UNIQA, czyli pięć lat gwarancji ubezpieczeniowych online

Dodano: 20-09-2022
Publikator: informacja prasowa

Minęło już pięć lat od momentu sprzedaży pierwszej gwarancji ubezpieczeniowej zapłaty wadium całkowicie online.

Wówczas to UNIQA wraz ze swoim partnerem Gwarancje24 przygotowały platformę do internetowej sprzedaży gwarancji zapłaty wadium. UNIQA jest jednym z liderów wśród firm ubezpieczeniowych udzielających gwarancji.

Z usług ubezpieczyciela w obszarze gwarancji ubezpieczeniowych korzysta prawie 4000 przedsiębiorstw. Są to zarówno największe firmy, jak i małe oraz średnie działalności gospodarcze.

Warto w tym miejscu powołać się na słowa dyrektora Działu Gwarancji Ubezpieczeniowych, ponieważ: „Gwarancje ubezpieczeniowe są ważnym elementem finansującym działalność firm na polskim rynku. W UNIQA gwarancje można kupić w kilka minut, online, a także u agenta. Nasze doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość rynku sprawiły, że dziś jesteśmy postrzegani jako wiarygodny i stabilny partner biznesowy, który wspiera przedsiębiorców również w trudnych czasach”.

Przypomnijmy, że w tym roku UNIQA nawiązała współpracę z firmą Open Nexus, która jest operatorem nowatorskiej platformy przetargowej świadczącej usługi w zakresie elektronizacji postępowań publicznych oraz prywatnych. Efektem tej współpracy jest możliwość bezpośredniego zakupu gwarancji zapłaty wadium z poziomu platformazakupowa.pl, co umożliwia jeszcze większą automatyzację całego procesu.

wstecz