Zaostrza się konkurencja na rynku porównywarek ubezpieczeniowych

Dodano: 29-05-2019

Na polskim rynku została uruchomiona nowa porównywarka ubezpieczeń ocenapolis.pl. O projekcie opowiada red. portalu fintek.pl Marcin Grabiec, ekspert w ocenapolis.pl.

Jak tłumaczy ekspert, powodem utworzenia nowego narzędzia do porównywania i sprzedaży ubezpieczeń było dostrzeżenie pewnej luki na rynku porównywarek ubezpieczeniowych.

- Zauważyliśmy lukę na polskim rynku internetowych porównywarek ubezpieczeń. Oczywiście konkurencja istnieje i to dość silna, jednak my chcieliśmy pójść z naszym projektem krok dalej. To, co wyróżnia nasz portal od innych porównywarek to proces weryfikacji zamknięty na jednej stronie. Na ocenapolis.pl klient zostaje przeprowadzony przez cały proces – od porównania ofert, po wybór polisy odpowiadającej jego potrzebom, skończywszy na jej zakupie - powiedział Marcin Grabiec.

Poprzez platformę klienci mogą nabyć zarówno produkty życiowe jak majątkowe – ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe czy podróżne, a także stworzyć produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb.

- Są to polisy, których wysokość jest wyliczana indywidualnie przez doradcę ubezpieczeniowego. Wystarczy wypełnić na stronie krótki formularz określający cel ubezpieczenia, a konsultant oddzwoni w kilka minut z przygotowaną, indywidualną ofertą – tłumaczył Grabiec.

- Na pewno będziemy sięgać po miano lidera internetowych porównywarek polis w Polsce, ale na to również przyjdzie czas. Póki co, skupiamy się na realizowaniu założonej przez nas strategii – dodał.

wstecz