Warta sprzedała wieżowiec, ale wciąż w nim zostaje

Dodano: 25-10-2019

TUiR Warta sprzedało swój warszawski wieżowiec Warta Tower funduszowi Globalworth – poinformował Paweł Berłowski w Pulsie Biznesu. Pomimo sprzedaży budynku, Warta zostaje w nim na trzy lata. W skonstruowaniu umowy, która to umożliwiła, pomagała firma doradcza CBRE.

TUiR ma w ramach konsolidacji w 2021 r. przenieść wszystkie swoje stołeczne biura do nowej siedziby na rondzie Daszyńskiego. Plan trzyletniego wynajmu powierzchni w sprzedanym biurowcu to obopólne zalety dla Warty i Globalworth. Z jednej strony Warta ma zapewnioną siedzibę do czasu przenosin, z drugiej nowy właściciel ma czas przygotować projekt przebudowy budynku czy zdobyć wszelkie pozwolenia, bez utraty przychodów z czynszu.

— Sprzedaż biurowca zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 133a to kolejna już transakcja dotycząca projektów nieruchomościowych, jakie Warta przeprowadziła w ostatnim czasie. W czerwcu tego roku Warta podpisała umowę dotyczącą wynajmu niemal 20 tys. m kw. w biurowcu Warsaw Unit. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. Dzięki niej już w 2021 r. Warta przeprowadzi się do budynku o najwyższym standardzie biurowym na rynku, co pozwoli nam jeszcze skuteczniej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole — mówi Pulsowi Biznesu Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

Na nabywcę wieży w Alejach Jerozolimskich czekają inwestycje związane z przebudową obiektu. Jak podaje Puls Biznesu, analizuje się kilka możliwych scenariuszy. Jednym z nich jest pozostawienie budynku jako biurowca, innym rozszerzenie oferty o usługi hotelowe.

— Modernizacja tego biurowca będzie dużym i wymagającym projektem uwzględniającym całkowitą rewitalizację wnętrza, wymianę systemów oświetlenia, wentylacji, wind i wdrożenia nowoczesnych rozwiązań proptech, dzięki którym Warta Tower pójdzie z duchem czasu i będzie mogła śmiało konkurować z nowo budowanymi obiektami. To bardzo złożony projekt, a jego zaplanowanie wymaga czasu. Do grudnia 2021 r. Warta, czyli główny najemca, ma podpisaną umowę najmu. Zależy nam więc, aby pracownicy firmy mieli zapewniony odpowiedni komfort pracy — mówi Pulsowi Biznesu Grzegorz Strutyński, dyrektor komercyjny Globalworth Poland.

Długoterminowa strategia Globalworth skupia się na podnoszeniu wartości budynków, które nabywa. Firma jest nie tylko funduszem, ale i zarządcą obiektów, w Polsce posiada już 21 nieruchomości.

— Wspólnym mianownikiem nieruchomości, które włączamy do swojego portfela, jest doskonała lokalizacja, umożliwiająca dobre skomunikowanie z miastem. Niejednokrotnie, tak jak w przypadku WTT, Spektrum Tower czy w końcu Warta Tower, są to obiekty dojrzałe, które wyznaczały kierunek rozwoju sektora nieruchomości w Polsce i trwale wpisały się w panoramę miasta. Posiadanie w portfolio starszych biurowców nie jest przypadkowe, to przemyślana strategia Globalworth, która koncentruje się na repozycjonowaniu budynków i ich modernizacji — mówi Grzegorz Strutyński.

wstecz