Profika Broker planuje przejęcia na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego

Dodano: 14-08-2017

Od początku sierpnia Profika Broker ma nowego wiceprezesa zarządu. Został nim Przemysław Bona, który wcześniej przez 3,5 lat był związany z grupą Generali Polska, gdzie odpowiadał m.in. za ubezpieczenia flotowe (czytaj więcej: Przemysław Bona wiceprezesem zarządu Profika Broker). Jednak to nie koniec zmian, jakie zamierza wprowadzić w swojej spółce broker.

Przemysław Bona wraz z prezesem Profika Broker, Łukaszem Wawrzeńczykiem, podstawili sobie bardzo ambitny cel. Chcą poprawić świadomość ubezpieczeniową Polaków, zwłaszcza osób prowadzących działalność ubezpieczeniową.

Pierwszy krok do realizacji tego celu stanowi nominacja Bony. Jest on wybitnym specjalistą z zakresu ubezpieczeń, który zdobywał doświadczenie pracując po stronie ubezpieczycieli na polskim jak i brytyjskim rynku. Był odpowiedzialny m.in. za budowanie, sprzedaż i zarządzanie ofertą produktową w Generali i Link4. W Profika Broker będzie nadzorował rozwój pionów: ubezpieczenia komunikacyjne (flotowe) dla firm oraz likwidacja szkód.

– Dla klienta praktyczna wiedza z zakresu produktu, czy jakże ważnej dzisiaj jakości likwidacji szkody, jest często najważniejszym z kryteriów wyboru. Pośrednik natomiast musi znać realia panujące u ubezpieczyciela. Inaczej jego oferta nigdy nie będzie rzetelna. Nie wszyscy o tym pamiętają. Inni wiedzą, ale nie inwestują w to czasu i energii. A szkoda, bo dopiero takie podejście ma sens. Decydując się na przejście na stronę brokera miałem pewność, że rozumiemy się w tym obszarze z Profika Broker – wyjaśnia Przemysław Bona.

Kolejnym krokiem będzie przejmowanie małych podmiotów z sektora pośrednictwa ubezpieczeniowego. – Prowadzimy rozmowy z zagranicznymi inwestorami i prawdopodobnie już do końca wakacji uda nam się sfinalizować proces dokapitalizowania spółki. Dzięki pozyskanym środkom chcemy przejąć kilka małych i średnich firm brokerskich. Wartość tych transakcji wyniesie blisko 2,5 mln zł. Udział Przemka w tym procesie jest znaczący – tłumaczy Łukasz Wawrzeńczyk, prezes Profika Broker.

wstecz