Rozwiązanie prowadzące przez proces wprowadzania pojazdów elektrycznych do polskich firm – PZU we współpracy z VivaDrive

Dodano: 19-12-2022
Publikator: Informacja prasowa

PZU we współpracy z firmą VivaDrive ułatwia wprowadzanie aut elektrycznych do polskich firm. W ramach systemu do zarządzania flotami iFlota, ubezpieczyciel będzie oferował klientom korporacyjnym rozwiązanie prowadzące przez proces wprowadzania pojazdów elektrycznych i zarządzania nimi.

Samochody spalinowe czy elektryczne? To pytanie, które zadaje sobie większość firm korzystających z pojazdów osobowych i dostawczych. Przypomnijmy, że zgodnie z planami Komisji Europejskiej od 2035 r. nie będzie można rejestrować nowych osobowych aut spalinowych na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że przedsiębiorcy mają 12 lat na dostosowanie swojego biznesu do nadchodzących zmian w obszarze transportu.

Chcąc sprostać ekologicznym wymogom oraz obserwując zmiany na rynku motoryzacyjnym, PZU we współpracy z firmą VivaDrive tworzy system iFlota EV, który zapewni kompleksową i fachową pomoc przy obniżaniu emisji CO2 we flocie.

Jeżeli przedsiębiorca ubezpieczony w PZU uzna, że samochody elektryczne sprawdzą się w jego firmie, może liczyć na wsparcie w zakresie elektryfikacji taboru samochodowego obejmującej: analizę floty, dobór odpowiednich modeli aut elektrycznych, planowanie ewentualnej inwestycji w infrastrukturę ładowania i zarządzanie flotą mieszaną lub elektryczną.

Więcej na temat rozwiązania można znaleźć na stronie ubezpieczyciela pod adresem: https://media.pzu.pl/informacje-prasowe/szczegoly/PZU_iFlota_EV.

wstecz