Rekordowe wyniki Donorii, przychody przekroczyły 20 mln zł

Dodano: 26-10-2017

Grupa Donoria poinformowała o rekordowych wynikach finansowych za ostatni rok rozliczeniowy, który zamknęła 30 września. Przychody grupy przekroczyły kwotę 20 mln zł. Również Hyperion, którego częścią jest pośrednik ubezpieczeniowy, odnotował globalny przychód przekraczający pół miliarda GBP.

- W ostatnich trzech latach, odkąd jesteśmy związani z silną międzynarodową Grupą ubezpieczeniową Hyperion, odnotowaliśmy blisko 50-proc. skok przychodów. Osiągane wzrosty cieszą tym bardziej, że realizowane są przy rentowności EBITDA na poziomie 20% - mówi Dariusz Zajączkowski, prezes Donorii.

Jak podano w komunikacie, w ostatnich trzech latach przychody grupy regularnie rosły o średnio 15 proc. rocznie. W tym czasie grupa podwoiła także zespół, na który obecnie składa się 150 osób. Zwiększeniu uległa również sieć lokalnych przedstawicielstw pośrednika.

- Naszym celem jest utrzymanie dotychczasowej dynamiki przychodów. Dzięki tym wynikom plasujemy się obecnie w pierwszej dziesiątce polskich brokerów i z roku na rok chcemy się piąć coraz wyżej. Naszą ambicją jest obsługa zarówno dużych polskich podmiotów i oferowanie im produktów bezpośrednio z rynku londyńskiego, ale również wsparcie polskich klientów rozwijających biznes za granicą. My z kolei w swojej ekspansji możemy liczyć na wsparcie silnego inwestora branżowego, który jak my równie szybko rośnie w skali światowej. Mamy dostęp do globalnych produktów grupy i korzystamy z doświadczenia jej specjalistów niemal na całym świecie - mówi Dariusz Zajączkowski.

Grupę Donoria w Polsce tworzą firma brokerska i multiagencja specjalizująca się w obsłudze programów ubezpieczeniowych oraz doradztwie.

wstecz