UNIQA aktualizuje ubezpieczenie turystyczne Radość Odkrywania

Dodano: 03-01-2019
Publikator: informacja prasowa

UNIQA Polska wprowadziła zmiany w ubezpieczeniu turystycznym Radość Odkrywania. Ubezpieczyciel chce w ten sposób dostosować produkt do oczekiwań klientów podróżujących za granicę. Do najistotniejszych zmian należy podniesienie sumy gwarancyjnej w zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia i wydłużenie okresu ochrony w nagłych sytuacjach.

UNIQA zdecydowała się na podniesienie sumy ubezpieczenia. Do tej pory klient mógł maksymalnie zabezpieczyć się do kwoty 500 tys. zł. Teraz limit ten został zwiększony i rozszerzony o kolejne warianty: 750 tys. zł, 1 mln zł oraz 1,5 mln zł. 

- Klienci najczęściej wybierają sumę ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia na poziomie 200 tys. zł. I zwykle jest to wystarczająca kwota. Wśród naszych klientów są jednak i tacy, którzy chcą ubezpieczyć się na wyższe kwoty. Zwiększamy sumę ubezpieczenia z dotychczasowych maksymalnie 500 tys. zł do aż 1,5 mln zł – mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA.

Ponadto, w ubezpieczeniu Radość Odkrywania została wydłużona ochrona w sytuacjach nagłych – z 24 do 72 godzin. - To prawdopodobnie najdłuższa na rynku ochrona w sytuacjach nagłych. Bardzo przydatna, jeśli ostatniego dnia podróży okaże się, że np. samolot powrotny nie odleci ze względu na awarię i klient będzie zmuszony czekać na inną opcję powrotu – tłumaczy Katarzyna Ruman.

Zmiany dotyczą także klauzuli terrorystycznej, gdzie ubezpieczyciel wskazuje jedynie na ostrzeżenia publikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także klauzuli alkoholowej, gdzie ochrona obejmuje także zdarzenia powstałe pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie zapewnia pomoc i zwrot kosztów związanych ze śmiercią turysty, z wyłączeniem samobójstwa i działania pod wpływem środków odurzających.

wstecz