwisie iPKO i aplikacji IKO

​Klienci PKO BP mogą kupić za pośrednictwem bankowości elektronicznej banku ubezpieczenia NNW dla dzieci, dostarczane przez PKO Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

SkyCash rusza z ubezpieczeniami nieruchomości

W aplikacji SkyCash można od teraz kupić ubezpieczenie mieszkania, domu, a także ruchomości. Ubezpieczenia dostarcza Proama.

...
Czytaj więcej

PZU wykorzystuje sztuczną inteligencję w obsłudze szkód komunikacyjnych

PZU – we współpracy z Tractable – udoskonala obsługę roszczeń przy pomocy sztucznej inteligencji. Technologia umożliwia weryfikację w czasie rzeczywistym niemal wszystkich szkód komunikacyjnych sprawdzanych przez ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Alerty BIK z aplikacją mobilną

Alerty BIK wkrótce mają być dostępne w dedykowanej aplikacji mobilnej. Jak wynika z zapowiedzi, aplikacja „Mój BIK – bezpieczne finanse” ma zostać oddana do użytkowania w najbliższych tygodniach – podaje portal fintek.pl.

...
Czytaj więcej

Cyberprzestępczość w firmach

Chociaż ataki zewnętrzne przysparzają firmom najwięcej problemów finansowych, to jednak błędy pracowników i wewnętrzne problemy techniczne najczęściej sprawiają problemy w obszarze cyberbezpieczeństwa.

...
Czytaj więcej

Apple Pay i Google Pay w Credit Agricole

Klienci Credit Agricole mogą dodawać karty płatnicze do portfeli Apple Pay i Google Pay za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku.

...
Czytaj więcej

IKE i IKZE dostępne w inPZU.pl

TFI PZU rozszerza zakres swojego portalu inwestycyjnego inPZU.pl. Na platformie pojawiły się produkty emerytalne IKZE i IKE.

...
Czytaj więcej

CLICKET – ubezpieczenia na klik

Niedawno wystartował polski start-up Clicket, oferujący szybkie i proste ubezpieczenia. Produkty opracowano we współpracy z AXA Partners.

...
Czytaj więcej

Na platformie mojePZU będą publikowane alerty o zaginionych dzieciach

PZU uruchomił na swojej platformie usługę Child Alert. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy aplikacji otrzymają komunikat o zaginionym dziecku.

...
Czytaj więcej

Blue Media wdraża płatności automatyczne dla klientów Avivy

Rozwiązanie Blue Media umożliwi klientom Avivy opłacanie comiesięcznych składek na ubezpieczenie na życie i zdrowie w automatyczny sposób – bez pamiętania o realizowaniu cyklicznego przelewu.

...
Czytaj więcej

Idea Bank wzmacnia bezpieczeństwo przetwarzania danych

Idea Bank, jako pierwszy podmiot w polskim sektorze finansowym, uzyskał certyfikaty ISO 27017 oraz ISO 27001. Potwierdzają one bezpieczeństwo przetwarzania danych w chmurze.

...
Czytaj więcej

Rusza nabór do pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej

Pierwszą w Polsce piaskownicę blockchain uruchomiono we współpracy KIR, IBM, Chmury Krajowej, PKO Banku Polskiego, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz fundacji Fintech Poland.

...
Czytaj więcej

Więcej zdalnych narzędzi dla firm od Aliora

Alior Bank kontynuuje digitalizację narzędzi dla przedsiębiorców. Niedawno bank poinformował o Centrum Produktów, nowym module w bankowości internetowej BusinessPro – podaje portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

mBank wprowadza zdalną weryfikację tożsamości klientów z wykorzystaniem mojeID

mBank wdrożył usługę mojeID dostarczaną przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Dzięki temu rozwiązaniu klienci banku będą mogli w prosty i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość i tym samym uzyskać dostęp do usług świadczonych online.

...
Czytaj więcej

Firmy Jutra – nowy program od Google i PFR

Firmy Jutra to nowy, bezpłatny program zainicjowany przez Google Polska i Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej. Program ma pomóc przedsiębiorcom przenieść swoje działania do internetu.

...
Czytaj więcej

UFG udostępnia nową usługę potwierdzania tożsamości klientów

​Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił kolejną usługę dla ubezpieczycieli. Tym razem Fundusz wdrożył narzędzie służące weryfikacji tożsamości oparte o rozwiązania Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej – ID UFG. Z usługi już korzysta Warta.

...
Czytaj więcej

PKO BP z nową usługą w kantorze internetowym

PKO BP wprowadził do swojej oferty nową usługę - możliwość transferu środków ze sprzedaży walut bezpośrednio na konto w innym banku – podaje cashless.pl.

...
Czytaj więcej

InterRisk wdrożył platformę UFG

InterRisk uruchomił Zintegrowaną Platformę Przeciwdziałania Przestępczości Ubezpieczeniowej UFG. Jej celem jest zapobieganie przestępczości ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Allianz upraszcza proces zgłaszania szkód komunikacyjnych

Allianz wprowadza kolejne udoskonalenia dla swoich klientów. Tym razem wdraża zmiany w procesie zgłaszania szkód komunikacyjnych, który będzie trwał teraz tylko kilka minut, bez potrzeby podawania numeru polisy i innych zbędnych formalności.

...
Czytaj więcej

PZU wykorzystuje AI do likwidacji szkód

PZU z powodzeniem wykorzystuje sztuczną inteligencję do likwidacji szkód. Przy pomocy insturtechu Tractable zlikwidowano już 160 tys. szkód o wartości około 1,4 mld zł – donosi portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Millennium udostępnia online Program Inwestycyjny

Bank Millennium udostępnił w bankowości elektronicznej Program Inwestycyjny Millennium, który umożliwia inwestowanie na rynkach lokalnych i międzynarodowych. Program dostępny jest zarówno z poziomu serwisu internetowego, jak i aplikacji mobilnej.

...
Czytaj więcej

Aplikacja eDO App we współpracy z Autenti

Autenti współpracuje z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych nad aplikacją eDO App – podaje portal fintek.pl. Aplikacja ma umożliwiać zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą e-dowodu osobistego.

...
Czytaj więcej

Nowa odsłona aplikacji SALTUS Zdrowie

Aplikacja SALTUS Zdrowie doczekała się uaktualnienia. Jak podaje ubezpieczyciel, umawianie wizyt ma być jeszcze prostsze, a sama aplikacja – bezpieczniejsza.

...
Czytaj więcej

Czy zgłosiłeś już chmurę?

Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 23 stycznia 2020 r. wydała komunikat dotyczący przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

...
Czytaj więcej

Inwestorzy chętnie kupują akcje insurtecha Root

Insurtech Root, który opiera kalkulacje ubezpieczeń komunikacyjnych na stylu jazdy, zebrał ponad 724 miliony dolarów podczas pierwszej oferty publicznych akcji. Inwestorzy zakupili prawie 27 mln akcji – podaje serwis cashless.pl.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski wdrożył trwały nośnik 2.0.

Klienci PKO BP będą mogli – jako pierwsi na rynku – skorzystać z trwałego nośnika 2.0., który umożliwia dostarczanie dokumentów prywatnych.

...
Czytaj więcej

Rankomat z nową wersją porównywarki ubezpieczeń na życie

Rankomat wprowadził zmiany w swojej porównywarce ubezpieczeń nad życie. Od teraz, jako pierwszy na rynku, podaje rzeczywiste – a nie minimalne – ceny.

...
Czytaj więcej

Idea Bank ze zgodą na działalność jako TPP

Idea Bank – podaje portal fintek.pl – uzyskał zgodę na funkcjonowanie jako TPP (Third Party Provider).

...
Czytaj więcej

Bilety w aplikacji mobilnej Alior Banku

Aplikacja mobilna Alior Banku została rozszerzona o nowe funkcje: możliwość zakupu biletów miejskich i parkingowych w ramach systemu moBILET.

...
Czytaj więcej

Dlaczego sprzedawcy strzelają z listy korzyści? O błędach w komunikacji z klientem i tendencji do “jajużwiemia”

Każdy z nas inaczej postrzega świat, ponieważ każdy ma swoją własną mapę rzeczywistości. Z własną mapą i swoją wizją świata próbujemy porozumieć się z innymi ludźmi.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy pyta banki o przerwy w dostępie do bankowości online

Rzecznik Finansowy postanowił wystąpić do podmiotów rynku bankowo – kapitałowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie informacji dotyczących zakresu i częstotliwości występowania przerw w dostępności zdalnej bankowości.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej cyfrowych liderów w Polsce

W Polsce jest coraz więcej cyfrowych liderów – wynika z badania „Digital Transformation Index” przeprowadzonego przez Dell Technologies.

...
Czytaj więcej

Santander Leasing z grupowym ubezpieczeniem od cyber ryzyk

Santander Leasing, jako pierwsza firma leasingowa na rynku, wprowadza grupowe ubezpieczenie od cyber ryzyk. Produkt powstał przy współpracy z STU Ergo Hestia.

...
Czytaj więcej

LINK4 z aplikacją mobilną dla agentów

Agenci, którzy współpracują z LINK4 będą mogli korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej, która pomaga zarządzać portfelem polis. Zapowiadane są też kolejne ułatwienia w sprzedaży agencyjnej.

...
Czytaj więcej

Niemiecki insurtech dla pośredników ubezpieczeniowych jeszcze w tym roku planuje ekspansję na polski rynek

​Aplikacja Wefox do zarządzania polisami chce wejść na zagraniczne rynki. W planach spółki jest też ekspansja do Polski, informuje cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Nowa aplikacja Idea Banku w 2021 r.

W pierwszym kwartale 2021 r. klienci Idea Banku będą mogli liczyć na nową aplikację mobilną - donosi portal cashless.pl. Dodatkowo, bank ma też w planach rozwój systemu Idea Cloud.

...
Czytaj więcej

PZU pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

PZU przekaże kolejne 200 tzw. opasek życia tym szpitalom, w którym leczeni są pacjenci chorzy na koronawirusa.

...
Czytaj więcej

mBank z dwiema nowościami

mBank poszerza ofertę o dwie nowości: kartę mobilną, a także uzupełnienie rachunku Junior o dopasowaną do niego aplikację mobilną.

...
Czytaj więcej

Aviva wdraża ePolisę

ePolisa to nowe rozwiązanie na polskim rynku, które umożliwia zdalną finalizację zakupu ubezpieczenia na życie. Produkt można opłacić i odebrać w serwisie MojaAviva. Dodatkowo, ubezpieczyciel umożliwił cykliczną płatność składek z karty.

...
Czytaj więcej

Aplikacja mobilna w czasach RODO

Można pomyśleć, że do stworzenia aplikacji mobilnej potrzebne jest jedynie połączenie dobrego pomysłu z wykonaniem, a następnie zgromadzenie odpowiedniej liczby użytkowników.

...
Czytaj więcej

Agnieszka Dąbrowska została nowym prezesem mFind

Agnieszka Dąbrowska została nowym prezesem mFind – jednej z największych w Polsce porównywarek ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Deloitte: cyfrowo zaawansowane banki osiągają lepsze wyniki finansowe

60 proc. banków było zmuszone ograniczyć funkcjonowanie swoich placówek w związku z koronawirusem. Z obecną sytuacją najlepiej radzą sobie banki, które funkcjonują zdalnie – wynika z badania Deloitte.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance z nowym produktem: Cyber Casco

Mondial Assistance we współpracy ze start-upem Veronym, wprowadził na rynek produkt łączący oprogramowanie chroniące komputer i urządzenia mobilne z ubezpieczeniem.

...
Czytaj więcej

Aplikacja PKO BP przekroczyła 5 milionów

Bank PKO BP poinformował, że liczba aktywnych aplikacji iPKO przekroczyła rekordowe 5 milionów. Użytkownicy IKO wykonali w sumie 544 miliony transakcji na łączną kwotę 152 miliardów złotych.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance podsumowuje pracę bota

​W Europ Assistance został wdrożony wirtualny asystent do obsługi zgłoszeń klientów. Od początku roku bot obsłużył już 60 tys. połączeń, przekazał portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Licencja a przeniesienie autorskich praw majątkowych do oprogramowania

Korzystanie z oprogramowania wiąże się z koniecznością posiadania tytułu prawnego legitymizującego prawo do takiego korzystania.

...
Czytaj więcej

Beesafe udostępnił klientom inteligentny kalkulator ubezpieczeniowy

W październiku wystartował kolejny kalkulator ubezpieczeniowy. Narzędzie udostępniono na portalu beesafe.pl. Jak przekonują twórcy, jest to najszybszy na rynku kalkulator ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Zmiany w kredytach hipotecznych Banku Millennium

Bank Millennium wprowadził usługę, w ramach której klienci, którzy złożyli wniosek o kredyt hipotecznym, mogą śledzić status wniosku w serwisie Millenet i aplikacji mobilnej.

...
Czytaj więcej

Polacy docenili zdalne bankowanie

W czasie pandemii Polacy chętniej korzystają ze zdalnego bankowania - donosi portal fintek.pl, przytaczając wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Credit Agricole przez Interactive Research Center.

...
Czytaj więcej

Przelewy z kont innych banków w Santander Open już dostępne

Klienci banku Santander mają już dostęp do usługi PIS (Payment Initiation Service), która umożliwia zainicjowanie przelewu Elixir z konta w innym w banku w ramach usługi Santander Internet.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wchodzi w blockchain

STU ERGO Hestia rozpoczęło pilotaż systemu do rozliczeń z klientami, bazującego na technologii blockchain.

...
Czytaj więcej

Inter Polska wdrożył nowy system do obsługi klientów

Agenci Inter Polska mogą skorzystać z nowego rozwiązania do obsługi klientów. Ubezpieczyciel wdrożył nową aplikację - Edward.ai.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium umożliwia klientom mobilną autoryzację transakcji zlecanych w oddziale

​Bank Millennium udostępnił w swoich oddziałach możliwość potwierdzania transakcji za pomocą Autoryzacji Mobilnej. Jest to kolejny krok w strategii digitalizacji banku i ograniczania dokumentacji papierowej.

...
Czytaj więcej

iUNIQA – platforma prewencyjna dla klientów

iUNIQA to bezpłatna platforma prewencyjna dla klientów z sektora mieszkalnictwa. Korzystać z niej będą pracownicy spółdzielni, wspólnot, ich mieszkańcy oraz zarządcy nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Mobilne akceptacje w Pekao

W Banku Pekao S.A. klienci mogą zmieniać dane i ustawienia bankowości elektronicznej Pekao24 za pomocą aplikacji lub kodu SMS, bez podpisywania papierowych dokumentów.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole zachęca klientów do elektronicznych podpisów umów

​Credit Agricole umożliwił swoim klientom elektroniczny podpis umów. W ten sposób bank zachęca do zmniejszenia ilości druku i oszczędności papieru.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas rozwija GOmobile

GOmobile – aplikacja mobilna BNP Paribas – kolejny raz będzie uaktualniana.

...
Czytaj więcej

Wyczerpanie prawa do kopii programu komputerowego

Obrót kopiami oprogramowania jest przedmiotem biznesu wielu firm na rynku IT. Przełomowym wyrokiem, który umożliwił prowadzenie takiej działalności, był wyrok Trybunału Sprawiedliwości z dnia 3 lipca 2012 r. C-128/11.

...
Czytaj więcej

W PIU powstaje standard chmury obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji oraz innymi podmiotami pracuje nad opracowaniem standardu chmury obliczeniowej dla branży ubezpieczeniowej. Standard ma być gotowy już w listopadzie tego roku.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wzmacnia zabezpieczenie ciągłości biznesowej

​ERGO Hestia wprowadziła nową aplikację webową dla agentów - EH24. Nowe rozwiązania pozwala oferować ubezpieczenie w całodobowym trybie 24/7.

...
Czytaj więcej

Klienci PKO BP mogą zdalnie założyć rachunek inwestycyjny

W serwisie iPKO wprowadzono nową funkcję: możliwość założenia rachunku inwestycyjnego online. Jest to pierwsze, komercyjne wykorzystanie usługi mSzafir.

...
Czytaj więcej

Pierwszy milion złotych przelany za pomocą Asystenta głosowego w IKO

Przy pomocy Asystenta głosowego w aplikacji IKO, klienci banku PKO BP dokonali przelewów o wartości 1,2 mln złotych.

...
Czytaj więcej

Santander Open z nową usługą

Santander Bank Polska wprowadza kolejną usługę w ramach otwartej bankowości: przelewy z kont w innych bankach w Santander Internet.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił Bazę Danych Ubezpieczeniowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował nowe rozwiązania dla ubezpieczycieli - Bazę Danych Ubezpieczeniowych. Z narzędzia będą mogli skorzystać zarówno członkowie UFG, jak i podmioty prowadzące działalność w innych grupach ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Deloitte: ochrona danych musi nadążać za rozwojem technologii

Sektor finansowy powinien już teraz przyjąć bardziej proaktywną postawę w kwestii możliwych zagrożeń związanych z ochroną danych i prywatności klientów – wynika z raportu Deloitte.

...
Czytaj więcej

SLA w chmurze

Nie tylko tradycyjne umowy na utrzymanie systemu informatycznego wdrożonego w infrastrukturze danego podmiotu powinny mieć zagwarantowany poziom świadczenia usług.

...
Czytaj więcej

Konto Proste Zasady na selfie w Getin Banku

Getin Bank dołącza do grona banków, w którym można założyć konto bez wychodzenia z domu – za pomocą selfie.

...
Czytaj więcej

Nowe funkcje aplikacji mobilnej iPKO biznes

Do aplikacji iPKO biznes wprowadzono nowe funkcje: możliwość sprawdzenia ile pieniędzy pozostaje do dyspozycji, historię transakcji oraz limity dzienne i miesięczne. Jak podaje PKO BP, jest to pierwsze takie rozwiązanie dla klientów biznesowych.

...
Czytaj więcej

Compensa: rośnie popularność zdalnej likwidacji szkód wśród klientów

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group dokonała podsumowania trendów w zakresie likwidacji szkód. Jak zauważają eksperci, wskutek pandemii wzrosło zainteresowanie zdalnymi procesami likwidacyjnymi poprzez aplikację.  

...
Czytaj więcej

VIG uruchamia pilotaż nowej cyfrowej marki w Polsce

​Niedługo na polskim rynku rozpocznie się pilotaż Beesafe - najnowszej marki ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. W związku z tym zostanie wprowadzona nowa oferta ubezpieczeń z całkowicie cyfrową dystrybucją i likwidacją szkód.

...
Czytaj więcej

Santander Leasing z nową stroną internetową

Santander Leasing zaprezentował nową wersję swojej strony internetowej. Udoskonalona witryna ma być bardziej przyjazna zarówno dla klientów, jak i partnerów biznesowych.

...
Czytaj więcej

PIU: ponad 3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła najnowsze dane dot. ubezpieczeń zdrowotnych. Z ich analizy wynika, że w I poł. 2020 r. Polacy przeznaczyli prawie pół miliarda złotych na ubezpieczenia zdrowotne.

...
Czytaj więcej

Millennium ma 2 miliony aktywnych klientów cyfrowych

Do bankowości elektronicznej banku Millennium loguje się regularnie już 2 miliony klientów banku. Klienci trzy razy częściej korzystają z aplikacji mobilnej i robią średnio 5 przelewów miesięcznie.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas będzie elektronicznie podpisywał umowy z pracownikami

BNP Paribas od końca sierpnia umożliwia podpisywanie umów z pracownikami przy pomocy Platformy Autenti.

...
Czytaj więcej

Elektroniczna ochrona baz danych

Kwestia ochrony baz danych w polskim prawie nie jest popularna. Znajomość prawa własności intelektualnej nierzadko ogranicza się do prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej.

...
Czytaj więcej

ING z RoboPlatformą usprawniającą przedsiębiorstwa

ING oferuje swoim klientom możliwość usprawnienia procesów wewnętrznych w firmie za pomocą RoboPlatform – autorskiej platformy wykorzystującej robotykę.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas wykorzystuje otwartą bankowość do potwierdzania tożsamości klienta przy ubieganiu się o kredyt

Bank BNP Paribas wprowadza usługę otwartej bankowości dla klientów produktów Personal Finance. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci indywidualni mogą potwierdzić swoją tożsamość w procesie kredytowym online.

...
Czytaj więcej

Nest Bank z BLIKIEM

Kolejny bank udostępnił swoim klientom BLIKA. Od teraz można z niego korzystać również w Nest Banku – podaje portal fintek.pl.

...
Czytaj więcej

Allianz uruchomił formularz online do zgłaszania roszczeń z ubezpieczeń życiowych

​Allianz zmodyfikował i uprościł zgłaszanie roszczeń z ubezpieczeń życiowych. W tym celu uruchomił dla klientów specjalny formularz do zgłaszania roszczeń życiowych online.

...
Czytaj więcej

Transfer danych osobowych do USA w świetle wyroku TSUE w sprawie Schrems II

W dniu 16 lipca 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok w sprawie C-311/18 – Data Protection Commissioner przeciwko Facebook Ireland Ltd i Maximillianowi Schremsowi (tzw. sprawa Schrems II).

...
Czytaj więcej

Deloitte: leasing przyszłością finansowania w branży motoryzacyjnej

Głównym źródłem przychodów z usług finansowych w branży motoryzacyjnej są kredyty i leasing, a na drugim miejscu ubezpieczenia i płatności - wynika z raportu Deloitte.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas poszerza współpracę z Booksy

W ramach współpracy BNP Paribas i aplikacji Booksy, klienci będą mogli umawiać się na spotkania już nie w stu, ale we wszystkich oddziałach banku.

...
Czytaj więcej

Które konto bankowe można najszybciej założyć?

Zdalne założenie konta osobistego wcale nie musi oznaczać oszczędności czasu. Aby tego dokonać potrzeba od 28 do 40 kliknięć w formularzach, które mogą mieć nawet 15 podstron - sprawdził Rankomat.pl.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas udostępnia swoim klientom IBM Trusteer Rapport

Bank BNP Paribas dba o bezpieczeństwo swoich klientów w sieci. Od teraz mogą oni bezpłatnie korzystać z aplikacji IBM Trusteer Rapport, która chroni przed kradzieżą danych przekazywanych drogą elektroniczną.

...
Czytaj więcej

Generali ułatwia zawieranie umów autocasco

Generali udostępniło klientom przeprowadzenie samodzielnej inspekcji w ramach zdalnego zawarcia umowy Autocasco. Ułatwienie dostępne jest przy zdalnym zawarciu umowy ubezpieczenia za pośrednictwem agenta.

...
Czytaj więcej

Santander wdraża Chatbota Santi

Santander Bank Polska wdrożył chatbota o imieniu Santi, który umożliwia klientom i osobom zainteresowanym przedstawienie oferty banku o każdej porze.

...
Czytaj więcej

Europejskie konsultacje w sprawie usług cyfrowych

Komisja Europejska prowadzi publiczne konsultacje w sprawie pakietu zmian dotyczących usług cyfrowych.

...
Czytaj więcej

Wizytę w Credit Agricole można zarezerwować przez Booksy

Credit Agricole rozpoczęło współpracę z Booksy. Od teraz na wizytę w wybranej placówce o dogodnej dla klienta godzinie można umówić się za pomocą aplikacji.

...
Czytaj więcej

Klienci firmowi ING Banku Śląskiego zapłacą przez Google Pay

ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom firmowym korzystanie z Google Pay – aplikacji dla systemu Android, która umożliwia płatność telefonem.

...
Czytaj więcej

Deloitte: Systemy ochrony danych muszą być bardziej innowacyjne i kompleksowe

Rozwój technologii i systemów IT jest ściśle związany z przyszłością bezpieczeństwa w sieci - wynika z raportu Deloitte „Future of cyber”. Systemy ochrony muszą być bardziej innowacyjne, aby podołać zagrożeniom wynikającym z postępującej digitalizacji.

...
Czytaj więcej

Nowości w aplikacji mobilnej Santandera

W aplikacji mobilnej banku Santander wprowadzono nowe funkcje: zmiany w usłudze Doradcy online i możliwość samodzielnej zmiany hasła.

...
Czytaj więcej

UFG i MC umożliwili ubezpieczycielom dostęp online do danych Centralnej Ewidencji Pojazdów

UFG i MC wprowadzili nowe udogodnienie dla ubezpieczycieli. Od 12 sierpnia mogą oni korzystać z bezpłatnego dostępu online do zasobów bazy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jako pierwsze z nowej usługi skorzystało STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Korzyści i wyzwania przy wdrażaniu AI w sektorze finansowym w Polsce

Połowa przedsiębiorstw z sektora finansowego wdraża sztuczną inteligencję (AI) w swoich biznesach, choć robią to na różnym poziomie zaawansowania – wynika z badań ZPF.

...
Czytaj więcej

Jak wygląda rynek chmury obliczeniowej w Polsce?

Rozwiązania chmurowe są coraz popularniejsze na polskim rynku. Jedynie 4 proc. przedsiębiorstw, które brały udział w badaniu „Computerworld”, nie planuje wdrażać tego typu narzędzi i usług w swoich organizacjach.

...
Czytaj więcej

Nowe rozwiązania w iPKO biznes

PKO BP wprowadziło nowe udogodnienia dla klientów korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Europa Ubezpieczenia uruchamia sprzedaż telefoniczną

Wraz z początkiem sierpnia Europa Ubezpieczenia uruchomiła sprzedaż produktów za pośrednictwem telefonu.

...
Czytaj więcej

Autopay dostępne dla klientów Pekao

Klienci Banku Pekao będą mogli płacić za przejazdy na autostradzie za pomocą usługi Autopay w ramach bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay.

...
Czytaj więcej

Alior Bank rozwija otwartą bankowość

Alior Bank udostępnił klientom BNP Paribas, dzięki usłudze AIS, możliwość bezdokumentowego podawania informacji o swoich wynagrodzeniu na potrzeby procesu kredytowego w Alior Banku.

...
Czytaj więcej

PZU we współpracy z BIK chroni klientów przed wyłudzeniami

PZU wprowadza nowość w swoich ubezpieczeniach: alerty BIK w pakiecie PZU Dom. W razie prób wyłudzenia kredytu lub pożyczki, posiadacze polisy dostaną powiadomienia SMS-em i e-mailem.

...
Czytaj więcej

Google z ofertą kont bankowych

Google będzie oferowało konta bankowe – czytamy na fintek.pl. Gigant informatyczny poinformował o nawiązaniu współpracy z ośmioma amerykańskimi bankami, w celu umożliwienia otwarcia rachunków bankowych w ramach Google Pay.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas stawia na dalszy rozwój platformy walutowej FX Pl@net

BNP Paribas będzie rozwijał usługi walutowe w ramach platformy FX Pl@net. Jednocześnie, jak poinformował bank, usługi te nie będą już dostępne w serwisie Rkantor.com.

...
Czytaj więcej

Nowości w aplikacji mobilnej Alior Giełda

Alior Bank wprowadził nowości w swojej aplikacji mobilnej Alior Giełda. Zmiany funkcjonalności mają zwiększyć komfort i zapewnić wygodę obsługi.

...
Czytaj więcej

UNIQA wchodzi w telemetrię

UNIQA wprowadza na rynek nową aplikację dla kierowców – UNIQA Go. Narzędzie będzie śledzić i oceniać styl jazdy i bezpieczne zachowania na drodze użytkowników. Za zachowanie przepisów kierowcy będą nagradzani.

...
Czytaj więcej

Zdalne otwieranie konta firmowego w mBank

mBank wprowadził, jako pierwszy bank w Polsce, możliwość w pełni zdalnego otwierania konta firmowego. Będzie to możliwe dzięki weryfikacji tożsamości za pośrednictwem e-dowodu osobistego oraz aplikacji eDO App.

...
Czytaj więcej

Ucyfrowione przedsiębiorstwa lepiej radzą sobie z kryzysem

73 proc. ankietowanych pracowników przedsiębiorstw przyznaje, że w dużym stopniu to rozwiązania IT pomogły im przetrwać kryzys - wynika z badania zrealizowanego przez Atman, operatora data center, wśród swoich klientów.

...
Czytaj więcej

Klienci PKO Ubezpieczenia potwierdzą swoją tożsamość za pomocą usługi mojeID

PKO Ubezpieczenia uruchomił nową usługę potwierdzania tożsamości online. mojeID ma pomóc klientom przy zgłaszaniu szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Milion transakcji goodie cashback w I poł. 2020 r.

Użytkownicy programu goodie cashback dokonali w pierwszej połowie 2020 r. ponad milion transakcji. Oznacza to zwrot cashbacku w wysokości blisko 3,5 mln złotych.

...
Czytaj więcej

Badanie mBanku: przedsiębiorcy liczą, że niebawem wyjdą na prostą

Połowa polskich MŚP jest zdania, że już na jesieni ich sytuacja będzie dobra lub bardzo dobra – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie mBanku. W tym czasie aż 71 proc. badanych rozważa wejście na rynek e-commerce.

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza współpracę z insurtech-ami

W PZU od trzech lat działa Laboratorium Innowacji – komórka odpowiedzialna za poszukiwanie i rozwój współpracy z start up-ami technologicznymi. O tym obszarze działalności opowiedział red. Pulsu Biznesu Marcin Kurczab, dyrektor Laboratorium.

...
Czytaj więcej

Korzyści ze stosowania chmury w sektorze bankowym

Jakie są korzyści ze stosowania chmury w sektorze bankowym? O rozwiązaniach chmurowych w branży pisało Accenture w swoim raporcie „Chmura obliczeniowa w sektorze bankowym na świecie, w Europie i w Polsce”.

...
Czytaj więcej

Kolejny bank z kontem na selfie

W PKO Banku Polskim wprowadzono możliwość założenia konta na selfie dla takich produktów, jak PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zera lub PKO Konto bez Granic.

...
Czytaj więcej

AXA wprowadza nowe ubezpieczenie na życie. Klienci otrzymają bransoletki ratujące życie

AXA wspólnie z Comarchem będą rozdawać opaski życia osobom, które kupią nowy produkt życiowy ubezpieczyciela - „Puls życia z opaską monitorującą”.

...
Czytaj więcej

mojePZU z funkcją potwierdzenia tożsamości przez aplikację mObywatel

Rządowa aplikacji mObywatel została rozszerzona o nowe funkcjonalności. Narzędzie umożliwia potwierdzanie, uwierzytelnianie i przekazywanie danych. Jako pierwsi z tego rozwiązania skorzystają klienci PZU - użytkownicy platformy mojePZU.

...
Czytaj więcej

Bank Pekao rozszerza ofertę kart płatniczych do płatności zegarkami Garmin i Fitbit

Pekao umożliwiło swoim klientom z kartami Visa płacenie za pomocą zegarków Garmin Pay i Fitbit Pay.

...
Czytaj więcej

Emplobot wspiera rekrutację w MetLife

​MetLife uruchomił Emplobota – innowacyjne narzędzie, które wspiera i ułatwia rekrutację do sieci sprzedaży agencyjnej.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił system do samodzielnego zgłaszania szkód osobowych

​PZU uruchomił nową usługę do samodzielnej i zdalnej likwidacji szkód osobowych. Ubezpieczyciel przygotował wirtualną makietę z sylwetką człowieka, na której można oznaczyć doznane urazy. System sam wyliczy szacunkową wysokość proponowanego świadczenia.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza zmiany do aplikacji mojePZU

PZU szykuje zmiany w serwisie mojePZU. Ubezpieczyciel ma wprowadzić m.in. nowy sposób potwierdzania tożsamości przy użyciu aplikacji mObywatel. O sprawie poinformował portal cashlees.pl.

...
Czytaj więcej

Zakładanie firmy online w Santander Bank Polska

Santander umożliwia założenie firmy poprzez usługi Santander internet, które pozwalają na założenie własnego biznesu w kilku krokach.

...
Czytaj więcej

Vienna Life z wyróżnieniem w konkursie „Techno Biznes 2020”

Vienna Life wprowadziła w 2019 r. e-podpis w systemie do zawierania umów eWniosek. Usługa została doceniona w konkursie Gazety Bankowej w kategorii „Ubezpieczenia” za najciekawsze i najbardziej innowacyjne wprowadzone w życie rozwiązanie.

...
Czytaj więcej

Chmura zwiększa innowacyjność polskich firm o 82 proc.

Szefowie IT coraz chętniej sięgają z rozwiązań chmury obliczeniowej - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte i ICAN Institute „Chmura publiczna w Polsce”, przygotowanym przy wsparciu merytorycznym Google Cloud.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia egzaminuje zdalnie

SALTUS Ubezpieczenia uruchomił egzaminy zdalne dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych. Egzaminy przeprowadzane przez SALTUS odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas wspólnie z BIK i Experian zadba o bezpieczeństwo danych

Bank we współpracy z BIK i Experian oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas, zestaw rozwiązań monitorujących bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko.

...
Czytaj więcej

Rusza platforma samochodowa Grupy PKO BP – Automarket

PKO BP startuje z bankową platformą do zakupu aut nowych i używanych – Automarket. To jedna z inicjatyw strategicznych banku.

...
Czytaj więcej

LINK4 wdroży system DataWalk do wykrywania prób wyłudzeń

DataWalk, polska platforma analityczna, ma dostarczyć ubezpieczycielowi system, który będzie służył do wykrywania prób wyłudzeń i oszustw – podał portal strefainwestorow.pl.

...
Czytaj więcej

Klienci mogą już korzystać z Santander open

Santander Bank Polska dołączył do grona banków, które umożliwiają dodawanie kont z innych podmiotów do swojej bankowości internetowej. Santander open umożliwia wygodny podgląd rachunków w Santander Internet i Santander mobile.

...
Czytaj więcej

Wystartował portal Cash – nowa platforma pożyczkowa od PZU i Alior Banku

Alior Bank i PZU oficjalnie sfinalizowali swoją wspólną inicjatywę – uruchomienie portalu do udzielania pożyczek pracowniczych. Pierwszą spółką, która wdrożyła rozwiązanie, zostało PKP TELKOL sp. o.o.

...
Czytaj więcej

AXA i Comarch ze wspólną opaską medyczną z ubezpieczeniem na życie

AXA i Comarch Healthcare wprowadzają na rynek opaskę monitorującą parametry życiowe pacjenta wraz z ubezpieczeniem na życie – donosi Puls Biznesu. Produkt będzie dystrybuowany w pierwszej kolejności przez agentów wyłącznych AXY.

...
Czytaj więcej

Powstała kolejna porównywarka ubezpieczeń

KioskPolis.pl wraz z Bonnier Business Polska poszerzył ofertę porównywarki finansowej SMART o porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Alior Bank i PWPW pracują nad umożliwieniem korzystania z e-dowodu

Alior Bank podpisał z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych porozumienie dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App – która umożliwi potwierdzenie e-dowodem danych osobowych, bez konieczności wizyty w oddziale.

...
Czytaj więcej

Compensa z nagrodą „Lider 2019” Gazety Bankowej

Compensa TU SA Vienna Insurance Group zdobyła III miejsce w technologicznym konkursie Gazety Bankowej. Wyróżnienie otrzymała za wdrożenie rozwiązania umożliwiającego klientom samodzielną likwidację szkód.

...
Czytaj więcej

Santander Bank Polska dołącza do programu akceleracyjnego

​Santander Bank Polska został partnerem programu akceleracyjnego AccelUp. Udział w nim mogą wziąć dojrzałe start-upy z obszaru fintech i insurtech.

...
Czytaj więcej

Faktury można przechowywać w chmurze

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej nr 0111-KDIB1-2.4010.103.2018.11.BG uznał, że możliwe jest rozliczanie podatków na podstawie faktur archiwizowanych w formie elektronicznej.

...
Czytaj więcej

System ratunkowy PZU GO

System ratunkowy PZU GO w ciągu sekundy alarmuje centrum operacyjne PZU o wypadku samochodu i przekazuje informację o jego lokalizacji.

...
Czytaj więcej

mBank umożliwi założenie konta na selfie

mBank dołącza do kolejnych banków, które pozwalają na założenie konta za pomocą selfie. Od końca czerwca można założyć rachunek przy pomocy smartfonu i dokumentu tożsamości.

...
Czytaj więcej

Klienci Nationale-Nederlanden potwierdzą tożsamość za pomocą mojeID

Ubezpieczyciel wdrożył usługę mojeID, która umożliwia zdalną weryfikację tożsamości. mojeID jest zarządzane przez KIR. Dzięki temu rozwiązaniu, dostęp do kont użytkowników i korzystanie z nich są jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

...
Czytaj więcej

W KNF powstanie zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo cyfrowe sektora finansowego

​W Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego powstanie Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT – Computer Security Incident Response Team). Będzie on sprawował kontrolę nad bezpieczeństwem systemów IT w sektorze finansowym.

...
Czytaj więcej

Czy pandemia zwiększa skalę nadużyć w sektorze finansowym?

Związek Przedsiębiorstw Finansowych i EY Polska przygotowują tegoroczną edycję badania „Nadużycia w sektorze finansowym”. Będzie to pierwsze badanie z zakresu wyłudzeń, które obejmuje niemal cały rynek finansowy.

...
Czytaj więcej

Pekao umożliwia firmom podpisywanie dokumentów profilem zaufanym i e-dowodem

Pekao, jako pierwszy bank w Polsce, umożliwił klientom z segmentu MŚP i korporacji podpisywanie bankowych dokumentów poprzez profil zaufany i e-dowód.

...
Czytaj więcej

Koronawirus krzyżuje plany Allianz

Polska spółka Allianz wypracowała w I kw. 2020 r. 89 mln zł, o 22 proc. mniej niż rok wcześniej. Koronawirus pokrzyżował plany ubezpieczyciela, który ma zaległości w procesach digitalizacji – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Nowości w aplikacji GOmobile Biznes

BNP Paribas udostępnił klientom biznesowym nowe funkcjonalności w GOmobile Biznes. Bank wprowadził wykorzystanie biometrii przy uruchamianiu aplikacji, realizowanie płatności natychmiastowych czy obsługę split payments.

...
Czytaj więcej

Rodzaje chmur obliczeniowych

O rodzaju chmury decydować może nie tylko przedmiot usługi (np. oprogramowanie lub infrastruktura), ale także skala usługi. Zasięg chmury może mieć charakter powszechny lub też może być ograniczony do określonej grupy użytkowników.

...
Czytaj więcej

Udogodnienia dla mikroprzedsiębiorców w Banku Pekao

Prawie co czwarta mikrofirma zostaje klientem Pekao za pomocą kanałów zdalnych.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z nowym systemem dla rzeczoznawców mobilnych

MLS – czyli Mobilna Likwidacja Szkód – to aplikacja, stworzona przez ERGO Hestię dla mobilnych likwidatorów.

...
Czytaj więcej

Alior Bank również w Booksy

Kolejny bank dołączył do Booksy, od teraz klienci Alior Banku mogą rezerwować wizytę w oddziale poprzez aplikację. Usługa jest skierowana do klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorców.

...
Czytaj więcej

Asystent głosowy w IKO

Aplikacja IKO zyskała nową funkcję – asystenta głosowego. Usługa działa pilotażowo dla części klientów korzystających z telefonów z systemem Android, w ciągu kilku tygodni będzie dostępna dla wszystkich. 

...
Czytaj więcej

Pekao wprowadza PeoPay KIDS

PeopPay KIDS od Banku Pekao to rozwiązanie, które ma nauczyć dziecko zarządzać finansami.

...
Czytaj więcej

Wiener digitalizuje ubezpieczenia korporacyjne

Wiener udostępnił swoim pośrednikom dostęp do Portalu Ubezpieczeń Korporacyjnych, dzięki któremu mogą zdalnie sprzedawać ubezpieczenia dla klientów biznesowych.

...
Czytaj więcej

mBank wprowadza zmiany w aplikacji

Klienci mBanku wkrótce zobaczą zmiany w swojej aplikacji mobilnej. Bank postanowił m.in. odświeżyć pulpit aplikacji. Nowy design i funkcjonalność zostaną zaprezentowane na początku czerwca br.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie COLONNADE?

Eksperci Colonnade - Mikołaj Popławski, dyrektor marketingu bezpośredniego i Marek Gurbała, dyrektor działu sprzedaży korporacyjnej opowiedzieli red. beinsured.pl o pracy pośredników ubezpieczeniowych podczas pandemii.

...
Czytaj więcej

Pekao wdrożył obsługę e-dowodu w oddziałach

Bank Pekao, jako pierwszy w Polsce, wyposażył część swoich placówek w czytniki e-dowodów, tym samym umożliwiając obsługę elektronicznego dokumentu, który zawiera specjalną warstwę cyfrową (tzw. chip) pozwalającą na szybką i precyzyjną identyfikację.

...
Czytaj więcej

mBank w pełni scyfryzował proces założenia rachunku maklerskiego

mBank udostępnił opcję zawarcia umowy o usługę maklerską całkowicie online. Nowa propozycja dostępna jest zarówno dla dotychczasowych klientów instytucji jak i osób nieposiadających rachunku osobistego w mBanku.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wypuszcza iPunkt

iPunkt to dedykowana aplikacja mobilna dla pośredników ERGO Hestii, którą można pobrać od 25 maja br. W tym samym dniu ruszył konkurs, w którym pośrednicy mogą zdobyć wirtualne monety, wymienialne na karty przedpłacone.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium umożliwia inicjowanie płatności z kolejnego banku

Od teraz klienci Millennium mogą za pośrednictwem serwisu Millenet zlecać przelewy ze swoich kont z rachunków prowadzonych w mBanku.

...
Czytaj więcej

Z doradcą BNP Paribas można umówić się przez Booksy

BNP Paribas nawiązało współpracę z polską aplikacją rezerwacyjną Booksy – która ma realną szansę stać się „jednorożcem”, czyli start-upem o wartości ponad miliarda dolarów.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas rozpoczął współpracę z Autenti

BNP Paribas umożliwi przedsiębiorcom elektroniczne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Klienci banku uzyskają dostęp zarówno do podpisów elektronicznych, jak i kwalifikowanych podpisów elektronicznych.

...
Czytaj więcej

PZU uruchamia usługę mojeID

PZU – we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową – wprowadza usługę mojeID, która umożliwia szybkie potwierdzenie tożsamości i łatwy dostęp np. do dokumentacji medycznej w PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas i Comarch pracują nad nowym system bankowości elektronicznej

BNP Paribas i Comarch podpisały umowę na wdrożenie i utrzymanie nowego systemu bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych. System ma działać w chmurze i być bardziej funkcjonalny.

...
Czytaj więcej

Wideodoradca dla firm w PKO BP

PKO BP, we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej, udostępnił nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw – wideorozmowę z doradcą firmowym.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie InterRisk?

Rozpoczęliśmy kolejny cykl mini-wywiadów przeprowadzanych z podmiotami rynku finansowego. Tym razem postanowiliśmy poruszyć temat pracy pośredników podczas pandemii. W ostatnim wydaniu tego cyklu udział wziął Daniel Kaliszuk, Członek Zarządu InterRisk TU.

...
Czytaj więcej

Nowości w bankowości internetowej i mobilnej w Santander Bank Polska

Santander wprowadził do bankowości internetowej nowości - „Poradnik cenowy” dla klientów z Kontem Jakie Chcę i kartą Dopasowaną, a także sekcję „Bezpieczeństwo” w ustawieniach. Dodatkowo, bank poinformował, że Kantor Santander będzie działał całodobowo.

...
Czytaj więcej

Santander wprowadza nowe procesy na infolinii

Santader Bank Polska, w związku z pandemią koronawirusa, umożliwił klientom realizacje kolejnych procesów na infolinii. Za jej pomocą klienci mogą np. wnioskować o kartę debetową czy nadać jej nowy PIN.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie WARTA?

Rozpoczęliśmy kolejny cykl mini-wywiadów przeprowadzanych z podmiotami rynku finansowego na temat pracy pośredników podczas pandemii. Na nasze pytania dot. zdalnej dystrybucji polis odpowiedzi udzielił Dawid Korszeń z Warty.

...
Czytaj więcej

Produkcja BeInObiektywnie - czyli słów kilka o naszym kanale na YouTube

Ile mamy wyświetleń? Które filmy spotkały się z najlepszym odbiorem? Jak nazywa się nasz kanał? BEINSURED PL - nasz kanał YouTube od dwóch lat ma stałą ramówkę, a w tym krótkim artykule przypomnimy nasze najlepsze produkcje.

...
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja obliczy ryzyko ubezpieczeniowe

​Na polskim rynku ubezpieczeniowym powstał insurtech – Quantee. Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji wzmocni pracę aktuariuszy w szacowaniu ryzyka. Spółka liczy, że pierwsze wdrożenie na polskim rynku nastąpi już za dwa miesiące.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski na drodze do chmury

PKO BP przygotowuje migrację swojej architektury informatycznej do Chmury Krajowej. Bank jest pomysłodawcą i współzałożycielem spółki Operator Chmury Krajowej, która zawarła partnerstwo strategiczne z Google i Microsoftem.

...
Czytaj więcej

First Data i Bacca wprowadzają powtarzalną płatność za ubezpieczenie

Nowa usługa umożliwia aktywowanie powtarzalnej płatności za ubezpieczenie np. w miesięcznych ratach z rachunku bankowego, bez konieczności pamiętania o ich realizowaniu. Jest to model podobny np. do płatności za subskrypcję.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie AEGON?

Rozpoczęliśmy kolejny cykl mini-wywiadów przeprowadzanych z podmiotami rynku finansowego. Tym razem postanowiliśmy poruszyć temat pracy pośredników podczas pandemii. O tym, jak radzi sobie ze zdalną dystrybucją polis AEGON opowiedział Jan Zimowicz.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie PZU?

Rozpoczęliśmy kolejny cykl mini-wywiadów przeprowadzanych z podmiotami rynku finansowego. Tym razem postanowiliśmy poruszyć temat pracy pośredników podczas pandemii. Na nasze pytania odpowiedzi udzieliła Agnieszka Jeż, dyrektor operacyjny projektu mojePZU

...
Czytaj więcej

MetLife: kolejne ułatwienia dla klientów

Zdalne wprowadzanie i zlecanie zmian w polisach, rozpatrywanie roszczeń na podstawie skanów lub zdjęć – to kilka ze zmian wdrożonych przez MetLife dla klientów ze względu na epidemię koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Jak Vienna Life dba o bezpieczeństwo w czasach pandemii?

Vienna Life podjęła szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników w czasie pandemii.

...
Czytaj więcej

Klienci korporacyjni mogą zdalnie założyć rachunek w mBanku

Od teraz klienci korporacyjni mogą zdalnie założyć rachunek w mBanku. W sposób elektroniczny można otworzyć rachunek bankowy oraz dostęp do systemu bankowości dla klientów korporacyjnych mBank CompanyNet.

...
Czytaj więcej

Pandemia a sprzedaż ubezpieczeń. Jak radzi sobie UNIQA?

Od pewnego czasu red. beinsured.pl cyklicznie publikuje mini-wywiady przeprowadzane z podmiotami finansowyni. Tym razem postanowiliśmy poruszyć temat pracy pośredników podczas pandemii. Jako pierwszy wypowiedział się Radomił Furlepa z UNIQA.

...
Czytaj więcej

PKO BP i KIR wydłużają darmowe udostępnianie podpisu elektronicznego

KIR i PKO Bank Polski podjęły decyzję o przedłużeniu do 30 czerwca 2020 r. porozumienia umożliwiającego darmowe korzystanie z jednorazowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Przedłużona będzie też promocja na jego wersję długoterminową.

...
Czytaj więcej

Jak będzie rozwijać się branża ubezpieczeniowa po zakończeniu pandemii?

Branża ubezpieczeniowa, jak większość sektorów gospodarki, ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Należy się jednak spodziewać, że w ciągu najbliższych miesięcy zainteresowanie jej ofertą może wrócić ze zdwojoną siłą.

...
Czytaj więcej

PKO BP z udogodnieniami dla korporacji i samorządów

PKO BP wprowadził opcję podpisywania dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, dzięki czemu klienci korporacyjni i samorządowi mogą załatwiać sprawy bankowe online.

...
Czytaj więcej

Millenium umożliwia inicjowanie płatności z innych banków

Bank Millenium – jako pierwszy w Polsce – udostępnił usługę, w ramach której klienci mogą zlecać w serwisie internetowym Millenet przelewy ze swoich kont w innych bankach. Nową usługę uruchomiono w oparciu o możliwości stworzone przez dyrektywę PSD2.

...
Czytaj więcej

Utwory w umowie IT

Umowy w szeroko rozumianym prawie IT są specyficznymi umowami, gdyż łączą klasyczną cywilistykę z prawem własności intelektualnej. W typowej umowie na wykonanie i wdrożenie oprogramowania mamy do czynienia z dwoma rodzajami utworów.

...
Czytaj więcej

Mądra Babcia i Alior Bank uczą seniorów bankowania online

Beata Borucka – autorka bloga „Mądra Babcia” – będzie uczyła seniorów korzystania z bankowości online. Cykl filmów edukacyjnych „Babcia na bank” jest realizowany pod patronatem Alior Banku.

...
Czytaj więcej

LINK4 wdraża trwały nośnik w oparciu o blockchain

LINK4, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń na polskim rynku, zdecydował się na udostępnianie klientom dokumentów w postaci trwałego nośnika w oparciu o rozwiązanie blockchain. Dostawcą jest KIR, a projekt współrealizowany jest ze spółką Coinfirm.

...
Czytaj więcej

Pożyczka na selfie w Alior Bank

Alior Bank dołączył do grona banków, które wprowadziły do swojej oferty weryfikację przy pomocy selfie. Oferta dotyczy zdalnego procesu wnioskowania o pożyczkę.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas umożliwia zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti

BNP Paribas umożliwia podpisywanie dokumentów przez internet na platformie self-service Autenti.

...
Czytaj więcej

Polacy wciąż niechętni do zdalnego zakupu ubezpieczeń, chyba że wspiera ich agent

UNIQA Polska zleciła wykonanie badania dot. postawy Polaków wobec zdalnego zakupu ubezpieczeń. Okazuje się, że pomimo trwającej pandemii z takiej formy zawierania umowy ubezpieczenia korzysta 39 proc. badanych.

...
Czytaj więcej

Zamówienia publiczne na usługi informatyczne utrzymania i rozwoju systemu w świetle orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Proces udzielania zamówień publicznych jest skomplikowany, tym bardziej jeżeli dotyczy zamówienia na usługi utrzymania i rozwoju dużych systemów informatycznych.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń po pandemii

Pandemia wiele zmieniła w gospodarce, również na rynku ubezpieczeń, który szybko przeszedł w tryb zdalny.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia umożliwia zawieranie umowy jednym kliknięciem

ERGO Hestia wdrożyła rozwiązanie #TotalnieZdalnie, które opiera się na zasadzie Prześlij, Potwierdź, Zapłać. Klient, aby „podpisać” umowę o ubezpieczenie, musi jedynie wejść na przesłany przez agenta link i wpisać swój PESEL lub kod z wiadomości SMS.

...
Czytaj więcej

Wydłużenie terminu wdrożenia komunikatu KNF dot. przetwarzania informacji w chmurze obliczeniowej

W związku ze stanem epidemii koronawirusa na terytorium Polski, ogłoszono zmianę Komunikatu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z 23 stycznia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Bank Millenium umożliwia otwarcie konto za pomocą selfie

Bank Millenium wprowadził możliwość założenia konta osobistego zdalnie za pomocą selfie.

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza pakiet ochrony dla MŚP o ubezpieczenie Cyber

PZU rozszerza ofertę pakietu ochrony dla małych i średnich firm o ubezpieczenie Cyber. Jest to związane ze zwiększeniem możliwości wystąpienia ataku hakerskiego ze względu na pracę zdalną.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas ułatwia podróżowanie z aplikacją GOmobile

GOmobile – aplikacja mobilna Banku BNP Paribas – umożliwia bezpieczne podróżowanie, poprzez zakup biletu komunikacji miejskiej czy płatności za parkomat w aplikacji.

...
Czytaj więcej

Aviva z promocją na CDA Premium

Aviva rozpoczęła promocję w ramach której osoby - które ubezpieczą w Avivie auto, mieszkanie lub dom - przez 3 miesiące będą mogły korzystać bezpłatnie z oferty CDA Premium.

...
Czytaj więcej

Chmura obliczeniowa a ochrona danych osobowych

Chmura obliczeniowa stanowi platformę umożliwiającą realizację wielu celów biznesowych bez konieczności inwestycji w infrastrukturę informatyczną. Należy mieć jednak na uwadze ryzyko związane z dostępem do danych osobowych.

...
Czytaj więcej

Grupa MAK: Tarcza Antywirusowa

​Grupa MAK przygotowała specjalną broszurę, w której zebrała odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z epidemią koronawirusa wśród swoich klientów.

...
Czytaj więcej

Compensa przypomina o zdalnym likwidowaniu szkód

Compensa przypomina o możliwości zdalnego likwidowania szkód z ubezpieczeń OC/AC, NNW i majątkowych poprzez specjalną, dedykowaną aplikację.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden uruchamia zdalną sprzedaż ubezpieczeń na życie

Nationale-Nederlanden wprowadziło możliwość całkowicie zdalnego zawierania umowy o ubezpieczenie na życie. Oprócz tego typu ubezpieczeń, zdalnie można zakupić także ubezpieczenia majątkowe, umowy dodatkowe do ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia grupowe

...
Czytaj więcej

Klienci korporacyjni mBanku mogą podpisywać elektronicznie umowy

mBank wprowadził udogodnienie dla swoich klientów korporacyjnych: od teraz dowolny wniosek, oświadczenie, dokument czy umowę z mBankiem można podpisać zdalnie.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialności administratora strony internetowej za treści zamieszczane przez internautów

W cyberprzestrzeni nierzadkim zjawiskiem jest naruszenie dóbr osobistych czy też popełnienie czynu karalnego poprzez wpis w Internecie, za co winę może ponieść nie tylko autor ich treści, o ile uda się ustalić jego tożsamość, ale i administrator.

...
Czytaj więcej

Bank Pocztowy umożliwia bezdotykowe logowanie

Bank Pocztowy wprowadził możliwość logowania bezdotykowego dla użytkowników urządzeń firmy Apple. Autoryzacja jest możliwa za pomocą technologii FaceID i aplikacji mobilnej EnveloBank.

...
Czytaj więcej

Stanowisku PIU dot. wytycznych ICT

PIU wzięła udział w konsultacjach publicznych projektu wytycznych EIOPA dot. zarządzania informacjami oraz technologiami komunikacyjnymi ICT oraz ich bezpieczeństwa. Przedstawiciel polskiego sektora ubezpieczeń pozytywnie ocenił propozycje.

...
Czytaj więcej

TU Europa, rynek finansowy i COVID-19

W trzecim wydaniu do udziału w sondzie zaprosiliśmy Macieja Kloze, wiceprezesa Europa Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Wiener stawia na zdalną likwidację szkód

Wiener wdrożył zdalną likwidację szkód. Uproszczona ścieżka likwidacji obejmuje oględziny w formie wideo i dokumentacje w formie fotografii.

...
Czytaj więcej

Cyberbezpieczeństwo w dobie pracy zdalnej

W czasie pracy zdalnej, ryzyko włamania się do systemów firmowych jest większe. Jak wynika z badań przygotowanych przez Herjavec Group, 90% naruszeń bezpieczeństwa wynika z błędów ludzkich.

...
Czytaj więcej

Concordia Polska Grupa Generali otwiera portal dla klientów z obszaru agro

Concordia Polska Grupa Generali przygotowała dla swoich klientów z sektora agro nowy portal informacyjny i-rolnik.pl. Jego uruchomienie związane jest ze startem wiosennej sprzedaży ubezpieczeń upraw.

...
Czytaj więcej

Klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z mSzafir

Klienci PKO BP mogą w pełni zdalnie uzyskać podpis elektroniczny mSzafir i podpisywać dokumenty. mSzafir pozwala na złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego bez konieczności posiadania czytnika i karty kryptograficznej.

...
Czytaj więcej

SLA: odpowiedzialność z tytułu niespełnienia umowy o gwarantowanym poziomie świadczenia usług

Umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług (ang. Service Level Agreement, SLA) jest elementem niemalże każdej umowy IT, począwszy od umowy na wdrożenie i utrzymanie systemu, a skończywszy na umowy cloud computingu.

...
Czytaj więcej

Wiener wprowadził zdalną sprzedaż dla agentów

Wiener uruchomił możliwość zdalnej pracy dla swoich agentów. Będą oni mogli wystawiać polisy i dokonywać sprzedaży bez konieczności bezpośredniego spotykania się z klientami.

...
Czytaj więcej

Pierwsze efekty prac rządowej Grupy roboczej ds. blockchain

Działająca przy Ministerstwie Cyfryzacji Grupa robocza ds. rejestrów rozproszonych i blockchain przedstawiła na konferencji prasowej 4 dokumenty dot. wykorzystania technologii blockchain. Materiały są zwieńczeniem I etapu prac Grupy. 

...
Czytaj więcej

Pekao w kwietniu pokaże nową aplikację mobilną

Jak poinformował portal Spider’s Web, bank Pekao S.A. zaplanował na kwiecień debiut nowej aplikacji mobilnej – PeoPay 3.0.

...
Czytaj więcej

350 mln transakcji w IKO

Aplikacja mobilna banku PKO BP funkcjonuje od 7 lat. Od początku jej istnienia klienci logowali się tam 2 mld razy i wykonali 350 mln transakcji na łączną kwotę ponad 12 mld zł. Liczba aktywnych aplikacji wyniosła w tym roku 4,5 mln.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden pracuje nad insurtechem

Rowhere to nowy projekt insurtechowy Nationale-Nederlanden, który ma być skierowany do rowerzystów, podaje nieoficjalnie serwis cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Chmura obliczeniowa

Po wielu próbach, mniej lub bardziej trafnych, zdefiniowania pojęcia chmury obliczeniowej, głównie w technologicznej literaturze przedmiotu, chmura doczekała się swojej legalnej definicji w akcie prawnym.

...
Czytaj więcej

Głowa w chmurach? To niekoniecznie musi być zła wiadomość!

Portal beinsured.pl został Partnerem Merytorycznym nowego bloga poświęconego tematyce prawa IT/nowych technologii - chmuraprawna.pl

...
Czytaj więcej

Umowy o świadczenie usług w chmurze obliczeniowej: usługa czy licencja?

Zanim powstała chmura obliczeniowa oprogramowanie udostępniane było w formie tzw. „On Presmises”, czyli po jego wdrożeniu na własnej infrastrukturze zamawiającego. Wiązało się to z koniecznością udzielenia przez dostawcę oprogramowania licencji...

...
Czytaj więcej

Wyróżnienia Mobility Trends rozdane

Wśród laureatów statuetki „Złoty Bell” znaleźli się między innymi IKO PKO BP oraz PZU GO. Konkurs organizowany jest przez MIT Media Consulting i wyróżnia najlepsze produkty i usługi z branży telekomunikacyjnej.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera program akceleracji MIT Enterprise Forum CEE

PZU zostało partnerem programu dla innowacyjnych start-upów MIT Enterprise Forum CEE. Ubezpieczyciel szuka chętnych do współpracy w zakresie big data, digitalizacji procesów i poprawy interakcji z klientami.

...
Czytaj więcej

Warta wprowadza możliwość darmowego połączenia z infolinią

Warta, wraz z partnerem Europ Assistance Polska, wprowadza możliwość darmowego połączenia się z infolinią, dzięki wykorzystaniu połączenia internetowego.

...
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja: europosłowie chcą zapewnić konsumentom uczciwe i bezpieczne użytkowanie

Parlament Europejski, w rezolucji przyjętej 11 lutego 2020 r., wzywa do ustanowienia silnego zestawu praw w celu ochrony konsumentów w kontekście sztucznej inteligencji i zautomatyzowanego podejmowania decyzji, przekazał European Parliament News.

...
Czytaj więcej

Łańcuch outsourcingowy w chmurze obliczeniowej pod lupą KNF

Z uwagi na niejednoznaczne przepisy prawa oczekiwaniem środowiska IT było zajęcie przez KNF w wytycznych wyraźnego stanowiska w kwestii dopuszczalności łańcucha outsourcingowego, tak aby w sposób wyraźny i jednoznaczny zniwelować bariery.

...
Czytaj więcej

Użytkownicy BLIKA zrealizowali 353 mln transakcji

BLIK udostępniono pięć lat temu. Od tego czasu użytkownicy zrealizowali łącznie 353 mln transakcji o wartości 47 mld zł za jego pośrednictwem. Duży wpływ na ten wynik miał rok 2019; wykonano w nim blisko 220 mln transakcji, z czego 156 mln w Internecie.

...
Czytaj więcej

Szyfrowanie informacji wg nowych wytycznych KNF dot. przetwarzania danych w chmurze

Chmura obliczeniowa powoli staje się faktem dla wielu branż. W przypadku podmiotów z branży bankowej i ubezpieczeniowej powierzenie przetwarzania informacji w chmurze publicznej lub hybrydowej musi być zgodne z nowymi wytycznymi KNF.

...
Czytaj więcej

Santander umożliwi autoryzację transakcji smsKodem w oddziałach

Santander Bank Polska umożliwia autoryzację niektórych transakcji smsKodem zamiast tradycyjnym podpisem na dokumencie. Nowy sposób autoryzacji ma przyspieszyć obsługę klienta i zmniejszyć zużycie papieru.

...
Czytaj więcej

Grupa Santander wspiera studentów i absolwentów we współpracy z MIT Professional Education

Grupa Santander uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation” we współpracy z MIT Professional Education.

...
Czytaj więcej

Świadczenie usług outsourcingowych w chmurze

Przed kilkoma dniami EIOPA opublikowała wytyczne dla dostawców usług outsourcingowych w chmurze.

...
Czytaj więcej

Wiener wdraża nowe cyfrowe narzędzia sprzedażowe

Wiener wdraża nową platformę sprzedażową – Wie.net. Platforma pozwala na szeroką personalizację i wprowadza nowe metody sprzedaży: na odległość i bez papieru. Za pośrednictwem platformy wystawiono już blisko 8 tys. ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Barometr Ryzyk Allianz 2020: ryzyko cybernetyczne na czele zagrożeń

Pierwszy raz ryzyko cybernetyczne zostało wskazane jako najważniejsze ryzyko biznesowe na świecie – wynika z dziewiątej edycji Barometru Ryzyk Allianz 2020. Tym samym, wyprzedziło dotychczas najczęściej wskazywane ryzyko – BI.

...
Czytaj więcej

Sollers wyróżnił zakłady ubezpieczeń za wdrożone projekty cyfryzacji

​Z okazji 20-lecia działalności firma Sollers Consulting przyznała Sollers Awards. Otrzymały ją podmioty ubezpieczeniowe za osiągnięcia w dziedzinie transformacji cyfrowej: Zurich Germany, PZU, Warty, Beazley, Generali Polska i AXA Direct Japan.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes wprowadza TradeMatch

Euler Hermes wprowadza TradeMatch – nieodpłatną aplikacje sieciową, która identyfikuje możliwości eksportowe w 70 krajach i ponad 17 sektorach.

...
Czytaj więcej

Polsko-amerykański startup ubezpieczeniowy dobrze radzi sobie w USA

Gabi, łódzko-kalifornijski startup ubezpieczeniowy, zebrał 27 mln dol. finansowania od inwestorów. W 2020 r. ma plany dwukrotnie powiększyć swój stuosobowy zespół – poinformowała Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

ING z usługą Prośba o przelew

ING Bank Śląski wprowadził nową usługę w ramach płatności BLIK. Dzięki Prośbie o przelew użytkownik aplikacji Moje ING mobile będzie mógł wysyłać oraz odbierać prośby o przelew.

...
Czytaj więcej

PKO BP udostępnia MŚP i przedsiębiorcom „Dysk w chmurze”

PKO Bank Polski udostępnia pilotażowo Dysk w chmurze - usługę wirtualnego dysku dla firm i przedsiębiorstw we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej. Usługa będzie bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące.

...
Czytaj więcej

Open Life uprościł i przyspieszył proces zgłaszania roszczeń online

Z początkiem roku Open Life TU Życie S.A. uruchomiło nową wersję platformy do zgłaszania roszczeń online. Zapewnia ona nowe udogodnienia dla klientów takie jak minimum formalności, przyjazny interface, elektroniczna weryfikacja tożsamości.

...
Czytaj więcej

W Warcie telefony odbiera robot

W Warcie wirtualny konsultant wspiera pracowników w procesie likwidowania szkód. Po prawie rocznym programie pilotażowym, Warta zdecydowała się na pełne wdrożenie wirtualnego asystenta głosowego – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Alior Bank udostępnia porównywarkę funduszy w serwisie inwestycyjnym

Alior Bank udostępnił zakładkę „Porównaj fundusze” w swoim serwisie inwestycyjnym. Nowa funkcjonalność pozwala na wyszukiwanie i porównywanie funduszy, które są oferowane za jego pośrednictwem.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole umożliwia zdalne otwieranie konta w aplikacji

Credit Agricole uruchomiło aplikację, za pomocą której można zdalnie otworzyć konto w banku – podaje portal fintek.pl. Aplikacja CA24 Otwórz Konto jest efektem współpracy Credit Agricole z Digital Gateways – spółką powołaną przez The Heart i Mastercard.

...
Czytaj więcej

Platforma Bancovo uruchamia kolejne usługi

Platforma Bancovo poinformowała o uruchamianych udogodnieniach przygotowanych dla klientów. Start-up nawiązał współpracę z kolejnym bankiem oraz niedługo umożliwi klientom ubieganie się o kredyt konsolidacyjny.

...
Czytaj więcej

AXA Polska angażuje się w urban protection

AXA Polska zakłada poszerzenie kanału sprzedaży o urban protection, czyli partnerstwo ze spółkami z ofertą dla mieszkańców aglomeracji – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting wchodzi na francuski rynek

Irina Ovcinicov, konsultantka w firmie Sollers Consulting, przedstawiła w rozmowie z agencją Newseria Biznes plany rozwoju firmy. Spółka zamierza rozpocząć działalność na rynku francuskim.

...
Czytaj więcej

MojeID udostępnione w Open Life TU Życie S.A.

Klienci Open Life TU Życie S.A. mogą korzystać z mojeID – narzędzia potwierdzającego tożsamość przez Internet, które umożliwia dostęp do usług online Open Life.

...
Czytaj więcej

Konferencja „IT w Ubezpieczeniach” pod patronatem beinsured.pl

3 marca 2020 r. odbędzie się kolejna edycja konferencji „IT w Ubezpieczeniach”, którą beinsured.pl objęło patronatem medialnym.

...
Czytaj więcej

Millennium TFI i Comarch usprawnią obsługę PPK

Millenium TFI we współpracy z Comarchem udostępnia swoim klientom aplikację Comarch PPK – która bezkosztowo i szybko integruje system finansowo-księgowy firmy z systemem PPK Millenium TFI.

...
Czytaj więcej

Innowacje w ubezpieczeniach – moda czy konieczność?

20 stycznia 2020 roku miałem przyjemność już po raz kolejny brać udział w konferencji, zorganizowanej przez Sollers Consulting, pod hasłem „Innovation in Insurance”.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchomił Wirtualną Przychodnię

Wirtualna Przychodnia umożliwia pacjentom zasięgnąć porady lekarza, omówić wyniki badań i otrzymać skierowania i recepty bez wychodzenia z domu. Lekarze są dostępni całą dobę przez telefon, czat lub wideoczat.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia z Asystentem Google pomogą znaleźć najtańsze OC

CUK Ubezpieczenia wprowadził możliwość korzystania z Asystenta Google’a do oceny wysokości składki OC. Krótka rozmowa z Voicebotem CUK pozwala oszacować czy płacona przez nas składka jest atrakcyjna.

...
Czytaj więcej

Dwa miliony zł w programie LINK4 Kasa Wraca

Kierowcy jeżdżący w programie LINK4 Kasa Wraca przekroczyli w ostatnich dniach 2019 r. poziom 2 mln zł premii za przepisową jazdę.

...
Czytaj więcej

Sektor ubezpieczeń w obliczu cyfryzacji

Pozycja ubezpieczycieli od lat słabnie w polskiej gospodarce - donosi Karolina Wysota w Pulsie Biznesu i podkreśla, że w 2020 r. sektor ubezpieczeń będzie przede wszystkim zajmował się cyfrową transformacją.

...
Czytaj więcej

Liderzy cyfryzacji nagrodzeni przez Rzeczpospolitą

Redakcja „Rzeczpospolitej cyfrowej” przyznała wyróżnienia za szczególny wkład w rozwój transformacji cyfrowej w Polsce w 2019 r. Jednym z sektorów, który na tym polu pozytywnie się wyróżniał był sektor finansowy.

...
Czytaj więcej

Popularność sprzedaży ubezpieczeń online w Polsce

Popularność sprzedaży ubezpieczeń w kanale online sprawdzili eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

...
Czytaj więcej

Fintech z ubezpieczeniami dla trenera personalnego

Podioom to fintechowa platforma-asystent dla trenera personalnego, który ma odciążyć go we wszystkich działaniach związanych z organizacją treningu.

...
Czytaj więcej

FintechOS z 12,7 mln euro na ekspansję

FintechOS, firma oferująca platformę finansową opartą o hiperpersonalizację i automatyzację, pozyskała 12,7 mln euro w związku z emisją akcji serii A. Platforma umożliwia wprowadzanie cyfrowych rozwiązań, które umożliwiają wielokanałową obsługę klientów.

...
Czytaj więcej

Europa Ubezpieczenia wprowadzi nową aplikację

Europa Ubezpieczenia wprowadzi na rynek nową aplikację, którą zaprezentowała podczas Impact fintech’19 w Katowicach – poinformował portal cashless.pl. Aplikacja ma służyć do zakupu ubezpieczeń w formie „pay as you use”.

...
Czytaj więcej

RegTech zmniejszają koszty i uciążliwość regulacji

350 mln dolarów – tyle wyniosły kary regulacyjne dla światowych instytucji finansowych w ciągu ostatnich 10 lat, podaje Boston Consulting Group.

...
Czytaj więcej

Allianz wprowadził mobilnego Asystenta Szkody

Allianz wprowadził dla swoich klientów nową funkcję – mobilnego Asystenta Szkody.

...
Czytaj więcej

Zagrożone dane emerytalne?

Puls Biznesu, w swoim najnowszym artykule, wylicza uwagi do projektu ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej. Jednym z zagrożeń, jakie wskazują, jest utrata kontroli nad wrażliwymi danymi.

...
Czytaj więcej

TU Europa wdrożyła usługę asystenta lotów

Platforma Givt do śledzenia punktualności linii lotniczych została partnerem Grupy Europa. Dzięki współpracy ubezpieczyciel poinformuje swoich klientów o przysługujących im prawach z tytułu opóźnień lotu.

...
Czytaj więcej

Aplikacja mobilna CUK Ubezpieczenia z możliwością zakupu ubezpieczeń

CUK Ubezpieczenia oferuje w swojej aplikacji możliwość zakupu ubezpieczeń przez telefon. Oprócz tej funkcjonalności, w aplikacji można również ustawić przypomnienia o kończących się umowach czy w prostszy sposób zgłosić szkodę.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróżne dostępne w Kantorze Walutowym Alior Banku

​Alior Bank umożliwił mobilny zakup ubezpieczenia podróżnego poprzez swoją aplikację mobilną do wymiany walut – Kantor Walutowy.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa ociąga się z wdrażaniem nowych technologii

Cyfryzacja i wdrażanie nowych technologii idzie towarzystwom ubezpieczeń zbyt wolno – ocenia Michał Trochimczuk, partner zarządzający Sollers Consulting, w rozmowie z agencją Newseria Biznes.

...
Czytaj więcej

Zainteresowanie ubezpieczeniami od ryzyk związanych z ochroną danych

Zdaniem ekspertów, pięć kar w półtora roku od zainaugurowania działalności UODO to niewiele – donosi Aleksandra Rogala w Pulsie Biznesu.

...
Czytaj więcej

Wiener inwestuje w roboty i automatyzację procesów

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group w informacji prasowej przedstawia aktualne procesy robotyzacji i automatyzacji, które są wdrażane w organizacji. Pomagają one w poprawie obsługi czy przyspieszaniu wymiany informacji.

...
Czytaj więcej

PUODO wyjaśnia zasady gromadzenia danych osobowych przez aplikacje mobilne

PUODO wystosował pismo do Ministra Cyfryzacji. Odwołuje się w nim do przepisów projektowanego rozporządzenia w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób. Uwagi PUODO dotyczą zapisów odnoszących się do przetwarzania danych.

...
Czytaj więcej

Jeszcze w tym roku premierę będzie miała miejsce nowa wersja aplikacji InMobi

Volkswagen Financial Services ponad rok temu wprowadził na rynek aplikację InMobi do analizowania stylu jazdy kierowców. W tym roku spółka planuje uruchomić kolejną wersję swego narzędzia.

...
Czytaj więcej

ZUS stawia na elektronizację

W pełni elektroniczny system wnioskowania o świadczenia, ułatwienia w zgłaszaniu do ubezpieczeń pracowników, powiadamianie wiadomościami SMS i e-mail – to niektóre ze zmian zapowiadanych przez prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS, w rozmowie z prawo.pl.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU uruchamia projekt „Opaska życia”

„Opaska życia” to projekt powstały we współpracy Grupy PZU z Ministerstwem Zdrowia. Opaska ma dołączyć do portfolio innowacji technicznych, wprowadzonych przez PZU, mających wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

...
Czytaj więcej

Branża e-commerce nagrodziła PZU za najlepszą stronę internetową

Portal Grupy PZU został doceniony przez jury konkursu E-commerce Polska Awards 2019, zorganizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Przyznano mu wyróżnienie za najlepszą stronę internetową – Best Online Insurer.

...
Czytaj więcej

Rankomat rozwija mobilne rozwiązania

Porównywarka ubezpieczeń Rankomat w informacji prasowej podała, że już 150 tys. użytkowników skorzystało z czytnika kodów AZTEC w celu otrzymania oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza i ułatwia transfer danych.

...
Czytaj więcej

Compensa zwyciężyła w krajowym etapie European Business Awards

Compensa TU otrzymała nagrodę „National Winner” w kategorii The Digital Technology Award. Wyróżnienie przyznawane jest przez European Business Awards. Compensa została nagrodzona za rozwiązanie zastosowane w procesach likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Banki i ubezpieczyciele zacieśniają współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa

ZBP i PIU podpisały porozumienie o współdziałaniu w obszarze cyberbezpieczeństwa. Celem porozumienia jest podejmowanie wspólnych inicjatyw dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa banków, ubezpieczycieli oraz ich klientów.

...
Czytaj więcej

Trwają prace nad powstaniem Boomerun Insur-Tech

Spółka BandWarrior otrzymała ponad 1 mln zł dofinasowania. Środki trafią na rozwój nowego produktu - Boomerun Insur-Tech, czyli modelu analitycznego do przeliczania danych dot. aktywności fizycznej na ryzyko w ubezpieczeniach życiowych.

...
Czytaj więcej

EIOPA powołała Grupę ds. etyki cyfryzacji ubezpieczeń

EIOPA powołała Konsultacyjną Grupę Ekspertów ds. Etyki Cyfryzacji w Ubezpieczeniach. Jej celem będzie wspieranie Urzędu w tworzeniu zasad cyfrowej odpowiedzialności w branży ubezpieczeniowej.  

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting: Branża ubezpieczeniowa musi radykalnie zmienić kanały kontaktu i dystrybucji polis

Eksperci Sollers Consulting wskazują, że branża ubezpieczeń musi przejść proces cyfrowej zmiany, aby utrzymać swoją konkurencyjność. Jak podkreślają, obecne kanały komunikacji z klientami i dystrybucji polis są przestarzałe.

...
Czytaj więcej

MC: w przyszłym roku baza CEPiK zostanie rozszerzona o informacje dot. szkody całkowitej

Minister Cyfryzacji w odpowiedzi na interpelację nr 31375 w sprawie „tzw. szkody całkowitej” przekazał, że na 2020 r. planowane jest uruchomienie funkcjonalności gromadzenia danych o szkodach istotnych w bazie CEPiK.

...
Czytaj więcej

Bacca uzyskała licencję małej instytucji płatniczej

​Jak informuje portal Cashless.pl, spółka Bacca uzyskała licencję małej instytucji płatniczej. Na razie nie podano, jakie dokładnie usługi będzie oferować nowy podmiot.

...
Czytaj więcej

Warta automatyzuje swoje procesy operacyjne

W Warcie już 27 procesów jest obsługiwanych przez roboty. Maszyny zapewniają efektywność na poziomie 80 proc. Automatyzacja nie powoduje zwolnień. Dzięki niej pracownicy mogą wykonywać znacznie trudniejsze i skomplikowane zadania.

...
Czytaj więcej

Aviva Polska finalistą międzynarodowego konkursu innowacji technologicznych

Aviva Polska została finalistą międzynarodowego konkursu innowacji technologicznych 2019 BAI Global Innovation Awards.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting wraz z Digital Care stworzyło platformę do zdalnej obsługi szkód

​Digital Care to firma specjalizująca się w zakresie likwidacji szkód w telefonach komórkowych. Spółka organizuje proces zgłaszania zniszczeń, ich naprawy i rozliczania, a także obsługi klientów oraz transportu urządzeń.

...
Czytaj więcej

AXA stawia na cyfrową sprzedaż

​AXA przedstawiła plany rozwoju sprzedaży. Ubezpieczyciel stawia na cyfrową rewolucję. Jak dowiedziała się redakcja Pulsu Biznesu, spółka chce wprowadzić omnikanałowość sprzedaży polis jak też otworzyć sklep online.

...
Czytaj więcej

Bacca zamknie swoją aplikację do zarządzenia płatnościami

​Bacca poinformowała o planowanym usunięciu swojej aplikacji – „Bacca Polisy i Płatności”. Decyzja związana jest z niskim zainteresowaniem. Obecnie korzysta z niej mniej niż 100 osób.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele muszą być gotowi na klienta z epoki jutra

​Nowoczesne technologie są wyzwaniem nie tylko dla przedstawicieli branży ubezpieczeniowej. Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, że na rynek wchodzi właśnie nowe, wymagające pokolenie konsumentów.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchamia kiosk telemedyczny

​PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy kiosk telemedyczny. Jest to mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a także wideokonsultacji z lekarzem.

...
Czytaj więcej

Insurtech będzie mógł testować swoje usługi w piaskownicy regulacyjnej na Litwie

Bank Litwy wydał pierwsze zezwolenie na wejście do piaskownicy regulacyjnej. Otrzymała je spółka Workpower, która stworzyła platformę peer-to-peer do sprzedaży ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Aviva wprowadza ubezpieczenie AC na godziny

​TERAZ by Aviva to nowa marka ubezpieczyciela, który pod tym logo chce sprzedawać swój najnowszy produkt – ubezpieczenie AC z krótkimi okresami ochrony do 30 dni. Polisę będzie można szybko i intuicyjnie nabyć na pośrednictwem aplikacji mobilnej.  

...
Czytaj więcej

Generali wyróżnione za portal pracowniczy

​Generali Polska otrzymało wyróżnienie w konkursie Power of Content Marketing Awards 2019. Kapituła konkursu nagrodziła ubezpieczyciela za Gecon - wewnętrzny portal dla pracowników.

...
Czytaj więcej

Zaostrza się konkurencja na rynku porównywarek ubezpieczeniowych

Na polskim rynku została uruchomiona nowa porównywarka ubezpieczeń ocenapolis.pl. O projekcie opowiada red. portalu fintek.pl Marcin Grabiec, ekspert w ocenapolis.pl.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. III)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

UNIQA Polska uruchomiła profil na Facebooku

UNIQA Polska zdecydowała o utworzeniu profilu na Facebooku. Wejście w kolejny kanał SM ma przyczynić się do lepszej obsługi klientów i budowy wizerunku ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. II)

​O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

AXA rozpocznie sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych

AXA chce wzmocnić swoją pozycję w kanale bancassurance poprzez sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych. Ubezpieczycielowi ma pomóc w tym nowy system IT przygotowany przez Asseco Poland.

...
Czytaj więcej

Nowy podmiot na rynku porównywarek internetowych

Na polskim rynku internetowych porównywarek ubezpieczeniowych zadebiutowała marka Mubi. Stawia na wygodny i prosty w obsłudze serwis oraz możliwość szybszego porównania ofert ubezpieczenia samochodu.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. I)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

Compensa TU na Życie S.A. wpisana do ewidencji PPK

15 maja Compensa Życie uzyskała wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. Ubezpieczyciel w ofercie PPK poza elementem oszczędnościowym przygotował też część ochronną produktu. PPK będzie dystrybuowane w kanale agencyjnym i brokerskim. 

...
Czytaj więcej

MetLife podsumowuje swoje inwestycje w cyfryzację procesów

MetLife w Polsce od kilku lat prowadzi działania zmierzające do uproszczenia i zdigitalizowania procesów tak, aby były bardziej komfortowe dla klientów i partnerów biznesowych.

...
Czytaj więcej

II dzień EKG pod hasłem PPK i zarządzania danymi

13 maja w Katowicach rozpoczął się XI Europejski Kongres Gospodarczy. Trzydniowa konferencja poświęcona rozwojowi polskiej gospodarki przyciąga co roku polityków, przedstawicieli instytucji rządowych i świata biznesu.

...
Czytaj więcej

Polisa OC ppm. w telefonie

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzyło aplikację mObywatel o moduł mPojazd. Aktualizacja umożliwia pobranie do aplikacji danych z dowodu rejestracyjnego i polisy OC ppm.

...
Czytaj więcej

Aplikacja GEO Care dostępna także dla oczekujących na transport medyczny do kraju

Europ Assistance Polska powiększyła grupę użytkowników aplikacji mobilnej GEO Care - narzędzia umożliwiającego śledzenie trasy przejazdu pomocy na miejsce zdarzenia. Aktualnie aplikacja pozwala pokazuje też bieżącą lokalizację transportu medycznego.

...
Czytaj więcej

Warta rozpoczęła pilotaże dwóch narzędzi z użyciem AI

TUiR Warta pracuje nad dwoma projektami automatyzacji procesów likwidacji szkód. Ubezpieczyciel testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji przy telefonicznym zgłaszaniu szkód oraz do analizy zdjęć uszkodzonych aut.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera aplikację Boomerun

Aplikacja Boomerun została partnerem Nationale-Nederlanden. Narzędzie stanowi platformę wymiany aktywności fizycznej użytkowników na zniżki w programach lojalnościowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia ryzyk w podróży RESO dostępne w Panelu Agenta

​RESO Europa Service wprowadza kolejny produkt ubezpieczeniowy do sprzedaży w Panelu Agenta. Od 2 kwietnia w elektronicznym systemie sprzedaży dostępne jest ubezpieczenie ryzyk w podróży dla wyjeżdżających na terytorium Białorusi oraz Rosji.

...
Czytaj więcej

Vienna Life wprowadza e-podpis

​Vienna Life umożliwia zawarcie umów ubezpieczenia na życie w pełni online. Usługa e-podpisu to jedna ze zmian wprowadzonych do informatycznego systemu ubezpieczyciela eWniosek. 

...
Czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas testuje sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w aplikacji mobilnej

BGŻ BNP Paribas planuje wprowadzenie do swojej aplikacji bankowości mobilnej ubezpieczenia turystycznego GOtravel.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza płatności BLIKIEM i składki w ratach

LINK4 umożliwił klientom opłacenie składki ubezpieczeniowej poprzez BLIK. W ramach tej formy płatności mogą też rozłożyć kwotę składki na raty.

...
Czytaj więcej

Spotkanie Efma Insurance Council w siedzibie PZU

Laboratorium Innowacji PZU było współorganizatorem spotkania Efma Insurance Council, jakie odbyło się 11 marca br. w siedzibie PZU. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rynku ubezpieczeniowego i bankowego z 11 europejskich krajów.

...
Czytaj więcej

Compensa: rozwój cyfrowych rozwiązań następuje głównie w likwidacji szkód

Compensa w materiale prasowym wskazuje na szybkie tempo rozwoju sektora insurtech. Z nowych technologii czerpią też ubezpieczyciele na polskim rynku, którzy szczególnie wykorzystują innowacje w obszarze likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa doceniona za wdrażania cyfrowych kanałów sprzedaży

TU Europa otrzymała tytułu „Finansowej Marki Roku 2019”. Ubezpieczyciel został wyróżniony za rozwój cyfrowych kanałów sprzedaży, w tym za stworzenie platformy e-commerce, która umożliwia zakup ubezpieczeń w internecie.

...
Czytaj więcej

Aviva: na rynku pozostaną tylko podmioty, które inwestują w cyfrowy rozwój

W 2017 r. prezes Grupy Aviva Mark Wilson powiedział, że zarządzana przez niego spółka rozpoczyna proces przekształcania się z firmy ubezpieczeniowej na technologiczną. Polska spółka efektywnie naśladuje brytyjskiego właściciela.

...
Czytaj więcej

E-sprzedaż sposobem na rozwój rynku usług assistance

AXA Partners w informacji prasowej prognozuje dalszy wzrost rynku usług assistance. Zdaniem ekspertów, na poprawę dynamiki może wpłynąć rozwój sprzedaży tych produktów online.

...
Czytaj więcej

Generali i Proama rozszerzają funkcjonalności portali Merkury+ i ProAgent+

Generali i Proama wprowadzają kolejne udogodnienia dla agentów sprzedających ich produkty. Nowe funkcje umożliwiają aneksowanie polis. Zmianie uległa też szata graficzna portali, dzięki czemu łatwiejsza jest prezentacja produktów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia przyspieszyła proces przesyłania do UFG danych o polisach OC

ERGO Hestia zaktualizowała system przesyłania informacji do Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu, dane o zawartej umowie ubezpieczenia OC trafiają bezpośrednio do UFG.

...
Czytaj więcej

Z jakimi wyzwaniami zmierzą się ubezpieczyciele w 2019 r.?

Puls Biznesu zapytał zakłady ubezpieczeń o to, jakie wyzwania czekają branżę w 2019 r. Najczęściej wymieniano PPK, dostosowanie ofert do potrzeb nowej generacji klientów oraz digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem programu AI Schools & Academy

14 grudnia został zainaugurowany program dla uczniów AI Schools & Academy. Jego celem jest nauka programowania i rozwoju sztucznej inteligencji. Zajęcia mają odbywać się w 1.500 szkołach i przedszkolach. Partnerem programu zostało PZU.

...
Czytaj więcej

Fund Alert – nowa usługa dla klientów Vienna Life

​Vienna Life TU SA uruchomiła nową usługę dla klientów inwestujących na otwartej platformie funduszy. Rozwiązanie polega na informowaniu inwestorów o możliwych przekroczeniach określonych wartości progów procentowych.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia wdraża TubaPay

TubaPay to terminal płatniczy zaprojektowany przez spółkę Bacca. Na wdrożenia rozwiązania zdecydowała się multiagencja CUK Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Generali wprowadza e-deklaracje w obsłudzie polis grupowych

Generali wprowadziło elektroniczną obsługę grupowych ubezpieczeń na życie. Dzięki uruchomieniu usługi e-deklaracji klienci ubezpieczyciela mogą przystępować do ubezpieczenia bez konieczności składania deklaracji w formie papierowej.

...
Czytaj więcej

Program Kasa Wraca LINK4 uznany za Najlepszą Polską Usługę 2018

Rozwiązanie telematyczne od LINK4 Kasa Wraca otrzymało nagrodę w rankingu Polskiego Radia „Dobre, bo polskie”. Produkt został wyróżniony w kategorii „Najlepsza Polska Usługa 2018”.

...
Czytaj więcej

Generali zaktualizowało aplikacje mobilne dla agentów

Generali udostępniło swoim agentom nowe wersje aplikacji mobilnych Generali Agent i Proama Agent. Narzędzia umożliwiają kontrolę sprzedaży polis i statusu opłat składek.

...
Czytaj więcej

Open Life automatyzuje wewnętrzne procesy

Od początku listopada w Open Life TU Życie S.A. działa makigami – innowacyjna platforma służąca optymalizacji i automatyzacji procesów wewnętrznych.

...
Czytaj więcej

PKO BP planuje sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez aplikację IKO w I kw. 2019 r.

PKO Bank Polski zamierza już na początku przyszłego roku wprowadzić do swojej aplikacji bankowości mobilnej usługi sprzedaży ubezpieczeń AC i OC oraz assistance.

...
Czytaj więcej

Azjaci otwarci na innowacje w ubezpieczeniach

Rynek azjatycki staje się polem testowym dla startupów i ubezpieczycieli zainteresowanych wdrażaniem innowacji i zmianami w tradycyjnym biznesie ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Aviva nagrodzona za najlepszą aplikacją ubezpieczeniową w konkursie e-Commerce Polska awards

Serwis moja.aviva.pl został uznany za najlepszą aplikację ubezpieczeniową przez jury tegorocznej edycji konkursu e-Commerce Polska awards 2018.

...
Czytaj więcej

LINK4 o robotyzacji procesów

Od maja br. w LINK4 TU funkcjonuje sześć robotów obsługujących m.in. procesy likwidacji szkód czy obsługi składek. O korzyściach z ich wdrożenia opowiada w rozmowie z portalem money.pl  Agnieszka Wrońska, prezes LINK4.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners rozpoczął współpracę z aplikacją Waze

Od października kierowcy korzystający z aplikacji do nawigacji Waze mogą uzyskać pomoc drogową świadczoną przez Allianz Partners.

...
Czytaj więcej

W pełni zautomatyzowane ubezpieczenia dla flot pojazdów od Inssue Technologies

Inssue Technologies rozwija automatyzację ubezpieczeń komunikacyjnych dla właścicieli flot pojazdów.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza usługi prewencyjne dla właścicieli flot samochodowych

PZU wprowadził trzy nowe usługi dla klientów biznesowych, którzy wykupili polisy komunikacyjne w zakładzie ubezpieczeń. Obejmują one działania prewencyjne oraz pomoc, jeśli do wypadku doszło poza Polską.

...
Czytaj więcej

Rozwiązania telematyczne w ubezpieczeniach flot samochodowych

Grupa Volkswagen w materiale prasowym prezentuje korzyści dla właścicieli flot samochodowych z wykorzystania rozwiązań telematycznych. Jak przekonuje spółka, należy do nich lepsze zarządzanie pojazdami jak i niższe koszty ubezpieczenia. 

...
Czytaj więcej

John Hancock wycofuje tradycyjne ubezpieczenia na życie. Ich miejsce zajmą produkty oparte o dane telematyczne

Kanadyjski zakład ubezpieczeń John Hancock od trzech lat oferuje swoim klientom ubezpieczenia na życie oparte o dane telematyczne dot. stylu życia. Teraz ubezpieczyciel zdecydował się na eliminację ze swojej oferty tradycyjnych polis na życie.

...
Czytaj więcej

Insurance & Finance Decentralized, czyli co czołgi mają wspólnego z technologią blockchain

20 września w siedzibie polskiej spółki Billon spotkali się przedstawiciele firm technologicznych, fintechów, sektora finansowego, marketingowego i prawniczego, by wspólnie dyskutować nad obecnym stanem i potencjałem rozwoju technologii blockchain.

...
Czytaj więcej

Pomoc online – nowa aplikacja do obsługi likwidacji szkody od ERGO Hestia

ERGO Hestia wdrożyła aplikację Pomoc Online. Narzędzie umożliwia zdalne przeprowadzenie całego procesu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

YU! sprzedało 5 tys. polis komunikacyjnych w przeciągu roku

YU!, czyli wspólny projekt STU ERGO Hestia i Yanosika dot. oferowania ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o dane telematyczne, jest już od ponad roku na polskim rynku. Z tej okazji przygotowano podsumowanie statystyk funkcjonowania projektu.

...
Czytaj więcej

Nowa odsłona strony internetowej SIGNAL IDUNA Polska

SIGNAL IDUNA uruchomiła nową stronę internetową z nowoczesnym, czytelnym i przejrzystym layoutem.

...
Czytaj więcej

Insly uruchomiło aplikację do skanowania kodów AZTEC

W sklepie Google Play jest już dostępna do pobrania aplikacja Insly QR kod skaner. Narzędzie pozwala użytkownikom oprogramowania Insly w szybki i łatwy sposób zeskanować dane klientów z dowodu rejestracyjnego bezpośrednio do systemu Insly.

...
Czytaj więcej

Open Life wprowadza automatyzację procesów

Open Life TU Życie wdrożyło do swoich procesów operacyjnych automatyzację procesów. Na razie robot OLAF usprawnia pracę w Departamencie Finansów i Księgowości.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia D&O GUARD od Colonnade udostępnione na platformie sprzedażowej dla brokerów

Z dniem 3 września 2018 r. Colonnade uruchomiło na swojej platformie dla brokerów sprzedaż ubezpieczeń D&O GUARD. Wraz rozpoczęciem sprzedaży polisy dla menedżerów w nowym kanale, zakład ubezpieczeń dokonał odnowienia jej warunków.

...
Czytaj więcej

Niemiecki start-up oferuje ubezpieczenia gwarantujące wypłaty świadczeń na podróże dla emerytów

Novasurance to start-up ubezpieczeniowy, który zapewnia środki dla osób po osiągnięciu wieku emerytalnego. Będą one mogły być wykorzystane na zakup wycieczek turystycznych.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza płatności bezgotówkowe u agentów

TubaPay to terminal płatniczy zaprojektowany przez spółkę Bacca. Rozwiązanie wdraża LINK4.

...
Czytaj więcej

Volkswagen wprowadza ubezpieczenia oparte o dane telematyczne

InMobi to nowy produkt ubezpieczeniowy od Volkswagen Financial Services, który wylicza koszt polisy OC na podstawie danych dot. płynności prowadzenia pojazdu przez kierowcę.

...
Czytaj więcej

Screenity można nabyć stacjonarnie

Screenity, czyli ubezpieczenie ekranu smartfona od TU Europa za pomocą aplikacji mobilnej, którego premiera miała miejsce na początku tego roku, trafiło do dystrybucji w stacjonarnych sklepach Team4U.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: rekordowa sprzedaż i 2,4 mld zł zysku netto

W I półroczu 2018 r. Grupa PZU uzyskała przypis składki na poziomie 11,9 mld zł, co przyniosło zysk w wysokości 2,4 mld zł. W porównaniu do danych za I poł. 2017 r. wynik Grupy wzrósł o 38,3%.   

...
Czytaj więcej

Platforma Insly liczy na rozwój spółki w sieciach multiagencyjnych

​Polscy menedżerowie Insly przewidują, że do końca roku z platformy będzie korzystać tysiąc multiagencji i ok. 6 tys. osób wykonujących czynności agencyjne. W rozwoju platformy pomóc ma wejście w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Warta wprowadza sztuczną inteligencję do procesu likwidacji szkód

Warta prowadzi prace nad wdrożeniem do procesu likwidacji szkód dwóch aplikacji opartych o technologię sztucznej inteligencji. Nowe oprogramowanie ma usprawnić prace call center i rzeczoznawców.

...
Czytaj więcej

Pierwszy insurtech na liście jednorożców

Amerykański insurtech Root Insurance osiągnął wycenę 1 mld dolarów. Tym samym spółka jako pierwszy insurtech uplasowała się na liście jednorożców fintechowych.

...
Czytaj więcej

Generali uruchamia aplikację do zdalnej likwidacji szkód

Generali wprowadza na rynek nową aplikację – Generali Online. Narzędzie umożliwia zdalną likwidację szkód – dokonanie oględzin i zebranie dokumentacji szkodowej. Na etapie testowania jest aplikacja AudaFoto do samodzielnej likwidacji szkód przez klientów.

...
Czytaj więcej

Revolut zwiększa zakres ubezpieczenia turystycznego w wersji Premium

Ochrona w razie czasowego zagubienia bagażu i opóźnienia startu rejsu to nowe ryzyka objęte ubezpieczeniem turystycznym w ramach polisy turystycznej od Revolut. Fintech rozszerzenie ochrony oferuje posiadaczom konta Premium.

...
Czytaj więcej

Comadso – europejski insurtech do porównywania ofert i warunków ubezpieczeń

Comadso to insurtech specjalizujący się w porównywaniu produktów ubezpieczeniowych. Spółka działa w 8 europejskich krajach, dostarczając zakładom ubezpieczeń i agentom inteligentnego narzędzia wspierającego sprzedaż i przygotowywanie oferty produktowej.

...
Czytaj więcej

INSSUE Intelligence – pierwsza polska platforma ubezpieczeniowa oparta o AI

INSSUE Intelligence to pierwsza na polskim rynku platforma ubezpieczeniowa do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych dla flot wyposażona w rozwiązania sztucznej inteligencji, telematyki i automatyzacji procesów.

...
Czytaj więcej

Klikochron – platforma online do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Od kilku lat na polskim rynku działa internetowa platforma do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego – klikochron. Za jej pośrednictwem klient w przeciągu kilku minut zakupi m.in. ubezpieczenie telefonu czy przedłuży gwarancję sprzętu AGD.

...
Czytaj więcej

Tychmanowicz: Neptis staje platformą ubezpieczeniową

Adam Tychmanowicz, prezes Neptis S.A., do którego należy aplikacja Yanosik, udzielił wywiadu red. money.pl. Rozmowa dotyczyła m.in. rozwiązań telematycznych rozwijanych przez spółkę.

...
Czytaj więcej

AXA planuje wdrożenie systemu Fizzy do Polski

Prawie rok temu AXA rozpoczęła testowanie nowego rozwiązania opartego na technologii blockchain – Fizzy. Jest to system ubezpieczeń parametrycznych stosowany do wypłaty świadczeń z tytułu ubezpieczeń turystycznych, w razie opóźnienia lotu.

...
Czytaj więcej

EIOPA prowadzi przegląd wykorzystania Big Data w ubezpieczeniach komunikacyjnych i zdrowotnych

EIOPA rozpoczęła badanie europejskiego rynku ubezpieczeń pod kątem korzyści i niebezpieczeństw związanych z wykorzystaniem metod Big Data w ubezpieczeniach komunikacyjnych i zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

Volkswagen otwiera się na telematykę w ubezpieczeniach

6 lipca br. spółki Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy i Neptis, do której należy Yanosik, podpisały umowę o współpracy w zakresie dostarczenia systemu telematycznego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie SCHOOL PROTECT od Colonnade udostępnione na platformie online ubezpieczyciela

Produkt SCHOOL PROTECT został umieszczony na platformie online Colonnade. Dzięki temu brokerzy będą mogli sprawnie, w przeciągu kilku minut, dopasować ubezpieczenie do potrzeb ich klientów i wygenerować polisę.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń coraz bardziej otwarte na cyfrowy rozwój

​Spółka HRK przeprowadziła badania wśród towarzystw ubezpieczeń. Pytała osoby zatrudnione w branży o ich możliwości rozwoju w zakresie cyfryzacji usług.

...
Czytaj więcej

Nowa usługa Go SMS w Avivie. Klienci mogą bezpośrednio przesyłać dokumenty szkodowe do ZU

Od 8 maja br. działa w Avivie nowa usługa w zakresie likwidacji szkód – Go SMS. Dzięki niej poszkodowani mogą bezpośrednio przesłać do ubezpieczyciela dokumenty niezbędne w procesie likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

InterRisk, Benefia, Link4 i Generali będą oferować ubezpieczenia komunikacyjne na platformie e-commerce PKO BP

W połowie czerwca Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, największego polskiego banku, zapowiadał finalizację prac nad porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

TU Europa otwiera się na współpracę z brokerami i rozszerza ofertę o produkty stand alone

Grupa Europa znana jest przede wszystkim z dystrybucji ubezpieczeń w kanałach partnerskich, głównie poprzez banki i programy affinity. Tym razem zakład ubezpieczeń postanowił rozwinąć swoją współpracę z brokerami i instytucjami pożyczkowymi.

...
Czytaj więcej

PKO BP kończy prace nad platformą e-commerce do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, w wywiadzie udzielonym red. Pulsu Biznesu zapowiedział, że bank chce rozwijać się m.in. w obszarze ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska uruchamia platformę sprzedażową Allianz Online

Allianz Polska uruchomił serwis Allianz Online do sprzedaży ubezpieczeń. Polska jest pierwszym krajem, w którym ubezpieczyciel wdrożył to rozwiązanie sprzedażowe.  

...
Czytaj więcej

Generali wprowadza mobilne aplikacje sprzedażowe dla multiagentów

Generali wprowadziło dwie aplikacje mobilne – Generali Agent i Proama Agent. Narzędzia zostały przygotowane w celu usprawnienia procesu sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych w multiagencjach.    

...
Czytaj więcej

Concordia testuje wykorzystanie zdjęć satelitarnych do likwidacji szkód spowodowanych suszą

Concordia Ubezpieczenia wdraża nową technologię do procesów likwidacji szkód. Towarzystwo będzie wykorzystywało zdjęcia satelitarne do szacowania szkód spowodowanych suszą.  

...
Czytaj więcej

LINK4, Nationale-Nederlanden i Sollers Consulting partnerami programu MIT Enterprise Forum Poland

​LINK4, Nationale-Nederlanden i Sollers Consulting nawiązały współpracę z MIT Enterprise Forum Poland, jednym z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych.

...
Czytaj więcej

Play wprowadza dodatkowe usługi – zapewni ochronę smartfonu, ale go nie ubezpieczy

Operator Play udostępnił kolejną usługę dodatkową dla swoich klientów. Tym razem mogą wykupić ochronę telefonu komórkowego z pakietem dostępu do aplikacji mobilnych.

...
Czytaj więcej

Atena dołącza do Grupy ERGO

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe dołącza do Grupy ERGO. Od 25 lat firma dostarczała m.in. sopockiemu ubezpieczycielowi własne oprogramowanie i know-how. Teraz działania Atena będą na wyłączność pozostałych spółek Grupy ERGO.

...
Czytaj więcej

Nowe technologie, zmniejszenie kosztów dystrybucji i indywidualizacja oferty to największe szanse ubezpieczycieli

​Obecnie największe koszty działalności ubezpieczeniowej pochłania dystrybucja ubezpieczeń. Redukcja tych wydatków przyczyni się do uzyskania przewagi konkurencyjnej i zmiany modelu funkcjonowania ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Usługa telematyczna Kasa Wraca od LINK4 ma już rok

​Minął rok od uruchomienia przez LINK4 programu Kasa Wraca, który przyznaje kierowcom premie za bezpieczny styl jazdy. W przeciągu 12 miesięcy funkcjonowania programu jego uczestnicy wygenerowali ponad 380 tys. zł. Rekordzista uzyskał prawie 1,2 tys. zł.

...
Czytaj więcej

BIK i Billon wprowadzają blockchain do przechowywania i przesyłania dokumentów na trwałym nośniku

​Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wraz z firmą technologiczną Billon wprowadzają na rynek unikalne na światową skalę rozwiązanie blockchainowe opracowane przez polskich inżynierów.

...
Czytaj więcej

INTER Polska uruchamia usługę telemedycyny

Grupa INTER Polska uruchomiła dla swoich klientów usługi telemedycyny. Posiadacze ubezpieczenia zdrowotnego INTER Vision mogą umówić wizytę online z lekarzem specjalistą.

...
Czytaj więcej

Marat Nevretdinov: platforma sprzedażowa to dopiero początek

Kilka dni temu Grupa Europa uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń online, za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. W nowym kanale dystrybucji TU Europy klienci mogą całkowicie zdalnie nabyć ubezpieczenia turystyczne czy ubezpieczenie zdrowotne.

...
Czytaj więcej

TU Europa uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń online

Grupa Europa wdrożyła system sprzedaży ubezpieczeń online. Ubezpieczyciel uruchomił bezpośrednią dystrybucję ubezpieczeń na swojej stronie internetowej - www.tueuropa.pl. Uruchomieniu nowej usługi towarzyszy zmiana loga wrocławskiego zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Usługa Google Pay dostępna w aplikacji Bacca Polisy i Płatności

Aplikacja Bacca Polisy i Płatności służy do zarządzania ubezpieczeniami jak i realizacji płatności. Do tej pory użytkownik mógł dokonywać opłat za pomocą zsynchronizowanej karty płatniczej. Obecnie może płacić telefonem, dzięki usłudzie Google Pay.

...
Czytaj więcej

Blockchain – technologia, która wkrótce zdominuje branżę finansową. Czy jest dla niej miejsce w ubezpieczeniach?

Zgodnie z zapowiedziami, publikujemy dla czytelników beinsured.pl relacje z wybranych paneli VI Kongresu PIU. Nasz cykl rozpoczynamy od chyba najciekawszej dyskusji zakończonego spotkania branży ubezpieczeniowej - debaty poświęconej blockchain.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: nowe regulacje to nie problemy dla branży a wyzwania

Zakończył się VI Kongres PIU. Drugi dzień konferencji poświęcony był tematowi nowych technologii, zarówno w kontekście barier regulacyjnych jak i efektywnego zastosowania ich w organizacjach.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: potrzeba współpracy branży i regulatorów

8 maja rozpoczął się VI Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tym razem wystąpienia gości i tematy debat są skupione wokół luk, które mogą wykorzystać ubezpieczyciele.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka o PZU Go

Paweł Surówka, prezes PZU, w wywiadzie dla rp.pl opowiada o nowej usłudze ubezpieczyciela PZU Go – systemowi powiadamiania o wypadkach drogowych.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uruchamia mobilną aplikację sprzedażową dla agentów

iHestia Lite to nowa, mobilna odsłona platformy do sprzedaży i obsługi polis od iHestii. Narzędzie mogą bezpłatnie pobrać agenci STU ERGO Hestii.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy znoszącej obowiązek posiadania polisy OC podczas jazdy jest już w Sejmie

Na portalu beinsured.pl informowaliśmy o prowadzonych w Ministerstwie Cyfryzacji pracach nad uruchomieniem elektronicznego dostępu policji do bazy CEPiK 2.0. Wskutek tego rozwiązania kierowcy nie musieliby posiadać przy sobie papierowej wersji polisy OC.

...
Czytaj więcej

PZU wdraża system antydronowy

PZU wraz z polską spółką Advanced Protection System (APS) przygotował system antydronowy do kontrolowania przestrzeni powietrznej i tym samym zwiększenia ochrony zabezpieczanych budynków lub osób.

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza ofertę produktów sprzedawanych na platformie Allegro

​11 kwietnia 2018 r. PZU sprzedało pierwszą polisę ubezpieczenia na platformie Allegro. Na razie użytkownicy Allegro mogli nabyć przedłużenie gwarancji na produkty RTV/AGD. Teraz ubezpieczyciel rozszerza ofertę o ubezpieczenia rowerów i opon.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych: jakie istnieją szanse pozyskania nowych klientów?

W 2017 r. przypis składki z ubezpieczeń komunikacyjnych wyniosła 22,5 mld zł. Jest to rekordowy przypis od 2007 r. a także kontynuacja wzrostu tego rynku od 2016 r.   

...
Czytaj więcej

Concordia w segmencie bancassurance

„Concordia czuje się w obowiązku przygotować partnerów biznesowych na nadchodzące zmiany” wskazał Tomasz Kromolicki, Dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia, w wywiadzie dla magazynu "Nowoczesny Bank Spółdzielczy".

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia po raz pierwszy przekroczyła barierę 5 mld zł przypisu składki w ubezpieczeniach majątkowych

Grupa ERGO Hestia przedstawiła swoje wyniki finansowe po 2017 r. Ubezpieczyciel odnotował rekordowe wskaźniki przypisu składki brutto oraz wyniku technicznego w ubezpieczeniach majątkowych.

...
Czytaj więcej

Akcjonariusze Comperii podjęli decyzję ws. zwiększenia kapitału spółki

Podczas walnego zgromadzenie akcjonariuszy Comperia podjęto decyzję o podwyższeniu kapitału spółki. Akcjonariusze zgodzili się na emisję maksymalnie 1,33 mln nowych akcji po cenie min. 6 zł. W ten sposób spółka zyska dodatkowe 8 mln zł kapitału.

...
Czytaj więcej

Zysk netto spółek ubezpieczeniowych BZ WBK-Aviva w 2017 r. zwiększył się o 14%

W 2017 r. zarówno spółka życiowa jak i majątkowa BZ WBK-Aviva poprawiła swój wynik finansowy netto. W przypadku BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wzrost zysku w zestawieniu z ubiegłorocznymi wynikami wyniósł 12 mln zł (+31%).

...
Czytaj więcej

Rafał Hiszpański o innowacjach technologicznych w branży finansowej

Rafał Hiszpański, prezes zarząd, D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej uczestniczył w debacie Newserii „Inspiratorzy biznesu: Innowacje”. Jak wskazał, innowacyjność stanowi obecnie dla firm warunek konkurencyjności i utrzymania klientów.

...
Czytaj więcej

Proama uruchamia platformę sprzedażową ProAgent+

Proama wprowadziła dla swoich agentów nową, multikanałową platformę sprzedażową. Narzędzie  upraszcza proces wystawiania polis.

...
Czytaj więcej

Allianz wprowadził e-polisy OC/AC

Allianz uruchomił nową usługę e-polisa OC/AC. Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczony będzie miał mobilny dostęp do swojej polisy ubezpieczenia komunikacyjnego w smartfonie.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił nową wersję serwisu online do likwidacji szkód

PZU uruchomił nowy serwis do zgłaszania szkód komunikacyjnych i majątkowych - zgloszenie.pzu.pl. Jego powstanie poprzedziły badania wśród klientów. Wynika z nich, że konsumenci oczekują łatwych procedur i eliminacji skomplikowanych pytań.

...
Czytaj więcej

PZU było partnerem drugiej edycji Space3ac Intermodal Transportation

W Gdańsku zakończyła się druga edycja Space3ac Intermodal Transportation - akceleratora startupów. Wśród biznesowych partnerów wydarzenia udział wzięło PZU Lab.

...
Czytaj więcej

Allianz wdrożył system ratalnej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Allianz rozpoczął ratalną sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowa usługa została wdrożona we współpracy ze start-upem Hipro. Ubezpieczyciel docelowo chce przyznawać kredyty również w pozostałych segmentach ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia otworzył się na klientów biznesowych

​Play Ubezpieczenia od 27 marca br. kieruje swą ofertę również do klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy należący do tej grupy będą mogli nabyć dowolne ubezpieczenie indywidualne dostępne w markecie Play.

...
Czytaj więcej

Insly uzyskało inwestorów

​Black Pearls VC zainwestował 2,94 mln zł w spółkę Insly – właściciela platformy wspierającej agentów ubezpieczeniowych i brokerów w efektywnym zarządzaniu procesem sprzedaży i obsługi polis.

...
Czytaj więcej

Warta podała wyniki za 2017 r.

TUiR Warta zebrało w zeszłym roku prawie 6 mld zł przypisu składki, głównie w segmencie ubezpieczeń majątkowych. Jak podkreśla ubezpieczyciel, na sukces spółki wpływ miało wdrożenie nowoczesnego sposobu taryfikacji składek.

...
Czytaj więcej

BZ WBK i Compensa z ofertą zdalnego zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych

Bank Zachodni WBK umieścił w Google Play i App Store zaktualizowaną wersję swojej aplikacji mobilnej. Zawiera ona usługę mobilnego zakupu ubezpieczenia OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE. Ochrony ubezpieczeniowej udziela Compensa.

...
Czytaj więcej

Blockchain zagościł już na polskim rynku ubezpieczeniowym

Spółka Bacca, we współpracy z Coinfirm, jako pierwsze w Polsce wdrożyły rozwiązanie umożliwiające zakładom ubezpieczeń zdalne podpisywanie umów z klientami oraz realizację potwierdzeń płatności w oparciu o technologię blockchain.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska udostępniła usługę live chat

​Europ Assistance Polska wprowadziła kolejne usprawnienie w zakresie obsługi klientów. Na stronie spółki pojawił się live chat, dzięki któremu możliwe jest skontaktowanie się z działem obsługi w systemie 24/7.

...
Czytaj więcej

Maciej Kloze został nowym wiceprezesem Grupy Europa

Na stanowisko wiceprezesa Grupy Europa został powołany Maciej Kloze. Jako wiceprezes będzie odpowiadał za IT i obsługę posprzedażową klientów.

...
Czytaj więcej

Aviva kierunki rozwoju dostrzega w kanale direct i PPK

13 marca 2018 r. w siedzibie Aviva odbyło coroczne spotkanie prezesa zakładu ubezpieczeń Adama Uszpolewicza z dziennikarzami. Prezes spółki przedstawił wyniki finansowe wypracowane w ubiegłym roku i plany rozwoju ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Bacca z nową aplikacją Polisy i Płatności

Bacca udostępniła nową aplikację zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców – „Bacca Polisy i Płatności”. Narzędzie służy do zarządzania ubezpieczeniami jak i realizacji płatności, w tym także spłaty rat kredytu czy transakcji międzynarodowych.

...
Czytaj więcej

III Kongres Arrant, na którym warto było być

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie – tymi słowami Artur Pakuła, prezes Arrant, rozpoczął III Kongres, który odbył się w miniony weekend w Janowie Podlaskim.

...
Czytaj więcej

VIG Polska przejęło technologiczną spółkę ITIS

​Vienna Insurance Group w Polsce nabyło strategiczny pakiet udziałów w ITIS Sp. z o.o. Nowa spółka w strukturach VIG Polska działa w branży technologicznej. ITIS specjalizuje się w projektowaniu i implementacji nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

...
Czytaj więcej

Generali automatyzuje proces opłacania składek

Generali wdrożyło automatyczny proces opłacania składek ubezpieczeniowych. Towarzystwo ubezpieczeń prowadzi obecnie prace nad robotyzacją procesów likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna współpracę z AGH m.in. w zakresie rozwoju telematyki

PZU i AGH podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy w obszarze projektów badawczo-rozwojowych. Jak wynika z listu, podmioty podejmą współpracę w zakresie kreowania innowacyjnych rozwiązań z obszaru nauki i biznesu.

...
Czytaj więcej

Usługa „Mój Pojazd” jest już dostępna

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę „Mój pojazd”. Dzięki niej kierowcy będą mogli sprawdzić swoje dane zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Usługa należy do planu modernizacji bazy CEPiK 2.0.

...
Czytaj więcej

TIA Technology przejmuje insurtech goBundl

Spółka TIA Technology poinformowała o zakupie start-upu goBundl i stworzonego przez firmę innowacyjnego interfejsu dla zakładów ubezpieczeń. 

...
Czytaj więcej

Kierunki rozwoju branży ubezpieczeniowej

Towarzystwa ubezpieczeń muszą dostosować swoje oferty do nowej, otaczającej ich rzeczywistości, na którą niewątpliwe wpływają nowe technologie. Telematyka i inteligentne OCR przyczynia się do zrewolucjonizowania branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska planuje wdrożenie innowacji technologicznych w 2018 r.

Po sukcesie aplikacji GEO Care spółka Europ Assistance Polska postanawia dalej rozwijać się technologicznie. W tym roku planuje wdrożyć system do mobilnego zgłaszania szkód poprzez bota na Messenger.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia dostępne na iOS

Play Ubezpieczenia udostępnił aplikację użytkownikom urządzeń Apple. Aplikację można już pobrać z AppStore.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Revolut oferuje ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

Brytyjska aplikacja Revolut rozwija swoją ofertę w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Użytkownicy aplikacji mogą zakupić ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia za granicą. Do współpracy włączył się irlandzki ubezpieczyciel White Horse.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa rozstrzygnęła konkurs technologiczny dla studentów

Dwie aplikacje mobilne do sprzedaży polis turystycznych oraz model biznesowy, zwiększający efektywność dystrybucji ubezpieczeń w kanałach cyfrowych – to nagrodzone projekty w konkursie technologicznym dla studentów, zorganizowanym przez Grupę Europa.

...
Czytaj więcej

W Generali klient samodzielnie zlikwiduje szkodę majątkową przez smartfona

Generali TU uruchomiło aplikację do samodzielnej likwidacji szkód majątkowych przez klientów - HomeSmart. Dzięki temu rozwiązaniu będzie możliwe zdalne dokonanie oględzin mieszkania bez wizyty rzeczoznawcy i oszacowanie kwoty odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Screenity - nowy sposób na ubezpieczenie wyświetlacza telefonu od TU Europa

​Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wprowadziło na rynek ubezpieczeń smartfonów nową markę Screenity – ubezpieczenie w formule all risks oraz specjalna aplikacja do weryfikacji stanu wyświetlacza telefonu i zakupu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Digital Care wprowadza do oferty Scanbox – urządzenie do diagnozy stanu wyświetlacza smartfona

Digital Care wprowadził usługę ubezpieczenia ekranu wyświetlacza używanego telefonu. W tym celu na rynku rosyjskim spółka uruchomiła urządzenia Scanbox do diagnozowania stanu wyświetlacza smartfona.

...
Czytaj więcej

Aneta Maykowska, wiceprezes Open Life: polskie zakłady ubezpieczeń mają jeszcze dużo do zrobienia (cz. II)

„W Polsce jesteśmy na początku ubezpieczeniowej drogi. Przed naszymi zakładami ubezpieczeń wciąż stoi wiele wyzwań i nowych kanałów sprzedaży”, mówi w wywiadzie dla beinsured.pl Aneta Maykowska, wiceprezes Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A.

...
Czytaj więcej

MCI.EuroVentures kupuje węgierskiego lidera rynku insurtech – Netrisk.hu  

MCI.EuroVentures kupuje węgierską spółkę Netrisk, specjalizującą się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych i mieszkaniowych online. Netrisk jest liderem, posiadającym ok. 30 proc. udziałów w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. I)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

Allianz sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne poprzez Chat Bot Messenger

​Allianz po raz kolejny udowadnia, że digitalizacja to nie tylko modne hasło powtarzane na polskim rynku ubezpieczeniowym. Zakład ubezpieczeń od początku miesiąca dystrybuuje ubezpieczenia OC i AC poprzez Chat Bot Messenger.

...
Czytaj więcej

Maciej Kawecki: RODO otworzy ubezpieczycieli na digitalizację (cz. I)

RODO to nie tylko zagrożenie i ryzyko wysokich kar ale też szansa na unowocześnienie i dopasowanie ubezpieczeń do zmieniających się trendów konsumenckich, przekonuje dr Maciej Kawecki w rozmowie z beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Roboty obsłużą klientów Compensy

Compensa TU uruchomiło na swojej infolinii bota. System będzie obsługiwał klientów zakładu ubezpieczeń. Dzięki temu rozwiązaniu, nie będą oni musieli wybierać celu rozmowy ale własnymi słowami przedstawią sprawę.

...
Czytaj więcej

Klienci Europ Assistance będą wspierani w sytuacji cyberataku

Cyber SOS to nowy produkt Europ Assistance Polska, który będzie miał za zadanie wspierać klientów w sytuacji cyberataku, awarii sprzętu IT oraz chronić w sieci ich tożsamość i reputację.

...
Czytaj więcej

Izabela Murawska-Deneau: nie ma bezpieczniejszej technologii przechowywania danych niż blockchain (2)

Blockchain przestaje być tylko modnych hasłem, ale staje się rzeczywistością instytucji finansowych na naszym rodzimym rynku. O tym czym jest technologia blockchain oraz kiedy można się spodziewać pierwszych wdrożeń rozmawiamy z Izabelą Murawską-Deneau.

...
Czytaj więcej

Izabela Murawska-Deneau: nie ma bezpieczniejszej technologii przechowywania danych niż blockchain (1)

Blockchain przestaje być tylko modnych hasłem, ale staje się rzeczywistością instytucji finansowych na naszym rodzimym rynku. O tym czym jest technologia blockchain oraz kiedy można się spodziewać pierwszych wdrożeń rozmawiamy z Izabelą Murawską-Deneau.

...
Czytaj więcej

Nowe technologie jako sposób rozszerzenia możliwości dodatkowych usług

Nowe technologie jako sposób rozszerzenia możliwości dodatkowych usług – tak był zatytułowany trzeci blok tematyczny InsurTech Digital Congress, podczas którego paneliści zastanawiali się, jak sprostać wyzwaniom w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Nowi klienci – nowe dotarcie – nowy marketing

Branża ubezpieczeniowa staje obecnie przede wieloma wyzwaniami. Rozwój nowych technologii jest tylko jednym z nich. Wiele zmienia się też w aspekcie marketingu, czyli dopasowania produktów, form reklamy i komunikacji do zmian demograficznych.

...
Czytaj więcej

Surówka: PZU jest marką, która przychodzi na myśl, gdy myśli się o swojej przyszłości 

Paweł Surówka, prezes PZU, porównuje aktualną sytuację PZU do wypłynięcia z portu i szukania nowego świata. Spółka stawia przede wszystkim na rozwój i podniesienie konkurencyjności na globalnym rynku. Ubezpieczyciel chce być na czele tej wyprawy.

...
Czytaj więcej

Analiza polskiego rynku Insurtech na tle rynków zachodnich. Na polskim rynku nie ma insurtechów, w które warto inwestować

II Insurtech Digital Congress rozpoczął się od dyskusji przedstawicieli branży, która miała na celu porównanie funkcjonowania i rozwoju polskiego i zagranicznego rynku insurtech.

...
Czytaj więcej

Aspekt regulacji dla insurtech i ubezpieczycieli, czyli jak dostosować procesy przetwarzania danych do wymagań RODO

W dyskusji często pojawia się zarzut, że obszar fintechów jest blokowany, ograniczany regulacjami. Ostatni panel pierwszego dnia InsurTech Digital Congress był poświęcony właśnie nowym przepisom zawartym w rozporządzeniu RODO i dyrektywie PSD2.

...
Czytaj więcej

Bezpieczna i spokojna jazda może się opłacać

Systemy telematyczne to stosowana w wielu krajach Europy zachodniej technologia umożliwiająca obserwację pojazdu, dzięki modułowi GPS. W Polsce rozwiązanie to wykorzystywane jest na razie przez dwa towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Arval wprowadza internetową platformę telematyczną Arval Active Link

​Firma Arval stworzyła innowacyjną platformę internetową Arval Active Link. W ten sposób chce zapewnić klientom dostęp do szczegółowych informacji dotyczących pojazdów oraz zachowań kierowców.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac: Mamy bardzo dużo do zaoferowania w sektorze emerytalnym

O innowacjach, branży ubezpieczeń zdrowotnych, reformie emerytalnej i prewencji rozmawiał prezes PZU Życie Roman Pałac z red. Rzeczpospolitej.

...
Czytaj więcej

Jak nowe technologie wpływają na ubezpieczenia?

Nowe technologie są już obecne w branży ubezpieczeniowej. Wpływają na wiele obszarów jej działania m.in. obsługi klientów i realizacji podstawowych zadań. Nowe technologie są obecne m.in. w zakresie likwidacji szkód czy indywidualizacji ofert.

...
Czytaj więcej

Już niedługo w aplikacji myluggage.eu spakujesz się i kupisz ubezpieczenie podróżne

Powstała pierwsza polska aplikacja wspomagająca pakowanie przed wyjazdem. Jej twórca Paweł Łubiarz zapowiada w rozmowie z wp.pl, że platforma w przyszłości będzie zarabiać m.in. na sprzedaży ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Min. Streżyńska: pełna funkcjonalność mDokumentów nastąpi w połowie 2018 r.

Minęły dwa lata od powołania rządu Beaty Szydło. Z tej okazji poszczególni ministrowie dokonali podsumowania dwuletniej działalności swoich resortów. Min. Streżyńska zapowiedziała uruchomienie e-polisy OC w drugiej połowie przyszłego roku.

...
Czytaj więcej

AXA uruchamia nowy serwis online dla posiadaczy produktów inwestycyjnych

​15 listopada br. nastąpiło uruchomienie serwisu online.axa.pl. Portal jest dedykowany klientom spółki posiadającym ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

...
Czytaj więcej

Baza CEPiK 2.0 działa, chociaż SKP zgłaszają problemy

Od poniedziałku, 13 listopada br., działa unowocześniona baza CEPiK 2.0. Jednak uruchomieniu projektu, na który czekała zarówno branża ubezpieczeniowa jak i motoryzacyjna, towarzyszyły usterki i kłopoty z działaniem systemu oraz przesyłaniem danych.

...
Czytaj więcej

Jak insurtechy zmienią branżę ubezpieczeniową?

Innowacje technologiczne dopiero powoli wkraczają do branży ubezpieczeniowej, podczas gdy bankowość jest już na etapie zaawansowanej rewolucji digitalowej. Dopiero teraz insurtechy mogą całkowicie zmienić ubezpieczenia i dotychczasowe modele biznesowe ZU.

...
Czytaj więcej

AXA Najbardziej Cyfrowym Ubezpieczycielem Roku w rankingu e-Commerce Polska awards 2017

9 listopada w warszawskim Kinie Praha odbyła się gala V edycji konkursu e-Commerce Polska awards oraz II edycji konkursu Osobowość Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej. Laureatem  kategorii „Najbardziej cyfrowy ubezpieczyciel” została AXA.  

...
Czytaj więcej

YU! będzie gromadziło dane o kierowcach poprzez specjalne urządzenie YanosikPRO

Yanosik niedługo wprowadzi na rynek nowy produkt YanosikPRO. Urządzenie będzie m.in. gromadziło dane telematyczne.

...
Czytaj więcej

Duński ubezpieczyciel wdraża rozwiązanie TIA Technology

Sønderjysk Forsikring, duńska firma ubezpieczeniowa wprowadza rozwiązanie TIA - usprawniając procesy, wdrażając automatykę i przyspieszając wprowadzanie produktów do obrotu.

...
Czytaj więcej

Agnieszka Wrońska: Telematyka to mój osobisty konik

Na początku przyszłego roku LINK4 ponownie zaskoczy rynek w zakresie dystrybucji ubezpieczeń, zapowiada prezes LINK4 Agnieszka Wrońska w rozmowie z red. beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Open Life rozpoczyna wysyłkę pism do klientów mailem

Open Life TU Życie rusza z opcją wysyłki pism drogą elektroniczną. Klienci, którzy zdecydują się z niej skorzystać, muszą wyrazić na to zgodę.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie telefonu poprzez aplikację Revolut

Revolut - aplikacja mobilna, która połączona z kartą Mastercard pozwala na dokonywanie transakcji na całym świecie, wyciąganie pieniędzy z bankomatu a także płatności online, udostępniła kolejną funkcję – ubezpieczenie telefonu.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: brak informacji na temat ataków cybernetycznych wyzwaniem dla ubezpieczycieli

W dniu 18 października 2017 r. w Insurance Europe odbyło się specjalne wydarzenie poświęcone cyberbezpieczeństwu. IE wskazuje, że coraz częstsze ataki cybernetyczne oznaczają, że społeczeństwo ma kluczowe znaczenie dla ochrony przed tego typu zagrożeniami

...
Czytaj więcej

RESO uruchamia kalkulator Biznes Pakiet w Panelu Agenta

RESO rozbudowuje Panel Agenta poprzez uruchomienie kalkulatora Biznes Pakiet i funkcji „Powiadomienia” . Nowe narzędzie umożliwia wygenerowanie kalkulacji i wniosku do polisy, który trafia do RESO Europa Service.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Prawie o ruchu drogowym z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w dniu 12 października 2017 r. ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Celem nowelizacji jest przyspieszenie wejścia w życie przepisów dot. bazy CEPiK 2.0

...
Czytaj więcej

II InsurTech Digital Congress i III FinTech Digital Congress

Już po raz trzeci, w dniach 23-24 listopada 2017 r. w warszawskim Hotelu Westin odbędzie się konferencja FinTech Digital Congress. W ramach kongresu odbędzie się także kolejna edycja InsurTech Digital Congress.

...
Czytaj więcej

Nowa aplikacja mobilna banku Pekao z ofertą ubezpieczeń PZU

Bank Pekao udostępnił nową aplikację mobilną PeoPay. Oprócz płacenia za granicą w obcej walucie oraz dokonywania płatności za zakupy online bezpośrednio w telefonie, narzędzie umożliwia także prezentację oferty ubezpieczeń od PZU.

...
Czytaj więcej

Prezesi PZU o cyberubezpieczeniach i współpracy ze start-upami na CYBERSEC Forum

We wtorek, 10 października, zakończyło się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. W konferencji udział wzięło ponad tysiąc osób, w tym prezes PZU Paweł Surówka i prezes PZU Życie Roman Pałac.

...
Czytaj więcej

Fundusz MCI.TechVentures pozostaje głównym udziałowcem NaviExpert

Fundusz MCI.TechVentures postanowił o pozostaniu w NaviExpert. Wpływ na taką decyzję miał dynamiczny rozwój spółki w ostatnim roku i wzrastająca adopcja jej produktów ubezpieczeniowych bazujących na telematyce (UBI ang. usage based insurance).

...
Czytaj więcej

Grupa UNIQA inwestuje w czeski fintech Twisto do odroczonych płatności

UNIQA inwestuje 1 mln euro w czeski fintech spółki Twisto. Start-up oferuje innowacyjne krótkoterminowe rozwiązania finansowe, a także posiada silne zaplecze w innowacyjnych metodach scoringowych i marketingu opartym na danych.

...
Czytaj więcej

Marsh i Kaspersky Lab podjęli współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa dużych przedsiębiorstw przemysłowych

Kaspersky Lab będzie dokonywał audytu cyberbezpieczeństwa organizacji przemysłowych. Spółka podpisała w tym zakresie umowę z Marsh.

...
Czytaj więcej

Jaka przyszłość czeka sektor ubezpieczeń?

O przyszłości dystrybucji ubezpieczeń, postępującej digitalizacji i sprzedaży ubezpieczeń przez nowe podmioty, z redakcją portalu PRNews.pl rozmawiała Radosława Ogonowska, Dyrektor ds. Bancassurance i Affinity w Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

Sollers: Zmiany pokoleniowe wymuszają na ubezpieczycielach wdrażanie innowacji

Zdaniem Marcina Pluta, w najbliższym czasie zakłady ubezpieczeń będą zmuszone do podejmowania współpracy ze start-upami, automatyzacji i robotyki, wykorzystania sztucznej inteligencji i nowoczesnych aplikacji oraz szukania nowych sposobów sprzedaży.

...
Czytaj więcej

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W warszawskim hotelu Westin trwa coroczne Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017, którego patronem medialnym jest beinsured.pl. W ramach konferencji już po raz 10. odbywa się Insurance Forum.

...
Czytaj więcej

Nowoczesne technologie w branży ubezpieczeniowej – przyszłość czy teraźniejszość? Branża ubezpieczeniowa z perspektywy start-upu

Między innymi to pytanie mogli sobie zadać i na nie odpowiedzieć uczestnicy konferencji BACK TO THE FUTURE II, słuchając Tomka Kozłowskiego ze SkySnap. To pytanie, warto sobie zadać z również z perspektywy start-upu.

...
Czytaj więcej

Elektroniczna sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych w RESO

RESO wprowadziło elektroniczną sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych (OCK). Od dnia 3 października 2017 r. polisy są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej w Panelu Agenta zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Hestia Loss Control pomoże firmom w zabezpieczaniu się przed cyberatakami

Zespół analityków Hestii Loss Control zamierza skuteczniej walczyć z atakami hakerów wymierzonymi w firmy i instytucje. W cybernetycznym laboratorium analizy ataków przekuwane będą w zabezpieczenia na poziomie szkoleń i najnowszych rozwiązań technicznych.

...
Czytaj więcej

PZU SA poszukuje partnera w zakresie Big Data i Data Analytics

PZU opublikowało ogłoszenie zawierające propozycję współpracy w zakresie tworzenia rozwiązań Big Data i Data Analytics. Jak podaje ubezpieczyciel, nowy podmiot udzielałby wsparcia w kontekście wykorzystania dużych zbiorów danych w procesach biznesowych.

...
Czytaj więcej

Trwa PZU Risk Engineering Days 2017

W Sopocie rozpoczął się PZU Risk Engineering Days 2017. Głównymi tematami dwudniowej konferencji będzie cyberbezpieczeństwo polskich przedsiębiorstw, rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu ryzykiem oraz kultura organizacyjna.

...
Czytaj więcej

Aviva rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń przez Messengera

Aviva dołączyła do grona ubezpieczycieli sprzedających ubezpieczenia poprzez aplikację Messenger. Jak podkreślił ubezpieczyciel, nowy kanał sprzedaży ma pomóc spółce w dotarciu z ofertą ubezpieczeń turystycznych do młodych osób.

...
Czytaj więcej

PZU zamierza wprowadzić telematykę

PZU zamierza wprowadzić do swojego modelu biznesowego rozwiązania telematyczne. Ich celem będzie szacowanie składki na postawie danych otrzymywanych z urządzeń śledzących ruchy pojazdów i dostosowanie jej do ryzyka danego kierowcy.

...
Czytaj więcej

Gwarancje wadialne można już kupić online

Gwarancje24.pl to nowa platforma internetowa do sprzedaży gwarancji wadialnych online. Dzięki temu proces zakupu przebiega online, a przygotowanie dokumentów zajmuje jeden dzień. Gwarancji udziela UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

W tym tygodniu rozpoczyna się Szczyt Ubezpieczeniowy

Już w najbliższy czwartek (28 września br.) rozpocznie się Szczyt Ubezpieczeniowy. Jest to pierwsza w Polsce internetowa konferencja skierowana do sektora ubezpieczeniowego, w szczególności do: agentów, brokerów oraz reprezentantów multiagencji.

...
Czytaj więcej

Bacca wprowadzi trwały nośnik oparty o blockchain

Bacca zamierza jeszcze w tym roku wdrożyć trwały nośnik oparty o blockchain, przekazał portal cashless.pl. W ten sposób, całkowicie wyeliminowane zostaną dokumenty papierowe z procesu sprzedaży ratalnej ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z tytułem „Lider Informatyki 2017” od Computerworld

​Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia zdobyło nagrodę „Lider Informatyki 2017” od Computerworld w kategorii „Bankowość i Finanse”. Kapituła doceniła przede wszystkim wdrożenie w 2016 roku iHestii.

...
Czytaj więcej

O ubezpieczeniach przyszłości na BACK TO THE FUTURE II

Wczoraj (21 września), w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja organizowana przez portal beinsured.pl i Kancelarię CZUBLUN TRĘBICKI - "BACK TO THE FUTURE" II - Ubezpieczenia przyszłości - Internet kontratakuje.

...
Czytaj więcej

PZU ulepszyło aplikację „Samoobsługa szkody”

PZU uruchomiło nową wersję aplikacji internetowej „Samoobsługa szkody”. Dzięki niej, klient samodzielnie dokona oględzin i kalkulacji kwoty odszkodowania. Proces zajmuje średnio 5 minut, pieniądze mogą trafić na konto klienta nawet tego samego dnia.

...
Czytaj więcej

Fizzy: ubezpieczenie od AXA oparte na blockchainie ethereum

​AXA jako pierwszy ubezpieczyciel wprowadza ubezpieczenie z wykorzystaniem technologii blockchain. Dzięki platformie Fizzy, w 100% zautomatyzowanej i jednocześnie bezpiecznej, oferuje ubezpieczenie od opóźnienia lotu.

...
Czytaj więcej

Likwidacja szkód przyszłości

Każdy z ubezpieczycieli posiada wiele informacji, które mogą tworzyć zasoby danych, czyli tzw. Big Data. Za sprawą nowych technologii wkraczających do branży ubezpieczeniowej, coraz większą częścią, będą dane zbierane z otoczenia, w tym zdjęcia oraz filmy

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel testuje drony, czyli wykorzystanie nowych technologii w praktyce

Gdzie człowiek nie może tam drona pośle - można sparafrazować słowa przysłowia. Współpraca pomiędzy ubezpieczycielami oraz firmami zajmującymi się wykorzystaniem dronów zaczyna nabierać rozpędu.

...
Czytaj więcej

Piotr Czublun prelegentem podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W dniach 4-5 października br. odbędzie się kolejna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. W ramach wydarzenia odbędzie się X Insurance Forum. Do grona prelegentów Forum dołączył mec. Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

EBC pracuje nad zasadami licencjonowania FinTech-ów

Europejski Bank Centralny pracuje nad nowymi zasadami licencyjnymi, które będą obejmować firmy technologiczne oferujące usługi finansowe, tzw. FinTech-y, powiedziała podczas konferencji prasowej Daniele Nouy, Przewodnicząca Rady ds. Nadzoru w EBC.

...
Czytaj więcej

Drony w ubezpieczeniach

Olbrzymi potencjał, jaki drzemie w dronach zauważyli przedstawiciele zakładów ubezpieczeń w Stanach Zjednoczonych. Siedmiu z dziesięciu największych ubezpieczycieli majątkowych testuje, bądź już wdraża w swoich działaniach technologię dronową.

...
Czytaj więcej

Warta umożliwia zgłoszenie szkody przez Facebook Messengera

Towarzystwo ubezpieczeń Warta, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce umożliwia klientom zgłoszenie szkody za pomocą aplikacji Facebooka Messenger. Dzięki temu klient posiadający smartfona może przejść przez proces likwidacji bez konieczności kontaktu tele

...
Czytaj więcej

PZU stawia na technologie

Roman Pałac, prezes PZU Życie, opowiedział w rozmowie z portalem Money.pl o wykorzystaniu nowych technologii do szacowania szkód po nawałnicach oraz rozwoju sektora ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

PZU chce być kojarzone z produktami oszczędnościowymi

„Zależy nam na tym, aby PZU mocno spozycjonować na rynku szeroko pojętych oszczędności klientów” – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie udzielonym redakcji Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Nowy ubezpieczyciel – Aliança Seguros – wdraża rozwiązanie TIA na potrzeby usług bancassurance w Angoli

Aliança Seguros z siedzibą w Luandzie w Angoli to nowy ubezpieczyciel założony przez Banco de Negócios Internacional – bank obsługujący klientów detalicznych działający na rynkach portugalskim i angolańskim. Firma rozpoczęła współpracę z TIA...

...
Czytaj więcej

GIODO: projekt badawczy dot. prywatności w spersonalizowanych ubezpieczeniach

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wraz z Instytutem Matematycznym PAN rozpoczął prace nad projektem badawczym, którego celem jest zapewnienie prywatności w spersonalizowanych ubezpieczeniach.

...
Czytaj więcej

InsurTech Sherpa wchodzi na brytyjski rynek

Sherpa, firma insurtechowa z Malty, rozpocznie swoją działalność w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku. InsurTech ma oferować zindywidualizowane ubezpieczenia za pośrednictwem cyfrowego, przyjaznego dla użytkowników urządzenia.

...
Czytaj więcej

PwC: drony pomogły w szacowaniu strat po nawałnicach

Zespół PwC Drone Powered Solutions zaangażował się w usuwanie strat po nawałnicach. Drony były wykorzystywane do prezentacji zniszczeń i zarządzania akcjami ratunkowymi.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Wojciech Głażewski, Check Point Software Technologies

Prelekcję na temat rosnącej popularności Internetu Rzeczy oraz wzrostu cyberprzestępstw, podczas II edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, poprowadzi Wojciech Głażewski dyrektor zarządzający, Check Point Software Technologies.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa docenia polski sektor IT

Coraz więcej innowacji technologicznych rozwijanych i testowanych jest w Polsce. Także międzynarodowe koncerny, w tym zakłady ubezpieczeń, swoje centra technologiczne przenoszą do Polski.

...
Czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii uruchomiono porównywarkę ubezpieczeń gadżetów

W Wielkiej Brytanii uruchomiona została porównywarka ubezpieczeń gadżetów Protect Your Gadget. Została ona zaprojektowana przez brytyjską firmę Comparison Creator, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania specjalizującego się w porównywaniu produktów.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Piotr Kondratowicz, KPMG

Prelekcję na temat perspektywy rozwoju InsurTech, podczas drugiej edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, poprowadzi Piotr Kondratowicz starszy menedżer w dziale usług doradczych dla branży ubezpieczeń, KPMG w Polsce.

...
Czytaj więcej

Polacy chętnie płacą telefonem za ubezpieczenia. SkyCash chce rozszerzyć ofertę o ubezpieczenia majątkowe i turystyczne

Piotr Bochenek, członek zarządu SkyCash w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes podkreśla, że Polacy coraz częściej korzystają z mobilnych płatności za bilety transportu publicznego, codzienne, drobne zakupy czy ubezpieczenia. 

...
Czytaj więcej

Najciekawsze insurtechy znad Wisły

Redaktor naczelny portalu cashless.pl Jacek Uryniuk przygotował „Abecadło polskiego fintechu” - listę polskich start-upów finansowych, które jego zdaniem mają szansę lub już odniosły sukces w branży fintechowej.

...
Czytaj więcej

Czy w przyszłości nastąpi współpraca sektora motoryzacyjnego i ubezpieczeń w zakresie big data?

Od dawna wiadomo, że producenci pojazdów są w posiadaniu ogromnej liczby danych o użytkowników ich samochodów. Teraz koncerny motoryzacyjne zastanawiają się, w jaki sposób mogłyby zarobić i efektywnie spożytkować te informacje.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w bankomatach Euronetu

6 tys. bankomatów Euronetu zostanie wyposażone w dodatkową usługę zakupu ubezpieczenia turystycznego od TU Europa. Bankomaty umożliwiające realizację tej usługi będą zlokalizowane na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych.

...
Czytaj więcej

Aplikacja powiadamiająca pośredników o wypadkach drogowych

Brytyjska firma Lightstone Systems uruchomiła nową aplikację, która w czasie rzeczywistym, wysyła szczegółowe informacje na temat wypadku samochodowego kierowcy bezpośrednio do swojego pośrednika.

...
Czytaj więcej

Veit Stutz: Allianz Worldwide Care może wejść na polski rynek jeszcze w tym roku

Veit Stutz, prezes Allianz Polska, udzielił wywiadu redakcji dziennika Rzeczpospolita. W rozmowie opowiedział o planach ubezpieczyciela, jego aktualnej strategii i najważniejszych wyzwaniach rynkowych stojących przed zakładem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Bankomaty rozdają rabaty – zniżki na ubezpieczenia turystyczne dla użytkowników Planet Cash

Sieć bankomatów Planet Cash i towarzystwo ubezpieczeń TU Europa przygotowali akcję promocyjną „Bankomaty rozdają rabaty”. Klienci, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia poprzez urządzenie, otrzymają 10 proc. rabatu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne w aplikacji IKO

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej banku PKO została wzbogacona o nową funkcję – zakup ubezpieczenia turystycznego. Jest to pierwsze wykorzystanie mobilnego narzędzia do dystrybucji ubezpieczeń przez PKO Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi w branży ubezpieczeniowej

Na polskim rynku ubezpieczeniowym wciąż niewiele firm udostępnia narzędzia oparte na nowych technologiach. Inaczej sytuacja wygląda w zachodniej Europie, gdzie aplikacje mobilne w ubezpieczeniach powoli stają się standardem...

...
Czytaj więcej

NOVIS pierwszym zakładem ubezpieczeń na życie, który akceptuje płatności w walucie cyfrowej

Towarzystwo ubezpieczeń NOVIS poinformowało o nawiązaniu partnerstwa z procesorem płatniczym walut cyfrowych Payment21.com. Współpraca ta umożliwi ubezpieczycielowi, akceptowanie płatności w walucie cyfrowej na każdym rynku jego działania.

...
Czytaj więcej

Compensa uruchomiła profil na Facebooku

W dniu 7 lipca 2017 r. na portalu społecznościowym Facebook swój oficjalny profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń Compensa. W ciągu kilku dni stronę polubiło blisko 500 osób. Fanpage ma charakter edukacyjno-informacyjny.

...
Czytaj więcej

W PIU powstaje Zespół ds. digitalizacji procesów w sektorze ubezpieczeń

Dotychczas działająca Grupa ds. identyfikacji elektronicznej w Polskiej Izbie Ubezpieczeń przekształciła się w Zespół ds. digitalizacji procesów w sektorze ubezpieczeń. Zmiany stanowią odpowiedź na sygnały docierające do Izby od zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

W AXA Assistance za polisę turystyczną zapłacisz BLIKiem

Od 10 lipca 2017 r. AXA Assistance umożliwia płatność za ubezpieczenie turystyczne za pomocą BLIKa. Program został przygotowany przy współpracy AXA Assistance oraz Polskiego Standardu Płatności, twórcy oraz operatora BLIKa.

...
Czytaj więcej

Allianz Technology chce zredukować zatrudnienie

Allianz Technology, należący do niemieckiego ubezpieczyciela, zapowiedział redukcję etatów. W sumie firma zamierza zwolnić 300 osób z 2 tys. zatrudnionych. Jest to jeden z elementów programu Smart Prices & Costs, zakładającego zmniejszenie kosztów.

...
Czytaj więcej

Aplikacja GEO Care dostępna dla klientów Idea Leasing

Aplikacja mobilna GEO Care od Europ Assistance dostępna jest dla przedsiębiorców korzystających z finansowania pojazdów w Idea Leasing.

...
Czytaj więcej

GIODO: o przetwarzaniu i dostępie do danych geolokalizacyjnych

W dniu 5 lipca 2017 r. na forum sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przedstawił informacje w zakresie przetwarzania i udostępniania danych geolokalizacyjnych.

...
Czytaj więcej

Link4 i NaviExpert: dlaczego nie należy bać się polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców?

W internecie pojawia się wiele negatywnych komentarzy kierowców, którzy krytykują pierwsze polisy komunikacyjne oparte o styl jazdy kierowców. NaviExpert przedstawia 5 powodów, dla których kierowcy nie powinni bać się ich bać.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne od TU Europa dostępne w aplikacji SkyCash

Towarzystwo ubezpieczeń Europa rozszerza swoją sieć kanałów dystrybucji. Ubezpieczyciel będzie sprzedawał polisy turystyczne poprzez aplikację SkyCash.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa i PAYBACK ze wspólną ofertą ubezpieczeniową

Grupa Ubezpieczeniowa Europa uruchamia nowy kanał sprzedaży. We współpracy z PAYBACK zaoferuje klientom programu cztery produkty ubezpieczeniowe: na życie, zdrowotne, home i kids assistance. Zakup będzie premiowany punktami PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Luciano Cirin: region CEE to obszar wzrostu

Luciano Cirin, prezes Generali CEE Holding, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła dalszych planów działalności włoskiego ubezpieczyciela na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 8

Tematem dyskusji jest udostępnienie przez UFG historii ubezpieczenia OC online; duże inwestycje w nowe technologie VIG; a także uchwała SN, zgodnie z którą odszkodowania za szkody wyrządzone przez psa rolników będą pokrywane z ubezpieczenia OC rolników.

...
Czytaj więcej

Allianz o potrzebie digitalizacji branży ubezpieczeniowej

Maciej Stankiewicz z Allianz Polska w artykule eksperckim wskazuje na potrzebę cyfryzacji branży ubezpieczeniowej. Jak podkreśla, jest to jeden z najbardziej inwestowanych obszarów działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting zdobywa zachodnie rynki

Polska spółka specjalizująca się w doradztwie IT dla zakładów ubezpieczeń podbija rynki Europy Zachodniej. Jak podaje Puls Biznesu, firma uzyskuje znaczenie na rynku skandynawskim, niemieckim czy krajów Beneluksu.

...
Czytaj więcej

NN wdrożyło płatności online od Blue Media

Towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden wdrożyło usługę Płatności Online Blue Media. Dzięki niej, klienci mogą dokonać płatności poprzez e-mail, SMS, czy też u agenta.

...
Czytaj więcej

Jakie wyzwania stoją przed Allianz?

Na początku czerwca Allianz zaprezentował swoją strategię na najbliższy rok. Celem towarzystwa jest awans do grupy trzech najczęściej wybieranych ubezpieczycieli przez Polaków.

...
Czytaj więcej

VIG zainwestuje w Polsce 100 mln zł w rozwój technologii

VIG przekaże 100 mln zł na rozwój innowacyjności w Polsce. Kapitał zostanie przekazany na tworzenie funduszy inwestujących w nowe technologie i digitalizację, usprawnienie procesów likwidacji szkód i usług assistance.

...
Czytaj więcej

Marat Nevretdinov o technologicznej przyszłości branży ubezpieczeniowej

Marat Nevretdinov, wiceprezes Towarzystwa Ubezpieczeń Europa udzielił wywiadu dla portalu mamstartup.pl. Rozmowa dotyczyła rozwoju sektora fintech w Polsce oraz współpracy ubezpieczycieli z twórcami innowacyjnych usług.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa musi być gotować na digitalizację

Digitalizacja poprzez poprawę zarządzania obniży koszty, ale w pierwszym etapie na pewno będzie sporo kosztować – mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Czerniak, redaktor Polityki Insight i wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

...
Czytaj więcej

Coface z nowym portalem dla klientów

Coface uruchomiło nowy portal dla klientów posiadających ubezpieczenie należności. Zmieniono też portal do obsługi ubezpieczeń CofaNetEssentials.

...
Czytaj więcej

Jarosław Parkot: zarabiamy na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych

Jarosław Parkot, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, udzielił wywiadu redakcji Rzeczpospolita. W rozmowie odniósł się do nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, kary nałożonej na spółkę przez KNF i działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Agenci Online obsłużą klientów Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden uruchomiło wideo-czat dla klientów. Nowa usługa – Agent Online – umożliwia zdalne spotkanie z przedstawicielem firmy.

...
Czytaj więcej

UNIQA wyposaża swoich klientów w aplikację mobilną do obsługi ubezpieczeń komunikacyjnych

UNIQA wdraża po raz pierwszy aplikację mobilną dla agentów. Od czerwca mogą oni w łatwy sposób zaczytać dane pojazdu z kodu AZTEC do kalkulacji ceny ubezpieczenia oraz załączać do systemu wymagane dokumenty.

...
Czytaj więcej

Allianz z sukcesem realizuje strategię

Od 2015 r. Allianz Polska realizuje obraną strategię. Celem ubezpieczyciela jest dołączenie do czołówki największych trzech zakładów ubezpieczeń w Polsce. Na ten rok spółka założyła zwiększenie udziału na rynku poprzez digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Mobilna Open Brokers ułatwi pracę agentów

Multiagencja ubezpieczeniowa Open Brokers uruchomiła nowoczesne narzędzie do sprzedaży ubezpieczeń: Aplikację Mobilną Open Brokers. Jest ona integralną częścią platformy Open Brokers, dzięki czemu znacznie zwiększy się komfort pracy agenta.

...
Czytaj więcej

Aviva przekształca się w firmę technologiczną

Mark Wilson, prezes Aviva, powiedział w trakcie konferencji prasowej w Londynie, że zarządzana przez niego spółka zamierza przekształcić się w fintech.

...
Czytaj więcej

Warta wyróżniona za wdrożenie platformy DataWalk od PiLab

Warta została wyróżniona w konkursie FutureTech Awards, konkursie przeznaczonym dla międzynarodowego sektora finansowego z branży fintech, insurtech oraz big data. Ubezpieczyciel otrzymał nagrodę za wdrożenie nowatorskiej platformy analitycznej DataWalk.

...
Czytaj więcej

2. dzień InsurTech Congress: Jak nowoczesne rozwiązania technologiczne zmienią funkcjonowanie zakładów ubezpieczeń

W trakcie 2. dnia InsurTech Congress miała miejsce debata prowadzona przez mec Piotra Czubluna. Zaproszeni goście w trakcie dyskusji zastanawiali się nad kwestiami wpływu nowych technologii na funkcjonowanie procesów w ZU.

...
Czytaj więcej

YU! rozszerza swoją ofertę produktową

YU! wprowadzi do swojej oferty kolejne produkty z segmentu ubezpieczeń komunikacyjnych. Oprócz polis OC kom. poprzez aplikację Yanosik będzie można nabyć ubezpieczenia AC, NNW i assistance. 

...
Czytaj więcej

InsurTech Congress: predykcje rozwoju branży a rzeczywistość regulacyjna

Wczoraj (24 maja 2017 r.) wystartował w Warszawie FutureTech Congress – dwudniowa konferencja poświęcona rozwojowi nowych technologii i ich wpływie na ekonomie, życie społeczne. Wśród prelegentów pojawił się m.in. Mateusz Morawiecki.

...
Czytaj więcej

TIA Technology strategiczną platformą niemieckiego InsurTechu

Niemiecka firma technologiczna FinLeap wkracza z nowym przedsięwzięciem o nazwie Element. Zostało ono wdrożone w celu stworzenia cyfrowej platformy ubezpieczeniowej na potrzeby ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej przewoźników.

...
Czytaj więcej

FutureTech Congress: Przyszłość pod znakiem technologii

W dniach 24 i 25 maja eksperci z całego świata, podczas FutureTech Congress w Warszawie, będą rozmawiać o tym, jak przedsiębiorstwa mogą przygotować się do rzeczywistości kształtowanej przez technologie, sztuczną inteligencję i disruptive innovation.

...
Czytaj więcej

KNF zmniejsza liczbę barier dla rozwoju fintechów

Na początku roku przy Komisji Nadzoru Finansowego został utworzony Zespół roboczy ds. rozwoju innowacji finansowych w Polsce. Do tej pory odbyły się dwa spotkania nowego organu. Celem zespołu jest zidentyfikowanie barier dla rozwoju usług fintech.

...
Czytaj więcej

Guidewire ogłasza nową wersję platformy ubezpieczeniowej

Firma Guidewire Software, dostarczająca oprogramowanie dla branży ubezpieczeń majątkowych, ogłosiła wprowadzenie wersji 2017.1 Guidewire InsurancePlatform. Nowa wersja zawiera udoskonalenia produktów Guidewire z zakresu operacji podstawowych, danych.

...
Czytaj więcej

Assistance od utraty danych osobowych dla klientów Play

Spółka P4 – operator sieci Play – wspólnie z Europ Assistance Polska przygotowała specjalne ubezpieczenie assistance dołączone do pakietu oprogramowania antywirusowego „Ochrona Internetu PRO”. Ubezpieczenie to chroni od ryzyka utraty danych osobowych...

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia z mikroskładką od UNIQA w aplikacji SkyCash

Już od marca br. użytkownicy aplikacji SkyCash mają możliwość wykupić nowe ubezpieczenia z mikroskładką od UNIQA: Podróżuj bezpiecznie i Parkuj bezpiecznie. Produkty te są ściśle dopasowane do usług aplikacji mobilnej SkyCash.

...
Czytaj więcej

Agencja PHD Media Direction obsłuży Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden wybrało dom mediowy PHD Media Direction do obsługi mediowej towarzystwa w internecie. W przetargu PHD Media Direction pokonało m.in. Value Media (Group One). Firma ta dotychczas współpracowała z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Instytucje finansowe zainteresowane inwestowaniem w fintechy

Polski rynek fintechów dynamicznie rozwija się w ostatnim czasie, a rolę i znaczenie tych innowacyjnych podmiotów doceniają instytucje obecne na polskim rynku finansowym. Nawiązują one współpracę ze start-upami i inwestują w ich rozwój.

...
Czytaj więcej

Allianz będzie sprzedawał ubezpieczenia komunikacyjne przez Facebooka

Allianz planuje poszerzenie oferty produktów ubezpieczeniowych sprzedawanych poprzez Facebooka. Oprócz polis turystycznych użytkownicy aplikacji Messenger będą mogli nabyć ubezpieczenie komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting: ubezpieczyciele potrzebują solidnego zaplecza informatycznego

Zakłady ubezpieczeń prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wyjątkowych produktów ubezpieczeniowych dopasowanych do specyficznych potrzeb klientów. Szybko rosnąca liczba produktów wymaga od nich stosowania odpowiednich narzędzi IT.

...
Czytaj więcej

Adam Uszpolewicz: branża ubezpieczeniowa posiada duży potencjał rozwoju na polskim rynku

Adam Uszpolewicz, prezes Aviva Polska, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na rynku ubezpieczeń z elementami inwestycyjnymi jak i wyzwań ubezpieczyciela oraz jego planów rozwoju. 

...
Czytaj więcej

Youbi chce wejść na polski rynek

Czeski insurtech planuje rozpoczęcie działalności w Polsce. Start-up tworzy rozwiązania telematyczne w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, które uwzględniają nie tylko styl jazdy, ale też liczbę przejechanych kilometrów.

...
Czytaj więcej

UNIQA zapowiada rewolucję w systemie likwidacji szkód

Jarosław Matusiewicz, nowy prezes spółek UNIQA, przedstawił zmiany, jakie zamierza wdrożyć ubezpieczyciel w swoim modelu biznesowym. Najistotniejsza zmiana obejmuje przekształcenie systemu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił sprzedaż ubezpieczeń turystycznych przez aplikację Facebook Messenger

PZU umożliwił zakup ubezpieczenia turystycznego poprzez aplikację Facebook Messenger. „Głównym celem wykorzystania narzędzia jest chęć dotarcia i zainteresowania ofertą młodych klientów oraz tych, którzy poszukują oferty PZU w Internecie” – podało PZU.

...
Czytaj więcej

LINK4 ruszył z nowym programem Kasa Wraca

W dniu 26 kwietnia 2017 r. LINK4 przy współpracy z NaviExpert ruszył z nowym programem Kasa Wraca. Dzięki tej ofercie bezpieczni kierowcy będą mogli otrzymać nagrodę w formie zwrotu części wpłaconej składki.

...
Czytaj więcej

Portal beinsured patronem medialnym FutureTech Congress

Portal beinsured objął patronatem medialnym FutureTech Congress.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance laureatem konkursu Innovation 2017

Stworzony i wdrożony przez Mondial Assistance system monitorowania pomocy drogowej otrzymał srebrną statuetkę w konkursie Innovation 2017. Koncepcja wpisuje się w trend automatyzacji procesów obsługi klienta.

...
Czytaj więcej

Allianz inwestuje w Lemonade

Insurtech Lemonade, którego premiera odbyła się 21 września 2016 r., właśnie został kupiony przez Allianz. Jego twórcy chcieli dokonać zmiany modelu ubezpieczeń na nowy, który będzie opierał się na założeniach ekonomii dzielenia i sztucznej inteligencji.

...
Czytaj więcej

Terminowe ubezpieczenie na życie przez internet od Aviva

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva, w ramach pilotażu, wprowadziło do swojej oferty terminowe ubezpieczenie na życie Smart Life, dostępne dla nowych klientów całkowicie online na stronie internetowej: https://smartlife.aviva.pl.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska szuka innowacyjnych startupów

Allianz Polska we współpracy z międzynarodową organizacją Best of X poszukuje młodych firm - innowacyjnych startupów - które w oparciu o nowe technologie tworzą nowatorskie rozwiązania z zakresu finansów, ubezpieczeń czy też zarządzania biznesem.

...
Czytaj więcej

Czy sztuczna inteligencja zdominuje biznes? FutureTech Congress już w maju w Warszawie

FutureTech Congress to jeden z najważniejszych szczytów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowany innowacyjnym branżom fintech, insurtech oraz big data. Pierwsza edycja kongresu odbędzie się w dniach 24 - 25 maja w Warszawie.

...
Czytaj więcej

Platforma informatyczna dla ubezpieczeń SPACE odnosi sukcesy

Platforma informatyczna dla ubezpieczeń Space od sopockiej Ateny jest rewolucyjnym zwłaszcza dla dziesiątek tysięcy agentów ubezpieczeniowych rozwiązaniem...

...
Czytaj więcej

PZU na II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL 2017

PZU było partnerem strategicznym II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL. Konferencja zrzeszająca przedstawicieli rządu, instytucji związanych z cyberbezpieczeństwem i ekspertów z dziedziny nauki odbyła się 6 kwietnia br. w Warszawie.

...
Czytaj więcej

Przyznano nagrody podczas VI Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

W dniu 12 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się VI Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Podczas niej przyznano nagrody za osiągnięcia dokonane w 2016 r. Laureaci zostali wyłonieni w dziewięciu kategoriach.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia Liderem 2016 w kategorii medycyna i farmacja

Aplikacja SALTUS ZDROWIE została wyróżniona w Konkursie Technologicznym Gazety Bankowej, przekazała spółka.

...
Czytaj więcej

Platforma iHestia nagrodzona w konkursie „Techno Biznes” Gazety Bankowej

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia zostało uznane za jednego z liderów roku 2016 branży finansowo-ubezpieczeniowej i otrzymało nagrodę w konkursie technologicznym „Techno Biznes” przyznaną przez Gazetę Bankową.

...
Czytaj więcej

Insurtechy, czyli innowacje w ubezpieczeniach

"Aby zrozumieć, czym tak naprawdę zajmują się polskie insurtechy trzeba spojrzeć szerzej na całą branżę ubezpieczeniową. Nowoczesna technologia wspiera ubezpieczycieli niemal we wszystkich aspektach ich pracy" - tłumaczy Marek Zefirian.

...
Czytaj więcej

Concordia wyróżniona za wdrożenie Centralnego Rejestru Zgód

Concordia Ubezpieczenia otrzymała wyróżnienie w rankingu „Gazety Bankowej”. Poznańska spółka została nagrodzona za dokonanie w zeszłym rok najbardziej innowacyjnego wdrożenia technologicznego – systemu CRZ 2.0.

...
Czytaj więcej

Link4 wyróżnione za aplikację Bezpieczna Jazda

Towarzystwo ubezpieczeń Link4 otrzymało tytuł Lidera 2016 w kategorii Bankowość i Finanse. Tytuł ten przyznała Gazeta Bankowa za innowacyjną aplikację „Bezpieczna Jazda z Link4” i rozwiązanie telematyczne, które pozwala badać styl jazdy kierowców.

...
Czytaj więcej

Innowacyjność priorytetem ubezpieczycieli

Jak wyjaśnia TIA Technology, czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań do obsługi ubezpieczeń, przestarzała technologia utrudnia ubezpieczycielom spełnianie zmieniających się wymagań klientów.

...
Czytaj więcej

Jak technologia może zmienić branżę ubezpieczeniową?

Bain&Company we współpracy z Google przygotowało zestawienie kluczowych technologii, które w najbliższym czasie zmienią procesy operacyjne zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Med Link i Home Link - kolejne innowacyjne rozwiązania od Europ Assistance Polska

Europ Assistance Polska stworzyła nowe rozwiązanie technologiczne, usprawniające proces obsługi klientów. EAP wprowadziła Med Link i Home Link, aplikację www dla spraw z zakresu assistance medycznego i domowego.

...
Czytaj więcej

beinsured.pl patronem medialnym FutureTech Congress

Portal beinsured.pl objął patronatem medialnym wiodący kongres technologiczny w regionie.

...
Czytaj więcej

Pośrednicy oczekują wykorzystania nowych technologii

Obecnie branża ubezpieczeniowa stoi przed kolejnym wyzwaniem, jakie powstaje w związku z rozwojem nowych technologii. Ich wykorzystaniem zainteresowani są nie tylko klienci, ale także przedstawiciele środowiska pośredników ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

SIGNAL IDUNA Polska uruchomiło profil na Facebooku

Pod koniec lutego br. na portalu społecznościowym Facebook swój profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska.

...
Czytaj więcej

Allianz stawia na nowe formy obsługi klienta - Facebook nowym kanałem sprzedaży ubezpieczeń

Towarzystwo ubezpieczeń Allianz we współpracy z firmą Apreel Sp. z o.o. wdrożyło aplikację, dzięki której Facebook stał się nowym kanałem sprzedaży ubezpieczeń. Allianz swoją obecność na Facebooku opiera na obsłudze klienta i wsparciu sieci sprzedaży...

...
Czytaj więcej

Warta wdraża innowacyjny system do wykrywania przestępstw ubezpieczeniowych

Spółka PiLab, specjalizująca się w big data, stworzyła narzędzie do wykrywania i identyfikacji wyłudzeń odszkodowań. Po produkt DataWalk zgłosiło się już pierwsze towarzystwo ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

ProService wzmacnia swoją pozycję w sektorze ubezpieczeń i szykuje kolejne przejęcia fintechów

W dniu 3 marca 2017 r. ProService podpisało umowę nabycia części przedsiębiorstwa Bonair S.A., które odpowiada za tworzenie oprogramowania dla zarządzających funduszami oraz banków. Na mocy umowy ProService uzyskało prawa do rozwijania i sprzedaży prod.

...
Czytaj więcej

AIG: nowe technologie istotne w pracy brokera

Jak wskazuje AIG, według danych Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących rynku brokerskiego, w minionym roku brokerzy zarobili 1,05 mld zł z tytułu prowizji od ubezpieczycieli. Oznacza to wzrost aż 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wdraża innowacje technologiczne wspierające rozwój bancassurance

Nationale-Nederlanden wdrożyło nowoczesne i innowacyjne rozwiązania informatyczne - systemy TIA i RIFE. Będą one wykorzystywane m.in. do sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Konferencja Insurance IoT Europe Summit - Internet Rzeczy w ubezpieczeniach

Insurance IoT Europe Summit jest to największa konferencja w Europie poświęcona connected insurance, czyli nowym technologiom w branży ubezpieczeniowej. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 350 uczestników oraz ponad 50 prelegentów.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia wprowadził telekonsultacje dla najmłodszych pacjentów

SALTUS Ubezpieczenia, w odpowiedzi na wciąż rosnące zainteresowanie pakietami rodzinnymi, uruchomił kolejne już nowoczesne rozwiązanie pozwalające na szybki kontakt pacjenta z lekarzem.

...
Czytaj więcej

AXA Vantage – nowa aplikacja dla pośredników

W dniu 17 lutego 2017 r. AXA Insurance UK poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej aplikacji dla pośredników. Jak wyjaśnia ubezpieczyciel ma ona na celu pomóc pośrednikom lepiej zrozumieć swoich klientów.

...
Czytaj więcej

Nowa porównywarka ubezpieczeń – Finansomierz.pl

Na rynku od niedawna działa nowa porównywarka ubezpieczeń Finansomierz.pl. Jest to narzędzie opracowane przez grupę K2 Media. Na platformie klienci będą mogli także porównać ceny pożyczek oraz kredytów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC od UNIQA w aplikacji SkyCash

UNIQA rozszerza współpracę ze SkyCash – systemem płatności na smartfony. Od lutego br. aplikacja poza ubezpieczeniem turystycznym udostępnia również ubezpieczenie OC.

...
Czytaj więcej

TIA Technology nabywa Assurator, eksperta w zakresie wdrażania systemu TIA

TIA Technology, czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań do obsługi ubezpieczeń, realizuje strategię ekspansji poprzez nabycie kluczowego partnera wdrożeniowego TIA - Assurator.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: Wspieranie innowacji w zakresie ubezpieczeń w dobie cyfryzacji

W dniu 6 lutego 2017 r. Insurance Europe opublikował specjalnie przygotowany dokument na potrzeby decydentów w celu wspierania innowacji w FinTech i InsurTech...

...
Czytaj więcej

IoT w ubezpieczeniach

Firma Viasat, działająca na rynku usług połączeń satelitarnych, zamierza wprowadzić na rynek motoryzacyjny globalną usługę opartą na modelu Internet of things (IoT). Projekt będzie obejmował udogodnienia dla usług ubezpieczenia czy zarządzania flotą.

...
Czytaj więcej

Nowy insurtech w zakresie zagrożeń cybernetycznych

Wiodący brytyjski likwidator szkód QuestGates poinformował o wprowadzeniu na rynek zupełnie nowej usługi w zakresie zagrożenia cybernetycznego. Ma ona pomóc w sprawie roszczeń związanych z atakami hakerskimi...

...
Czytaj więcej

Dariusz Jankowski z Generali do zarządu ESKOM

Dariusz Jankowski, do niedawna zasiadający w zarządzie Generali, dołączył do zespołu ESKOM – firmy zajmującej się dostarczaniem oraz wdrażaniem dedykowanych rozwiązań informatycznych z zakresu infrastruktury oraz bezpieczeństwa IT dla sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

Wystartowała aplikacja SALTUS Zdrowie

SALTUS Ubezpieczenia przygotował dla swoich klientów aplikację mobilną. Dzięki „SALTUS Zdrowie” ubezpieczeni będą mogli łatwo i sprawnie umówić wizytę u lekarza oraz potrzebne badania medyczne.

...
Czytaj więcej

BRI – nowa usługa dla ubezpieczycieli od Bacca. Klienci z dobrą historią kredytową otrzymają niższą składkę

BRI będzie wspierać towarzystwa w procesie oceny ryzyka ubezpieczeniowego w ubezpieczeniach komunikacyjnych, dostarczając wskaźnik bazujący na informacjach, jakich do tej pory ubezpieczyciele nie posiadali i nie uwzględniali przy kalkulacji składki.

...
Czytaj więcej

Link4: w marcu rusza z ubezpieczeniem obniżającym składkę za styl jazdy kierowcy

Link4 poinformowało, że już w marcu wystartuje z dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, w którym styl jazdy kierowcy będzie mieć wpływ na wysokość ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

YU! – rusza nowatorski projekt sprzedaży ubezpieczeń

Jak poinformował Zarząd Neptis S.A., w dniu 23 stycznia 2017 r. został aktywowany projekt pod nazwą "YU!", tworzony przy współpracy ze STU Ergo Hestia S.A.

...
Czytaj więcej

TIA Technology z oprogramowaniem ubezpieczeniowym w Afryce

TIA Technology ogłosiło otwarcie swojego pierwszego biura regionalnego w Afryce. Uruchomienie pierwszego oddziału w tym regionie ma na celu zapewnienie wsparcia technologicznego dla sektora ubezpieczeniowego na całym kontynencie.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia ofiarą hakerów

Multiagencja CUK Ubezpieczenia padła ofiarą przestępstwa internetowego. Z domeny cuk.pl zostały rozesłane wiadomości e-mail dotyczące rzekomo nieopłaconych faktur. Do wiadomości dołączony został zainfekowany załącznik.

...
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja zastąpiła pracowników japońskiego zakładu ubezpieczeń

W japońskim zakładzie ubezpieczeń na życie Fukoku Mutual Life Insurance od stycznia 2017 r. obsługą roszczeń zajmuje się sztuczna inteligencja. W związku z wdrożeniem technologii AI pracę straciły 34 osoby.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczeniowy startup Claims Control zakwalifikowany do Programu PwC Startup Collider

Zostało wybranych 13 startupów z branży finansowej, które wezmą udział w I edycji Programu PwC Startup Collider. Wśród uczestników Programu znalazł się jeden insurtech Claims Control. Na razie projekt został zakwalifikowany do etapu Bootcamp.

...
Czytaj więcej

Bacca będzie automatycznie pobierać składki z kart płatniczych Visa

System ratalnych płatności składek ubezpieczenia majątkowego smart11 od firmy Bacca udostępnił kolejną usługę dla swoich klientów - automatyczne pobieranie raty z karty płatniczej Visa.

...
Czytaj więcej

Seminarium promujące polskie technologie IT dla FinTech w Japonii

W dniu 16 czerwca 2017 r. w Tokio odbędzie się seminarium promujące polskie technologie IT, które mogłyby znaleźć zastosowanie w sektorze FinTech. Wydarzenie w japońskiej stolicy planuje zorganizować Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio.

...
Czytaj więcej

beinsured patronem medialnym Insurance IoT Europe Summit

W dniach 26-27 czerwca 2017 r. w Londynie odbędzie się druga edycja konferencji Insurance IoT Europe Summit. Internet Rzeczy w ubezpieczeniach to temat przewodni wydarzenia.

...
Czytaj więcej

Współpraca pomiędzy Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego a Urzędem Komunikacji Elektronicznej

Podpisane porozumienie skupia się na współdziałaniu instytucji w ramach zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego, zwalczania rosnącej skali zagrożeń ze strony cyberprzestępców oraz bezpieczeństwa użytkowników usług telekomunikacyjnych i finansowych.

...
Czytaj więcej

Przeciwdziałanie atakom DDoS

Zespół ds. telekomunikacji oraz Zespół CSIRT Komisji Nadzoru Finansowego przygotowały opracowanie opisujące koncepcje, narzędzia i techniki chroniące przed atakami DDoS.

...
Czytaj więcej

UOKiK zbadał korzystanie z aplikacji finansowych

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie UOKiK, blisko 70 proc. konsumentów używa aplikacji do obsługi konta bankowego. Zainteresowanie tymi produktami jest szczególnie wysokie wśród najmłodszej grupy konsumentów.

...
Czytaj więcej

193 bariery w rozwoju sektora fintech w Polsce. KNF publikuje raport z prac Zespołu ds. rozwoju innowacji finansowych

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przedstawił raport, będący podsumowaniem dotychczasowych prac Zespołu ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech. Publikacja przedstawia aktualny stan prac nad identyfikacją i usuwaniem barier dla sektora FinTech.

...
Czytaj więcej

Przy KNF powstanie piaskownica SandboxDLT

​Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisały 17 marca 2021 roku umowę wykonawczą. Na jej mocy zostanie środowisko teleinformatyczne SandboxDLT.

...
Czytaj więcej

KNF uzupełniła listę Q&A dot. przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej przez podmioty rynku finansowego

​Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła kolejne odpowiedzi na pytania dot. Komunikatu UKNF z 23 stycznia 2020 r. dotyczącego przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

...
Czytaj więcej

mPay z kolejnymi usługami

Spółka mPay S.A. z siedzibą w Warszawie otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na rozszerzenie usług o licencję AIS i PIS.

...
Czytaj więcej

KNF zwraca się do sektora bankowego w sprawie cyberbezpieczeństwa

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w najnowszym liście zwrócił się do sektora bankowego w sprawie cyberbezpieczeństwa elektronicznych kanałów dostępu do usług bankowych.

...
Czytaj więcej

UOKiK sprawdzi praktyki biur maklerskich w razie awarii systemu IT

​Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wyjaśniające wobec 10 biur maklerskich. Organ przyjrzy się awariom systemów IT, które uniemożliwiają klientom dokonywanie transakcji na korzystanych warunkach.

...
Czytaj więcej

UKNF przedstawił swoje stanowisko ws. świadczenia usługi robo-doradztwa 

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego zostało opublikowane „Stanowisko Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie świadczenia usługi robo-doradztwa”.

...
Czytaj więcej

UKNF zaktualizował schemat pliku do importu danych do formularza wniosków do rejestru pośredników ubezpieczeniowych

UKNF poinformował na swojej stronie internetowej o aktualizacji schematu pliku umożliwiającego automatyczne wczytanie danych do formularzy elektronicznych do składania wniosków do rejestru pośredników ubezpieczeniowych. 

...
Czytaj więcej

KNF przypomina o Konsultacje Komisji Europejskiej ws. przeglądu dyrektywy Wypłacalność II

1 lipca 2020 r. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje mające na celu zebranie opinii na temat kierunków istotnych zmian w systemie Wypłacalność II.

...
Czytaj więcej

eUrząd KNF

Przeorganizowanie funkcjonowania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) na system pracy zdalnej przełożyło się na szersze wykorzystywanie elektronicznych środków komunikacji. Jednocześnie kolejne obszary działalności UKNF obejmowane są elektronizacją.

...
Czytaj więcej

KNF aktualizuje protokół przesyłania danych do Rejestru Pośredników Ubezpieczeniowych

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o aktualizacji Transport Layer Security (TLS). UKNF planuje wyłączenie nieaktualnych standardów TLS 1.0 oraz TLS1.1. Aktywna będzie wyłącznie wersja TLS 1.2.

...
Czytaj więcej

W KNF powstaje kolejny raport dot. rozwoju innowacji finansowych w Polsce

Jeszcze w tym roku Komisja Nadzoru Finansowego opublikuje drugą edycję raport nt. rozwoju sektora fintech w Polsce, podał portal cashless.pl.

...
Czytaj więcej

Otwarta bankowość – wskazówki KNF

Pod koniec stycznia 2020 r. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała bardzo ciekawe opracowanie dotyczące otwartej bankowości. Pełna treść tej publikacji dostępna jest pod linkiem.

...
Czytaj więcej

UKNF realizuje cele Cyfrowej Agendy Nadzoru

19 grudnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odbyła się prezentacja „Cyfrowej Agendy Nadzoru". Jest to plan działań i inicjatyw organu nadzoru w zakresie nowoczesnych technologii, innowacji oraz cyberbezpieczeństwa.

...
Czytaj więcej

MF i KNF wspólnie pracują nad rozwojem innowacyjnych usług finansowych

Ministerstwo Finansów i Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiły projekt, mający na celu rozwój sektora fintech w Polsce. Będzie on obejmował 3 obszary: bariery regulacyjne, sandbox i innowacje w nadzorze.

...
Czytaj więcej

Komunikat UKNF ws. chmury obliczeniowej

UKNF opublikował komunikat dotyczący przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

...
Czytaj więcej

KNF otwiera się na cyfryzację

W dniu 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odbyła się prezentacja „Cyfrowej Agendy Nadzoru".

...
Czytaj więcej

UKNF i KIR podpisali porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju sektora fintech

Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego będą podejmować wspólne działania mające na celu rozwój polskiego sektora innowacji finansowych i wykorzystania technologii blockchain.

...
Czytaj więcej

PIU: Program audytu - zarządzenie zmianą IT

Podkomisja audytu i kontroli wewnętrznej Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiła kolejną publikację tym razem dot. systemów IT zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

W KNF rozmawiano nad rozwojem polskiego sektora fintech

W poniedziałek w KNF odbyło się spotkanie przedstawicieli organu nadzoru, rządu, branży finansowej oraz organizacji technologicznych. Jest to początek wspólnych rozmów na temat rozwoju polskiego sektora nowoczesnych usług finansowych.

...
Czytaj więcej

Zwalczanie barier rozwoju innowacji w branży ubezpieczeniowej - status prac PIU i zespołu ds. FinTech (cz. II)

W dniu 7 marca 2018 r. UKNF opublikował „Rekomendacje Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w odniesieniu do listy określonych barier zawartych w Raporcie końcowym – statusy realizacji prac”. Część z ba

...
Czytaj więcej

Zwalczanie barier rozwoju innowacji w branży ubezpieczeniowej - status prac PIU i zespołu ds. FinTech (cz. I)

UKNF opublikował „Rekomendacje Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w odniesieniu do listy określonych barier zawartych w Raporcie końcowym – statusy realizacji prac”. Część z odnosi się do branży ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

Monetary Authority of Singapore i Komisja Nadzoru Finansowego rozwijają współpracę w obszarze FinTech

Monetary Authority of Singapore (MAS) i Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podpisały porozumienie o współpracy w obszarze FinTech, określające ramy współdziałania oraz zasady przekazywania rekomendacji pomiędzy dwoma organami nadzoru.

...
Czytaj więcej

UKNF przedstawił Raport z prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech)

Podczas Kongresu 590 miała miejsce prezentacja Raportu z prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech). Z dokumentu wynika, że największym problemem hamującym rozwój innowacji finansowych w Polsce jest brak pewności prawnej.

...
Czytaj więcej

Komunikat UKNF dot. korzystania z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej

UKNF wydał komunikat dotyczący korzystania przez podmioty nadzorowane z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej. Komunikat powstał wskutek licznych próśb ze strony rynku.

...
Czytaj więcej

Trzeci i czwarty etap prac Zespołu ds. FinTech zakończony

Zakończono już trzeci i czwarty etap prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce. W ramach tych etapów członkowie spotykali się w 6 podgrupach. Zespół ustalił, że należy określić główne priorytety działań rozwoju sektora.

...
Czytaj więcej

Zakończył się drugi etap prac Zespołu ds. rozwoju FinTech w Polsce

Zakończył się drugi cykl spotkań 6 podgrup roboczych wyodrębnionych w ramach Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce. W ramach tego etapu zostały omówione rozwiązania 103 barier regulacyjno-nadzorczych dla rozwoju sektora.

...
Czytaj więcej

Odbyło się drugie spotkanie Zespołu roboczego ds. rozwoju FinTech

W dniu 10 marca 2017 r. w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się drugie spotkanie Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

Odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu roboczego ds. rozwoju FinTech w Polsce

W dniu 13 stycznia 2017 r. w siedzibie UKNF odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych w Polsce. Jak podaje KNF, spotkanie miało na celu omówienie planowanych kierunków i organizacji prac Zespołu.

...
Czytaj więcej

W KNF rozmawiano na temat rozwoju innowacji finansowych

W dniu 9 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z przedstawicielami Ministerstwa Finansów oraz Rozwoju. Przedstawiciele rozmawiali o możliwych działaniach na rzecz rozwoju innowacji finansowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

TFI Allianz Polska wdraża eDO App

Aplikacja eDO App do potwierdzania tożsamości została uruchomiona przez TFI Allianz Polska. Dzięki temu klienci towarzystwa będą mogli zdalnie dokonać wyboru i zakupu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Platforma chmurowa IBM z pakietem rozwiązań dla sektora finansowego

​IBM Cloud for Financial Services, czyli platforma chmurowa dedykowana dla branży usług finansowych, zostanie wzbogacona o usługę Red Hat OpenShift i inne usługi natywne w chmurze.

...
Czytaj więcej

Rodzaje cyberataków

Jakie są rodzaje cyberataków? Cyfrowy świat wykreował swój własny katalog przestępstw. Trudność w ich wykrywaniu i ściganiu sprawców, a także ich „kreatywność” powoduje, że mimo prób zabezpieczeń, lista cyfrowych ataków jest coraz większa.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas będzie wykorzystywał blockchain do wysyłki dokumentów

​Krajowa Izba Rozliczeniowa podała w komunikacie, że nawiązała współpracę z BNP Paribas. Bank będzie dystrybuował dokumenty, takie jak cenniki i regulaminy, z wykorzystaniem technologii blockchain. Wcześniej na takie rozwiązanie zdecydował się PKO BP.

...
Czytaj więcej

Przepisy muszą nadążyć za rozwojem technologii

Obserwujemy gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii, za którą nie nadążają regulacje prawne. Na łamach serwisu Newseria ukazał się artykuł na temat konieczności przystosowania przepisów prawnych do nowych technologii m.in. sztucznej inteligencji.

...
Czytaj więcej

Atende oferuje rozwiązanie blockchain

Atende, jedna z czołowych grup kapitałowych w branży IT w Polsce, opracowała autorskie rozwiązanie technologiczne oparte o blockchain – ChainDoc.

...
Czytaj więcej

Nowa wersja standardu Polish API 2.0

W dniu 9 lipca 2018 r. opublikowana została wersja 2.0 standardu Polish API. Dokument zawiera szczegółowy opis metody uwierzytelniania w zewnętrznym narzędziu autoryzacyjnym.

...
Czytaj więcej

Banki mają problem z trwałym nośnikiem. Pomóc może im blockchain

W 2016 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowania przeciwko 12 bankom. UOKiK sprawdzał, jak podmioty informują klientów o zmianach umów. Postępowanie zostało wszczęte m.in. wobec PKO BP S.A.

...
Czytaj więcej

Polska fintechowym hubem – potencjał, który należy dobrze rozwinąć

Debata „Fintech hub Polska”, zorganizowana przez red. Pulsu Biznesu, przyciągnęła przedstawicieli rynku finansowego, dużych podmiotów oraz organów nadzoru i rządu, a także firm doradczych.

...
Czytaj więcej

Impact fintech`17 startuje za dwa miesiące

​Ponad 1000 osób, w tym 150 światowej klasy ekspertów, spotka się w dniach 6 - 7 grudnia w Katowicach na Impact fintech’17, aby szukać odpowiedzi na pytania dot. technologicznej przyszłości branży finansowej.

...
Czytaj więcej

Konfederacja Lewiatan: blokowanie domen internetowych powinno być ostatecznością

Nowelizacja ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym przewiduje utworzenie Rejestru Finansowego, w którym zamieszczane będą platformy internetowe świadczące usługi finansowe, prowadzone przez podmioty do tego nieuprawnione oraz blokowanie domen.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Finansów chce rozszerzenia nadzoru KNF nad rynkiem FOREX. Jest gotowy projekt nowelizacji ustawy

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw. Dokument zakłada podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników rynku FOREX.

...
Czytaj więcej

Polska spółka opatentowała oprogramowanie do analizy baz danych

Polska firma PiLab otrzymała europejski patent na swój program komputerowy. Spółka specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań z obszaru analizy baz danych. Wśród klientów PiLab są zakłady ubezpieczeń, m.in. TUiR WARTA.

...
Czytaj więcej

GIODO na konferencji CYBERSEC PL

W dniu 6 kwietnia 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL. Uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych debatowali o tym, jak chronić dane osobowe w erze społeczeństwa cyfrowego.

...
Czytaj więcej

Przy KPF powstała Komisja Stała ds. Sektora FinTech

Przy Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych została powołana Komisja Stała ds. Sektora FinTech. Komisja jako jedno z najważniejszych zadań wyznaczyła sobie utworzenie środowiska, które będzie sprzyjać powstawaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

...
Czytaj więcej

Marcin Ludwiszewski: rok 2016 przyniósł nam strategię cyberbezpieczeństwa

Marcin Ludwiszewski, dyrektor, lider obszaru cyberbezpieczeństwa w Deloitte Polska przygotował zestawienie najważniejszych wydarzeń mijającego 2016 roku w zakresie cyberbezpieczeństwa. Najbardziej narażona na ataki była m.in. branża finansowa.

...
Czytaj więcej

TU Europa zbadała możliwe kierunki rozwoju sektora ubezpieczeń

Data-Driven Insurance, Re)Ewolucja Hybrydowa, Insurances On Demand lub Turysta pod ochroną to możliwe scenariusze rozwoju branży ubezpieczeniowej, opracowane w toku badań, zleconych przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa.

...
Czytaj więcej

Raport Accenture dot. wykorzystania chmury obliczeniowej w sektorze ubezpieczeń

​Accenture we współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń opublikowało raport dot. wykorzystania chmury w sektorze ubezpieczeń. Wynika z niego, że dzięki inwestycjom w chmurę obliczeniową firmy uzyskują kilkukrotnie większe wzrosty przychodów i wyceny firmy.

...
Czytaj więcej

Jak pandemia zmieniła bankowanie Polaków?

Santander Bank Polska postanowił sprawdzić, jak pandemia wpłynęła na sposób bankowania Polaków. Do najważniejszych zmian zaliczono: digitalizację, bardzo częste używanie BLIKA czy robienie większych zakupów, ale rzadziej.

...
Czytaj więcej

Deloitte: coraz więcej firm będzie przenosić systemy finansowo-księgowe do chmury

Chociaż migrację danych do chmur w polskich firmach przeważnie inicjują dyrektorzy IT, a najbardziej sceptyczni są dyrektorzy finansowi (15 proc.) to eksperci wskazują, że CFO będą największymi beneficjentami tej technologii w przyszłości.

...
Czytaj więcej

Bankowość elektroniczna w IV kw. 2020 r.

Bankowość elektroniczna jest coraz popularniejsza. Pod koniec zeszłego roku z bankowości zdalnej korzystało 19,6 mln klientów banków uniwersalnych – wynika z raportu PRNews.pl „Rynek bankowości elektronicznej – IV kw. 2020”.

...
Czytaj więcej

Jak Polacy oceniają kanały cyfrowe?

Jedynie 20 proc. Polaków ma negatywne doświadczenia w związku z cyfrowymi metodami kontaktu - wynika z raportu „Jak w warunkach nowej rzeczywistości Polacy korzystają z kanałów cyfrowych?” zrealizowanego przez EY i Billennium.

...
Czytaj więcej

Deloitte: dyrektorzy działów prawnych spodziewają się inwestycji w narzędzia cyfrowe

Ponad połowa (62 proc.) dyrektorów działów prawnych przewiduje, że nastąpią inwestycje w narzędzia cyfrowe, które będą wspierać działy prawne.

...
Czytaj więcej

Jakie są postawy Polaków wobec cyberbezpieczeństwa?

87 proc. Polaków czuje się bezpiecznie podczas korzystania z bankowości internetowej - wynika z badania „Postawy Polaków wobec cyberbezpieczeństwa” zrealizowanego na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości (WIB.

...
Czytaj więcej

Wydatki na badania i rozwój w Polsce w latach 2000-2018, na tle innych krajów OECD

Zgodnie z raportem opublikowanym przez OECD wydatki krajowe brutto w Polsce w latach 2000-2018, mimo tendencji wzrostowej w dalszym ciągu utrzymują się na bardzo niskim poziomie w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej i krajów OECD.

...
Czytaj więcej

Startupy dla rynku finansowego

PKO BP stworzył raport „Startup the bank. Startupy, które zmieniają polską bankowość”. Przedstawiono w nim wyniki badania przeprowadzonego na startupach, a także wyróżniono 100 startupów, które zmieniają nie tylko polską bankowość, ale i rynek finansowy.

...
Czytaj więcej

UFG: rośnie zainteresowanie kierowców bazą polis komunikacyjnych

​Mija rok od zniesienia obowiązku posiadania podczas jazdy polisy OC ppm. przez kierowców. Jej ważność podczas kontroli drogowej jest sprawdzana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, do której dane są pobierane z bazy polis komunikacyjnych UFG.

...
Czytaj więcej

Internet rzeczy w branży ubezpieczeniowej

​Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport „IoT w polskiej gospodarce”. Przygotowali go członkowie Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy, która prowadziła prace od sierpnia 2018 r. Do udziału w Grupie została zaproszona m.in. Polska Izba Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Składki ubezpieczeniowe w grupie najbardziej popularnych abonamentów

​Jak wynika z raportu "Subskrypcje PL" fundacji Digital Poland i firmy Straal, Polacy średnio mają 3,9 abonamentów online. Wśród najpopularniejszych występują składki ubezpieczeniowe. W ten sposób opłaca je prawie połowa badanych (48 proc.).

...
Czytaj więcej

Pragmatyczni tradycjonaliści, cyfrowi wyznawcy i zdywersyfikowani partnerzy, czyli jak ubezpieczyciele radzą sobie z cyfryzacją

PIU opublikowała raport dot. cyfryzacji polskiego sektora ubezpieczeń. Wskazuje w nim na strategie krajowych zakładów ubezpieczeń wobec zjawiska digitalizacji oraz aktualne trendy w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

Branża finansowa i ubezpieczeniowa najmocniej zainteresowana robotyzacją i automatyzacją procesów

Zdaniem firmy doradczej Deloitte, każda branża będzie rozwijać się pod kątem technologii, szczególnie robotyki i kognitywistyki. Do 2021 r. globalne wydatki na ten cel wzrosną o 50%, do poziomu 200 mld dol.

...
Czytaj więcej

Deloitte: branża ubezpieczeniowa w najbliższych latach przejdzie rewolucję za sprawą insurtechów

Zdaniem ekspertów z Deloitte, branża ubezpieczeniowa będzie się rozwijać, jeśli zainwestuje w nowe technologie oraz uprości i uelastyczni swoje produkty.

...
Czytaj więcej

Połowa Polaków chciałaby zawierać umowy ubezpieczenia online

​Polacy deklarują chęć składania elektronicznych podpisów, zwłaszcza z podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne, bankowe czy użyteczności publicznej. W mniejszym stopniu dostrzegają jego zastosowanie w branży ubezpieczeniowej i medycznej.

...
Czytaj więcej

Spółki VIG na polskim rynku uzyskały wzrost przypisu składki o 8,2%

Grupa VIG opublikowała wyniki finansowe za 2017 r. W podsumowaniu wskazano, że za sukces Grupy odpowiada przede wszystkim realizacja strategii ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Raport Aon o cyberzagrożeniach

​Według raportu Aon, ataki w cyberprzestrzeni będą rosnąć na sile i stanowić zagrożenie dla każdego obszaru prowadzonej działalności. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości cyberataków.

...
Czytaj więcej

Bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług płatniczych

Większość badanych przewiduje, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług płatniczych. 90 proc. ankietowanych jest przekonanych, że w 2028 r. za ich pomocą będą mogli kupić ubezpieczenia czy jednostki funduszy inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Raport PwC: RegTech - znaczenie innowacji regulacyjnych dla sektora finansowego i państwa

Na rynku technologii finansowych pojawiła się nowa kategoria firm - RegTech. Są to start-upy, które pomagają korporacjom szybko dostosować się do nowych regulacji prawnych. PwC postanowiło przyjrzeć się temu rynkowi.

...
Czytaj więcej

KPMG: rosną inwestycje w insurtechy, również w Polsce

„W erze dynamicznej cyfryzacji sektora bankowości i ubezpieczeń nadal obserwujemy duże zainteresowanie fintechami. Spółki te pomagają branży usług finansowych rozwijać innowacyjne produkty" - to są główne wnioski raportu „The Pulse of fintech" za III kw.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe o raporcie GEAR 2030

W dniu 18 października 2017 r. Grupa Wysokiego Szczebla GEAR 2030 opublikowała raport na temat konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej.

...
Czytaj więcej

Comarch zbadał europejski sektor ubezpieczeniowy pod kątem zastosowania mobilnych technologii

Comarch przebadał zakłady ubezpieczeń działające na naszym kontynencie. Firma chciała sprawdzić, jak i w jakim stopniu ubezpieczyciele korzystają z mobilnych technologii, bądź jakie planują ich zastosowanie w przyszłości.

...
Czytaj więcej

PwC: zakłady ubezpieczeń obawiają się konkurencji ze strony insurtechów

PwC zbadało zakłady ubezpieczeń w zakresie postrzegania rozwoju rynku insurtech. Większość z nich odpowiedziała, że obawia się utraty i przejęcia części zysków przez nowe innowacyjne firmy.

...
Czytaj więcej

Kobiety preferują tradycyjne kanały kontaktu z zakładem ubezpieczeń

Technologiczne i innowacyjne aspekty kontaktu z ubezpieczycielami są ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Również panowie wykazują większe zainteresowanie nowymi produktami ubezpieczeniowymi takimi jak ubezpieczenie sprzętu sportowego.

...
Czytaj więcej

TU Europa: Insurtech okiem millenialsów

W maju br. IMAS International na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przeprowadziło badanie „Insurtech okiem millenialsów”. Sprawdzono, czy oferowane przez ubezpieczycieli innowacje są dostrzegane przez millenialsów.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance o bezpieczeństwie Europejczyków w internecie

Jak wynika z przeprowadzonego w marcu 2017 r. na zlecenie Grupy Europ Assistance badania „Internauci w cyberprzestrzeni”, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu.

...
Czytaj więcej

Raport KPMG: w 2017 r. wzrosną inwestycje w insurtechy

Zgodnie z raportem KPMG “The Pulse of Fintech Q4 2016 – Global analysis of investment in fintech”, w 2017 r. dalej będzie utrzymywał się silny wzrost zainteresowania inwestorów insurtechami.

...
Czytaj więcej

Internet Rzeczy na rynku ubezpieczeń do 2022 r. będzie warty 42.76 mld dolarów

Według nowego raportu „IoT Insurance Market – Global Forecast to 2022”, Internet Rzeczy na rynku ubezpieczeń do 2022 r. wart będzie 42.76 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

Co piąty bank i zakład ubezpieczeń ufa, że wykryje cyberatak

Tylko co piąty dyrektor z sektora finansowego jest przekonany o możliwościach branży w zakresie wykrywania cyberataków. Z drugiej strony, wykazują zadowolenie za wzrostu zaufania ich klientów do stosownych w organizacjach systemów zabezpieczeń IT.

...
Czytaj więcej

Bariery i szanse rozwoju sektora Fintech w Polsce

W Polsce funkcjonuje już co najmniej kilkadziesiąt podmiotów sektora FinTech, które obejmują wszystkie główne, znane na świecie segmenty tego rynku.

...
Czytaj więcej

Cooperation between the Office of the Polish Financial Supervision Authority and the Office of Electronic Communications

The signed agreement concerns cooperation between the institutions in ensuring ICT security, combating the growing scale of threats from cybercriminals and the security of users of telecommunications and financial services.

...
Czytaj więcej

Digital giants' obligations in the light of the DSA

The recently adopted Digital Services Act (DSA) specifies a category of Very Large Platforms, which differ from normal platforms in their reach: they have on average more than 45 million users per month in the EU.

...
Czytaj więcej

DSA – responsibilities of online platforms, part 1

Responsibilities of online platforms are at the heart of the Digital Services Act (DSA) regulation. It is through them that content is distributed on the Internet.

...
Czytaj więcej

DSA – NOTICE & ACTION PROCEDURE

The Digital Services Act (DSA) passed on the seventh of July in the European Parliament identifies the category of hosting service providers.

...
Czytaj więcej

Cyber security and cyber policies, in other words, be careful with this risk

Cyber attacks are escalating, and the prices of cyber insurance are rising.

...
Czytaj więcej

Regulation on operational digital resilience of the financial sector (DORA)

The Presidency of the Council of the European Union and the European Parliament have reached a preliminary agreement on the content of DORA (Digital Operational Resilience Act).

...
Czytaj więcej

Can contracts be smart? Yes, if they use blockchain technology

Imagine that you need to quickly import certain goods. On the internet you find information that a company you do not know has it. You are not sure whether you will receive the goods when you pay the price.

...
Czytaj więcej

Cybersquatting and other ways of infringing the right to an internet domain

The phenomenon of trademark infringement may take the form of infringement of the right to an internet domain.

...
Czytaj więcej

The Polish Banks Association published Polish Cloud 2.0 standard

PolishCloud is an initiative of technology companies and banks. It aims to accelerate the introduction of cloud services for the financial sector.

...
Czytaj więcej

Bank Pocztowy with the first biometric payment card in Poland

Bank Pocztowy has introduced in its offer the first biometric card in Poland. It is addressed to institutional customers. The initiative was created in cooperation with Fiserv Polska S.A., Mastercard, and Thales.

...
Czytaj więcej

Tomasz Chróstny initiates proceedings in the Apple case

Tomasz Chróstny, President of the Office of Competition and Consumer Protection, initiated investigation proceedings in connection with changes in privacy policy and processing of personal data introduced by Apple.

...
Czytaj więcej

EIOPA publishes report on artificial intelligence governance principles

EIOPA has published a report from its consultative expert group on digital ethics setting out artificial intelligence (AI) governance principles for an ethical and trustworthy AI in the European insurance sector.

...
Czytaj więcej

EIOPA publishes report on artificial intelligence governance principles

EIOPA has published a report from its consultative expert group on digital ethics setting out artificial intelligence (AI) governance principles for an ethical and trustworthy AI in the European insurance sector.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting supports Saga to launch a new customer portal

UK-based insurer and travel provider Saga has launched a new digital portal for its insurance business to better serve its customers. 

...
Czytaj więcej

Asseco Central Europe continues its expansion on the international digital insurance market

Software company Asseco Central Europe has concluded another cooperation agreement with Youplus Insurance International AG, a Liechtenstein insurance company, for the next four years.

...
Czytaj więcej

New application for purchasing insurance is launched in Poland

In March, a new mobile application for purchasing insurance - Intersafe is to be launched. A clients of the app will be able to compare offers from various insurers and buy a policy. They will also use it to report the damage online.

...
Czytaj więcej

Loans and credit cards from Revolut are available in Poland

​Revolut has started issuing credit cards in Poland and granting consumer loans. The new services can be used by selected customers who were invited to the pilot project and who previously converted their payment accounts to accounts at Revolut Bank.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia pilots instant premium refunds to insurance customers via Billon DLT

Billon Group joins forces with ERGO Hestia, the second largest insurance company in Poland, in an innovative new implementation of regulated electronic money. The companies are piloting a solution for delivering instant refunds of premium overpayments.

...
Czytaj więcej

VIG starts innovative insurance model in Poland

The Vienna Insurance Group is now starting a new pilot project and will introduce a motor insurance offer with fully digital distribution and claims settlement on the Polish market by the end of year 2020.

...
Czytaj więcej

PZU implemented mObywatel to authenticate users of mojePZU platform

PZU is the first company in Poland implementing in cooperation with the Ministry of Digital Affairs an innovative solution for authenticating the user of the mojePZU (myPZU) platform.

...
Czytaj więcej

Polish largest bank PKO BP launches car-buying app

Poland's state-owned PKO BP bank launched the "Automarket" app for purchasing brand new and used vehicles, integrated with the bank's electronic channels. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

LINK4 adopts blockchain for document verification

Polish insurance company LINK4 has adopted a blockchain document authentication and verification solution developed by the National Clearing House (KIR) and start-up Coinfirm

...
Czytaj więcej

The first bank in Poland with a new open banking service

Millennium is also one of two banks in Poland that allow you to view accounts in other institutions in your system. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Microsoft to invest USD 1 bln in Poland

US software giant Microsoft has signed the deal with Poland’s National Cloud operator. The company will invest USD 1 billion in digital technologies in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Allianz launched mobile Damage Assistance

Allianz has launched for its clients a new function of mobile Damage Assistance. Thanks to this solution customers can monitor the progress of their car insurance claim settlement process. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

TU Europa will launch new application

The insurer TU Europa will launch on the Polish insurance market a new mobile application to buy insurance in the model “pay as you use”. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA establishes Consultative Expert Group on Digital Ethics in Insurance

EIOPA established a Consultative Expert Group on Digital Ethics in Insurance. Piotr Czublun, a senior partner in CZUBLUN TRĘBICKI Law Office, was invited to participate in the Group’s work. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KNF on the Eurofi Financial Forum 2019

Jacek Jastrzebski the Chair of the Board of the Polish Financial Supervision Authority (KNF) took part in a panel discussion during the Eurofi Conference in Helsinki.

...
Czytaj więcej

AXA develops its sale process

AXA has presented its plans of sales development. The insurer wants to carry out a digital revolution. The company is going to launch an omnichannel solution in the process of insurance sales and open an e-commerce platform. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurtech will test its service in the regulatory sandbox in Lithuania

The Bank of Lithuania has issued the first license to take part in the regulatory sandbox. The license was granted to Workpower – a company which created an online platform peer-to-peer to sell insurance.

...
Czytaj więcej

Aviva insures vehicles for short periods

Aviva has launched a new motor product. The insurer has started to sell car insurance by smartphone. Clients can buy insurance protection from 3 hours to 30 days, e.g. before a holiday trip or a short lease. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA will sell insurance products through cooperative banks

AXA will deliver insurance products through their online platform to clients of cooperative banks. AXA wants to strengthened its position in the bancassurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta tests two AI projects

Polish insurance company Warta is working on two artificial intelligence solutions aiming to improve interactions between the company and customers for claims reporting. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU completed a pilot project of using AI in handling motor damage

The PZU Group announced that progress was sucessful on their PZU GO service, an innovative technology, which will support the insurer's employees and experts in motor claim handling. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Life launches electronic signature

Vienna Life has launched a new service for its clients. They may sign a life insurance agreement online.

...
Czytaj więcej

Warta improved its financial results

Warta obtained in 2018 gross written premiums amounting to PLN 6.4 bln. The company announces further innovation solution implementation to improve clients’ services and fasten the claims settlement process. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta launches virtual assistant in the claim submitting process

The Polish insurer Warta has started tests of managing claims submitted by artificial intelligence. The aim of the new solution is to shorten the time of damage reporting on an insurer’s hotline. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Porówneo.pl – the new online insurance platform

Porówneo.pl is a new online platform to compare insurance products. The service has a modern and intuitive calculator of MTPL prices. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta tests using AI in the claim settlement process

The Polish insurer “Warta” has started using artificial intelligence to evaluate car damage. The full implementation of the solution is planned in the second half of 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New anti-fraud platform from the Polish Insurance Guarantee Fund

On 4 February 2019 the new online platform to identify insurance crime prepared by the Insurance Guarantee Fund (UFG) commenced activity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurtech Braintri bags Benefia deal

​hiPRO Connector and Braintri, the insurance subscription platform, have signed an agreement with Benefia, a division of Vienna Insurance Group in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Working group on PPK started its activity

The working group which is focused on data processing in the new employer-sponsored pensions programme has started its activity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

VIG continues its upward trend in the third quarter of 2018

In Poland GPW amounted to EUR 668.7 mln (a year ago it was EUR 675.2 mln). Nevertheless, the Group financial results (before taxes) decreased. At the end of September VIG Poland earned EUR 23.5 mln profits. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP plans to sell motor insurance via its mobile app in Q1 2019

PKO Bank Polska is launching a new function on its mobile application IKO – sale of motor insurance. The bank will offer MTPL insurance, assistance services and car insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

YU! sold 5k motor insurance policies in one year

YU! is the first ‘pay as you drive’ product on the Polish insurance market. YU! rewards drivers who drive safely. The project has been functioning for 1 year.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group right on track in the first half of 2018 - clear improvement in all key figures

Vienna Insurance Group’s (VIG) half-year results for 2018 show further improvement in key figures. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Billon is the first Polish company to feature on Fintech50

Billon, the technology company civilising blockchain, is the first Polish company to feature in the annual Fintech50, a prestigious list of the most innovative European companies from the world of finance and technology. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The first insurtech on the list of unicorns

The value of the American insurtech Root Insurance has exceeded 1b dollars. The company became the first insurtech recorded on the list of unicorns. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The Europa Group offers new products

The Europa Group develops insurance sales in the e-commerce channel. The insurer has launched a new website. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA plans to implement Fizzy in Poland

A year ago AXA started testing its new solution based on blockchain technology -  Fizzy. It is a kind of parameter insurance to pay compensation for a flight delay. The insurer wants to implement this system in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva increased its profits after H1 2018

​After the first half of the year Aviva and BZ WBK-Aviva noticed the growth of companies’ operational profits by 9%. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

MetLife launched new digital versions of insurance policies

MetLife’s clients who buy one of their individual life insurance products will receive the policy in a digital version. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva launches the new service Go SMS

Aviva has prepared a new service to make the process of a claim settlement more efficient. Thanks to the new service Go SMS Aviva’s clients may deliver documents to insurer by a special platform. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP finishes its work on e-commerce platform to sell motor insurance

Zbigniew Jagiełło, PKO BP CEO, has said in an interview with Puls Biznesu that the bank plans to develop itself in the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia is available by online platform

Play’s clients can buy insurance by internet. It is the next step of Play Ubezpieczenia development. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Comarch Insurance Agent Essentials launched at AXA Luxembourg

Comarch Insurance Agents Essentials, a system dedicated for insurance agents, brokers and bank partners, has gone live at AXA Luxembourg. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Telematic services from Link4 have completed one year

A year ago Link4 started its telematics program “Kasa wraca”. Its participants can get a bonus for safe driving. During the last 12 months they have generated PLN 380k. The winner earned PLN 1.2k. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Banking records put on blockchain in Poland

​Billon, the technology company that civilised blockchain, and the Polish Credit Office, the largest credit bureau in CEE, will implement blockchain for storage and secure access to sensitive customer information. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Artur Granicki became the Head of the new Financial Innovation (FinTech) Department in the KNF Office

Artur Granicki has become the head of the new Financial Innovation (FinTech) Department in the KNF Office. Before the nomination he worked as the head of Investments Funds Department in the KNF Office. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Trends in the FinTech and InsurTech sectors - FinTech & InsurTech Digital Congress

On the 10th and 11th of May, during the Spring edition of the FinTech and InsurTech Digital Congresses, global experts will discuss the topic of the future of the financial and insurance sectors. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU launched a new version of its online platform for claims settlement

PZU has launched a new mobile platform to report motor and property damages. Platform modernization was preceded by market research. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Hipro cooperates with Allianz. They have launched a sales platform to sell MTPL insurance by monthly instalments

A pilot program for the new payment system has been launched in Allianz. The insurer’s clients can pay for MTPL insurance by monthly instalments. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Play Insurance develops new products

The new brand has been on the Polish insurance market since 12 December 2017. Play Insurance is a mobile app, enabling customers to sign an insurance contract within a minute. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group reaps successes of its CEE strategy

Vienna Insurance Group has published its financial results from 2017. The insurer noted the growth of its business , especially in the CEE region. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

InsurTech Insly raises EUR 2.2 million

Insly, a cloud-based insurance platform, announces an investment of EUR 2.2 million led by Concentric and Black Pearls VC. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Fintech Co-operation between the Hong Kong Monetary Authority and the Polish Financial Supervisory Authority

The Hong Kong Monetary Authority and the Polish Financial Supervision Authority exchanged a Memorandum of Understanding on 9 March 2018 to enhance fintech collaboration between the two authorities. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

XV Banking Forum and XI Insurance Forum

​On 10-11 April 2018, the XV Banking Forum and XI Insurance Forum will be taking place at The Westin Warsaw Hotel. The meetings have become a permanent event on the calendar of key banking and insurance representatives. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

VIG Poland takes over the technology company ITIS

​Vienna Insurance Group in Poland has bought a strategy package of ITIS shares. ITIS is a technology company which specializes in projecting innovative IT solutions for the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

TIA Technology acquires emerging InsurTech company goBundl

Combined with TIA’s core insurance platform, goBundl’s innovative self-service frontend empowers insurers to build a smart, fluid digital customer journey. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Play Insurance is available on AppStore

Play Insurance has launched a mobile app for Apple users. The application can be downloaded from the on AppStore.

...
Czytaj więcej

KNF Innovation Hub Programme for supporting the development of financial innovation (FinTech)

KNF has launched the Innovation Hub Programme under which the supervisory body conducts a dialogue with FinTech companies by providing them with the appropriate explanations on the submitted enquiries.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

MCI.EuroVentures acquires Hungarian insurtech market leader Netrisk.hu

MCI Group is strengthening its position as a leading technology fund in the region. Netrisk is a leading Hungarian online insurance broker. The Hungarian non-life insurance market is valued at EUR 1.5 billion, of which 20% is generated online.

...
Czytaj więcej

Digital Care introduces Scanbox, the first device for selling insurance and services for used mobile phones

Digital Care, the largest provider of products related to the protection of mobile devices on the Polish market, has introduced the Scanbox device to its offer.

...
Czytaj więcej

Telecom Play introduces insurance app

The Polish mobile operator P4, trading under the brand Play, has launched the mobile app called Play Insurance, enabling customers to sign an insurance contract within a minute. Play clients find 31 insurance products (in 73 options).

...
Czytaj więcej

Report on the activities of the Special Task Force for Financial Innovation (FinTech) in Poland

The Special Task Force for Financial Innovation (FinTech) in Poland started its activity on 13 January 2017. One goal of this group was the identification of legal and supervisory barriers to the development of the FinTech sector .

...
Czytaj więcej

Fintechs finally prove worthy contenders to banks and insurers

The UK’s largest fintech event representing the full eco-system of industry sees banks embracing and partnering their technology.

...
Czytaj więcej

AXA became the most digital insurer in an e-Commerce Poland awards 2017 ranking

On 9 November the V-th edition of e-Commerce Poland awards 2017 was held. AXA became the laureate in the category “the most digital insurer”.

...
Czytaj więcej

2017 Global Digital IQ Survey

PwC has worked with Oxford Economics to survey more than 2,200 senior business and IT executives from 53 countries and more than 30 industry segments. Most organizations have not done enough to keep up with the digital revolution.

...
Czytaj więcej

FinTech Connect Live

Combining the hustle and bustle of an exhibition featuring over 3000 visitors, and 200 exhibitors and partners from over 50 countries, FinTech Connect Live is the UK’s largest fintech event.

...
Czytaj więcej

About the future of insurance on BACK TO THE FUTURE II

On 21nd September in the Copernicus Science Centre in Warsaw was held the conference organized by the beinsured.pl portal and CZUBLUN TRĘBICKI Law Office – BACK TO THE FUTURE II - the future of insurance – Internet counterattacks.

...
Czytaj więcej

Warta enable their customers to notify a claim through Messenger

Warta is the first insurer in Poland to enable their customers to notify a claim through Messenger. Therefore, customers owning any smartphone can get through the claims handling process without any phone calls or meetings with a claims handler.

...
Czytaj więcej

Drone technologies help communities in Poland deal with the impact of storms

Data collected by drones can be used, for example, to precisely evaluate damage, as well as to improve the crisis response process and increase the safety of emergency services.

...
Czytaj więcej

FinTech Connect Live

Combining the hustle and bustle of an exhibition featuring over 3000 visitors, and 200 exhibitors and partners from over 50 countries, FinTech Connect Live is the UK’s largest fintech event.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium launches travel insurance online

Bank Millennium customers can now buy international travel insurance completely online – in the mobile app and in the Millenet internet system. Thanks to the unique option “Travel help” customers also get the possibility to contact the insurer quickly.

...
Czytaj więcej

Warta Mobile – clients estimate damage to property by themselves

The application Warta Mobile to manage claim settlement by smartphone was extended by a new function. Thanks to the first mobile assistant on the Polish market clients can estimate the amount of compensation and receive it the same day.

...
Czytaj więcej

PZU starts a digital revolution

PZU, the largest insurance company in Central and Eastern Europe, has given a clear signal that it doesn’t want to be just a passive observer of the revolution taking place in industry and economy 4.0.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group to focus on Poland as centre of innovation

The Polish VIG Group company Compensa has launched the most comprehensive digitalisation project to be implemented within the Group. The total investment amount is around EUR 25 million and Vienna Insurance Group will contribute with a part.

...
Czytaj więcej

The Warta Group won an award for the implementation of their analytical platform DataWalk

The Warta Group was a laureate in the ‘Insurtech Implementation’ category. The main success of the company was the implementation of the analytical platform DataWalk – an innovative system developed by PiLab, which is used in the fraud detection process.

...
Czytaj więcej

The Polish insurance market should be prepared for digitalization

“Digitalization will improve cost management in insurance companies but the first step is expensive much” said Adam Czerniak, a lecturer at the Warsaw School of Economics and a publisher at Polityka Insight.

...
Czytaj więcej

Can Poland become a fintech leader in Europe?

FutureTech Congress ended its two-day event devoted to innovations in the fintech, insurtech and big data industries. The media patron of this event was beinsured.pl

...
Czytaj więcej

Youbi plans to enter the Polish insurance market

A Czech insurtech Youbi wants to start business activity in Poland. The startup creates telematics solutions based on driving styles as well as covered distance. Youbi users can get a discount three months after the device launch.

...
Czytaj więcej

FutureTech Congress Aims to Spur Innovation in Finance, Insurance, and Big Data

A new FinTech event is aiming to spur innovation and development in Poland and the surrounding region. It’s called FutureTech Congress, and will take place this May in Warsaw.

...
Czytaj więcej

Aviva`s Smart Life – paving the way to digital life insurance

Smart Life is the first entirely online life insurance product available for new customers on the Polish market. Aviva Poland has decided to embrace the changes in customer behavior and the exponential needs of the Millennial and iGen/GenZ generations.

...
Czytaj więcej

Will Poles like telematics?

Krzysztof Kosiński CRM & Loyalty Programs Manager in LINK4 has informed that on 26 April 2017 the official premiere of the LINK4 and NaviExpert telematics solution will start. Market specialists are convinced that Polish drivers will like telematics.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden invests in technological innovation supporting the development of bancassurance in Poland

Nationale-Nederlanden, in cooperation with Sollers Consulting, has implemented a modern and innovative solution that will be used in its strategic Bancassurance sales channel.

...