Zmiany w zarządzie UFG

Dodano: 29-11-2019
Publikator: informacja prasowa

Do zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dołącza Radosław Bedyński. Stanowisko obejmie od 1 stycznia 2020 r. W połowie 2020 r. przejmie w pełni obowiązki wiceprezes Funduszu, Zdzisławy Cwalińkiej Weychert, która po zakończeniu kadencji w zarządzie UFG przechodzi na emeryturę.

- Bardzo się cieszę, że przekazanie obowiązków następuje na zasadzie zaplanowanej sukcesji. Takie powinny byś standardy w instytucjach, szczególnie takich jak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Zdzisławę Cwalińską Weychert, zastąpi Radosław Bedyński, kompetentny menedżer, z ogromnym doświadczeniem w likwidacji szkód – mówi Jarosław Matusiewicz, przewodniczący rady UFG. 

Rada UFG podjęła również uchwałę o powołaniu Huberta Stoklasa, obecnego wiceprezesa Funduszu na kolejną kadencję. Tym samym od połowy przyszłego roku zarząd UFG będzie pracować, przez kolejne cztery lata, w składzie: Małgorzata Ślepowrońska, prezes; Radosław Bedyński, wiceprezes; Hubert Stoklas, wiceprezes.  

Bedyński posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Obecnie jest odpowiedzialny za obsługę szkód i świadczeń w Grupie PZU, jako dyrektor Biura Procesów Obsługowych – PZU / PZU Życie.

wstecz