Polisa w bankomacie

Dodano: 08-12-2016

Benefia we współpracy z siecią bankomatów Planet Cash i platformą do zakupu ubezpieczeń KioskPolis.pl opracowała kolejne innowacyjne przedsięwzięcie na polskim rynku ubezpieczeń – dystrybucję polis OC komunikacyjnych i ubezpieczeń turystycznych w bankomatach.

Na razie ubezpieczenie podróżne jest dostępne w ponad 50 bankomatach, zlokalizowanych w kluczowych miejscach dla podróżujących m.in. na lotnisku w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu.

Zgodnie z założeniami projektu, do końca miesiąca usługa zakupu ubezpieczeń turystycznych ma być dostępna w ponad 1300 bankomatach, zlokalizowanych w sieciach handlowych: Biedronka, Stokrotka, Rossman, Netto, Polo Market oraz na stacjach benzynowych, centrach handlowych i galeriach na terenie całego kraju.

W bankomacie można kupić polisę turystyczną TU Europa. Proces zakupu polega na wyborze zakresu ubezpieczenia oraz wpisania terminu, który ma zostać objęty ochroną. Jak wskazują eksperci, wadą takiej metody zakupu polisy jest utrudnione czytanie OWU na monitorze urządzania, chociaż warunki ubezpieczenia i tak zostały skrócone do niezbędnego minimum.

Niedawno projekt został rozszerzony o możliwość zakupu w bankomacie ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Produkt dostarcza Benefia, obecnie należąca do Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Na razie został uruchomiony pilotaż usługi. Aktualnie usługa działa w 13 bankomatach: w Warszawie, Ostrołęce, Łodzi, Wrocławiu, Płocku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Koszalinie i Mrokowie. W najbliższym czasie usługa ma zostać udostępniona na dodatkowych 200 urządzeniach należących do sieci Planet Cash.

Proces zakupu ubezpieczenia trwa maksymalnie dwie minuty. Wprowadzanie danych o pojeździe odbywa się poprzez zeskanowanie kodu Aztec, który zamieszczony jest na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Są na nim zapisane podstawowe informacje o pojeździe. Analogicznie funkcjonują aplikacje mobilne do zakupu polis OC, np. uBezpiecz czy aplikacja mobilna Banku Millenium. Więcej o narzędziach można przeczytać na portalu beinsured.pl:

System IT po otrzymaniu danych o pojeździe komunikuje się z bazą ubezpieczyciela w celu otrzymania gotowej oferty. Składkę można zapłacić jednorazowo lub w systemie dwóch rat. Polisa jest drukowana jak typowe potwierdzenie transakcji dokonanej w bankomacie. Również ubezpieczony otrzymuje potwierdzenie dokonania zakupu ubezpieczenia OC komunikacyjnego sms-em. Także istnieje możliwość pobrania polisy z platformy KioskPolis.pl

Pełna lista bankomatów z opcją zakupu ubezpieczenia znajduje się na platformie KioskPolis.pl, pod adresem: https://kioskpolis.pl/mapa-bankomatow/

wstecz