RESO udoskonala Panel Agenta

Dodano: 24-01-2017

W 2017 r. RESO zamierza udoskonalić i rozwinąć stworzony przez siebie system sprzedaży produktów ubezpieczeniowych – Panel Agenta RESO. Jak zapewnia RESO, „dział IT, Departament Sprzedaży oraz underwriterzy cały czas pracują nad udoskonaleniem systemu sprzedaży RESO, co ma nastąpić poprzez wprowadzenie nowych możliwości i zmodyfikowanie dotychczasowych funkcji”.

W lutym 2017 r. w Panelu Agenta wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność do generowania Oferto-Polis związanych z obowiązkowym ubezpieczeniem OC komunikacyjnym. „System działania Oferto-Polis połączy trzy działające obecnie procesy: wysyłania do klientów ofert dotyczących kontynuacji ubezpieczenia OC w Balcia Insurance SE, wznawiania polis na podstawie wysłanych ofert przez agentów ubezpieczeniowych lub bezpośrednio przez RESO oraz wystawiania polis w trybie klauzuli prolongacyjnej w przypadku wystąpienia określonych do tego przesłanek” – podaje RESO. System ten ma zminimalizować ilość wysyłanych do klientów dokumentów oraz maksymalnie zautomatyzować proces rozliczeń co wpłynie na zmniejszenie kosztów obsługi polisy.

Kolejną nowością będzie umożliwienie sprzedaży online Biznes Pakietu. Pierwszy etap wdrożenia ubezpieczenia biznesowego odbędzie się na przełomie lutego i marca 2017 r. Zostanie wtedy uruchomiony kalkulator Biznes Pakietu dostępny agentom, którzy dotychczas pośredniczyli w sprzedaży tego produktu. „Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw jest jednym z tych produktów, którego dynamika sprzedaży w ostatnich kilkunastu miesiącach pozytywnie zaskoczyła. Produkt biznesowy stanowi coraz większą część w portfelu RESO i Balcia Insurance. Z tego też powodu zdecydowano się umożliwić agentom jego sprzedaż za pomocą Panelu Agenta” – wyjaśnia RESO. Dotychczas sprzedaż tego produktu odbywała się za pośrednictwem Działu Obsługi Brokerskiej RESO.

RESO zapowiada również dużo zmian przy produkcie Dom Pakiet. Przede wszystkim nieruchomości będzie można ubezpieczyć od wszystkich ryzyk. Zakres ubezpieczenia mienia zostanie rozszerzony m. in. o sprzęt elektroniczny poza miejscem ubezpieczenia czy OC za szkody wyrządzone na terytorium krajów Europy. Wprowadzona zostanie możliwość ubezpieczenia roślinności ogrodowej, a także ubezpieczenia udziału w nieruchomości. Zostanie również zwiększona liczba ubezpieczonych domów letniskowych do trzech na jednej polisie. Udostępniona zostanie także sprzedaż skróconej wersji polisy, która ma służyć jedynie zabezpieczeniu kredytodawcy. Aby ją wystawić, agent będzie musiał wypełnić 4 strony formularza zamiast standardowych 7. Możliwe będzie również ubezpieczenie nieruchomości będącej w budowie, nadbudowie lub podczas remontu, a także umożliwienie ubezpieczenia nieruchomości osobom niebędącym obywatelami Polski.

„RESO Europa Service zamierza sukcesywnie wdrażać kolejne produkty ubezpieczeniowe do Panelu Agenta. Jednym z większych wyzwań z pewnością będzie wprowadzenie ubezpieczenia turystycznego na cały świat. Prace nad tym produktem już trwają i powinny zakończyć się jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku” – podaje w komunikacie RESO.

wstecz