PZU Zdrowie najmocniej rośnie na rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Dodano: 10-10-2019
Publikator: informacja prasowa

Prawie trzy czwarte wzrostu na rynku ubezpieczeń zdrowotnych wypracowała Grupa PZU. Oznacza to, że dynamika wzrostu PZU jest większa niż całego sektora.

W przeciągu roku rynek ubezpieczeń zdrowotnych urósł o 43,5 mln zł (11 proc.), wypracowując na koniec czerwca 2019 r. przypis składki w wysokości 430 mln zł.  W przypadku PZU wzrost ten wyniósł 31,3 mln zł, z 146,7 mln zł w I poł. 2018 r. do 178 mln zł na koniec tego półrocza. Dla PZU dynamika wzrostu wyniosła 21 proc., co jest wartością przewyższającą dane dla całego rynku.

– Osiągamy takie wyniki głównie dzięki sprzedaży grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm. Opieka medyczna jest głównym i najbardziej pożądanym benefitem pracowniczym. Decyduje się na niego coraz więcej firm, a opieka medyczna w formie ubezpieczenia ma przewagę nad abonentami medycznymi ze względu na gwarancje, które muszą być spełnione przez ubezpieczyciela. Należy do nich krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza, który dla pacjentów jest kluczowy. Firmy oferujące usługi zdrowotne w ramach abonamentów nie są często w stanie dostarczyć usług zdrowotnych w tak krótkim czasie, jak tego oczekują pacjenci – mówi prezes PZU Życie Roman Pałac. Jego zdaniem, sektor prywatnych usług medycznych dalej będzie rósł w Polsce. 

wstecz