TUW PZUW wspiera współpracę nauki i biznesu

Dodano: 03-12-2020
Publikator: informacja prasowa

TUW PZUW przystąpił do projektu „Polacy zmieniają świat”, który ma wspierać naukowców w kraju i za granicą, a także promować ich osiągnięcia i budować relacje w środowisku naukowym i biznesowym.

– Jako TUW PZUW sięgamy korzeniami towarzystw ubezpieczeniowych, które ponad 200 lat temu, w czasach zaborów, dawały wsparcie polskim rzemieślnikom, rolnikom i przedsiębiorcom, stanowiącym o sile polskości w gospodarce. Dziś, nawiązujących do tych tradycji, dajemy wsparcie ambitnym projektom naukowym i biznesowym, które stanowią o sile i znaczeniu Polski na świecie. Naszym celem jest promowanie innowacyjności i nowoczesnych technologii, polskiej myśli technicznej i nauki, przedsiębiorczości i całej gospodarki – mówi prezes Kiliński.

W projekcie biorą udział polskie uczelnie - Politechnika Warszawska, Katolicki Uniwersytet Lubelski i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - oraz największe spółki. Oprócz tego patronat nad projektem objęli: Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Pełnomocnik Rządu  ds. Polonii i Polaków za Granicą.

wstecz