VOTUM zwiększyło odszkodowanie przyznane od UFG

Dodano: 19-09-2017

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. opisała na swojej stronie internetowej przykład postępowania odszkodowawczego przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

W prezentowanej sprawie wypadkowi uległ kierowca motoroweru, w którego uderzył samochód osobowy. W wyniku kolizji klient kancelarii doznał złamania kości ramiennej i łopatki. Miał także stłuczone płuca. Skutki wypadku utrudniły mężczyźnie normalne codzienne funkcjonowanie.

Sprawca zderzenia nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Poszkodowany wystąpił z roszczeniem do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W ramach postępowania likwidacyjnego zlecono zwołanie komisji lekarskiej, która orzekła, że mężczyzna odniósł 1% uszczerbek na zdrowiu. W związku z tym UFG wypłacił kwotę 1.200 zł odszkodowania.

Mężczyzna odwołał się od decyzji UFG. Zwrócił uwagę, że w orzeczeniu lekarskim nie uwzględniono wszystkich obrażeń ciała. VOTUM zleciło zwołanie kolejnej komisji lekarskiej. Tym razem orzeczono, że poszkodowany odniósł 10% uszczerbek na zdrowiu. W związku z tym UFG musiał zwiększyć kwotę odszkodowania o 14.200 zł.

Jak przekazała kancelaria, postępowanie trwa nadal i VOTUM wystąpi do Funduszu z roszczeniem o wypłatę odszkodowania za znaczne trudności w codziennym funkcjonowaniu i konieczność korzystania przez poszkodowanego z opieki osób trzecich.

wstecz