Ruszyła likwidacja TUW Medicum

Dodano: 11-08-2020

Rozpoczęła się likwidacja TUW Medicum – donosi Puls Biznesu. Walne zgromadzenie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych zadecydowało o dobrowolnej likwidacji.

Chociaż w połowie lutego bieżącego roku pojawiły się informacje o inwestorze z Wielkiej Brytanii, który miałby dofinansować TUW Medicum, do dokapitalizowania nie doszło. Czytaj więcej:  Co dalej z TUW Medicum?. Likwidacja będzie przeprowadzana przez Ryszarda Frączka, dotychczasowego prezesa, i Jerzego Pietrewicza.

— Dobrowolna likwidacja jest pokłosiem decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z 23 grudnia 2019 r., na mocy której towarzystwo straciło wszystkie licencje na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, oraz przedłużających się rozmów z potencjalnymi inwestorami. Dalsze wstrzymywanie się z podjęciem decyzji wiązałoby się z ryzykiem zarządzenia przez nadzorcę likwidacji przymusowej — mówi w PB Ryszard Frączek.

Obecnie likwidator musi sprzedać portfel TUW Medicum. Od końca grudnia zeszłego roku ubezpieczyciel nie sprzedaje już produktów, co – wg ustaleń Pulsu Biznesu – oznacza, że wartość ubezpieczanego ryzyka zmniejszyła się o około 1/3.

wstecz