W TU Zdrowie telefon odbierze medyczny voicebot

Dodano: 17-01-2022
Publikator: informacja prasowa

TU Zdrowie postawił na nowe rozwiązanie technologiczne – medyczny voicebot Asseco. Inteligentna asystentka udzieli szybkiej odpowiedzi, przyjmie zamówienie na realizację usługi lub przełączy do odpowiedniego konsultanta.

Polski ubezpieczyciel medyczny TU Zdrowie, przy wsparciu Asseco, jednej z największych firm IT w Polsce, wprowadził medyczny voicebot. Celem inicjatywy jest przyspieszenie procesu obsługi, ulepszenie procesu komunikacji z klientami oraz wsparcie fizycznych pracowników w ich codziennej pracy. Inteligentna Głosowa Asystentka – IGA – funkcjonuje zgodnie z algorytmami sztucznej inteligencji oraz, jak informuje ubezpieczyciel, doskonale radzi sobie z ludzką mową.

− Nowoczesne narzędzia informatyczne stanowią o sile i konkurencyjności naszych usług. Branża ubezpieczeń medycznych charakteryzuje się bardzo dużą częstotliwością kontaktów telefonicznych, dlatego dbamy o rozwój naszego contact center stale podnosząc jakość usług. Najważniejsze dla nas i naszych i klientów jest to, aby ubezpieczony mógł o każdej porze, bez żadnych problemów i zbędnego oczekiwania, załatwić wszelkie sprawy związane z jego ubezpieczeniem. Dlatego też zdecydowaliśmy się wdrożyć voicebota Asseco, który przejął część zadań naszych pracowników, odciążył ich, a tym samym przyspieszył obsługę, odpowiadając na pytania klientów lub odpowiednio ich przekierowując. Pomoc IGI już jest nieoceniona, biorąc pod uwagę liczbę połączeń, które realizujemy – podkreśla Sławomir Koszewski, Członek Zarządu TU Zdrowie.

Do obowiązków IGI należy przede wszystkim odbieranie telefonów, przyspieszanie kontaktu z klientem, co swoją drogą jest wsparciem dla fizycznych pracowników w ich codziennych obowiązkach.

− Głównym celem działań automatyzujących dane procesy jest skrócenie czasu od momentu, gdy użytkownik zgłasza się ze swoim pytaniem, do chwili uzyskania przez niego odpowiedzi. Dlatego, w pierwszej kolejności skupiliśmy się na zastąpieniu wszystkim znanego systemu IVR (interactive voice response) inteligentnym rozwiązaniem, tak aby klient mógł od razu połączyć się z TU Zdrowie i uzyskać wsparcie. Po zmapowaniu potrzeb wprowadziliśmy IGĘ, której celem jest właściwe rozpoznanie problemu klienta i znalezienie dla niego rozwiązania. IGA będzie stale udoskonalana, a liczba użytkowników przez nią obsługiwanych sukcesywnie rośnie – dodaje Kamil Parzuchowski, Head of Asseco Innovation Hub, Asseco Poland.

wstecz