Pracownicy Avivy mają swoje radio

Dodano: 06-05-2021
Publikator: informacja prasowa

Zespół komunikacji wewnętrznej w Avivie uruchomił radio. Medium ma pomóc w podtrzymaniu więzi między pracownikami ubezpieczyciela.

– W pandemii szukaliśmy nowych sposobów komunikowania się z naszymi pracownikami. Format radia trafił na swój czas, wzmacnia więź między pracownikami poprzez mniej formalną komunikację – mówi Klaudia Szymczak z zespołu komunikacji wewnętrznej w Avivie, pomysłodawczyni radia.

Radio Aviva FM zostało stworzone przy zaangażowaniu pracowników. Sami proponowali nazwy rozgłośni, a następni w głosowaniu wybrali najciekawszą propozycję. Pracownicy zgłaszają też swoje ulubione utwory do emisji.  

Radio raz w tygodniu nadaje godzinną audycję, którą można słuchać na żywo albo odsłuchać jej nagranie w dowolnym momencie. Audycje są tworzone z udziałem przedstawicieli różnych zespołów, którzy opowiadają o swojej pracy.

– Nie chodzi nam o suche fakty i liczby, ale o ciekawostki pokazujące specyfikę pracy. Pytam też na przykład o niepowodzenia, z których można się teraz pośmiać – mówi Klaudia Szymczak.

– Naszego radia słucha ten, kto chce i jest zainteresowany – na żywo z biura lub z domu, albo potem odsłuchuje nagrania. Monitorujemy liczbę słuchaczy i zakładamy dalszy rozwój radia, które wzbogaciło naszą komunikację wewnętrzną. Radio nie powstałoby bez naszych zespołów IT, dzięki którym działa bezpiecznie, bezproblemowo i nie obciążając nadmiernie sieci – dodaje.

wstecz