Provident przygotowuje się do sprzedaży ubezpieczeń od AXA

Dodano: 20-06-2018

Jeszcze w tym roku Provident rozpocznie dystrybucję ubezpieczeń. Do współpracy z pośrednikiem przystąpiła AXA.

Provident specjalizuje się w sprzedaży pożyczek. Sieć agentów spółki liczy sobie 5 tys. osób, działających w różnych rejonach Polska. Jak informuje Puls Biznesu, aż 80% z nich jest obecnie szkolonych ze sprzedaży ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych, zgodnie z reżimem ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.   

Jak przekazał red. PB Artur Zabielski, odpowiedzialny za sprzedaż i klientów w Provident Polska, wejście w biznes ubezpieczeniowy wynika z ewolucji na rynku pożyczkowym, która wymusza szukanie nowych rynku i gałęzi rozwoju biznesu.

- Ubezpieczenia to ważna gałąź biznesowa, która jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Sporo z nich sugerowało naszym doradcom, że chciałoby zabezpieczyć siebie i swoje dzieci na wypadek choroby, ale w firmie, w której pracują, nie ma takiej możliwości. W naszej ofercie produktowej uwzględniliśmy też pakiet ubezpieczeń na życie, obejmujący wszystkie rodzaje nowotworów złośliwych, jak i przedinwazyjnych, co jest unikatowe na rynku ubezpieczeń. Na tle konkurencji będą nas też wyróżniać ceny, dostosowane do możliwości finansowych naszych klientów. Liczymy, że sprzedaż ubezpieczeń pomoże nam zbudować z nimi jeszcze głębsze relacje - powiedział PB Artur Zabielski.

Agentów do rozszerzenia swoich kompetencji o produkty ubezpieczeniowe ma motywować prowizja od ich sprzedaży. Obecnie są oni przygotowywani do realizacji nowych zadań. Wkrótce ma zostać przeprowadzony egzamin dla osób wykonujących czynności agencyjne. Następnym krokiem będzie poznanie oferty AXA.

- Ruszyliśmy z pilotażem w czterech regionach Polski. W pierwszych tygodniach 300 przeszkolonych osób sprzedało setki ubezpieczeń. Liczymy, że obiecujący wynik w fazie testów jest zapowiedzią owocnej współpracy z ubezpieczycielami i przyniesie nam i naszemu partnerowi zyski lepsze od prognozowanych. Planujemy, że do końca roku ubezpieczenia będą dostępne dla klientów w całym kraju - wskazał Artur Zabielski.

AXA została wyłoniona w przetargu. Chociaż podmioty współpracują ze sobą już od dwóch lat.

- W tego rodzaju partnerstwach liczy się nie tyle szybki wzrost, co rentowność. Warunki do tego są trzy i wszystkie spełnia nasza współpraca z Providentem: duża skala działalności, długoterminowe partnerstwo i gwarancja wysokiej jakości sprzedaży i obsługi klienta. Ważna jest też elastyczność, bo ofertę buduje się tu praktycznie od zera, pod potrzeby klientów inne niż bezpośrednio związane z pożyczką czy kredytem. W ten sposób nie tylko rozwijamy nasz biznes, ale też zmniejszamy lukę w dostępie do ochrony zdrowia, szczególnie wśród ludzi mniej zamożnych. Potrzeby są duże, więc i potencjał tego rynku jest dla nas duży, dlatego będziemy inwestować w dalszy rozwój - powiedział w rozmowie z PB Mariusz Wójcik, członek zarządu AXA odpowiedzialny za bancassurance i programy partnerskie.

Provident zapowiedział, że jest to dopiero początek jego rozwoju w sektorze ubezpieczeń. Spółka planuje m.in. rozszerzenie oferty produktowej.

wstecz