Unilink przejmuje spółkę w Bułgarii

Dodano: 07-09-2020

Polski pośrednik ubezpieczeniowy – Unillink - rozpoczyna ekspansję na rynki zagraniczne. Spółka właśnie przejęła I&GInsurance Brokers – podmiot z Bułgarii. Jak podaje Puls Biznesu, w planach polskiego pośrednika są kolejne akwizycje.

Unilink nabył udziały w I&GInsurance Brokers od włoskiego brokera Asigest Holding. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez bułgarski organ antymonopolowy. Wskutek przejęcia Unilink zyska 2. co do wielkości spółkę specjalizującą się w sprzedaży polis na bułgarskim rynku. I&GInsurance Brokers prowadzi ok. 300 placówek stacjonarnych na terenie Bułgarii, a roczne przychody z tytułu sprzedaży polis wynoszą ok. 300 mln zł. Daje to spółce 10% udziału na rynku. Największy podmiot ma niewiele więcej, tj. 11%.  

Jak dowiedział się Puls Biznesu, Unilink już pracuje nad kolejnymi przejęciami. Pośrednik rozgląda się za spółkami z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Unilink wspiera fundusz private equity - Enterprise Investors, który dwa lata temu zainwestował w zakup akcji pośrednika.

wstecz