UNIQA oferuje nowy fundusz inwestycyjny z sektora wydobycia złota

Dodano: 02-12-2021
Publikator: informacja prasowa

Oferta UNIQA TFI została rozszerzona o nowy fundusz inwestycyjny UNIQA Akcji Rynku Złota. To pierwszy fundusz, który jest skoncentrowany na akcjach spółek z sektora wydobycia złota.

UNIQA Akcji Rynku Złota jest skierowany przede wszystkim do osób, które poszukują nowych możliwości dla efektywnego zarządzania swoim majątkiem. Nowo wprowadzony fundusz jest pierwszym w ofercie UNIQA Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, który jest powiązany z rynkiem surowców. Polega on na tym, że klienci nie inwestują bezpośrednio w złoto, lecz w akcje spółek uzależnionych od ceny złota. Wybierając taką spółkę, istotnym jest indeks „NYSE Arca Gold Miners”.

− Rynek złota jest bardzo trudny do prognozowania w długim terminie. Wydaje się jednak, że obecne warunki rynkowe, jak wysoka inflacja czy wyższe ryzyko na rynku tworzą korzystne otoczenie rynkowe dla notowań złota. Złoto często jest traktowane przez inwestorów jako aktywo, które stanowi zabezpieczenie przed rosnącą inflacją. Dobrze zachowuje się także w okresach dużej niepewności rynkowej – mówi Rafał Grzeszyk, młodszy zarządzający funduszami, Departament Zarządzania Aktywami UNIQA TFI.

Nowy fundusz będzie inwestował w te akcje spółek, które są notowane na rynkach OECD, przede wszystkim w krajach takich jak Kanada, USA, Australia oraz Wielka Brytania. Przestrzegają one wyższych standardów ładu korporacyjnego, co w dłuższym terminie przekłada się na pozytywne wyniki funduszu. Jak informuje zespół zarządzający w UNIQA TFI, inwestowanie w takie spółki wiąże się z mniejszym ryzykiem dla klientów.

− Wierzymy, że kluczem do dobrych wyników inwestycyjnych jest systematyczność. Naszych klientów zachęcamy więc do systematycznego inwestowania za pomocą programów emerytalnych, takich jak IKZE czy IKE, które dodatkowo oferują duże korzyści podatkowych dla inwestorów. Koniec roku to doskonała okazja dla wszystkich spóźnialskich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do założenia IKZE czy IKE, aby nie stracić benefitów podatkowych przysługujących inwestorom w bieżącym roku – dodaje Grzeszyk.

wstecz