PZU Życie ma nowego Prezesa

Dodano: 20-02-2020
Publikator: informacja prasowa

Po trzech latach z pełnienia funkcji prezesa PZU Życie zrezygnował Roman Pałac. Pozostaje on jednak w zarządzie spółki, aby dalej zajmować się projektami PZU Życie. Nowym prezesem spółki została Aleksandra Agatowska.  

– Bardzo dziękuję Romanowi za jego dotychczasowe dokonania dla naszej grupy, równocześnie życząc mu wszystkiego dobrego w nowej roli. PZU Życie, pod kierownictwem Romana Pałaca, odnosił imponujące sukcesy, zwiększając swój udział w rynku z 34,9 do prawie 40 proc. Jeszcze bardziej dynamicznie rozwijał się obszar zdrowotny, dwukrotnie zwiększając skalę swojej działalności. Również wzrost poziomu satysfakcji klientów, mierzony wskaźnikiem NPS, który zwiększył się ponad pięciokrotnie, z 3,6 do 18,3 punktów, jest jednym z sukcesów, które są rezultatem zmian wprowadzonych pod kierownictwem Romana Pałaca – mówi prezes PZU Paweł Surówka.

Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała, pod warunkiem uzyskania zgody KNF, Aleksandrę Agatowską na Prezesa Zarządu, dotychczasowego członka zarządu tej spółki. Ze względu na tę decyzję, Agatowska zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU SA.

Aleksandra Agatowska jest związana z Grupą PZU od marca 2016 roku. Wcześniej pracowała w. prywatnym sektorem finansowym. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła socjologię w zakresie socjologia gospodarcza i badania rynku. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

wstecz